Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Nela v koučinku: První schůzka s koučkou

Jak probíhá první schůzka se mnou? Jaké nástroje mají moji klienti k dispozici, aby na sobě mohli začít pracovat? V jakých oblastech života vám Emoční rovnice pomohou? Dočtete se, jak se Nela cítila, co jí první koučink přinesl a co ji překvapilo.
první schůzka
Posaďte se, začíná první sezení. Bude to cesta klikatá.

První metry maratonu k lepšímu já. Nervozitka, těšení… Probereme dojmy i fakta o tom, jak koučink Emočních rovnic s Marcelou probíhá. První schůzka začíná.

Krok za krokem

Že jsem Nela a že mi sem tam něco nejde, to už víte. Že jsem s tím začala něco dělat, to víte také… Že mám koučku Marcelu Hlaváčkovou, je také známo.

Zvenčí malý krok pro člověka, začátek velkých věcí pro mě, a dost možná i pro vás, kdo se rozhodnete měnit vytesané cestičky v našich mozkovnách – první koučink, první „ochutnávka“ Emočních rovnic, přístupu, pravidel hry a testování mých (a nejspíš i Marcely) pocitů.

Co jsem čekala (a jak jsem se před první schůzkou cítila)?

  • Že budu muset sáhodlouze vysvětlovat, vyprávět a trochu jsem se bála, že vlastně nevím, kde začít.
  • Byla jsem zvědavá, jestli Emoční rovnice odpovídají mé představě zaběhlých synapsí v našich hlavách, který jsou důsledkem našich zkušeností (ať už z reálného, získaného nebo třebas i vybájeného pohledu, prostě toho našeho pohledu na svět), a které jde nějak (ale sakra jak?) přetočit a upravit, aby nám bylo líp.
  • Byla jsem zvědavá, trochu nervózní a těšila jsem se na něco nového.

Co první schůzka přinese?

  • První oťukání
  • Vysvětlení a udělení přístupu do chytré složky (appky, webového rozhraní… ), kde se za vedení Marcely dějou kýžený změny. To se mi ohromně líbí, vidím, že na sobě pracuju, jsem nucená o sobě a svých pocitech a zážitcích přemýšlet, zapsat je. Tady nejdřív kouč začne se zachytáváním vašich/našich Emočních rovnic, aktuálně mě nejvíc pálí to, že nemám dobře zorganizovaný den – ve zkratce makat od 10 do 4 v jedné práci, přiletět domů a pokračovat do půlnoci ťukáním do monitoru měsíce v kuse bez pauzy, to není hrdinství, to je kravina… a ač mi sláma v botách neva, chci je mít aspoň přijatelně čistý.
  • Koučink se soustředí na 4 kvadranty života – VZTAHY, PENÍZE, PRÁCE, ZDRAVÍ – naučila jsem se, jak si „oznámkovat“ moji spokojenost/nespokojenost ve všech sférách pomocí škály 0-10. První schůzka tedy znamená výchozí bod – kde jsem teď a jak se v jednotlivých kvadrantech cítím a jako au! Ono podívat se na svůj život a zhodnotit ho bez zbytečnýho přemýšlení, rozumu a vstupů typu: A co si ta Marcela pomyslí, když jí TOHLE přiznám? To vás sem tam bodne. Ale dobře mi tak, je kam jít.
K TÉMATU  Ivana (35): Syndrom vyhoření byl i můj problém. Co mne naučil?

Upřímně mě překvapilo, jak rychle dokáže moje koučka odhadnout, jak člověk funguje a kde je zakopaný pes. Vyvodila o mně závěry, které bych před sebou ještě pár let jinak ráda potutelně tajila. A to hlavně v oblasti partnerských vztahů, kdy jsem pronesla pár vět (když vám pak Marcela čte zpětně, co jste mimoděk pronesli… wow) a byla jsem chycená in flagranti, opravdu, klobouk dolů!

Vysvětlila mi úvod – práci na mých myšlenkách, zatím našla moje nežádoucí cestičky, sepsala je, potvrdily jsme si správnost a můj úkol je převrátit je o 180 stupňů a pak „trochu ubrat páru“, dostat se na chtěnou cestu.

Jednoduchý příklad: Je mi zima, je mi teplo nebo je mi příjemně teplo, a tou mozek naprogramovat – pomocí vizualizace, zapojení všech smyslů. Zatím trénuju.

Co mě dostalo je, že mozku je jedno, zda to či ono opravdu zažil nebo jste si to jen „vysnili“. A ono opravdu. Marcela mě provedla zážitkem, kdy popisovala, co „mám“ vidět, slyšet, cítit za vůně, cítit dotykem, cítit uvnitř… a ta moje hlava se opravdu nechala ošálit. Pecka!

Jaký má tedy první schůzka závěr? Máme výchozí body ze všech sfér života. Vím, že se chci posunout ve všech, jen někde to hoří víc a někde míň, jsem přesvědčená o tom, že je záhodno a radno mít po boku někoho, kdo odhadne, kdy je ještě možný přitlačit na posun a vývoj, a kdy je lepší ubrat plyn, abych já, jako koučovanec (prima výraz, ne? )neztratila motivaci, chuť, naděj a víru.

Začínám chápat, jak emoční rovnice fungují, ale zatím bych si to netroufla nikomu vysvětlit sama. Marcela Hlaváčková přirovnává koučink k loupání cibule, tak už se těším, kolik vrstev se nám podaří odloupnout příště. Snad u toho nebudem brečet.

K TÉMATU  Nela v koučinku: Druhá schůzka s koučkou a moje chyby

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Emoční rovnice: Instantní odpověď na všechny vaše problémy

Nela v koučinku: Jak to celé začalo

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Kapela Mirai si letos naplánovala svůj vlastní festival Summer Fest 2024. Nečekaná událost ale přerušila plány, když se frontman Mirai Navrátil ocitl v nemocnici po operaci. Fanoušci teď netrpělivě čekají na další informace a doufají v brzké zotavení svého oblíbeného zpěváka.
Dnes je ten správný den se rozhodnout, s kým chcete trávit svůj drahocenný čas, a komu ho naopak nedávat! Dejte na svůj vnitřní hlas.
Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení.
Polyamorie během posledních několika let přestává být tabu a začíná se k ní hlásit čím dál tím více lidí, a to včetně osob pohybujících se v showbyznysu. Co to povídáme, vlastně především celebrity polyamorii zpopularizovaly.
Mykóza je velmi nepříjemný, ale celkem běžný druh infekce. Její příčinou jsou houby, které se běžně vyskytují v našem prostředí. Pokud se kůže nohou nakazí, trápí ji nejen estetické nedostatky, ale také svědí nebo pálí. Při přemnožení hub dochází ke vzniku zánětů.
Ano, řeč bude tentokrát o mužském přechodu. O tom, co se děje v tuto dobu u žen se mluví hodně, ale téma mužské andropauzy je stále tak trochu opomíjenou záležitostí. I muži však mohou toto období vnímat jako velmi náročné a přináší jim celou řadu nepříjemností. Co se v jejich těle děje, a jak se s těmito změnami co nejlépe vyrovnat?
Petra má dnes tříletého chlapečka, který již chodí do školky. Žije se synem sama v bytě, většinu dne tráví u své matky a babičky.
Mnozí lidé si neustále stěžují na nízké mzdy, avšak nejsou ochotni investovat do dalšího vzdělávání, což je pak limituje na trhu práce. Nemohou se uplatnit, případně dělají zaměstnání, které jim nepřináší zajímavé finanční ohodnocení. Nemluvě o tom, že jsou v práci často nešťastní, protože je zkrátka nebaví a stresuje. Přitom stačí relativně málo – najít si vhodný kurz. Za pár měsíců se pak lze ucházet o nové zaměstnání, které jim bude více vyhovovat.
Být lepší verzí sebe samých. Snažíme se o to každý den. A když se o to nesnažíme my, chtějí to po nás druzí. V současné době jsou na nás kladené obrovské nároky, během nichž jsme vystavováni nesmírnému tlaku. Co kdybychom vám ale řekli, že každá životní situace se dá zvládnout s nadhledem a lehkostí. Jen potřebujete člověka, který vás pošťouchne tím správným směrem.
Ano, i v českých supermarketech už najdete exotické ovoce z druhého konce světa, které vám připadá tak všední jako jablka z vaší zahrady. Ale ujišťujeme vás, že stále ještě existují druhy, o kterých jste možná neslyšeli. Které to jsou?
Někdo funguje na sluneční paprsky a podzim ho uvádí do depresí. Jiného naopak nostalgie tohoto období baví. Jak si tedy zlepšit náladu, aby na vás nepadal splín a chmury?

Výběr článků

Chtěla jsem se s vámi podělit o můj příběh, který může motivovat všechny dámy třicet plus, aby nezanevřely na lásku. I když se sice hledá těžko, a na inzerát potkáte všechno možné, nakonec i vy najdete lásku svého života. Jako já.
Zdravá a svěží pleť, to je bezpochyby priorita Francouzek. Chcete se naučit pár jejich jednoduchých triků a mít pleť krásnou a svěží?
Skřípe vám to tak nahlas, že to musí být slyšet i u sousedů? Možná je to tím, že místo společně tráveného času koukáte raději do mobilu. Svůj podíl viny na tom může nést i to, že chod domácnosti stojí výhradně na vás!

Nepřehlédněte

Problematika nakládání s odpady je v naší společnosti důležitým tématem. Rostoucí objem produkovaného odpadu a jeho dopady na životní prostředí nás nutí hledat efektivní řešení, mezi které patří především třídění a recyklace. Jedním z často využívaných obalů, jehož recyklace je vysoce přínosná, jsou nápojové kartony.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek