I malá změna bude mít v tomto ohledu velký vliv. Třebaže nebudete měnit své stávající zaměstnání, i pár cviků v průběhu dne vám prospěje. Nehledě na to, že při pohybu se mozek okysličí a další práce vám hned půjde líp od ruky. Jaké cviky na protažení těla praktikovat?
Nádech výdech
Sedněte si vzpřímeně na židli, plosky nohou opřete rovnoměrně o podlahu a dejte je mírně od sebe. Ramena stáhněte dozadu a dolů, ruce položte na stehna dlaněmi vzhůru. Zhluboka se pak nadechněte a zkuste nádech směrovat až do oblasti břicha. Několikrát to zopakujte.
Předejděte syndromu karpálního tunelu
Jak už bylo řečeno, i na rukou může docházet k přetěžování určitých svalů. Objevuje se pak ztuhlost prstů, mravenčení, pocity tíhy nebo až bolest. Čas od času tedy pusťte počítačovou myš a ruce si protáhněte. Je vhodné vždy dlaní jedné ruky ohnout zápěstí druhé ruky k tělu. Ruce tak párkrát prostřídejte.
Postavte se
Rovně si stoupněte, ramena stáhněte dolů, nohy si dejte zhruba na šíři boků. Bradu se nesnažte tlačit vpřed. Zvedněte jednu ruku a její malíkovou hranu pak směřujte dolů do míst mezi lopatkami. Druhou ruku ohněte a pomožte mírným tlakem na levý loket, aby se dostala níž. Pak ruce vystřídejte.
Uvolnění zad
Mezi cviky na protažení těla najdeme i takové, které uvolní záda. Sedněte si na židli tak, abyste měli před sebou dostatek místa. S rovnými zády se pak pomalu předkloňte. Snažte se rukama dosáhnout na zem. Na několik nádechů a výdechů zůstaňte takto předkloněni. Pomalu přes zakulacená záda se pak vraťte do rovného sedu.
Prospějte i nohám
Pokud trpíte na otoky a pocity těžkých nohou, vyzkoušejte následující cvik. Vsedě na židli opřete nohy o podlahu. Střídavě z podlahy zvedejte patu a špičku obou nohou. Můžete si i stoupnout a provést cvik ve stoji.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Jak se udržet v kondici, i když jste celý den zavřené v kanceláři. Pěstovat dobré zdraví se dá všude