Středa , 27. 11. 2024

Xenie

Co všechno budete potřebovat, když začnete s rovnátky?

Krásný a rovný úsměv dokáže otevírat srdce i dveře, proto je v současné době téměř nezbytností. Cesta k němu vede přes rovnátka, která vám budou dělat společnost po dobu několika měsíců nebo dokonce let. Je potřeba se během té doby o zuby a ústní hygienu obecně správně starat. Pojďte se podívat, co všechno budete potřebovat.
rovnátka
Rovnátka jako efektivní řešení pro dokonalý úsvěv!

Při nošení rovnátek je velice důležité o zuby správně pečovat. V opačném případě byste totiž na konci léčby sice měli zuby rovné, ale je možné, že by vás potkaly problémy, jako jsou zubní kazy, pigmentové skvrny na zubech nebo dokonce záněty dásní.

Pomůcky pro čištění zubů s rovnátky

Existují pomůcky, bez kterých se během nošení rovnátek neobejdete. Díky nim udržíte své zuby čisté a některé z nich vám tuto dobu dokáží zpříjemnit.

Samozřejmostí je klasický kartáček

Klasický zubní kartáček byste měli používat bez ohledu na to, jestli nosíte rovnátka nebo ne. Nicméně pokud začnete nosit fixní rovnátka, je klasický kartáček vhodnější než elektrický kartáček. Je to proto, aby nedocházelo k podráždění dásní a poškození zámečků. Kartáček by měl být měkký. Zaměřit byste se měli při čištění zejména na čištění všech částí zubů i vnitřní plošky zubů, které však bývají často opomíjeny.

Jednosvazkový kartáček

Další pomůckou, která by neměla chybět je tzv. solo (jednosvazkový) kartáček, který slouží ke snadnějšímu čištění hůře dostupných prostorů. Lépe se s ním dostanete k čištění samotných zámečků a jejich okolí i prostoru pod obloukem, pružinami atd. Tento kartáček se používá bez pasty, takže ho můžete používat kdekoliv a kdykoliv.

Neměl by chybět ani mezizubní kartáček

Mezizubní kartáček má trochu matoucí název, na první pohled by se mohlo zdát, že je určený k čištění mezizubních prostor, jenomže kromě toho je skvělý i k čištění prostorů pod drátky fixních aparátů.

Tablety či roztok na detekci zubního plaku

Jak pečlivě jste zuby vyčistili, zjistíte pomocí speciální tablety či roztoků sloužících k detekci zubního plaku. Rozkousnete tabletu, která zabarví místa, kde plak zůstal, poznáte tak, na která místa byste se z hlediska čištění měli ještě zaměřit. Když není zubní plak dostatečně odstraněn, na zubech mohou vznikat bílé skvrny, počínající zubní kazy či záněty dásní.

K TÉMATU  Keto-dieta, hloupý výmysl, nebo super fígl jak zhubnout?

Ústní sprcha

Dalším užitečnou pomůckou pro vás může být ústní sprcha, díky které si sami můžete vypláchnout všechna místa v ústní dutině, a to i včetně těch špatně dostupných. Udržíte tak své zuby i dásně v naprosté čistotě.

Dobrým doplňkem jsou i čistící krystaly/tablety

Čistící tablety oceníte v případě, že nosíte snímací rovnátka. Tablety totiž slouží k řádnému vyčištění snímacích rovnátek. Tabletu či krystal přidáte do sklenice s vodou a do tohoto roztoku vložíte rovnátka. 

Pro perfektní výsledek můžete přidat i lžičku jedlé sody. Tím zajistíte, že rovnátka budou opravdu čistá.

Další příslušenství pro rovnátka

Chrániče rovnátek

Chrániče rovnátek se hodí především jako ochrana při kontaktních sportech, abyste si o zámečky či drátky neporanili ret nebo dásně.

Vosk na rovnátka

Někdy může při nošení klasických kovových rovnátek docházet k odření a otlakům úst. Vyřešit se tento problém dá pomocí vosku, který chrání vaše rty, dásně i tváře. Vosk přilepíte na aparát v místech, ve kterých dochází k dráždění a před čištěním zubů se sundává.

Pouzdro na rovnátka

Při nošení sundavacích rovnátek nebo alignerů se nezbytnou součástí vaší výbavy stane pouzdro. V případě potřeby do něj rovnátka vložíte a zabráníte tak jejich ztrátě nebo poničení.

Žvýkací válečky

Tuhle specialitku oceníte při nošení snímacích rovnátek. V případě, že dlaha úplně nedoléhá na zuby, je potřeba použít žvýkací válečky, jelikož nedostatečně dolehlé dlahy nebudou správně fungovat. Dlahy se nasadí a na několika místech se poté zakousne do žvýkacího válečku.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Letní čas je jako stvořený pro veselé vodní radovánky všeho druhu. Do programu plného zábavy je však dobré zahrnout i nějaké to učení. Například lekce plavání. Nechte se inspirovat našimi pěti tipy, jak naučit dítě plavat, a brzy bude jako rybka ve vodě.
O v pořadí pátém koučinku Nely s Marcelou se dočtete níže.
Od letošního roku existuje státní podpora bydlení pro mladé do 36 let a částky, které lze získat při velmi nízkém úročení, nejsou zanedbatelné. A již 25 let pomáhá v pořízení bydlení také stavební spoření, které je díky dlouhodobě zaručeným nízkým úrokovým sazbám sázkou na jistotu.
Paní zima již ztrácí sílu a bude muset před své žezlo jaru, které nám již nyní vykouzlilo příjemné teploty, které lákají mnoho lidí trávit mnohem více času venku. A při sportování v jarní přírodě jsou pro každého běžce, turistu či cyklistu nepostradatelné kvalitní oděvy z funkčních materiálů.
V životě se můžeme setkat s celou spoustou onemocnění. Zatímco nad některými jenom mávneme rukou, jiné nás mohou výrazně poznamenat do konce života. A zatímco některé nám jsou moc dobře známé, nad jinými visí jeden obrovský otazník. Přesně takovou nemocí je i Bechtěrevova nemoc či také Bechtěrevova choroba.
Léčivé bylinky se dají pěstovat kdekoliv. K tomu, abyste si vypěstovali přírodní lékárnu nemusíte mít zahradu, ale postačí terasa, balkón nebo jen okenní parapet.
Ano! I povlečení podléhá trendům. Nejde ani tak o vzory, ale o materiály. Nechte se inspirovat tím, co je v kurzu.
Problémů, které člověka dokážou potrápit, je celá spousta. Mezi ně patří také zánět močových cest, který je velmi bolestivou zdravotní potíží. Ať už postihne ženu nebo muže, umí vyvolat nepříjemné pocity a dokáže člověka potrápit. Proto si pojďme prozradit, jak ho vyléčit.
Říká vám něco jméno Wirginia Szmyt? Jedná se o pravděpodobně nejstarší DJku všech dob, která si v seniorském věku plní sen. Někteří ji obdivují, jiní možná kroutí nevěřícně hlavou, ale jedno se jí upřít nedá – odhodlání, nadšení a láska k hudbě. S mícháním muziky začala Wirginia již před dvaceti lety a nikdo ji neučil a postupně na vše přicházela sama. Dnes patří v Polsku mezi poměrně známou a oblíbenou umělkyni.
Krásný úsměv by chtěl mít každý z nás. Nepřítel naší dutiny ústní je však povlak na zubech a zubní kámen. Jak ho odstranit, abychom nemuseli utrácet ze drahé produkty, jako jsou nákladné zubní bělící pasty a ústní vody? Mnozí netuší, jaké zázračné pomocníky má právě ve svém domově.
V nejhorším případě úmrtí, v „nejlepším“ trvalé následky. Očkování v naší republice bylo zavedeno v letech 1946–1985. Úmrtnost u většiny nemocí klesla o 90-99,9 %. Přesto se i u nás vracejí na scénu nemoci, které jsme znali už jen z literatury: spalničky, dávivý neboli černý kašel, příušnice nebo zarděnky. Jak se jim bránit?

Výběr článků

Influencerka Shopaholicadel zažila nečekaný Štědrý den, když došlo k rozchodu s jejím partnerem Janem Kulasem (30). Veřejnost se dozvěděla o těhotenství a potratu, na což okamžitě reagoval expřítel obviněním z nemocničního pobytu způsobeného alkoholem. Nyní Adéla odmítá spekulace o nových vztazích a vyjadřuje lásku k své nezávislosti. Jaké jsou její plány do budoucna a jak se vyrovnává s tlakem veřejnosti? To vše a více v našem podrobném článku.
Včerejší den na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary nabídl bohatý program s filmovými premiérami, setkáními a kulturními událostmi. Herečka Iva Janžurová se představila na premiéře dokumentu Janžurka, která přilákala pozornost filmových nadšenců. Podívejte se na to, co se odehrálo za kulisy jednoho z nejvýznamnějších filmových festivalů ve střední Evropě.

Nepřehlédněte

Měsíček lékařský je letnička, která dorůstá právě teď až do půlmetrové výšky. Sbírá se od poloviny června do konce srpna nebo počátku září a je to všestranná léčivá bylina. Využijte jejích účinků i vy a přidejte ji do domácí lékárničky nebo své kosmetické výbavy.
K létu neodmyslitelně patří i veřejná koupaliště, hotely nebo wellness. Během relaxace u vody se ale mějte na pozoru. Odnést si totiž můžete hned několik nepříjemných problémů! Mykotické infekce, tedy dermatomykózy, nejsou zrovna přívětiví společníci.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek