Středa , 16. 07. 2025

Luboš

Nejčastější chyby při mytí vlasů. Neničte je a naučte se to dělat správně

Mytí vlasů může být stejnou rutinou jako samotná ranní hygiena. I při rutině však můžete dělat několik chyb, kterými kvalitu vlasů ničíte. Abyste takovým problémům předešli, naučte se vnímat nejčastější chyby a vyvarujte se jim. Naučte se správnou techniku mytí vlasů a už nikdy se nebudete trápit kvůli lámavým konečkům nebo mastnotě.
mytí vlasů
Chyby při mytí vlasů vedou k jejich poškození.

14. 04. 2022

Hned na začátku je nutné si uvědomit, že každý má strukturu vlasů individuální, a tak je třeba přemýšlet při výběru vlasové kosmetiky nebo systému sušení vlasů. Pojďte se podívat, jaké chyby při mytí vlasů ubírají na kráse.

Teplota vody

Možná vám to přijde zvláštní, ale špatná teplota vody bývá nejčastějším problémem a důsledkem ztráty kvality vlasů. Vyhněte se proto příliš teplé vodě. Ta vlasům rozhodně nesvědčí, nepřidá na kráse a zničí cibulku každého vlasu. Navíc je dokázáno, že s horkou vodou se mnohem rychleji vlasy mastí, proto je budete muset mýt takřka každý den.

Tou nejvhodnější není ani příliš studená voda. Zvolte proto zlatou střední cestu a na mytí vlasů používejte vodu vlažnou. Na závěrečné opláchnutí můžete dokonce použít i vodu studenou, která kořínky zatáhne – a vaše vlasy budou krásně lesklé.

Špatný výběr šamponu

Na trhu se nachází mnoho druhů, značek a složení šamponů na vlasy. Ty nejlevnější šampony jsou často velmi nekvalitní a vaše vlasy rozhodně nepodpoří. Pokud si ale koupíte drahý šampon elitní značky a vyberete druh na jiný typ vlasů, pak také nemáte vyhráno.

Poraďte se se svým kadeřníkem, který vám šampon doporučí a věřte mu. Jestliže se chcete pustit do výběru šamponu samy, nejdříve si zanalyzujte typ vašich vlasů a určete problém, který chcete vyřešit. Vlasová kosmetika se většinou vyrábí pro mastné vlasy, vlasy s lupy, suché vlasy nebo příliš lámavé. Nikdy však nepoužívejte šampon pro jiný druh vlasů.

Špatné množství šamponu

Když už máte vybraný správný druh šamponu, je třeba myslet při mytí vlasů i na správné dávkování. Mějte na paměti pravidlo, že všeho moc škodí. U většiny šamponů totiž stačí jen malé množství, které nanesete ke kořínkům hlavy a vmasírujete tak, aby se šampon dostal ke všem vlasům po celé jejich délce.

K TÉMATU  Skvělé tipy pro krásné a pevné nehty. Máte správný pilník? Používáte dobrou techniku při manikúře? Zkuste a uvidíte!

Příliš mnoho šamponu může způsobit, že se vám přípravek nepodaří zcela vymýt. V takovém případě na vlasech přípravek zůstane i po vysušení, a váš účes se celý den dehydruje.

Špatné použití dalších přípravků

V regálech drogerií můžete najít mnoho dalších přípravků vlasové kosmetiky, která má za úkol zlepšit kvalitu vašich vlasů a dodat jim přirozený lesk. Mezi tyto přípravky patří například balzámy na vlasy a kondicionéry. Znáte rozdíl mezi nimi a víte, jak se používají? Jedině tak vám totiž mohou s kvalitou vlasů pomoci.

poškozené vlasy
Vlasy nesprávnou péčí poškodíte.

Balzám na vlasy se dokáže dostat hluboko do struktury vlasu a vyřešit konkrétní problém, kvůli němuž jste si balzám pořídila. Je to tedy přípravek, díky kterému můžete poměrně snadno vyřešit problém se suchými, mastnými nebo lámavými vlasy. Používá se maximálně 4x týdně, a to pouze po dobu trvání problému.

Proti tomu se kondicionér nedostane tak hluboko a řeší pouze povrch vlasu, pomáhá uzavřít narušené části vlasu. Snaží se zabránit poškození a lámání, usnadní vám po umytí vlasů také rozčesávání. Díky kondicionéru budou vlasy krásně lesklé a hebké, jejich stávající problém však vyřešený nebude. Kondicionér můžete používat klidně s každým mytím vlasů.

Jak vlasy sušíte?

Myslete na to, že vlasy mají poměrně křehkou strukturu. Proto je třeba s nimi zacházet opatrně nejen při mytí, ale také při samotném sušení. Poté, co vylezete ze sprchy, si vlasy nejspíš zabalíte do ručníku a snažíte se je drhnout, aby co nejrychleji uschly. To je ale velmi špatný krok. Drhnutí ručníkem napomáhá k lámavosti a zničení struktury vlasů.

Děláte některé z těchto chyb při mytí vlasů? Pokud ano, možná je právě to důvod, proč přípravky, kterými se je snažíte zachránit, nezabírají.

K TÉMATU  Na roztřepené konečky platí hlavně prevence. Jak jim předcházet a mít krásné vlasy

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Fenomén tuhý šampon: Šetří vlasy, pokožku, planetu i peněženku!

Vlasy v zimě trpí. Jak o ně pečovat, aby vypadaly stále zdravě a silně?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Rozvod, rozchod, nevěra, výpověď z práce, smrt blízké osoby, nemoc, to vše bychom mohli označit jako životní krize. A nejen to, důvodů životních krizí je mnoho. Životní krize potkají během života každého člověka a některým z nich se nelze vyhnout.
Kvalitní spánek je nepostradatelnou součástí našeho života. Když ale koukneme na současná čísla, je až k neuvěření, kolik lidí trápí problémy se spánkem. S přechodnou nespavostí si tělo dokáže poměrně dobře poradit, ovšem pokud dlouhodobě nemůžete usnout anebo se často probouzíte uprostřed noci, nastává problém, který si v zájmu vašeho zdraví žádá urychlené řešení. Jak si s tím šikovně poradit?
Víte, kolik tekutin by měl denně vypít pes a kolik kočka? A jak včas rozpoznáte dehydratované zvíře, kterému jde o život? Naučíme vás to. A poradíme také optimální domácí podmínky, za které vám chlupáč poděkuje!
Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?
Manželství se už dávno nebere jenom za “cár papíru”. I když je pravdou, že tento názor mezi námi nějakou dobu převládal, dnes se zájem o svatby zase zvedá. Lidé chtějí ztvrdit svou lásku před přáteli a rodinou, navíc se chtějí nějakou dobu pyšnit krásnými fotografiemi na sociálních sítích. Zatímco někteří se uchylují do starých chaloupek a stodol, jiní se rozhodli vzít se na útesu u moře. Pakliže se však chcete brát za hranicemi, je nutné vyřídit několik věcí. 
Mléko a mléčné produkty nepochybně patří mezi přírodní složky kosmetiky. Není se čemu divit, už sama královna Kleopatra využívala mléko – zejména to oslí – pro svou krásu. Dnešní kosmetické produkty obsahují mléko jak kozí, tak oslí, ovčí nebo také syrovátku, tvaroh či jogurt. Víte, jaké blahodárné účinky mají mléčné produkty pro pleť?
Není tajemstvím, že barvou roku 2019 byla americkými odborníky z Pantone Color Institutu vyhlášena pro letošek korálová. Pokud úplně nevíte, jak takový odstín vypadá, nezkoušejte se ptát svého partnera, protože vám pravděpodobně nebude schopen odpovědět. Dáme vám ale pár tipů, jak zařadit korálovou do svého šatníku a botníku.
Vychutnejte si nejzábavnější kompilaci ze společného života s domácími mazlíčky. Psi a kočky jsou úžasní, a i přes jejich rozdíly mají spoustu společného. Patří mezi zvířátka, která máme doma nejčastěji. A umí tropit pěkné vylomeniny!
Při plánování dovolené je jedním z klíčových rozhodnutí výběr mezi all inclusive balíčkem a pobytem na vlastní stravování (self-catering). Každá možnost nabízí odlišný zážitek z dovolené, odpovídající různým preferencím a stylům cestování. Ať už si vyberete hotel, airbnb nebo jiný typ ubytování, budete moci najít řešení, které vám bude nejlépe vyhovovat.
Osvěžovače vzduchu jsou dnes součástí prakticky každé domácnosti. Vyrobte si je sami, budou mít příznivý vliv na vaši náladu i zdraví.
Mladých a talentovaných autorů nebo autorek není nikdy dost. Jednou z nich je i Kristýna Freiová, která je absolventkou Literární akademie. Ta na sebe nedávno upozornila vydáním své již druhé knihy. Ta se jmenuje Nesmrtelný hrabě a je volným pokračováním jejího debutu knihy Galilejec. Kniha je plná fantastických příběhů, ale zamýšlí se také nad podstatnými životními otázkami.
Čisticí prostředky na nás útočí reklamou, podle které je každý z nich ten nejúčinnější a nejvoňavější. Jsou látky v pracích prostředcích nezávadné? Laik to nepozná, ale existuje úsporné i efektivní řešení. Vyrobte si doma vlastní prací prášek. A nebojte, nejedná se o žádnou neúčinnou náhražku - tohle vám plně nahradí běžně kupované výrobky. Jak na to?

Výběr článků

Víte, že práce na poli, házení lopatou nebo pochod Praha-Prčice je pro naše tělo méně škodlivé než nesprávné sezení? Sezení je totiž pro páteř tou nejnamáhavější činností. Jak sedět, je zásadní pro vaše zdraví.
Každý nenávidí uklízení, ale každý miluje čistý dům. Existuje nejlepší způsob, jak rychle vyčistit dům? Většina nováčků v uklízení si není jistá, zda by měli nejprve vysát prach nebo vysát. Mají nejdříve uklidit kuchyň, nebo koupelnu? Je spoustu nezodpovězených otázek, co se úklidu týče.
Ačkoli z klasické pšeničné mouky pekly a vařily už naše babičky, spolu s příchodem doby, kdy spousta lidí přesedá na zdravější životní styl, se objevily mnohem lepší a nutričně hodnotnější varianty. Skvěle chutnají, plně nahradí klasickou mouku, a ještě prospějí vašemu zdraví, takže co víc si přát. Svět alternativních mouk je ale mnohem pestřejší, než se na první pohled zdá. Které by určitě měly zaujmout místo ve vaší kuchyni?

Nepřehlédněte

Zpěvačka Jitka Zelenková patří k nejvýraznějším osobnostem české populární hudby. Letos, 5. června, slaví 75. narozeniny – a rozhodně ne bilancováním v ústraní. Naopak, její kalendář je plný koncertních termínů, připravuje narozeninovou sérii vystoupení a i po více než padesáti letech na scéně se jí nechce brzdit.
Chystáte se na dovolenou, ale rádi byste se vyhnuli nepříjemnostem spojeným s krádežemi? Zpozorněte u našeho přehledu pěti nejhorších krádežnických destinací a hlavně – pozor na peněženky!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek