Úterý , 26. 11. 2024

Artur

Jak si správně změříte velikost podprsenky a poznáte, že vám padne?

Správná velikost podprsenky dokáže s vaším tělem divy. Pozvedne vaše prsa, zeštíhlí pas a bude se vám lépe dýchat. Jak si změříte velikost prsou a poznáte, že vám prádlo dobře sedí?
podprsenka
Zjistěte, jaká velikost podprsenky je pro vás ta pravá!

Změřte si obvod pod prsy

Stoupněte si rovně a pod prsy si vodorovně změřte obvod hrudníku. Nadechněte a vydechněte. Při výdechu k sobě přiložte oba konce metru. Číslo si zapamatujte. Nyní od něj odečtěte 4 cm. To je přibližná délka zapínání. Nakonec výsledné číslo zaokrouhlete směrem dolů. Uveďme si příklad. Obvod pod prsy jste si naměřili 85 cm. 85 cm minus 4 cm je 81 cm. Výsledné číslo zaokrouhlené směrem dolů je 80 cm.

Změřte si obvod prsou

Opět se postavte rovně, nadechněte a vydechněte. Metrem si změřte obvod v nejširším místě, tedy přes bradavky. Toto číslo je konečně, nic od něj neodečítáte ani ho nezaokrouhlujete.

Naměřená míra pod prsy určuje velikost obvodu podprsenky. Obvod prsou je velikostí košíčků. Ty se nejčastěji určují písmenem od A do M. Na webu svého oblíbeného výrobce spodního prádla si najděte tabulku velikostí a v ní si určete svou velikost podprsenky.

Jak poznáte správnou velikost podprsenky

Dobře padnoucí podprsenka je jako vaše druhá kůže. Perfektně vám sedne, nikde vás netlačí a pozvedne vašeprsado nebeských výšin. Jak poznáte, že vám podprsenka opravdu sedí?

  1. Podprsenku vždy zapínejte na poslední háčky. Materiál časem povolí a vy tak budete mít jistotu, že vám spodní prádlo dlouho vydrží. Ubrat na velikosti můžete vždycky.
  2. Prsa opatrně vložte do košíčků. Urovnejte je po stranách a přesvědčte se, že vám kostice pevně přiléhají k tělu.
  3. Zadní díl podprsenky srovnejte vodorovně s jemnou vůli. Podprsenka by vás neměla tlačit, ale měla by pevně obepínat hrudník.
  4. Zkontrolujte, že střed podprsenky přiléhá k hrudnímu koši. Pokud vás tlačí, zvolte větší velikost košů. Pokud naopak odstává, zvolte velikost menší.
  5. Zvedněte ruce a trochu se zavrťte. Sedí podprsenka stále pevně na místě? V pořádku. V opačném případě zvolte menší velikost.
  6. Nyní přichází na řadu kontrola ramínek. Ramína by se vám neměla zařezávat do kůže nebo vám padat z ramen.
  7. Nakonec ramínka z ramen sundejte. Drží vám podprsenka stále stejně? Výborně. Našli jste svou ideální velikost.
K TÉMATU  Průvodce spodním prádlem: Co se Češkám líbí a jak se náš vkus liší odzbytku světa? Jakých chyb se dopoštíme při výběru spodního prádla? Mohou tanga ohrozit zdraví?

Jak vybrat sportovní podprsenku

Sportovní podprsenka mívá označení velikosti stejné jako ta klasická. Velikost sportovního prádla volte buď dle velikosti obvodu a košíčků nebo podle písmen (S, M, L). Některé sportovní podprsenky mohou být označeny velikostí S-M nebo M-L. V takovém případě se rozhodujte podle oblečení, které nosíte. Máte velikost triček M? Pak sáhněte po stejné velikosti také u podprsenky.

Funkční spodní prádlo klade na materiál a střih jiné požadavky než klasická podprsenka. Sportovní podprsenka by měla být vyrobena z jemného elastického mikrovlákna. To se přirozeně přizpůsobí vašemu tělo a dodá vám pocit pohodlí a komfortu.

Kompresní a pouzdrová podprsenka

Při nákupu sportovní podprsenky se možná setkáte s pojmy kompresní a pouzdrová podprsenka. Jaký je mezi nimi rozdíl? Kompresní podprsenka je vhodná pro menší velikosti prsou a méně náročné sporty. Ideální je například na jógu nebo pilates.

Pouzdrovou podprsenku oceníte, pokud máte objemnější hrudník nebo jste fanynkou náročnějších sportů. Oblékněte si ji na lyžování, běh nebo posilování.

Ramínka styl zapínání

Při výběru sportovní i klasické podprsenky hraje také důležitou roli střih ramínek a styl zapínání.

Ramínka

Ramínka jsou nejčastěji klasická nebo do kříže. Ramínka do kříže nabízí větší fixaci, ale mohou být méně pohodlná. Ideálním řešením je, pokud podprsenka nabízí obě možnosti.

Zapínání

Klasické podprsenky mají nejčastěji zapínání na háčky. Sportovní podprsenky mohou být přetahovací přes hlavu.Tento typ podprsenek je více pružný a méně fixuje prsa na místě. Zapínání na háčky vám zajistí větší pevnost a stabilitu. 

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Během těhotenství a zvláště v prvním trimestru můžeme počítat s fyziologickým váhovým přírůstkem. Každá maminka potvrdí, že v těhotenství přichází hlad častěji a ženy se do pravidelného stravování nutit nemusí. Jak je to ale s dietním režimem? Je vhodný? Do jaké míry?
Péče o sebe je v dnešní době pro mnoho lidí synonymem nákupních horeček, drahých lázeňských procedur, brunchů či kosmetiky. Stalo se to jakýmsi symbolem pro kosmetický a fitness průmysl. Mnoho lidí ale zapomíná investovat také do zcela jiné formy péče o sebe. A to do péče o své duševní a emocionální zdraví o které je rovněž třeba se starat. V tomto článku si řekneme, jak na to.
Strom ginkgo biloba je svými účinky proslulý již po staletí. Využíval se v tradiční čínské a ajurvédské medicíně. V Asii, odkud pochází, je v některých místech dokonce uctívaný.
Pravý deštivý a sychravý podzim se pomalu začíná hlásit o slovo, a tak není divu, že v tomto zrádném počasí více stonáme my i naše děti. S nižšími venkovními teplotami a nedostatkem sluníčka se navíc zvyšuje riziko nachlazení, chřipky a v dnešní době bohužel i dalších virových onemocnění. Právě v tomto období je tedy více, než kdykoliv jindy v roce důležité myslet na posílení imunity, která hraje zásadní roli v naší přirozené obranyschopnosti a odolnosti proti bacilům. Efektivním způsobem, jak můžeme posílit imunitu sobě i svým blízkým, je za pomoci pěti přírodních pomocníků. Jaké to jsou?
Dýně už k podzimu prostě patří. Možná zastáváte názor, že máme tradiční Dušičky a Halloween k nám nepatří, to ale nic nemění na tom, že lze z dýně vytvořit krásné dekorace. A to nejen domů, ale i ven na zahradu. Možná najdete inspiraci i vy.
Skočíte si občas se svým partnerem na jedno točené, nebo si spolu u televize vychutnáte archiv z vinných sklípků? Pak si můžete gratulovat, protože vaše soužití asi jen tak něco nenaruší. Tedy alespoň tohle se teď povídá ve vědeckých kruzích.
Konopí seté, latinsky cannabis sativa, je bylinou, chcete-li rostlinou, která má na naše tělo blahodárné účinky a používá se v alternativní medicíně k tlumení bolesti, léčbě neurologických onemocnění nebo zeleného zákalu. A vhodné je i na kašel. Proto se na něj teď podíváme z té lepší stránky.
Každý máme ve svém okolí někoho, pro koho je káva tématem číslo jedna. Ať už raději pijí ristretto, espresso nebo nadýchané cappuccino, jejich den bez šálku kvalitní kávy jako by ani nebyl. A co by je pod stromečkem mohlo potěšit víc než právě výběrová káva či předměty, se kterými svůj kávový rituál pozvednou na ještě vyšší úroveň?
Pomalá píseň Say Something je celosvětově známá. Duo A Great Big World ji nahrálo spolu Christinou Aguilerou, a její tempo a slova dojímají i ty nejmenší! Malý kluk v autosedačce při jejím poslechu pláče, vypnout ji ale nechce!
Máte potíže s vysokým cholesterolem? Trápí vás kožní vyrážky nebo ekzémy? S tím vám může pomoci strava, která je sice bez barvy, ale to jí na účinnosti vůbec neubírá. Co si tedy servírovat pravidelně?
Jak je již odpradávna známo, byliny mají až kouzelnou léčivou moc. Zmírňují bolest, napomáhají prevenci nemocí a jsou skvělým pomocníkem v boji proti nemocem. Působí na tělo přímo zázračně, dodávají mu sílu, podporu a zásobí tělo potřebnými látkami. Proto byly vždy neoddělitelně spojeny s léčitelstvím a v hojné míře je k léčení využívaly ještě naše babičky. Obohaťte svůj život o čistě přírodní léčiva, které se používají stovky let a vyrobte si léčivé tinktury přímo u vás doma!
Pojďme na skutečnou zábavu. Víte o tom, že existuje 7 typů pánského přirození? Který z tvarů je nejoblíbenější? A který je kuriozitou? Vážené dámy, pohodlně se usaďte, jdeme se podívat na vysoce vědeckou studii o tom, jaké všemožné tvary může mít pánský pinďour!

Výběr článků

Otevíráte schránku a mezi letáky vidíte obálku s pruhem. Nervozita je na světe. Co to přišlo? Je to pokuta nebo snad exekuce? Nebo nějaké špatné parkování? Ne všechny obálky s pruhem jsou důvodem k nepokoji.
Před vámi je dlouhý let, možná s několika přestupy. Připravte se nejen na čekání na letišti, ale také na to, abyste let prožila v pohodě a bez stresu. Co si můžete vzít s sebou do příručního zavazadla a jak úspěšně překonat čas strávený čekáním?
Lidé žijící v bytech často nevyužívají prostor svého balkonu na maximum, a to zejména díky nedostatečnému soukromí. Máme pro vás pár skvělých tipů, jak ho snadno na balkoně či lodžii zajistit a vytvořit si tak oázu klidu a pohody.

Nepřehlédněte

Kolotoč v práci, cestou domů nákup a možná i vyzvednout děti ze školky. Musíte tohle zvládnout sama? Kdo pomůže vám? Jak rozdělit práci v rodině, abyste si ulevila a zároveň se ostatní aktivně přičinili? S drobnými pracemi mohou pomáhat už i děti od tří let. A dokonce je to dobře, když pomohou.
Kanadská zpěvačka Céline Dion (56) se v novém dokumentu "Já jsem: Céline Dion" rozhodla odhalit svůj těžký boj se syndromem ztuhlého člověka. Tento syrový film ukazuje její každodenní zápasy s bolestivými křečemi a neschopností ovládat vlastní tělo, což mělo vážný dopad na její kariéru. Dokument získal na Rotten Tomatoes neuvěřitelných 100 %, což svědčí o jeho silném dopadu na diváky i kritiky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek