Ájurvédská masáž
Ájurvéda jako taková je indická nauka o životě. Ájur v překladu znamená život, véda vědu či nauku. Ájurvéda představuje cestu k dlouhému a zdravému životu a životní harmonii. Zahrnuje detoxikaci organismu, jógu, zdravou a vyváženou stravu, bylinnou kúru, meditaci a samozřejmě i masáže. Ty dodávají tělu energii a zároveň zbavují stresu a úzkosti.
K masáži se používají teplé masážní oleje v kombinaci s různými bylinkami, které pomáhají odstranit z těla všechny toxické látky. Při masáži zároveň vdechujete bylinné výpary, které očišťují dýchací cesty. Při masáži se používá technika hnětení a mačkání.
K čemu je ájurvédská masáž dobrá:
- zbavuje stresu a napětí
- zpomaluje stárnutí
- obnovuje životní sílu a energii
- uvolňuje napjaté svalstvo
Aromaterapeutická masáž
Je známo, že už staří Egypťané používali při masážích kadidlo a vonné oleje, neboť byli přesvědčení o jejich blahodárných účincích. Jde o masáž celého těla, při které se používají masážní éterické oleje, které pozitivně ovlivňují tělo i duši. Skrze dýchací cesty se oleje dostávají do našeho organismu, díky čemuž mírní bolest, léčí kašel, rýmu a také brání rozvoji zánětů v těle. Masáž se provádí pomocí hnětení, poklepávání a velmi pomalého kroužení a roztírání.
Pozitivní účinky masáže:
- uvolňuje napjaté svalstvo
- léčí rýmu a kašel
- podporuje krevní a lymfatický oběh
- regeneruje pokožku
- posiluje imunitní systém
Breussova masáž
Při této masáži dochází k intenzivnímu roztírání masážního oleje po těle, zejména po zádech, především v okolí páteře. Jemná a energetická masáž příznivě působí na nervový systém a pohybový aparát. Trápí-li vás jakékoliv bolesti páteře nebo zad, je Breussova masáž v kombinaci s oblíbenou Dornovou metodou výborným pomocníkem. Masáž je prováděna manuálními silnějšími pohyby.
Další její blahodárné účinky:
- uvolňuje napjaté svalstvo
- narovnává záda
- pomáhá při osteoporóze
- uvolňuje skřípnuté nervy i meziobratlové ploténky
Dornova metoda
Při akutních i chronických bolestech zad a kyčlí vám pomůže právě Dornova metoda. Jemnými pohyby vrací všechny klouby a obratle na správné místo. Tato metoda ovšem nepomáhá uvolňovat jen fyzickou bolest, ale také tu psychickou. Při masáži používá fyzioterapeut, lékař či masér zejména palce, kterými jemně tlačí na bolavá místa.
Masáž slouží především k léčbě:
- bolesti zad, kloubů, kyčlí či ramen
- otoků dolních končetin
- vysokého krevního tlaku
- křečových žil a problémům s nimi spojených
- mravenčení v rukou a nohách
Havajská masáž lomi lomi
V havajštině lomi znamená třít nebo tlačit. Obvykle začíná pár desítkami vteřin ticha, kdy masér či masérka položí ruku na pacienta a pronese krátkou modlitbu. Při samotné masáži si masér s klientem povídá, aby zjistil, co mu je a není příjemné. Proto každá masáž probíhá úplně jinak. Havajská masáž je výborná k uvolnění celého těla, rozproudění lymfy a vypuzování toxinů z těla. Odbourává fyzickou i duševní bolest. Při masáži masér střídá dlouhé rytmické tahy se silnějšími tlaky.
Lomi lomi je určená:
- ke stimulaci krevního oběhu a lymfatického systému
- k detoxikaci organismu
- podpoře soustředění
- k hluboké relaxaci
- odstranění únavy a napětí
Masáž lávovými kameny
Tlaková a bodová masáž probíhá za pomoci nahřátých lávových kamenů. Ty v sobě kumulují teplo a díky tomu dokáží odstraňovat bolest a negativní energii. Současně s lávovými kameny se používají také přírodní oleje. Tato neskutečně příjemná a uvolňující masáž vám pomůže zbavit se každodenního stresu, úzkostí a napětí.
Kromě toho také slouží:
- k prohřátí celého těla
- harmonizaci těla
- detoxikaci organismu
- obnovení toku energie v těle
Baňkování
Trpíte-li větší či menší nadváhou, právě baňkování je pro vás ideální volba. Patří ke starověkým čínským metodám, které spadají mezi ty razantnější, avšak také nejúčinnější. Baňkováním se promasírovávají záda, šíje i nohy. Nejprve se aplikují baňky, následně se nechávají několik minut působit. Po odejmutí baněk dochází k manuální masáži baňkovaných míst. Skvěle působí proti celulitidě a rovněž slouží k rozproudění lymfatického systému a taktéž metabolismu.
Mimo jiné je také velmi prospěšná při:
- obnovování správné funkce cév
- plicních potížích
- obnovování správné funkce kůže
- léčbě kloubních onemocnění
Závěrem, ať už potřebujete uvolnit napjaté svalstvo, krk či obratle, nebo si jen potřebujete na chvíli vydechnout a zklidnit dech, dobře provedená masáž má na tělo báječné účinky. Škoda, že si je zapomínáme v dnešní uspěchané době alespoň jednou za čas dopřát.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT