Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Piercing v létě: Ano, nebo ne? Novou parádu si schovejte na podzim

Plánujete si nechat v létě udělat piercing? V tom případě je dobré si předtím něco zjistit. Ne každý čerstvý piercing se v létě dokáže rychle zahojit. A navíc vás čeká i mnoho dalších nepříjemností.
piercing
Nakolik se těšíte, počkejte s novým kroužkem do podzimu.

16. 08. 2022

Některé druhy piercingů vám v renomovaných tetovacích a piercingových studiích v létě zkrátka nepíchnou. Proč? Protože dobrý tatér a piercér je vždycky zodpovědný a snaží se svému klientovi před provedením úkonu co nejlépe vysvětlit, co všechno ”zákrok” obnáší.

Mezi piercingy, se kterými byste měli počkat do podzimu, se řadí například:

  • Piercing pupíku – hojí se 6 až 9 měsíců
  • Piercing bradavek – hojí se rovněž 6 až 9 měsíců
  • Piercing tváře, takzvaný cheek, se hojí minimálně 9 měsíců
  • Piercing venušina pahorku – hojí se devět měsíců a déle
  • Surface piercing – doba hojení je obvykle déle než jeden rok
  • Mikrodermály – hojí se přibližně tři měsíce (výjimku tvoří mikrodermál v obličeji, který lze píchnout i v létě)

Rovněž modifikace by se neměly provádět v letních měsících.

piercing
Každé píchnutí je zásah do těla. Rychlost hojení je ve vašich rukách.

Bezpečnost především

Ptáte se, proč jsou některé druhy piercingů v létě tak nebezpečné? Tak zaprvé je to proto, že je teplo a vysoké teploty hojení vůbec neurychlují, naopak ho zpomalují. A co víc – v místě vpichu se vám může utvořit zánět, místo začne hnisat a vy budete muset svoji novou parádu vyndat.

Léto je také symbolem koupání a slunění se. Jenže ani tímto svému piercingu příliš nepomáháte. Sluneční paprsky ho nezahojí, naopak jeho hojení opět zpomalí a rovněž v něm mohou vyvolat zánět. Chlorovaná ani mořská voda také není to pravé ořechové. Možná si říkáte, že mořská voda je přece lékem na všechno, opak je však pravdou.

Čistá mořská voda sice skutečně hojí, ale když se v moři koupete u břehu, jsou ve vodě společně se solí také všemožné bakterie. Ty se vám do otevřené rány, kterou piercing skutečně je, mohou snadno dostat a způsobit tam pořádnou neplechu. Pak si místo dovolené budete užívat tak akorát nemocničního prostředí. Ani chlor nezničí v bazénu všechny bakterie. A je dobré vědět i fakt, že rovněž dlouhé sprchování nebo koupání je na škodu.

K TÉMATU  Ryby jsou zdravé a plné vitaminů! Přesvědčte děti, aby je jedly

Jak o piercing pečovat?

Každý výše zmíněný typ piercingů musíte denně také řádně opečovávat. To znamená, že ho:

  1. Musíte proplachovat roztokem ze slané vody. Do panáka vody přidáte půl čajové lžičky soli a otevřenou ránu si propláchnete.
  2. Dále je zapotřebí piercing dezinfikovat. A to nejlépe dvakrát denně. Ano, tak náročná je péče o čerstvou ozdobu.
piercing
O každý piercing musíte řádně pečovat.

Tuto péči také budete muset praktikovat několik dlouhých týdnů a v létě ještě déle. Pokud se i přesto, že si necháte aplikovat piercing, budete chtít koupat, měli byste si pořídit speciální voděodolnou náplast a měnit ji v případě potřeby i několikrát denně.

Některé piercingy jsou pro naše tělo velkým zásahem a doba jeho hojení velmi záleží i na tom, jak silnou máte imunitu. Proto pierceři nedoporučují piercing aplikovat v době, kdy procházíte virózou nebo se léčíte s jiným onemocněním. Nemusel by se zahojit vůbec.

Ušní lalůčky a helix

Náušnice v uchu jsou zdánlivě velmi banální záležitostí, ale také tomu tak nemusí být. Zatímco si bez obav můžete v létě nechat píchnout ušní lalůček, helix nebo tragus už opět raději nechejte na září, kdy teploty trochu klesnou a nebudete mít takové nutkání se chodit koupat. Jakmile si necháte propíchnout chrupavku ucha, je zapotřebí počítat s delší dobou hojení. Zatímco ušní lalůček se vám plně zahojí za dva až tři měsíce, tragus nebo helix se bude hojit klidně i půl roku.

ucho
Piercingy chrupavky se hojí déle než ušní lalůčky.

Také vezměte v potaz, že u helixu je velmi důležitých prvních několik týdnů hojení, kdy musíte vychytat i speciální polohu při spaní. Budete-li si na helixu ležet, propíchnutá dírka se vám bude hojit nesprávně a může se zdeformovat. Proto je zapotřebí si před spaním ušní lalůček vypodložit, aby se helix vůbec nedotýkal polštáře. Nejjednodušší je samozřejmě spát na druhém boku, ale to ne vždy při spánku ovlivníte. Existují dokonce i speciální piercingové polštářky, které vám spánek s čerstvým helixem nebo jiným typem piercingu usnadní, ale na českém trhu jsou buď zcela nedostupné nebo vyprodané.

K TÉMATU  Maďarsko, země termálních pramenů a lázeňské péče

Než se proto pro nějaký kroužek rozhodnete a objednáte si termín u svého piercera, dobře si promyslete, jestli není lepší počkat na září, případně si zvolte termín až po dovolené, kterou třeba o letních prázdninách plánujete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tetování může snížit šanci na získání zaměstnání. Kde je to problém a kde to nevadí

5 krásek ve větším měřítku. Koukněte na současné ikony PLUS SIZE modelingu 

Zdroje článku:
www.hell.cz, www.piercing.cz
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Zkoušíme zahnat blbou pachuť dnešní doby pohybem. Když budeme sedět na gauči jako bábovky a sledovat špatné zprávy, rozhodně vám dobře nebude. Čas, který nyní máme, je třeba využít pro dobro věci.
Přemýšlíte nad různými formami pracovních poměrů a přemýšlíte, zda by práce na poloviční úvazek byla pro vás výhodná? Náš článek "Druhy pracovního poměru: Vyplatí se pracovat na poloviční úvazek?" se věnuje této otázce s důrazem na různé druhy pracovních poměrů a výhody či nevýhody práce na částečný úvazek. Přinášíme vám ucelený pohled na možnosti, které máte k dispozici, a zaměřujeme se na to, zda flexibilní pracovní doba může přinést vyváženější životní styl. Připojte se k nám a najděte odpovědi na otázky ohledně pracovního nasazení a jeho vlivu na váš každodenní život.
Vánoce jsou pomalu za dveřmi, a přestože právě tohle období představuje svátky hojnosti, zejména letos mnozí z nás hledají způsoby, jak nějakou tu korunu ušetřit. Ať se však snažíme sebevíc, pokud chceme Vánoce slavit, vždy to nějaké peníze stojí, ovšem i tak se dají najít skulinky, díky kterým naše peněženka zaplesá radostí. Jak a na čem nejvíc ušetřit?
Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!
Podzim je ideálním obdobím pro posílení imunity, a můžete toho dosáhnout tím, že zařadíte do své stravy superpotraviny, které jsou bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty.
Blíží se vaše dovolená a vy přemýšlíte, jestli vzít svého domácího mazlíčka s sebou. Myslíte, že mu bez vás bude smutno, ale jak se bude cítit na pláži nebo na horách? Pes může chodit s vámi, ale kočka? Ať se rozhodnete odjet sama a mazlíčka svěřit do péče jiné osoby, nebo pojede s vámi, příprava se vyplatí.
Bojujete s přebytečnými kily? Už nevíte, co máte udělat, abyste se jich stoprocentně zbavili? Je načase vsadit veškerá esa v rukávu na hubnoucí potraviny, respektive na potraviny, po kterých se hubne.
Praha rozhodně není jen o historii a o památkách. Samozřejmě je doporučujeme navštívit, jelikož opravdu stojí za vidění, ale ne vždycky máte chuť kochat se pamětihodnostmi. Praha je zároveň město nekonečných možností, i co se týče různých aktivit, adrenalinu a zábavy. A právě o tom je dnešní článek, kde vám představíme některé z možností, jak se v centru Prahy aktivně zabavit.
Zvažujete, co si dát za kuchyňskou linku? Budete následovat trendy nebo dáte raději na vlastní vkus? Máme pro vás inspiraci, která vám pomůže s výběrem.
Spánek je komplexní proces (přesněji několik různých procesů), který se nám i po mnohaletém zkoumání nepodařilo zcela probádat. Co však bezpečně víme, je to, že jeho kvalita významně ovlivňuje celkový stav organismu. Zarážející je, že podle statistik zhruba třetina populace čelí problémům s usínáním. U deseti procent jde o potíže dlouhodobé, jež se mohou nepěkně podepsat na zdraví. Je to i váš případ a hledáte klíč k rychlejšímu usínání a potažmo klidnějšímu spánku? Máme pro vás hned několik doporučení a tip na „must have“ interiérový prvek.
Chlupaté mazlíčky si pořizujeme, aby nám dělali radost. Pro tahle malá roztomilá koťátka je všechno kolem hra. Podívejte se, jak se seznamují s okolním světem.

Výběr článků

Možná se někteří ptáte, proč by měli mít homosexuálové právo sňatku a nabýt tak manželství, když existuje tzv. registrované partnerství. Registrovaní partneři však nemají stejné pravomoci jako manželé.
Období Vánoc je časem klidu a pohody, to však neplatí pro oslavy na Silvestra. Vedle zábavy, velkého množství alkoholu a hudby vás nejspíš neminou ani petardy, ohňostroje a rachejtle. Ale tato zábavní pyrotechnika s sebou nese mnohá nebezpečí úrazu, kterým je dobré se vyvarovat. Připravte se na komplikace a buďte nachystaní zasáhnout ve chvíli, kdy dojde k úrazu.
Pořád šetříte a nic neušetříte? Nebo snad nemáte z čeho šetřit, ačkoliv nevyděláváte úplně málo? V tom případě vám chybí finanční gramotnost. Že ani nevíte, co to je? V tom případě vám prozradíme, že je to to, co vás ve škole bohužel nenaučili.

Nepřehlédněte

Lidé zranění při pádu na zamrzlém či zasněženém chodníku musí o odškodnění bojovat dlouho, v 67 procentech déle než rok. Až ve třech čtvrtinách případů totiž obce a technické služby odmítají za zranění přijmout odpovědnost. Konečné odškodnění se přitom může vyšplhat na statisíce, průměr je 287 tisíc korun. Podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích zodpovídá za náhradu škody, která vznikla při neprůchodnosti chodníku, město či obec. Jak se zachovat, když se vám to stane?
Není krém jako krém. Existuje rozdíl mezi tím, jaké krémy používáte na suchou, citlivou nebo mastnou pleť. Každá pokožka potřebuje něco jiného. Platí to i pro krémy určené pro denní a noční péči. Každý z nich plní úplně jiné úkoly. Jaký?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek