Úterý , 01. 04. 2025

Hugo

Oversize móda stále letí. Počítejte si ní i letošní zimu. Jak ji správně kombinovat a vyladit k dokonalosti

Volné oblečení, neboli oversize, sluší prakticky všem. Také proto se drží již několik let na výsluní. Jen je třeba jednotlivé kousky správně kombinovat. Povíme si jak.
Oversize móda stále letí. Počítejte si ní i letošní zimu
zdroj: 123RF.com

19. 09. 2019

Vyberte si spodní nebo horní část postavy

Obléknout oversize módu je nejjednodušší pro lidi se souměrnou postavou v konfekční velikosti. Ale při dobré vůli ji mohou použít všichni, jen je třeba dát pozor na kombinace. A to nejen oversize kousků s přiléhavými, ale také na kombinaci vzorů. Jinak hrozí, že se vaše postava v oversize ztratí.

Nejdůležitější je vybrat správnou velikost a délku. Základní zásadou je, že oversize má být jedna polovina těla – tedy buď horní, nebo dolní. Ne obě. Když si vezmete široké volné kalhoty nebo sukni, musíte horní část těla obléct do těsného topu a třeba krátké bundy. A naopak. K velkým svetrům patří slim kalhoty, klidně i ohrnuté, nebo úzká sukně. Jestliže si ovšem vezmete oversize svetr a k tomu dlouhou rozevlátou sukni, budete stejně působit poněkud podivně. Takže k takovému svetru sukni maximálně po kolena.

Oversize trenčkoty a kabáty pro zimomřivé

Teď na podzim můžete nosit vrchní vrstvu rozepnutou, a tak si oblečte velké sako, trenčkot, později třeba kožíšek nebo jiný oversize kabát a pod něj pěknou blůzu s vestou.

Trenčkot je prostě navždy. Je to nadčasový kousek, který musíte v šatníku mít. V září si pod něj vezmete jen tričko nebo lehké šaty, postupně doplníte tenčí či silnější svetr. Můžete k němu vzít jakékoli boty. V teniskách budete působit sportovněji, s podpatky můžete vyrazit na schůzku či do práce.
Nezapomeňte na šálu nebo šátek, které jsou pro nadcházející sezónu naprosto nezbytnými doplňky. Kupodivu, tunely nás opouštějí, přece jen neskýtají takové množství kombinací jako běžné šály.

oversize móda
zdroj: pinterest

Svetry jsou klasika. Velké navrch, těsné pod ně

Osobně mám nejraději oversize svetry. A doporučuji je všem, které se v oblasti bříška snaží zamaskovat nějaké to kilo navíc. Když si totiž oblečete slimky a přes to vezmete košili vašeho manžela, eventuálně oversize svetr či vestu, budete vypadat mnohem štíhlejší, než ve skutečnosti jste. Navíc vám to ještě prodlouží linii. Proto je tahle kombinace dobrá i pro menší postavy.

K TÉMATU  Dopřejte si víkend jen sama pro sebe a naplánujte si domácí wellness

Oversize svetry se snadno kombinují s dalším množstvím outfitů. A hlavně se dají vrstvit. Dlouhý svetr použijete jednou jako šaty, třeba i s páskem. Nebo vezmete lehké letní šaty a na ně oblečete velký svetr. Když venkovní teploty spadnou dolů, obléknete místo šatů přiléhavý rolák. Na rolák si zase můžete dovolit oversize košili a navrch módní pelerínu. Kombinací je bezpočet.

Pozor na materiály a nevhodné kombinace

Pokud si pod oversize svetr obléknete další svetr, musí mít zcela jiný styl. Hodí se například tenký rolák. Stejné je to s šaty. Pod svetr se nehodí třeba šaty z těžkého úpletu, raději zvolte šifón, bavlnu nebo něco podobného. Nemusí to fungovat naopak. Na roláku nebude vypadat dobře šifónová oversize košile. Spíš klasická pánská nebo flanelová. Tenhle materiál se v posledních letech opět vrátil na výsluní. A k němu se přidává manšestr a samet, obojí vhodné pro chladnější dny. Tak je využijte.

Velký pozor dejte na plisované sukně. Ty se v posledních letech hodně nosí, ale nesluší každé. Jak máte objemnější pas a boky, pryč od plisé! Dejte přednost sukni rovné či do áčka. Ty vám vytvoří mnohem slušivější siluetu.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Plánujete nebo už dokonce čekáte druhé miminko, ale po prvním těhotenství máte za sebou císařský řez? Každá nastávající maminka se ve stejné situaci ptá, v čem je takové těhotenství jiné nebo jaká jsou rizika. A právě na to se vám nyní pokusíme odpovědět.
My ženy každý den vyhlížíme návrat partnera, a tak trochu potají doufáme, že nás alespoň jednou za čas překvapí krásnou kytičkou. Květiny milujeme, jsou pro nás symbolem toho, že na nás tomu druhému záleží. Dřív pánové nosili domů květiny pravidelně, dnes je to jiné. Pánové, pokud jste sem tajně zabloudili a hledáte tip, jaké květiny mají ženy rády, čtěte dál!
Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.
Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?
S blížícími se Vánocemi po nás naši blízcí budou chtít vědět, co si přejeme pod stromeček. To se může zdát jako příjemná otázka, ale opak může být pravdou. Ne vždy máme v záloze seznam předmětů či zážitků, které nutně potřebujeme mít. Často se může dostavit pocit, že už máme vlastně všechno.
Blíží se významný den vaší ženy, případně jsou za rohem Vánoce a vy ještě nemáte žádný dárek? Nepanikařte, stále vše můžete zachránit. Zapomeňte ale na kreativitu, raději vsaďte na jistotu.
Nejradši byste křičeli, dupali nebo někoho doslova uškrtili! Něco vás tak moc naštvalo, že se nedokážete kontrolovat a vámi proudí jedna emoce za druhou.
Tělo je božským nástrojem rozkoše. Máte-li však svádět druhé, musíte nejprve svést samu sebe. I když máte dobrý sex, autoerotika je jedním z nejdůležitějších klíčů pro prvotřídní sexualitu. Chcete znát důvody, proč autoerotiku praktikovat? Jaká vám přináší pozitiva?
Naučte se, jak stanovit zdravé hranice ve vašem vztahu. Tento průvodce vám ukáže, jak hranice pomáhají udržet vzájemný respekt a porozumění, a jsou základem pro dlouhotrvající a šťastný vztah.
Správné nakládání s léčivy je důležitá, a přesto tak často opomíjená, součást bezpečné léčby. Patří do toho totiž i zacházení s nepoužitými nebo expirovanými léky. Průzkumy sice ukazují, že se stále více lidí učí odnášet nepoužité a prošlé léky zpátky do lékáren, nicméně to nijak nesnižuje to obrovské množství, které se každoročně vyhodí. Celkový objem se liší stát od státu, kraj od kraje, i město od města. Můžeme ale říct, že průměr evropských zemí bývá mezi 10 a 100 tunami na milion obyvatel ročně. V Česku jsou to každoročně léky za zhruba 4 miliardy korun. Největším problémem ale stále zůstává fakt, že většina léčiv stále ještě končí v odpadech.
Celý svět stále ještě žije koronavirovou pandemií. Ve večerních zprávách nevidíme nic jiného než pouze počet přibývajících nakažených či informaci o další mutaci zákeřeného onemocnění. Bohužel se pozornost odvrací od mnoha dalších nemocí, jež jsou tu mezi námi stále. Jednou z nich je také legionella. 

Výběr článků

V dnešní době máme spoustu pomocníků, o kterých si generace před námi mohly nechat jen zdát. Vysávají za nás roboti, praní prádla přenecháváme pračce, máme také myčku, tudíž nemusíme špinavé nádobí mít ručně. V mnoha ohledech, jak se zdá, máme vše vlastně jednodušší. Proč ale paradoxně i tak nemáme čas a nejsme tak šťastní a v klidu, jak bychom měli být?
Když poprvé začnete s dietou, můžete v prvním měsíci ztratit o něco více. Pokud například dodržujete nízkosacharidovou dietu, vaše tělo spaluje glykogen uložený ve svalové tkáni, když mu dojdou sacharidy. Glykogen se váže na vodu a při jeho spalování na energii se také ztrácí voda. Tato počáteční rychlá ztráta hmotnosti může být velmi motivující, ale nakonec se zúží.
Cílem lymfodrenáže je zlepšit kvalitu lymfatického oběhu, popřípadě odčerpat přebytečnou lymfu z podkoží zpět do oběhu. Postup je nutno znát a bezpodmínečně respektovat, a tak patří jen do rukou zkušených odborníků. Nesmí způsobit žádné bolestivé pocity, nepoužívají se při ní žádné emulze ani oleje.

Nepřehlédněte

V okamžiku, kdy propukla koronavirová krize se zhmotnil nedostatek pracovníků ve zdravotnictví a také v psychoterapii. Zatímco první zmiňovaní se starali o to, aby se nemocní lidé postavili na nohy, psychoterapeuti se o to samé starali v trochu jiném slova smyslu. Bohužel se mezi námi stále našli i ti, kteří si k nim nechtěli zajít pro pomoc. Mysleli si, že navštěvovat je je spíše jedna velká ostuda, ale opak je pravdou. Dnes je to zcela normální. 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek