Úterý , 13. 05. 2025

Servác

Zkoušíme se pravidelně hýbat doma. K čemu pravidelný workout vedl?

Zkoušíme zahnat blbou pachuť dnešní doby pohybem. Když budeme sedět na gauči jako bábovky a sledovat špatné zprávy, rozhodně vám dobře nebude. Čas, který nyní máme, je třeba využít pro dobro věci.
cvičení
Vyzkoušely jsme dvoutýdenní workout z domu. Jaké byly naše pocity? (zdroj foto: pixabay.com)

08. 05. 2020

Zkusily jsme pravidelně cvičit. Každý den. Bez výmluv! Byla to dřina! Jak jsme tento workout prožívaly a k čemu pravidelné cvičení vedlo? Pojďme na to!

Plán zněl jasně – dva týdny poctivé práce

Tak, a je to tady. Rozhodly jsme se, že se budeme pravidelně hýbat doma. Přiměla nás k tomu karanténa, ale popravdě jsme se k tomu „chystaly“ už nejméně dva roky. Nebo pět. To už nikdo neví. Naplánovaly jsme si jasný tréninkový plán, který bude trvat dva týdny. Nic extrémního. Důležité bylo dodržet pravidelné dávky pohybu a odškrtávat si je v kalendáři. Zde je náš rozpis:

Každodenní rutina

Vybraly jsme workout, co zvládneme i v nabitém každodenním programu.

  1. Ráno před odchodem do práce jóga, kterou cvičíme podle videa na YouTube. Má zhruba 45 minut, a je nutné podotknout, že jsme opravdu poctivě cvičily od začátku až do konce.
  • Po příchodu domů relax a domácí povinnosti. Zhruba po hodině doma jdeme na kardio trénink, který má 25 minut. Jedeme opět podle dostupného videa.
  • Večer jsme si ještě daly 10 minut jógy na dobrý spánek.

Dohromady se tedy jedná o necelou hodinku a půl pohybu, který je rozložen do třech cyklů během celého dne.

Naše pocity

Našeho testu se zúčastnily tři naše redaktorky, Jana (26), Erika (43) a Beáta (51). Každá v jiné životní etapě. Byly jsme zvědavé, jak to společně (a vlastně odděleně) zvládneme. Na čem se shodujeme, je celkový dojem po dvoutýdenním workout. Tím, že jsme si samy zvolily výzvu, bylo jednoduché ji dodržet. Nikdo nám nic nepřikazoval.

Jen jsme se na dálku podporovaly a dělaly jsme vtípky o tom, co koho více bolí. Ano, i bolest se dostavila. Abychom se poctivě přiznaly, většina z nás to chtěla po týdnu skončit. Ne snad kvůli tomu, že bychom neměly čas, nebo nás to přestalo bavit. Ale z jednoho prostého důvodu: naše těla nebyla na tak pravidelný pohyb zvyklá, a prostě to občas zabolelo.

K TÉMATU  Jsou pomocníci na úklid oken skutečně užiteční? Vyzkoušeli jsme

Vytrvaly jsme, a zřejmě jsme překročili onu magickou linii, o které hovoří mnoho trenérů – když vydržíte dva týdny dřiny, budete konečně moci říct, že se váš svět změnil. A skutečně. Všechny jsme se shodly na tom, že budeme v tréninku pokračovat. Pouze Erika si během cvičení rozbolavěla tělo natolik, že si dá pauzu. Ozvalo se jí totiž staré zranění kotníku, a proto si workout z nás tří nejméně užila.

Takto s námi šel čas

Po čtrnácti dnech jsme se sešly na Skype, abychom si povykládaly o tom, jak nám cvičení šlo. Musíme uznat, že to byla velká životní změna. Vstávat ráno o něco dříve, dát si pak sprchu a vypravit se ven včas, na to je třeba si zvyknout. Naštěstí se dny prodlužují a ranní vstávání nebyl problém. Jana tak ale kvůli dojíždění za prací vstávala už v 5:15. „Ze začátku to byl horor, ale pak jsem zjistila, že se po cvičení cítím příjemně.“

Po prvním týdnu cvičení se ozvaly menší či větší bolesti. Ale my jsme vytrvaly a cvičily dál. Každá svým tepem, každá podle svých časových možností. Děti od Eriky se k workoutu s mámou přidaly také, takže máme další vzorek spokojených cvičitelů. „Nejvíce se mně i dětem líbilo cvičení jógy před spaním. Člověk se opravdu uvolní a zapomene na starosti nebo na věci, které se mu nepovedly. Jde spát s čistým štítem. Tohle je novinka, která naší rodině naprosto sedla.“

Výsledek našeho cvičení je jasný – když vydržíte zhruba první týden přemáhání, začne vás to bavit a poznáte na sobě, jak moc je pro vás pohyb, který si rozvrstvíte do celého dne, prospěšný.

My budeme cvičit dál! Jdete do toho s námi?

K TÉMATU  Výuka angličtiny přes Skype. Je to dobrý nápad a jde o efektivní způsob učení? Vyzkoušeli jsme

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Trénink v přírodě neznamená jen letní počasí. Jak zvládnout běh i na podzim a proč nepřestat. Zkuste to tentokrát jinak

Nejčastější chyby po cvičení. Děláte je také? Brání vám dosáhnout vysněných cílů!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jestli pracujete denně s počítačem, zřejmě je vám jasné, o čem je řeč. Při dlouhodobé neměnné pozici ruky se pak často objevuje její bolest. Ruka vás může pálit, mravenčit nebo v ní ztrácíte citlivost. To vše lze shrnout pod označení syndrom karpálního tunelu.
Pořádná sněhová nadílka je u nás stále vzácnější. Sáňky už se staly minulostí a možná to čeká i zimní brusle. Pěkně zamrzlý rybník nebo náledí na chodníku nás přitom vybízí k tomu se sklouznout, většinou ale končíme na zemi! Někdy se to neobejde bez modřin, ale prostě se nejde nezasmát.
Doplňky do koupelny používáme každý den, ale kromě jejich praktického účelu si dnes můžeme pořídit i krásné designové kousky, které podtrhnou styl vaší koupelny. Dávkovače mýdla, zásobníky na tampony, kelímek na vyplachování úst, košíky na kosmetiku nebo různé držáky, všechno si můžete vyladit k obrazu svému. Inspirujte se.
Rozčlenit byt s malou rozlohou může být oříšek. Tyhle byty na pár metrech čtverečních jsou příkladem toho, jak takový domov zútulnit.
Článek "Co je to Quiet Quitting? A týká se Vás?" rozkrývá fenomén tiché rezignace v pracovním prostředí. Termín označuje nenápadný odchod zaměstnanců, kteří postupně snižují svou angažovanost a odkládají své povinnosti. Dnešní článek nabízí pohled na příčiny, dopady a strategie, jak předejít této formě odchodu nebo s ní efektivně pracovat.
Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.
Hledáte efektivní a zároveň chutnou dietu, která vám bude vyhovovat? V současné době je na vzestupu dieta, která tyto podmínky splňuje, jaká?
Pulty obchodů během zimních měsíců plní exotické ovoce nejrůznějších druhů. Vánoční svátky klepou na dveře a touha po plné štědrovečerní tabuli, ze které je neustále co ujídat, se o to víc násobí. Ta touha bude ostatně silnější než peněženka, která brzy na to zapláče. V případě ovoce se však nezdráhejte, protože řada z rozličných exotických druhů je zdraví velmi prospěšná a co důležitějšího si přát o Vánocích než zdraví.
Dokonalé obočí naštěstí může mít každá žena i ta, které do vínku nebyly dány pravidelné rysy, ta správná hustota obočí ani tvar, který by si sama přála. Teď můžete mít všechno a být ještě krásnější. Co obnáší permanentní tetování obočí a co byste měla vědět předtím, než tuto kosmetickou proceduru podstoupíte?
Představte si, jaké by to bylo, kdybyste měli každý den úsměv na tváři. Kdyby se vám dařilo v práci, ve škole, ve vztazích a měli byste krásné zdraví. Ano, tohle všechno je možné a to za pomocí pozitivního myšlení. Už jen tohle všechno může být velkou motivací, abyste začali myslet pozitivně! Protože ty výsledky stojí opravdu za to. Jak ale na to? Jak se od stresu, smutku a strachů dostat k lepšímu myšlení?
Život zpěvačky Victorie Velvet vyhasl ve věku čtyřiceti let. Tato talentovaná umělkyně, narozená v Jihoafrické republice, vyrostla od svých patnácti let v České republice, kde také zahájila svou úspěšnou pěveckou kariéru. Její život však skončil tragicky, když ji v jejich turecké vile zavraždil její manžel David Tom Blyth.
Pokud byste si mohli koupit takzvaný hmatatelný luxus, po jaké značce byste sáhli? Byla by to kabelka za několik desítek tisíc z dílny návrháře Louise Vuittona nebo by to byla spíše nadčasovost v podobě produktů značky Gucci?

Výběr článků

Možná sami na sobě cítíte, že už nemáte tolik chuť na saláty z čerstvé zeleniny, lehká jídla a vlastně ani na prosecco. Prostě by to chtělo něco sytějšího, aby vám nebyla zima a neměly jste pořád hlad. Co zkusit podzimní jídelníček?
Právě podzim je ideální čas na velký úklid zahrady. Kromě neustálého odklízení spadlého listí existuje spousta dalších úkonů, kterým se nevyhnete. Poradíme vám, na co si dát pozor a na co se při zazimování zahrady soustředit.

Nepřehlédněte

Potřebujete inspiraci ke cvičení? Tahle kočka ví, co udělat pro svoje zdraví, ale zároveň se u toho moc nenadřít. Krátké tréninkové video vám napoví!
Podzim je tradiční období v roce, kdy bilancujeme. Dny se zkracují, počasí zhoršuje, nálada prostě není. Odtud je už jen krůček k nepříjemným pocitům a sešupu nálady směrem strmě dolů. Když se to stane jednou, je to v pořádku. Podzimní deprese by se ale neměly opakovat často.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek