Úterý , 26. 11. 2024

Artur

Chraňte svou pleť v mrazu. Nebojte se hydratace. V zimě je třeba víc, než v létě

Déšť, sníh, mráz, vítr venku. Doma studená ložnice, přetopený pokoj. Pleti tak náhlé výkyvy rozhodně neprospívají. Pleti výkyvy počasí neprospívají a právě v zimě je hydratace ještě důležitější, než v letních měsících. Jak to a které krémy použít?
Chraňte svou pleť v mrazu a sněhu. Nebezpečí hydratace v zimě je mýtus
zdroj: 123RF.com

24. 01. 2020

Hydratace v zimě? Ano!

Hydratovaná pleť se daleko lépe vyrovnává s výkyvy počasí. Proto je hydratace ještě více potřebná v zimě, než v létě. Právě v zimě se totiž pleť častěji vysouší jak působením studeného větru, mrazu a smogu, tak suchým vzduchem v interiérech. Ještě k tomu produkuje méně mazu, což způsobuje ztenčení vnější ochranné vrstvy. Proto je třeba mazat, mazat a hydratovat.

Stejný krém po celý rok?

Ptáte se, jaký krém použít? Stejný jako v létě? Hydratovat se má sice po celý rok, ale přece jen je v tom rozdíl. Pro letní měsíce použijeme spíše lehké krémy, pro zimu dejte přednost těm, které mají vyšší podíl tuků, neboli lipidů. Mají hutnější konzistenci a voda je v nich vázána v tukové složce. Zvláště ve městech dbejte, aby krém obsahoval antioxidanty jako prevenci proti smogu. Další doporučovanou složkou je kyselina hyaluronová.

Zanedbat se nemá ani UV faktor. To, že má sluníčko jiný sklon, neznamená, že nemůže pokožce ublížit. Zvláště když vyjedete na hory, je třeba použít jako vrchní vrstvu opalovací krém. Kosmetičky doporučují i mladším ženám používat v zimě pleťová séra. A minimálně jednou týdně si nanést výživnou pleťovou masku. Občas ji může vystřídat noční krém. Naneste na noc malou vrstvu a uvidíte, jak bude ráno váš obličej rozzářený.

Nezapomínejte na rty a ruce

Kůže na rtech je nejtenčí a neobsahuje mazové žlázy, proto je velmi citlivá. Lesk na rty se na zimu nedoporučuje. Dobrá je klasická vazelína nebo balzám. Natírejte si rty několikrát denně. Pokud se nevzdáte své oblíbené rtěnky, používejte také takovou s hutnější, krémovou konzistencí. Ideální je ráno na rty nanést hydratační balzám a teprve přes něj rtěnku. Když už přece jen na rty zapomenete a popraskají, sáhněte po první pomoci a potřete je na noc nahřátým medem. Nebo si do kosmetické výbavy pořiďte speciální peeling na rty, který pomůže odrolit popraskanou kůžičku, a poté aplikujte medovou kúru.

K TÉMATU  Prostředky na zesvětlení tmavého podpaží? Ty nejlepší máte v kuchyni!

Ruce také v zimě trpí, a to ať nosíme rukavice nebo ne. I v rukavicích se pleť na rukou vysušuje a mohou zhrubnout. Nejlépe po každém umytí rukou a před odchodem z bytu je natřete hydratačním krémem. Kupte si masku na ruce a jednou týdně ji na ně aplikujte. Vynikající jsou krémy a masky se včelím voskem. Vosk skvěle hydratuje a chrání.

Hydratace zevnitř i zvenku

V létě se dodržuje pitný režim snáze. Většinou máme prostě žízeň. Chladné počasí způsobuje, že někdy zapomínáme pít. Jestliže nemáte chuť na studenou vodu, zaměňte ji za ovocné čaje. Můžete je střídat a přisladit trochou medu. Ve vytopených místnostech nezapomínejte na zvlhčování vzduchu. Prospěje nejen vaší pleti, ale i zdraví. Nízká vlhkost bývá častou příčinou vysychání sliznic, což může vést ke klasickým zimním zdravotním potížím, jako je kašel a podobné. Zapomeňte na staré nádoby zavěšené na radiátorech. Zvlhčovače vzduchu se dnes nabízejí jak mechanické, tak elektronické v moderních designech, s různými funkcemi a takových cenových relacích, že si vybere každý.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Lidé to dělají pořád. Nestačí jim obyčejné koupání, u bazénu nebo na břehu rybníka prostě blbnou, a to se často neobejde bez střemhlavého pádu. Pokud se ale nikomu nic nestane, nakonec je z toho zdroj smíchu pro celé okolí.
Mnoho lidí nad brokolicí ohrnuje nos, ale zkuste jí dát šanci a třeba vyzkoušejte různé možnosti její přípravy. Pokud vám v nějaké podobě zachutná, vaše zdraví to jistě ocení. Přináší nám totiž celou řadu blahodárných látek.
Uskladnění vína musí mít nějaký pořádek. O ten se postarají stojany na víno a vinotéky, které jsou praktickým i designovým doplňkem interiéru. Materiálem číslo jedna je dřevo, ale kromě toho opravovaného dolehl i sem trend palet. Opravdovou chloubou domu je potom vinný sklípek do spirály se vstupem rovnou z kuchyně nebo jídelny.
Ztráta blízkého člověka je jednou z nejbolestivějších životních zkušeností. Bezprostředně po úmrtí vámi může zmítat zmatek, chaos a šok. Nebudete tomu věřit. Přichází velký žal a truchlení. Je možné se s tím vůbec vyrovnat? A jak? Co přesně dělat a kdy?
Jahody povětšinou známe ze zahrádek a málokoho napadne, že by se vůně jejich čerstvých plodů mohla linout i z parapetů v domácnosti. Nemyslete si, že pěstování jahod doma je beznadějný podnik, ze kterého nebude mít nic jiného než dekorativní efekt. Některým nadšencům se podaří vytvořit celou jahodovou plantáž na parapetu nebo na lodžii – a po celý rok z ní sklízet zralé plody. Jaké jsou tedy zásady pěstování jahod doma v truhlíku a venku v zahrádce?
Probouzíte se každé ráno s pocitem, že nadcházející den nebude stát za nic? Nemáte sílu na běžné denní činnosti, natož na práci či vaše koníčky? Pak je třeba s tím něco dělat. Ne nadarmo se říká, že ráno dělá den.
Mikrovlnná trouba je skvělý pomocník v každé domácnosti, ale i v kuchyňkách v zaměstnání. Novější modely dokonce odbourávají tradiční neduhy mikrovlnek, které při ohřívání polévky ohřály jen talíř nebo misku a část pokrmu, zatímco ve středu zůstala úplně studená část. A s trochou cviku v nich ohřejete i knedlíky nebo maso tak, aby jídlo chutnalo jako čerstvě uvaření. Přesto existují potraviny, které do mikrovlnky prostě nepatří. Po ohřátí mohou být dokonce zdraví škodlivé.
Spánek je komplexní proces (přesněji několik různých procesů), který se nám i po mnohaletém zkoumání nepodařilo zcela probádat. Co však bezpečně víme, je to, že jeho kvalita významně ovlivňuje celkový stav organismu. Zarážející je, že podle statistik zhruba třetina populace čelí problémům s usínáním. U deseti procent jde o potíže dlouhodobé, jež se mohou nepěkně podepsat na zdraví. Je to i váš případ a hledáte klíč k rychlejšímu usínání a potažmo klidnějšímu spánku? Máme pro vás hned několik doporučení a tip na „must have“ interiérový prvek.
Zesnulý psycholog Radek Ptáček (✝48) byl známý svým odporem k fyzickým trestům a podporou respektující výchovy. Jeho 12 zásad rodičům ukazuje, jak vychovat psychicky stabilní děti bez použití nátlaku a trestů.
Zásnuby jsou neopakovatelným a silným životním okamžikem. Jistě víte, že my ženy jej většinou prožíváme mnohem intenzivněji a zásnubní prstýnek jen tak z prstu nesundáme. I když každá máme jiný vkus, někdy se rády řídíme i trendy. Z čeho si budete moci vybrat nadcházející sezónu?
LED neon je moderní alternativou k tradičním neonovým trubicím. Jedná se o flexibilní světelné pásky, které jsou navrženy tak, aby napodobovaly vzhled a efekt neonu. Ovšem oproti těm tradičním, jak je známe, nabízejí mnoho výhod. A to jak z ekonomického, tak i ekologického hlediska.

Výběr článků

Jan Kačer, herec a režisér nové vlny českého filmu, zemřel ve věku 87 let. Smutnou zprávu potvrdila jeho dcera Adéla Kubačáková. Kačer, který začínal svou kariéru v Divadle Petra Bezruče a výrazně působil v Činoherním klubu a Národním divadle, se proslavil také jako filmový herec v dílech jako "Smrt si říká Engelchen" a "Údolí včel".
Stýskání dětí o prázdninách. Jak si s ním poradit? Děti nemohou trávit celý čas se svými rodiči, jezdí na letní tábory, sportovní kurzy nebo k prarodičům. Co dělat, když si napíšou či zavolají, že se jim stýská? Nemějte výčitky, chvilkové stýskání je přirozené. Můžete jim pomoci tím, jak se zachováte vy.

Nepřehlédněte

Že je to nemožné? Není, vážně ne. Běhat můžete i ráda bez toho, aniž byste cítila sebemenší odpor k teniskám, běžeckému úboru nebo k rannímu vstávání a potu. Nic z toho totiž běh obsahovat nemusí. Jen možná máte o běhání zkreslené představy.
K létu neodmyslitelně patří i veřejná koupaliště, hotely nebo wellness. Během relaxace u vody se ale mějte na pozoru. Odnést si totiž můžete hned několik nepříjemných problémů! Mykotické infekce, tedy dermatomykózy, nejsou zrovna přívětiví společníci.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek