Čtvrtek , 28. 11. 2024

René

Napařování obličeje. Jak v zimě na zdravou pleť s pomocí bylinek a parní lázně

Značné výkyvy teplot ubližují naší pokožce. Nejhůře je na tom pleť na obličeji. Tu totiž nezakrýváte ani v zimě, zatímco zbytek těla si hoví v teple. Věnujte péči o obličej v zimě dostatečnou pozornost. Můžete si dopřát i napařování. Ale všeho s mírou. Jak na to?
Napařování obličeje. Jak v zimě pečovat o pleť s pomocí parní lázně
zdroj: facebook

04. 02. 2020

Napařujte při stálé teplotě

Napařování pročistí a uvolní pleť na obličeji a má spoustu dalších pozitiv. Jen je třeba dodržet určitá pravidla, a to zvláště v zimě. Pokožku na obličeji, krku či dekoltu totiž může postihnout kuperóza jako následek velkého výkyvu teplot. Je to postižení drobných cév, které v důsledku prudkých teplotních změn ztrácí svoji pružnost. Pak začnou prosvítat kůží a stávají se viditelnými.

Dopřejte pokožce čas

Pokud vám nabídnou napářku jako začátek procedury v kosmetickém salonu, odmítněte. Zvlášť pokud jste právě přišla ze zimy. Žilky by mohly trpět a zvětšovat se. Lepší je uvolnit obličej tímto způsobem doma. Tam máte možnost nejprve pokožku aklimatizovat na vhodnou teplotu a pak napařit a zklidnit.

Mastnou pleť můžete napařovat dvakrát týdně, normální jednou týdně. Na suchou pleť aplikujte napářku jednou za dva týdny. Pokud již máte popraskané žilky, volte místo napařování jinou péči. Stejné to je, pokud trpíte projevy astma nebo srdečními potížemi.

Dejte pozor na horkou páru

Nejprve si dokonale odličte obličej. Připravte čistý ručník a mísu, nad kterou budete napařování provádět. Ostatní je velmi jednoduché. Do nádoby vsypte dané množství bylin, kápněte vybraný éterický olej a zalijte horkou vodou. Zamíchejte, z ručníku si udělejte kapuci, nakloňte se max. 30 cm nad nádobu a nechte působit bylinnou směs 10–15 minut. Mějte zavřené oči. Jestliže jste citlivější, skloňte hlavu zpočátku jen 45 cm nad nádobu, abyste se neopařila horkou párou. Jak bude směs vychládat, můžete se sklonit níž.

Péče po napaření

Máte otevřené póry, a to je vhodný čas pro příslušnou masku, která dočistí pleť, případně vytáhne černé tečky. Buď si takovou masku kupte nebo připravte předem doma z dostupných surovin. Například ze dvou lžic vody a dvou lžic sody. Nebo smíchejte bílek s několika kapkami citronové šťávy, či zahřejte lžíci medu se lžičkou mléka. Naneste štětečkem na pleť, přikryjte papírovým kapesníčkem nebo jemným plátnem a nechte působit 10 minut.

K TÉMATU  Zimní péče o pleť pomocí domácí kosmetiky

Na zralejší či suchou pleť naneste výživnou masku, která ji do hloubky vyživí. Po uplynutí příslušné doby ji smyjte a opláchněte obličej vlažnou vodou. Pro dokončení procedury použijte pleťovou vodu, vilínový nebo tea tree olej, či odvar z máty, řebříčku nebo bezového květu. Poté aplikujte hydratační krém. Alespoň hodinu zůstaňte doma a nechte pokožku odpočívat.

Co a jak na pleť během napařování působí

Na litr a půl vody, což je tak dobré množství na napářku, použijte dvě hrsti vybraných sušených bylin a 3 kapky éterického oleje. Kombinujte podle potřeby, typu a zralosti pleti.

  • Šalvěj pleť pročistí do hloubky a zpevní.
  • Levandule uklidňuje podrážděnou pokožku, působí protizánětlivě, zklidňuje, ulevuje od stresu a napětí.
  • Kombinace fenyklu, kopřivy a lipového květu pokožku čistí.
  • Pro hluboké čištění a podporu oběhu použijte kopřivu s rozmarýnem.
  • Pro suchou a citlivou pleť se hodí kontryhel, violka vonná nebo petržel.
  • Pro zralou pleť použijte květ černého bezu, pampelišky nebo červeného jetele.
  • Pro unavenou pleť zkombinujte heřmánek a rozmarýn.
  • Vhodnou přísadou jsou také éterické oleje.
  • Tea tree olej působí antibakteriálně, hydratuje, regeneruje a pomáhá zpevnit pokožku.
  • Olej ze sezamových semínek čistí póry a zpomaluje stárnutí pokožky.
  • Olej z granátového jablka pokožku změkčuje, ochraňuje, vyživuje a zpevňuje.
  • Bergamotový olej má antidepresivní účinky, uklidňuje, působí proti stresu.
  • Avokádový olej je po nahřátí vhodný pro uhrovitou pleť.
Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Vstupte do světa inspirativních žen, které se nebojí překračovat hranice a formovat podnikatelský svět na svůj obraz. Od odvážných startupistek po průkopnice v technologiích, tyto příběhy nejen motivují, ale ukazují, že ženy jsou nezastavitelnou silou v každém odvětví.
Kyselina hyaluronová je látka, která je přirozeně obsažená v těle. Její kouzelnou vlastností je to, že je schopna vázat vodu, což je klíčové pro hydrataci naší pleti. Pojďme se proto podívat na kyselinu hyaluronovou zblízka.
S příchodem miminka se ženě naprosto změní život. Najednou je zde někdo, kdo vás zcela potřebuje, je na vás zcela závislý. S tím se pojí i změny v soužití partnerů. Některý muž je na velkou změnu z postu partner na povolání otec schopen pružně reagovat. Někdo naopak odmítá novou roli přijmout a zarputile si jede ve starých kolejích. K čemu taková situace vede? A proč je tak nebezpečná?
Rozvod je záležitostí každého druhého manželství. Toto uvádějí statistiky - a bohužel je to pravda. Čím to je? Možná spolu lidé málo komunikují, nejsou ochotni přijímat kompromisy. Ten kompromis by však měl být prvotním zejména v případě, kdy z manželství vzešly děti.
Možná jste již v rádiích zaznamenali hit Bad Guy, který rozhodně nepatří mezi mainstream. Kdo je slečna, která letos posbírala snad všechny americké ceny Grammy?
Umíte si představit start dne bez lahodného hrnku kávy? Je to něco, co dokáže člověka nastartovat a zpříjemnit mu každodenní vstávání. Kolem kávy se však točí řada spekulací a domněnek. Ty se týkají především toho, jestli káva prospívá nebo naopak škodí zdraví. Jak to tedy je?
Tak ještě asi před deseti lety mělo vyhledávání partnera na internetu špatnou pověst. Ženy se bály, že inzeráty na seznamkách zadávají pouze zoufalci nebo muži, kteří touží po nezávazném sexuálním vztahu. Doba se však změnila. Internetové seznamky jsou dnes uznávaným seriózním způsobem, jak najít toho pravého. Šance je tedy vysoká.
Ztráta blízkého člověka je jednou z nejbolestivějších životních zkušeností. Bezprostředně po úmrtí vámi může zmítat zmatek, chaos a šok. Nebudete tomu věřit. Přichází velký žal a truchlení. Je možné se s tím vůbec vyrovnat? A jak? Co přesně dělat a kdy?
Ačkoli menstruace občas bývá nepříjemná, je přirozenou součástí našeho života, která je důležitá pro naše zdraví i schopnost početí. Věděly jste ale, že barva vaší menstruace může hodně vypovědět o vašem zdraví?
Krásná čokoládová barva si jednoho dne vyberete svou daň. Nejenže sluneční paprsky zapříčiňují stárnutí naší pokožky, ale ke všemu mohou způsobovat rakovinu kůže.
Saunování přináší celou řadu zdravotních benefitů. Během chvíle dokonale prohřeje celé tělo, podporuje relaxaci, posiluje imunitu. Chodit do sauny pravidelně rozhodně má smysl. Jen při tom nesmíte chybovat.
Strečink je jednoznačně nezbytnou součástí jakéhokoli tréninku či cvičení. Pomáhá zvyšovat flexibilitu a rozšiřovat možnosti pohybu těla. Správně byste měli strečink provádět jak před, tak i po cvičení. Před tréninkem je třeba tělo trochu prohřát a připravit na zátěž, aby nedošlo ke svalovým křečím. Po cvičení musíte zase svaly trochu zklidnit. A právě to dokáže správný strečink.

Výběr článků

Od roku 2025 budou tělesné tresty na dětech v ČR nepřípustné. Zákaz je výsledkem dlouhodobých studií, které potvrzují škodlivé dopady fyzického trestání na vývoj dítěte.
Známe ho úplně všichni. Nejspíš ho mnoho z nás má na talíři alespoň párkrát do týdne. Avokádo je hit posledních let, je to superpotravina, která nesmí chybět v žádném zdravém jídelníčku. Jenže s sebou nese i temnou stránku, o které se ví, ale příliš se o ní nemluví. Nebo ji záměrně nevidíme.

Nepřehlédněte

Ve světě stále více posedlém zdravím vzkvétá trh s fitness technologiemi. Ať už jste v tělocvičně nebo si v sobotu ráno jen tak běžně zaběhnete po místním parku, každý chce mít na ruce fitness tracker, který zaznamenává jeho data. Nebuďte však na omylu, fitness trackery nejsou vymyšleny jen pro běžce a vášnivé návštěvníky tělocvičny.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek