Středa , 25. 09. 2024

Zlata

Historie MasterChef Česko: Dáte dohromady všechny vítěze a porotu?

Oblíbená kulinářská show MasterChef si získala své publikum hned v prvopočátku. Soutěžící jsou vystavení velkému tlaku, je třeba předvést excelentní výkony v krátkém čase, které musí jak vypadat, tak také skvěle chutnat. Pamatujete si ještě na její první řady, soutěžící a porotce?
masterchef
Porotci posledních ročníků soutěže MasterChef - Forejt, Kašpárek a Punčochář.

08. 09. 2022

Na obrazovkách se oblíbená kuchařská show MasterChef objevila poprvé v roce 1990 ve Velké Británii pod vedením Loyda Grossmana. Do USA se tento pořad dostal až v roce 2005 a k nám do ČR v roce 2015. Za tu dobu se soutěž neustále vyvíjela a obměňovala. Pojďme se společně podívat na její kus historie u nás.

1. řada – 2015

Registrace do první řady u nás byla spuštěna 7. května 2015 a vysílání započala 7. října téhož roku. Každé pondělí a středu jsme tak na obrazovkách v hlavním vysílacím čase mohli sledovat oblíbené porotce v podání Marka Raditsche, Marka Fichtnera a Miroslava Kaliny. Vítězem první řady se stal Roman Kotlář. Zakládá si především na přípravě a servírování ovoce a zeleniny, což jeho vaření dělá tak neobyčejné.

Podle posledních informací si otevřel s Barborou Sokolíčkovou v Novém Městě na Moravě podnik Na Patře, který je ale už několik let dočasně uzavřený a po Romanovi jako by se slehla zem.

2. řada – 2016

Po úspěšném uvedení první řady se TV Nova rozhodla pro odvysílání druhé řady v roce 2016. Vysílací dny se ani tentokrát nezměnily, pouze vysílací čas, a to po reality show Výměna manželek. Každý porotce si našel své publikum, a tak i druhou řadu měli na starosti pánové Raditsch, Fichtner a Kalina. Vítězem druhé řady se stal Jiří Halamka, který se ani přes těžké covidové období nevzdává a jde si dál za svým kuchařským snem.

Halamka
Jiří Halamka dnes podniká nejen v gastronomii.

3. řada – 2019

Show MasterChef si dala téměř tři roky pauzu. A vzhledem k tomu, že se soutěž stala mezi lidmi oblíbenou, spustila Nova v roce 2019 její třetí sérii. S příchodem této série ale přišly určité změny, mezi ty hlavní patřila nová porota. Do porotcovských řad přišel michelinský kuchař Radek Kašpárek, kterého jsme znali z jeho pořadu „Kašpárku, vař“, dále Jan Punčochář a Přemek Forejt. Také vysílací doba byla upravena pouze na středu. Tentokrát se vítězkou stala žena, a to teprve sedmnáctiletá Kristína Nemčková, která úspěšně boduje na kuchařském poli.

K TÉMATU  Čtivo na dlouhé zimní večery. 10 knih, které vás nenechají chladnými
Nemčková
Nejmladší vítězka Kristína Nemčková.

4. řada – 2020

I v roce 2020 jsme o soutěž MasterChef nebyli ochuzeni. Porota v podání Kašpárka, Punčocháře a Forejta zůstala stejná. Vzhledem k tomu, že soutěž se neustále vyvíjí, nejinak tomu bylo i v tomto ročníku. Imunitní výzva se stala oblíbenou novinkou, kdy byl soutěžící chráněný před vypadnutím z kuchařského klání.

MasterChef se vysílal nejprve ve dnech středa, čtvrtek, a to vždy kolem půl desáté večer. Ovšem i tuto soutěž zasáhla pandemie Covid-19, a tak jsme poté MasterChefa sledovali pouze ve středu ve 20:20 hodin. Vítězem čtvrté řady se stal stále usměvavý Roman Staša, kterého můžeme pravidelně vídat v pořadu Snídaně s Novou.

staša
Vždy usměvavý Roman Staša.

5. řada – 2021

Po soutěži prahlo stále více zájemců, a tak nebyl žádný problém odvysílat pátou řadu. Ani v tomto ročníku nedošlo ke změně porotců, velkou novinkou však byla finanční odměna, která se zvedla na celý jeden milion korun. Novinkou bylo také mentorství porotců jednotlivých soutěžících a také zlatá zástěra, která byla jakýmsi žolíkem v soutěži. Vysílání probíhalo v úterý a čtvrtek v hlavním vysílacím čase. Výherkyní se stala Veronika Danišová alias Besky. Zajímavostí této řady se stala také obsazenost druhého a třetího místa, která oproti předešlým ročníkům zůstala prázdná.

besky
Vítězka 5. řady, Veronika Besky Danišová.

Šestá řada MasterChefa je v plném proudu se stejnými porotci jako tomu bylo doposud. Vyhraje tentokrát muž, nebo první místo obsadí zase žena? Máte svého favorita?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Japonští šéfkuchaři předvádějí neskutečné dovednosti s nožem. Takhle krájí profesionálové

„Berte to s nadhledem!“ říká o vaření herečka Gwyneth Paltrow ve své nové kuchařce. A dává návod, jak uvařit rychle, dobře a chutně!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.
Výběr svatebního fotografa by měl být jednou z prvních položek na vašem to-do listu, pokud organizujete svatbu. Někteří mají rozebrané termíny na měsíce, dokonce i roky dopředu. Co je při výběru svatebního fotografa důležité a na kolik vás tahle služba vyjde?
Přestože má jít o svátky klidu a míru, jsou Vánoce často spojené s nákupním šílenstvím. Lidé v České republice nakupují čím dál tím více dárků a zvyšují se i výdaje spojené s Vánocemi. Kolik tedy v průměru Češi za Vánoce utratí? A je vůbec možné při nákupu vánočních dárků výrazněji ušetřit? Na to se podíváme v tomto článku.
Paměť je velmi důležitá. Ale zvláště s přibývajícím věkem můžeme pozorovat jisté změny. Už si toho nepamatujeme tolik, jako dřív. Zapomínáme na důležité věci, v obchodě nevíme, co jsme potřebovali nakoupit a dojdeme domů jen s polovinou toho, pro co jsme šli. Musíme si prostě všechno psát.
Čím to, že některým ženám se v zaměstnání tak daří a jiným nikoli? Svou roli hraje řada faktorů, mezi něž bezpochyby patří osobnostní rysy, rodinné zázemí, dosažené vzdělání a - ano, přiznejme si to - také trocha štěstí. I štěstí je ale třeba vyjít vstříc a jednou z cest, které vedou správným směrem, je kvalitní MBA vzdělání. Proč?
Modrý úplněk ve znamení Vodnáře, který nastává 19. srpna 2024, přináší jedinečnou příležitost k osobní transformaci a hlubokému přehodnocení našich životů. Tento vzácný astronomický jev bude mít vliv na naše zdraví, psychiku, kariéru i osobní vztahy. Jakým způsobem nás tento úplněk ovlivní a jak můžeme jeho energii co nejlépe využít?
Potřebujete si z pohodlí domova přivydělat při mateřské dovolené nebo jenom proto, že home office nepokrývá celý váš volný čas? Možností je opravdu mnoho, zejména v dnešní době. Zatímco některé nabídky práce jsou placené opravdu velmi špatně, jiné jsou ohodnoceny naopak velice dobře - tedy pokud se práce odvádí s dostatečnou kvalitou. To je případ i takzvaného copywritingu - psaní textů pro webové stránky.
Strie představují typ jizev, které se objevují v případě rychlého natažení nebo zmenšení kůže. Pokožce dodávají pružnost dva proteiny – kolagen a elastin. Díky náhlým změnám se tyto proteiny roztrhnou a kůže ztrácí elasticitu. Její hlubší vrstva zůstane odhalená a objevují se malé jizvičky. Strie se nejvíce objevují v těch místech, kde se ukládá tuk – oblasti břicha, hrudníku, hýždí, boků. Ničím neobvyklým nejsou strie vyskytující se na stehnech, rukách nebo zádech.
Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste nevěděli, jak se rozhodnout. Dokola jste přemýšleli nad tím, jaká je ta vaše správná cesta. Taky jste si asi říkali, jestli to rozhodnutí bude opravdu z vašeho srdce. Jak tedy poznat, co doopravdy chcete a činit tak vždy správná rozhodnutí, která vychází z vašeho srdce? O tom si dnes povíme!
Milování většina z nás vnímá jako jednu z nejpříjemnějších věcí na světě. Jde o romantické souznění dvou duší. O fyzický i psychický požitek, který zpravidla popisujeme pozitivně. Najdou se mezi námi ale tací, kteří se na sex rozhodně nedívají tak toužebně, jako většina ostatních. Ba naopak, tihle lidé mají ze sexu strach.
Být v současné době v karanténě, to není nic příjemného. Všichni to ostatně velmi dobře víme, jelikož nouzový stav už trvá přes měsíc a ještě nějaký ten čas trvat bude.

Výběr článků

Možná si i vy někdy povzdechnete, že vaše příjmení není nejkrásnější. Třeba jste vždy tiše záviděly spolužačce její příjemné a zvučné příjmení. Než budete klesat na mysli, pojďte se s námi podívat na opravdu velkou sklizeň toho, co se v naších zemích skutečně vyskytuje. Co byste řekly tomu, kdybyste se jmenovaly třeba…
Slyšeli jste již někdy pojem hypermobilita? Hypermobilitou mnohem častěji trpí ženy než muži a jde o nadměrnou pohyblivost, která se týká zejména kloubů. Při pohybu pak dochází k uvolnění kloubů nad hranici normální fyziologické meze. Jak vlastně vzniká a jak se s ní dá žít v běžném životě? Existuje nějaká léčba?
Asi máte taky zažité, že utěrky by se neměly prát v pračce. Namísto toho je pravděpodobně vyvařujete. Tahle metoda má ale jeden zásadní háček. Vyvařování není k utěrkám zrovna dvakrát šetrné. Jsou po něm sice opravdu čisté, ale postupně vám řídnou, a vy tak musíte kupovat stále nové a nové kousky. Naštěstí existuje mnohem šetrnější alternativa.

Nepřehlédněte

Není nad to používat jen tu kosmetiku, u níž přesně víte, co obsahuje. Tak se vyhnete alergiím a dalším nežádoucím reakcím. Proto vám přinášíme tipy na přírodní kosmetiku, kterou si v klidu sama vyrobíte doma.
Dnes si rozhodně dejte pozor na svůj jídelníček. Vyplatí se vám to. Co dalšího radí naše astroložka Naďa pro prondělí 10. září?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek