Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Mýty v péči o pleť, kterým dodnes ženy věří. Možná mezi ně patříte i vy

O pleť pečuje téměř každá žena. Ačkoli se trendy i postupy mění, panují v rámci tohoto tématu mnohé mýty, kterým nevěřily jen naše babičky, ale i mnohé z nás. A dodnes jim bezmezně věříme. Které to podle odborníků na kosmetiku jsou?
Mýty v péči o pleť, kterým ženy dodnes věří. Možná i vy
zdroj: 123RF.com

Denní používání řasenky ničí řasy a způsobuje jejich vypadávání

Mezi mýty patří např. tvrzení, že řasenka způsobuje vypadávání řas nebo řasy poškozuje. Podle odborníků je pravda taková, že řasenka by řasy měla chránit a vyživovat je.

Co řasám škodí, je nedostatečné nebo nešetrné odlíčení. Jde o případ, kdy řasy příliš drhnete a tím je polámete. Nedostatečné odlíčení se řadí mezi nejčastější problém v péči o řasy. Pokud se stane, že zpozorujete, že vám po používání nějaké řasenky řasy nadměrně vypadávají, než je jejich pravidelný cyklus, je možné, že máte na produkt alergii, případně na některou z obsažených složek. Pak ji samozřejmě vyměňte.

Peeling je pro citlivou pleť absolutně nevhodný

Peeling neboli exfoliace obecně pleti prospívá, a to i v případě citlivé pleti. Dochází při něm k odstraňování odumřelých buněk z povrchu pokožky. Pokud jde o šetrné odstraňování odumřelých buněk, pak jej používaly a používají pravidelně i japonky, které jsou proslulé svou jemnou a bezchybnou pletí.

Pokud vlastníte citlivou pleť, pak byste jen měly zvolit šetrnější variantu a zapomenout na klasický mechanický peeling (to je ten se zrníčky). Sáhněte naopak po enzymatickém peelingu. Jiný způsob zvolte i při samotném používání. Peelingem pleť nemasírujte ani jakkoli nedřete. Jen ho naneste, nechte působit jako pleťovou masku, a potom jemně opláchněte.

V případě citlivé pleti nejsou určitě dobré ani domácí peelingy. Hrozí tam nevhodné dávkování, špatné pH nebo i možná kontaminace při jejich výrobě. Zavítáte-li do obchodu s kosmetikou, ptejte se po peelingu pro citlivou pleť. V obchodech se porozhlížejte přímo po peelingu pro citlivou pleť.

Opalovací krém nepotřebujete, když je pod mrakem nebo v zimě

Tady už snad většina žen ví, že mraky sice sluneční svit nepropustí, ale UV záření ano. A tak je jedno, zda je jaro, léto, podzim nebo zima. Je to zkrátka celoročně. Proč se chránit? UVA paprsky pronikají hluboko do kůže a mohou způsobovat nejen vrásky, ale i vznik nádorů. Pak jsou tu UVB paprsky, ty mohou za spáleniny a vyrážky na kůži.

K TÉMATU  Jdeme zatočit s kruhy pod očima. Co zabralo?

Pozor. Je třeba si uvědomit, že tyto paprsky pronikají i skrz bavlněné oděvy. A tak je nutné se mazat i pod oblečením. To už dělá jen málokdo. Zima je v tomhle ohledu ještě větší nepřítel, neboť například na horách je intenzita slunečního záření ještě vyšší než v nížinách.

Tip: Pokud vlastníte make-up s ochranným faktorem, je dobré si přečíst, zda vás skutečně ochrání proti UVA paprskům.

Tak co, věřily jste nebo ne?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Občas kvůli tomu, že je tady zase, protočíme panenky. Často nám připravuje krušné i bolestivé chvíle a někdy bychom byly raději, kdybychom si užily alespoň měsíc bez ní. Přesně tak většina žen vnímá menstruaci, která vlivem let neustále mění svou podobu. Jak vypadá ve dvaceti, třiceti a ve čtyřiceti? Mrkněte na její tři, pokaždé jiné, tváře.
Zdravé lesklé vlasy plné síly a vitality jsou ozdobou každé ženy. Dosáhnout tohoto stavu ale nemusí být vždy snadné. Jednou z nejčastějších chyb je, že svým vlasům věnují ženy péče až příliš. Neustálé mytí, česání, kulmování, fénování či žehlení vlasy zatěžuje a poškozuje. Pravidelná péče je samozřejmě důležitá, je však třeba přistupovat k ní z té správné strany. Jak tedy o vlasy správně pečovat?
Každý to známe. Jdeme do obchodu, nakoupíme pár nezbytných potravin, máme téměř prázdný nákupní košík, a přitom naše peněženka trpí. Ačkoliv je nakupování jídla a potravin velice důležité, málokdo si uvědomuje, jaké při tom děláme chyby.
Tak tohle by vás pravděpodobně nenapadlo. Nebo ano? Tak tohle by vás pravděpodobně nenapadlo. Nebo ano? Vychytávky, které zužitkují doma všechny maminky. Nebo i tátové? :))
Výběr plavek je pro spoustu žen téměř frustrující záležitostí. Pokud nejste šťastnou majitelkou dokonalé postavy, nejspíš už jste to zažila také. V obchodech si zkoušíte jeden model za druhým, ale každý z nich nějakým způsobem zvýrazní přesně tu část těla, kterou byste raději schovala.
S příchodem sychravých a deštivých dnů nemusíte mít obavy, že se budete doma nudit. O zábavu se vám postará Netflix, který má ve své nabídce dokumenty, co vás chytnou za srdce.
Jóga dnes patří v západním světě k široce rozšířeným technikám cvičení. Svou popularitu zde ale začala získávat až od 2. poloviny 20. století. Tisíce let se totiž omezovala pouze na indický subkontinent. Jak se vyvíjela až do dnešní podoby?
Poslední dny před Štědrým dnem! Sobota bude nejspíš ve znamení úklidu, i tak byste si ale měly najít čas na odpočinek. Zlatá neděle je pak den pro nákup těch úplně posledních chybějících dárků. Horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové vám napoví, co vás může o víkendu potkat.
Toužíte po miminku, ale čáp k vám pořád ne a ne přiletět? Trpíte-li totiž nadváhou nebo rovnou obezitou, vaše šance na otěhotnění se mohou snižovat právě kvůli tomu.
Letní péče o vlasy je nevyhnutelná, pokud toužíte po zdravé kštici. Letní počasí může vlasy poškodit víc, než zima a mráz. Ostré slunce, slaná nebo chlorovaná voda jsou nebezpečím pro vlasy i pokožku hlavy. Vlasy se vyšisují a hodně vysuší. Roztřepí se konečky, ztratí lesk a mohly by působit matně a neupraveně. Péče o vlasy je ve vedrech náročnější a abyste měly svou hřívu pěknou i v létě, dodržte několik zásad.
Křečové žíly. Máte s nimi co dočinění i vy? Pak vám možná lékař kromě užívání speciálních léků doporučil i kompresivní punčochy. Jenže vážně přinesou nějaké výsledky? A kolik tahle sranda vůbec stojí? Já osobně je mám vyzkoušené a můžu vám nabídnout osobní pohled na věc…
Osvěžovače vzduchu jsou dnes součástí prakticky každé domácnosti. Vyrobte si je sami, budou mít příznivý vliv na vaši náladu i zdraví.

Výběr článků

Mnohokrát skloňované téma, které patří dlouhodobě na seznam globalizačních problémů v celém Západním světě. Věděly jste, že podle statistik z roku 2018 průměrný Čech ročně spotřebuje zhruba 785 kilogramů potravin a zhruba 200 kilogramů vyhodí? Statistiky Evropské unie mluví jasně. Každoročně se vyhodí zhruba 88 milionů tun jídla. Každá česká domácnost má tak ve své režii svoji vlastní spotřebu a záleží jen na nás, jak se k ní postavíme.
Máme tu nový rok, nejspíš jste si stanovili různá předsevzetí a jedno z nich může být právě cvičení. Možná jste se ale pokoušeli cvičit už dřív, ale moc dlouho vám to nevydrželo. Anebo jste se k tomu nakonec ani neodhodlali. Čím to vlastně je? A jak to jednou provždy vyřešit a doopravdy se cvičením začít? Pojďme si o tom něco povědět!

Nepřehlédněte

Pro pobyt v přírodě a při různých sportovních aktivitách venku jistě oceníte funkční oblečení, se kterým vás nepřekvapí žádné počasí ani nepříznivé podmínky. Proto bude nejlepší volbou softshellový materiál, s nímž se nemusíte bát žádného dobrodružství.
Zdá se, že se zloději poslední dobou spokojí s čím dál tím menší kořistí a způsobí větší škodu na dveřích a vybavení. Jak jim zabránit ve vloupání?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek