Sobota , 23. 11. 2024

Klement

Permanentní tetování obočí: Dobrá, nebo špatná volba?

Dokonalé obočí naštěstí může mít každá žena i ta, které do vínku nebyly dány pravidelné rysy, ta správná hustota obočí ani tvar, který by si sama přála. Teď můžete mít všechno a být ještě krásnější. Co obnáší permanentní tetování obočí a co byste měla vědět předtím, než tuto kosmetickou proceduru podstoupíte?
tetování obočí
Ukázka microbladingu v praxi.

10. 11. 2022

Je to tetování, nebo ne?

Většina z nás si musí malovat obočí každý den. Nejprve si ho nabarví vhodnou řasenkou na obočí, pak použije fixační gel a nakonec kartáček na řasy. To nějaký čas zabere, výsledek je ale ne vždy takový, jaký bychom ho chtěly mít. Permanentní tetování obočí vám ušetří nejen čas, ale také díky němu budete vypadat dokonale za všech okolností i bez malování.

Přestože mluvíme o permanentním tetování, ve skutečnosti nejde o tetování jako takové, které by vám vydrželo celý život. Spíše jde o dočasné líčení, které vám může vydržet jeden až dva roky. Záleží na metodě, kterou si sami zvolíte.

obočí
Rozhodně na tomto kosmetickém zákroku nešetřete a svěřte se do rukou skutečného odborníka.

Metody permanentního líčení obočí

V praxi se setkáváme se třemi technikami líčení obočí. První nazýváme microblading neboli vláskování, druhé se říká pudrové obočí a třetí způsob se nazývá kombinované 3D tetování.

Microblading

Jde o velmi propracovanou metodu, která se hojně používala a stále používá v Japonsku. Microblading se provádí maličkými jehličkami, které jsou určené k ručnímu kreslení jemných tahů jednotlivých chloupků či vlásků obočí. Pod kůži se jimi vkládá pigment, který vám vydrží něco málo přes jeden rok. Takto vytetované obočí je velmi realistické a působí tak naprosto přirozeně.

Microbladingem dodáte obočí požadovanou hustotu i tvar. Na druhou stranu microblading bolí, někoho méně, někoho více, ale bolí.

Pudrové obočí

Pudrové obočí tvoří mikrotečky, jež se tetují do prázdných míst, tedy tam, kde nerostou chloupky. Tento typ permanentního obočí tak nevytváří jasné kontury jako v předchozím způsobu, ale spíše obočí zabarvuje a utváří ho opticky hustší. Po tetování vaše obočí vypadá tak, jako byste si ho dobarvila tužkou nebo řasenkou na obočí. Kůže se hojí rychleji než v případě prvního způsobu tetování, a také vám vydrží až o rok déle.

Ale i pudrové obočí má své nevýhody. Jde o invazivní metodu, neboť se barva pod kůži dostává mnohem hlouběji. Pokud máte suchou nebo citlivou pleť, tento způsob tetování obočí rozhodně nedoporučujeme.

3D kombinované tetování

Jak sám název napovídá, tato metoda propojuje metodu microbladingu a pudrového obočí. Při této metodě dochází ke stínování světlých odstínů, do nichž se přidávají tmavší chloupky pomocí microbladingu. Takto lze docílit skutečně dokonalého obočí, jak z hlediska hustoty, tak i tvaru. Kombinované 3D tetování si ovšem nechte provést od skutečného odborníka. Půjdete-li na něj k někomu, kdo s ním nemá praxi, může to dopadnout naprostou katastrofou. Ovšem i tento způsob tetování obočí je relativně bolestivý.

K TÉMATU  Tetování může snížit šanci na získání zaměstnání. Kde je to problém a kde to nevadí

Jestliže jste zvyklá na výrazné líčení, pak určitě zvolte metodu pudrového obočí. Vláskování naopak ocení ženy, které nejsou zvyklé se denně výrazně líčit a spíš vsází na přirozený look.

Nejdřív si našetřete

Dále počítejte s tím, že na tetování obočí budete muset nejspíš přijít hned dvakrát. Napoprvé vám dokonalý výsledek bohužel nikdo nezaručí. Při druhém sezení už ano. Navíc to není vůbec levná záležitost. První tetování vás vyjde od 4000 korun do přibližně 6000 korun, druhé sezení obvykle okolo 2000 korun. Proto si dobře spočítejte, zdali se vám tato investice do krásy vyplatí a jestli není lepší docházet například na architekturu a barvení obočí jednou za dva měsíce.

Bolí to?

Ženy také velmi často zajímá, jak je to s jejich obočím těsně po tetování. Bude bolet? Svědit nebo snad krvácet?

Krvácet nejspíš nebudete, ale určitě před tetováním ani po něm nepijte v žádném případě alkohol, ten krvácivost umocňuje. Dále také může obočí svědit a pálit, jelikož se v něm po tetování tvoří drobné stroupky. Také myslete na to, že jakmile si necháte obočí vytetovat, nemělo by alespoň 24 hodin přijít do kontaktu s vodou a ani s potem. Jestliže jste zvyklá chodit běhat, jezdit na rotopedu nebo se jinak aktivně hýbat, po zákroku na pohyb jeden den zapomeňte. Pot působí vůči tetování agresivně.

Zhruba po jednom měsíci od tetování budete znát jeho výslednou podobu. Pravděpodobně vám obočí zhruba o 30 až 50 % zesvětlá.

obočí
Mějte na paměti, že jde stále o tetování, tudíž zákrok obnáší i hojení kůže a péči o ni.

Je však nutné se o obočí také správně starat. Zejména v prvních dnech a týdnech po tetování je zapotřebí, natírat si obočí speciální mastí, kterou obdržíte po zákroku v salonu. Na obočí si sahejte co nejméně a nikdy tvořící se stroupky neodloupávejte. Odpadnou samy.

K TÉMATU  Adéla Štroffeková zvítězila v soutěži a stala se novou Miss Česka

Tetování obočí není vhodné pro ženy, které:

  • jsou těhotné nebo kojí
  • mají citlivou nebo velmi suchou pokožku
  • užívají hormonální antikoncepci
  • trpí nějakou formou kožního onemocnění

Pár zajímavostí na závěr

Víte, proč se netetuje obočí černou barvou, nebo proč nemůžete microblading absolvovat stále dokola? Že ne? Pak rozhodně čtěte dál.

Ano, microblading skutečně nemůžete podstupovat každé dva roky až do konce života. Proč? Protože pořád je to tetování a při jeho obnově se v ideálním případě obtahují vždy ty samé vlásky či snad chloupky. A protože se tetování provádí miniaturní čepelkou (rozumějte nožíkem), jednoho dne vám může kůži trvale poškodit. Vytvoří se vám malé jizvičky, kterých už se bohužel nikdy nezbavíte. Pokud chcete v microbladingu pokračovat dál, pak kosmetičky doporučují obtahovat chloupky raději strojkem, který je k vaší kůži mnohem šetrnější.

A teď k té stále diskutované černé barvě. Ta se k tetování nepoužívá z toho důvodu, že po vyhojení rány už to není černá barva, ale získá zeleno-modrý nádech, stejně jako tetování kdekoliv na těle. A ten dozajista na svém obličeji nosit nechcete. Pak už černou jen těžko předěláte na hnědou. Tetování se nejprve musí odstranit alespoň do té míry, aby dostatečně zesvětlalo. Pak se teprve může překrýt hnědou barvou.

obočí
Na tetování obočí není možné chodit donekonečna.

Rada nad zlato

Než se na permanentní tetování obočí vydáte, měla byste si nechat provést takzvaný test tolerance, jestli náhodou nejste alergická na nějakou složku pigmentu. Test se provádí tak, že barvu, kterou vás bude kosmetička tetovat, vám vpíchne například za ucho a tam se nechá několik týdnů působit. Pokud se nic nestane, alergická nejspíš nejste. Jakmile by ale došlo například ke svědění, pálení nebo jiným obtížím, pak rozhodně na permanentní tetování obočí zapomeňte. Měla byste z něj víc problémů než užitku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Laminace obočí vám změní život

Jak mít dokonalé obočí, aniž byste musela do salónu?

Zdroje článku:
www.synouvelle.cz, www.vemabeauty.cz
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Český hokejový tým dosáhl na mistrovství světa obrovského úspěchu, když ve finále porazil Švýcarsko 2:0. Zápas, který se odehrál v zaplněné O2 areně, byl plný napětí až do posledních minut. David Pastrňák a David Kämpf zajistili Česku první zlato po 14 letech. Švédové si odvezli bronz po vítězství nad Kanadou.
V každé domácnosti se vyskytuje alespoň jedna studená chodba, kterou musíte minimálně jednou či dvakrát denně projít. Ať už je to tím, že bydlíte v domě nebo si potrpíte na dlaždičky a další studené povrchy, chladné místnosti se mohou stát minulostí. Stačí si pořídit praktické koberce a užívat si pohodlí při každém kroku.
Face roller je oblíbený nástroj, který se využívá k péči o pleť a pokud ho ještě nemáte doma, zřejmě si klepete na čelo, jak by vám ”šudlání” kamenem po obličeji mělo vyhladit vrásky. Pojďme si proto zopakovat, co vlastně face roller je, jaké jsou jeho výhody a mýty, a především, jak s face rollerem pracovat.
Řada lidí interiér svého domu v průběhu života změní, zrekonstruuje, aby byl hezčí a modernější. O každém to ale neplatí.
Nechat děti samotné doma během prázdnin může být velkým krokem jak pro rodiče, tak pro děti. Je důležité se zamyslet nad tím, kdy je vhodné děti nechat samotné a jak zajistit jejich bezpečnost. Otevřená komunikace, zajištění bezpečnosti domova a pravidelné kontroly jsou klíčové. Plánujte jejich aktivity a připravte je na různé situace, které by mohly nastat. Dodržováním těchto kroků můžete zajistit, že vaše děti budou během prázdnin v bezpečí a vy budete mít klidnou mysl.
Jakmile se začnete s přáteli bavit o tom, jestli doma chovat nějaké zvíře, můžete se dozvědět mnohé. Někteří nesnesou byť jen představu chlupů na koberci, kočky v posteli nebo pravidelného ranního venčení. Někdo si zase naopak neumí představit život bez zvířecího člena rodiny. Pokud byste ale chtěli argumentovat vlivem na vlastní zdraví, závěry výzkumů jsou jednoznačné – domácí mazlíček vašemu zdraví jedině prospěje!
Být krásná v každém okamžiku. To je jeden ze základních nároků, které moderní společnost klade na ženy. Obvykle jde o požadavek nejdůležitější a v mnoha situacích dokonce jediný. S váhou, drobnými potížemi pokožky nebo stylem oblékání sice mohou příslušnice něžného pohlaví něco dělat, chtějí-li, ale existují i estetické nedostatky, s nimiž se život mění v peklo.
Legendární Jiřina Bohdalová, stálice české kultury, prokazovala svůj talent ve filmových a televizních rolích po mnoho desetiletí. Dnes, 3. května, slaví své 93. narozeniny. I přes svůj věk zůstává stále společensky aktivní a svou přítomností obohacuje českou kulturu.
Do roka a do dne, Lomikare, Lomikare... Ne ne, nejde o žádné zlo, natožpak historického charakteru. Jen ten časový úsek sedí pro přátelské a oboustranné ukončení spolupráce.
Venku klesly teploty. To je nejvyšší čas udělat si úklid v šatníku. I vánoční svátky mohou být dobrým časem pro zbavení se nepotřebného oblečení. To ostatní počká pěkně na jaro.
Mnoho odborníku se shoduje, že pití vody je prospěšné. Dodává nám energii, posiluje imunitní systém, obecně nás udržuje zdravé a jde o nezbytnost. Nicméně všeho moc škodí. Nadměrná konzumace vody může být až život ohrožující a můžete si na vodě vypěstovat i závislost.
Skalka je ta část zahrady, se kterou si vyhrajete nejvíc. Tento prvek zahradní architektury napodobuje přirozenou skalní kompozici. Je na vás, kolik prostoru skalce dáte a jak velké kameny zvolíte. Stejně tak, jaké rostliny nebo přímo stromky zde zasadíte. Udělejte si ji podle svého!

Výběr článků

Developerský projekt Vilapark Klamovka je zasazen do zeleného prostředí hlavního města, přitom v dosahu plné občanské vybavenosti. Pokud plánujete zůstat v metropoli, ovšem prahnete po klidné lokalitě, nadchnou vás nové byty v Praze 5. V následujících řádcích vám o lokalitě, nabízených bytech i celém projektu prozradíme více informací.
Léky nejsou jenom ty, které prodávají v lékárně. Které jsou plné chemie. Je tu ještě možnost přírodní léčby.

Nepřehlédněte

Říká se, že ženy jsou v uvažování složité, zatímco muži zůstávají srozumitelní a jednoduší. Co se ale vztahů týká, tak muži a ženy následují trochu rozdílné cesty. To, co muži hledají ve vztahu není to, co by ženy motivovalo, aby do takového vztahu šly. Rozdělují je jejich touhy, mentalita, vášně či úroveň vyjadřování. My vám nyní řekneme, co muži doopravdy očekávají od vztahů se ženami a po čem jejich srdce touží.
Když se dva partneři rozhodnou nastoupit společnou cestu, je to vždy dojemný okamžik. Tohle svatební video ale patří určitě mezi ty nejdojemnější!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek