Neděle , 24. 11. 2024

Emílie

Piercing v létě: Ano, nebo ne? Novou parádu si schovejte na podzim

Plánujete si nechat v létě udělat piercing? V tom případě je dobré si předtím něco zjistit. Ne každý čerstvý piercing se v létě dokáže rychle zahojit. A navíc vás čeká i mnoho dalších nepříjemností.
piercing
Nakolik se těšíte, počkejte s novým kroužkem do podzimu.

16. 08. 2022

Některé druhy piercingů vám v renomovaných tetovacích a piercingových studiích v létě zkrátka nepíchnou. Proč? Protože dobrý tatér a piercér je vždycky zodpovědný a snaží se svému klientovi před provedením úkonu co nejlépe vysvětlit, co všechno ”zákrok” obnáší.

Mezi piercingy, se kterými byste měli počkat do podzimu, se řadí například:

  • Piercing pupíku – hojí se 6 až 9 měsíců
  • Piercing bradavek – hojí se rovněž 6 až 9 měsíců
  • Piercing tváře, takzvaný cheek, se hojí minimálně 9 měsíců
  • Piercing venušina pahorku – hojí se devět měsíců a déle
  • Surface piercing – doba hojení je obvykle déle než jeden rok
  • Mikrodermály – hojí se přibližně tři měsíce (výjimku tvoří mikrodermál v obličeji, který lze píchnout i v létě)

Rovněž modifikace by se neměly provádět v letních měsících.

piercing
Každé píchnutí je zásah do těla. Rychlost hojení je ve vašich rukách.

Bezpečnost především

Ptáte se, proč jsou některé druhy piercingů v létě tak nebezpečné? Tak zaprvé je to proto, že je teplo a vysoké teploty hojení vůbec neurychlují, naopak ho zpomalují. A co víc – v místě vpichu se vám může utvořit zánět, místo začne hnisat a vy budete muset svoji novou parádu vyndat.

Léto je také symbolem koupání a slunění se. Jenže ani tímto svému piercingu příliš nepomáháte. Sluneční paprsky ho nezahojí, naopak jeho hojení opět zpomalí a rovněž v něm mohou vyvolat zánět. Chlorovaná ani mořská voda také není to pravé ořechové. Možná si říkáte, že mořská voda je přece lékem na všechno, opak je však pravdou.

Čistá mořská voda sice skutečně hojí, ale když se v moři koupete u břehu, jsou ve vodě společně se solí také všemožné bakterie. Ty se vám do otevřené rány, kterou piercing skutečně je, mohou snadno dostat a způsobit tam pořádnou neplechu. Pak si místo dovolené budete užívat tak akorát nemocničního prostředí. Ani chlor nezničí v bazénu všechny bakterie. A je dobré vědět i fakt, že rovněž dlouhé sprchování nebo koupání je na škodu.

K TÉMATU  Hormonální jóga jako řešení potíží s menstruací nebo otěhotněním

Jak o piercing pečovat?

Každý výše zmíněný typ piercingů musíte denně také řádně opečovávat. To znamená, že ho:

  1. Musíte proplachovat roztokem ze slané vody. Do panáka vody přidáte půl čajové lžičky soli a otevřenou ránu si propláchnete.
  2. Dále je zapotřebí piercing dezinfikovat. A to nejlépe dvakrát denně. Ano, tak náročná je péče o čerstvou ozdobu.
piercing
O každý piercing musíte řádně pečovat.

Tuto péči také budete muset praktikovat několik dlouhých týdnů a v létě ještě déle. Pokud se i přesto, že si necháte aplikovat piercing, budete chtít koupat, měli byste si pořídit speciální voděodolnou náplast a měnit ji v případě potřeby i několikrát denně.

Některé piercingy jsou pro naše tělo velkým zásahem a doba jeho hojení velmi záleží i na tom, jak silnou máte imunitu. Proto pierceři nedoporučují piercing aplikovat v době, kdy procházíte virózou nebo se léčíte s jiným onemocněním. Nemusel by se zahojit vůbec.

Ušní lalůčky a helix

Náušnice v uchu jsou zdánlivě velmi banální záležitostí, ale také tomu tak nemusí být. Zatímco si bez obav můžete v létě nechat píchnout ušní lalůček, helix nebo tragus už opět raději nechejte na září, kdy teploty trochu klesnou a nebudete mít takové nutkání se chodit koupat. Jakmile si necháte propíchnout chrupavku ucha, je zapotřebí počítat s delší dobou hojení. Zatímco ušní lalůček se vám plně zahojí za dva až tři měsíce, tragus nebo helix se bude hojit klidně i půl roku.

ucho
Piercingy chrupavky se hojí déle než ušní lalůčky.

Také vezměte v potaz, že u helixu je velmi důležitých prvních několik týdnů hojení, kdy musíte vychytat i speciální polohu při spaní. Budete-li si na helixu ležet, propíchnutá dírka se vám bude hojit nesprávně a může se zdeformovat. Proto je zapotřebí si před spaním ušní lalůček vypodložit, aby se helix vůbec nedotýkal polštáře. Nejjednodušší je samozřejmě spát na druhém boku, ale to ne vždy při spánku ovlivníte. Existují dokonce i speciální piercingové polštářky, které vám spánek s čerstvým helixem nebo jiným typem piercingu usnadní, ale na českém trhu jsou buď zcela nedostupné nebo vyprodané.

K TÉMATU  Jak vybrat vhodnou hypotéku na vaše bydlení

Než se proto pro nějaký kroužek rozhodnete a objednáte si termín u svého piercera, dobře si promyslete, jestli není lepší počkat na září, případně si zvolte termín až po dovolené, kterou třeba o letních prázdninách plánujete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tetování může snížit šanci na získání zaměstnání. Kde je to problém a kde to nevadí

5 krásek ve větším měřítku. Koukněte na současné ikony PLUS SIZE modelingu 

Zdroje článku:
www.hell.cz, www.piercing.cz
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Být lepší verzí sebe samých. Snažíme se o to každý den. A když se o to nesnažíme my, chtějí to po nás druzí. V současné době jsou na nás kladené obrovské nároky, během nichž jsme vystavováni nesmírnému tlaku. Co kdybychom vám ale řekli, že každá životní situace se dá zvládnout s nadhledem a lehkostí. Jen potřebujete člověka, který vás pošťouchne tím správným směrem.
Český zpěvák, producent, tanečník a herec Petr Kotvald dnes slaví své 65. narozeniny. Jeho bohatá kariéra zahrnuje významné hudební úspěchy, nezapomenutelné spolupráce a charismatická vystoupení, která si získala srdce mnoha fanoušků.
Japonská zahrada je působivý způsob úpravy okrasné zahrady. V Japonsku bývala zahrada dlouhodobě otázkou prestiže více, než kdekoli jinde ve světě. V Evropských zemích se nachází parky i zahrady, které si berou inspiraci právě v této zahradní architektuře. Jejich vzhled byl ale přizpůsoben našemu trendu úpravy zahrad. Nic to nemění na tom, že krásně upravená idealizovaná příroda v duchu japonské zahrady je prostě pastvou pro oči.
Jelikož robotický vysavač efektivně uklidí, dokonce ušetří elektrickou energii, vyplatí se do něj investovat. Jenže na trhu se setkáte rovnou s několika druhy robotických vysavačů. Podle čeho robotického pomocníka vybírat?
Konečně jsme s kamarády vyrazili oslavit to, že nemusíme sedět zavření doma a otevřeli se hospody. Vydali jsme se na párty a zábava nebrala konce. Pití teklo proudem. Bohužel se mi pak stalo něco, na co v životě nezapomenu, i když si to prakticky nepamatuju. Až s pomocí přátel jsem nakonec zjistila, co všechno se tu noc dělo.
Všichni víme, že současná doba není zrovna dvakrát příhodná. Všechno kolem nás zdražuje, najednou zaplatíme víc nejen na jídle, ale i na energiích či pohonných hmotách, ale výplata zůstává stejná. Doba utrácení tak pomalu mizí v nedohlednu a nám nezbývá nic jiného, než si prostě utáhnout opasky. Na čem se dá alespoň trochu ušetřit? Mrkněte na pár tipů.
Vylepšete a ozdobte svojí zahradu tak, aby lahodila vašemu oku. Budou zahradní dekorace a doplňky nenápadné nebo výstřední? Zahradám sluší dřevěné nebo keramické materiály, a samozřejmě přijdou ke slovu také kameny. Experimentovat můžete i s osvětlením. Inspirujte se!
Možná i u sebe můžete s nástupem zimy pozorovat přeměnu svých rukou. Najednou někam zmizí hebká a na dotyk příjemná pokožka a ruce se stanou nevzhlednými a drsnými. Z kůže se mohou olupovat drobné šupinky, může praskat a některá místa mohou být bolestivá na dotyk. Co si s tím tedy počít?
Ulpívající mastnota na troubě i uvnitř, s kterou je boj celkem urputný a někdy až nekonečný. I s tím se mohou některé hospodyňky ve své domácnosti setkat. Jak ušetřit nějakou tu korunu a zbavit se oleje a nečistot ulpívajících na povrchu trouby co nejsnadněji? Máme pro vás pár skvělých a praktických tipů.
Čím můžete v jakémkoli věku svoje dítě zaručeně otrávit Když budete opakovat tyhle nejhorší rodičovské hlášky. Některé z nich jste určitě slyšely od svých rodičů a nesnášely jste je v dětství a mládí také. Zkuste se jich vyvarovat. I když vás to bude občas stát úsilí a ústa na zámek.
Dávkovač krmení pro pejsky si zvládnete vyrobit vlastnoručně doma. Je převážně z kartonu a vypadá i funguje báječně! Pokud má váš pejsek nenasytný apetit a je dost chytrý na to, aby si stále přisypával, dávkovač možná nebude to pravé. Postavit si ho ale můžete i pro kočky. Inspirujte se tímhle povedeným DIY nápadem.

Výběr článků

Podzim s sebou nese pochmurnou náladu. Zejména tedy ten letošní. Chybí mu trocha sluníčka a pozitivní nálady. Nemůžeme se divit tomu, že většina lidí opravdu upadá do podzimních smutných nálad a nemá chuť dělat nic, co je baví. Nestravte však v tomto stavu veškeré své volné dny v tomto ročním období. Vyzrajte na takzvanou podzimní depresi s bylinkami, které podzimní deprese hravě zahání.  
Zařizovat si obývací pokoj je stejně těžké, jako si zařizovat ložnici. Zatímco ložnice má být především oázou klidu, obývací pokoj je zase místem, kde se setkává rodina s přáteli, proto se chcete vyšvihnout v očích známých a zařídit si místnost k naprosté dokonalosti. Aby zde však stále proudila potřebná energie, nezapomínejte na zásady feng-šuej.
Aby tělo fungovalo správně, je zapotřebí mít vyvážené množství ženských i mužských hormonů. Zkrátka od všeho tak akorát. Každý takový výkyv - nedostatek, nebo naopak nadbytek jednotlivých hormonů, dokáže ženám způsobit značné problémy. A o jednom z nich se právě nyní pobavíme.

Nepřehlédněte

Chystáte se do nové nebo první práce. Prošla jste vítězně pohovorem, máte podepsanou pracovní smlouvu. Co vás bezprostředně po nástupu do zaměstnání čeká? Na co se připravit a na co nepřistupovat, ani kdyby vás nutili?
Možná právě teď zjišťujete, že vaše maminka nebo babička na ledasco nestačí. Jak je zabezpečit a co všechno zajistit? Ptali jsme se za vás.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek