Čtvrtek , 28. 11. 2024

René

5 hororů, po kterých rozhodně neusnete

Jste příznivci pořádných krváků nebo spíš duchařských hororů? Nebo je vám to úplně jedno, jen když se pořádně bojíte? Těchto pět hororů byste si rozhodně neměli nechat ujít, protože děsivější filmy nejspíš nikdy neuvidíte.
horory
Pojďte se trochu bát! (foto: 123RF)

05. 11. 2021

Metro (2004)

Metro patří mezi nejlepší horory. O čem ale film pojednává? Je večer a zima. Kate v podání německé herečky Franky Potente se snaží dostat z večírku domů. Všechny taxikářské vozy jsou obsazené, proto jí nezbývá nic jiného než se vydat na metro. Jenže je unavená a opilá a tak místo toho, aby nastoupila do prvního metra, které přijede, usne, a probudí se o pár desítek minut později. Něco se ale změnilo.

Kate se snaží z vestibulu metra dostat, ale už je po půlnoci a tudíž zamčené. V tu chvíli na perón přijíždí metro a vyděšená žena do něj nastoupí. Vypadá to, že je v metru úplně sama, ale tak tomu rozhodně není. Kromě jejího dávného přítele se v tunelu metra skrývá ještě něco jiného a mnohem děsivějšího. Není to člověk ani zvíře, je to něco, co nikdy nemělo spatřit světlo světa. Kate svádí boj na život a na smrt, aby se zachránila.

Cesta ven je dlouhá a komplikovaná a chodby pod metrem temné a děsivé. Dokoukáte-li až do konce, nejspíš už nikdy posledním metrem nepojedete.

Plivu na váš hrob (2010)

Remake hororu z roku 1978 přináší vskutku mnohdy nechutnou podívanou, přesto všechno, co se ve filmu odehraje, obětem ze srdce přejete, protože ve skutečnosti žádné oběti nejsou. Jennifer Hillsová (Sarah Butler) odjíždí z města na venkov, aby mohla dopsat svou knihu. Jennifer je krásná a místní muži si toho samozřejmě ihned všimnou a rozhodnou se trochu pobavit na její účet. V plánu mají ženu vystrašit a zničit jí rozepsanou knihu, ale nakonec se tento špatný žert zvrtne v něco mnohem horšího.

Skupinka mužů nejenže Jennifer vyděsí téměř k smrti, ale zároveň ji jeden po druhém brutálně znásilní. Jennifer je ovšem silná žena, a přestože to z počátku vypadá, že útok mužů nepřežije, dokáže se z něj vzpamatovat a ještě zosnuje všem zainteresovaným mužům pomstu, kterou si nepředstavovali ani v těch nejhorších snech.

K TÉMATU  Podle čeho vybírat hračky pro děti? Nakupujte s rozmyslem

Pád do tmy (2005)

Mezi super horory, které vás donutí se bát, paří také film Pád do tmy. Skupinka kamarádek si po roce od tragické události, kdy jedna z nich přišla o manžela i dceru, naplánovala další dobrodružnou výpravu. Cestují do Appalačského pohoří, kde se nachází rozsáhlý jeskynní systém. Ženy ho chtějí prozkoumat a chvíli zapomenout na všednodenní starosti.

Všechny jsou zkušené, trénované a v jeskyních jsou jako doma. Ani jedna však nepočítá s tím, že jakmile se do jeskyně slaní, začne se bortit. Kameny zasypou východ a uvězní je uvnitř. Jediná jejich naděje na přežití spočívá v tom, že se vydají hledat jiný východ skrz jeskyni. Bohužel v ní ale nejsou samy.

Číhá tam na ně něco, co možná kdysi dávno bývalo člověkem, ale teď už je to jenom stvůra lačníci po krvi. Nyní se začíná ukazovat pravý charakter každé ženy. Přátelství vezme za své, teď už hraje jen každá sama za sebe.

Nezvratný osud (2010)

Jak moc věříte na náhody? A myslíte si, že existuje seznam smrti? Sedmnáctiletý americký středoškolský student Alex Browning se společně s celou třídou těší na výlet do Paříže. V den odletu je ale něco jinak než obvykle. Při nástupu do letadla má zlou předtuchu, že letadlo spadne a všichni zemřou. Když se pak ze své předtuchy `vzbudí`, má posledních pár minut na to, aby katastrofu odvrátil.

Ne všichni ale jeho předtuše věří. Spíš si o něm myslí, že je paranoidní a schizofrenní kluk, který na sebe chce stůj co stůj upozornit. O to větší je pak překvapení, když za několik minut, téměř vzápětí po vzlétnutí, letadlo skutečně vybouchne.

V tu chvíli ovšem ještě nikdo nemá ani to nejmenší tušení, že udělali smrti čáru přes rozpočet a ta si s nimi nutně potřebuje srovnat všechny účty. A proto studenti, kteří z letadla na poslední chvíli vystoupili, začínají jeden po druhém umírat a většinou jde o smrt velmi neobvyklou, a nutno podotknout, že extrémně nechutnou. Existuje vůbec možnost, že by se někdo mohl zachránit? Samozřejmě, ale daň bude velmi vysoká.

K TÉMATU  Jste doma a už nevíte, co dělat. Čas na koníčky! Které aktivity zavést či ,,oprášit"?

Tiché místo (2018)

Emily Blunt v roli trojnásobné matky a manželky Evelyn svádí nelehký boj. Zemi už totiž nevládnou lidé, ale podivná monstra, která zabijí každého, kdo vydá jakýkoliv, byť sebetišší zvuk, byť je od nich stovky metrů daleko. Mají totiž mimořádně vyvinutý sluch. Evelynina rodina má šanci přežít jedině tak, že bude neustále potichu. Jednu výhodu oproti ostatním přeživším ale mají.

Jejich nejstarší dcera Regan je neslyšící, a proto všichni v rodině ovládají znakovou řeč. Domlouvají se tak téměř bez problémů. Leč jejich malý syn ještě tak docela vážnost celé situace nechápe, a proto se dopustí osudné chyby. Nikdo nedokáže být zticha donekonečna, zvuky vydáváme během celého dne, ačkoliv si to třeba vůbec neuvědomujeme.

Tiché místo patří přesně mezi ty horory, u kterých se budete lekat, zakrývat si oči a zároveň se bát, co ještě přijde.

Nebo znáte jiné horory, které stojí za zhlédnutí?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejlepší romantické filmy podle skutečné události

10 novinek z dílny studia Netflix. Jaký film si nenechat ujít?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Všechny to známe. Kolikrát něco řekneme a přitom si myslíme úplně něco jiného. Často především v komunikaci s našimi drahými polovičkami nebo nejlepšími kamarádkami nemůžeme říct to, co doopravdy chceme, protože by to působilo, že jsme chladnokrevné, věčně nespokojené, arogantní nebo vypočítavé potvory.
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.
Kolují všude a někdy je těžké vyfiltrovat, co je pravda a co je pouhá spekulace. Mýty jsou zkrátka nedílnou součástí nejen internetového dění, a na pár takových se spolu podíváme. Přesněji na tvrzení o jídlech, která zhoršují a podporují tvorbu akné, a přitom tomu tak ve skutečnosti není.
Amarant zní tak trochu mysticky a připomíná nějaké zaklínadlo. Jedná se však o potravinu, kterou můžete použít jako přílohu nebo si z něj udělat kaši. Vyzkoušejte ho a třeba si právě u vás v rodině najde v jídelníčku své stálé místo.
Saláty k obědu, svačiny po cvičení nebo šťávy z ovoce jsou obecně považovány za zdravé, ale pokud s nimi nezacházíte správně, vašemu hubnutí spíše uškodí. Dresing na salátu je často stejně kalorický, jako kdybyste snědly hamburger, a ovocné šťávy mají energetickou hodnotu jako tabulka čokolády. Jak si správně poradit s přípravou jídla při hubnutí?
Možná jste zůstali neplánovaně doma a už nevíte, jak svým dětem a sobě zpestřit nucený pobyt v karanténě. Staré koníčky i nové zájmy čekají na znovuobjevení.
Rohy stěn bývají jednou z nejvíce zanedbávaných oblastí v domácnostech, pokud jde o styling a nebo výzdobu interiéru. I když přemýšlíte o tom, jak byste si roh upravili, většinou to stejně skončí tak, že do něj dáte buď nějakou pěknou lampu, nebo velkou pokojovou rostlinu. Existuje však mnoho dalších způsobů, jak si tento kousek domova můžete zajímavě ozdobit. A věřte nám, že některé z nich by vás možná ani nenapadly.
Každá žena ví, že bez doplňků by nebyl outfit dokonalý a úplný. I za doplňky se musí utrácet, a to zejména za náušnice, které jsou často to nejvýraznější na celém outfitu. Ovšem stejně, jako je tomu v případě jiných kousků oblečení, i ve světě náušnic se mění trendy jako na běžícím pásu. Každý rok móda přinese na trh zcela jiné typy náušnic, které mají zpestřovat outfity v dané sezoně. Nabízí se proto otázka, jaké náušnice ovládnou nejbližší měsíce a týdny?
Jméno Sofie Švejdová si dobře zapamatujte, protože o ní ještě hodně uslyšíte. Kdo to je, čemu se věnuje a co byste o ní měli vědět?
Někdo jich má málo, jiný zase až moc. Pihy jsou nedílnou součástí pokožky každého z nás. Drobné pihy krásy jsou víceméně neškodné, ovšem to neznamená, že by znaménka nebyla riziková. Naopak. I ony se v budoucnu mohou proměnit v zákeřný melanom, kterému jde předejít jedině poctivou prevencí u dermatologa. A my známe jednu moderní metodu, před kterou neuteče žádné znaménko.
Dosud jste si mysleli, že stačí, když si ráno a večer vyčistíte zuby klasickým kartáčkem a zubní pastou a máte hotovo? V tom případě vás zklameme. Pokud chcete předejít zubním kazům, zubnímu kameni a zánětu dásní, pak je zapotřebí věnovat svým zubům řádnější péči.

Výběr článků

Designové trendy v kuchyni upřednostňují praktičnost. Kuchyňské baterie i dřezy jsou jednoduché a čisté, a objevuje se matná barva, třeba přímo černá.
Susan Buckner, americká herečka známá svým výkonem ve filmu "Pomáda" z roku 1978, zemřela minulý týden ve věku 72 let. Rodina herečky oznámila, že Buckner zemřela ve čtvrtek 2. května v Miami, obklopena svými blízkými. Příčina jejího úmrtí nebyla zveřejněna.
Rohy stěn bývají jednou z nejvíce zanedbávaných oblastí v domácnostech, pokud jde o styling a nebo výzdobu interiéru. I když přemýšlíte o tom, jak byste si roh upravili, většinou to stejně skončí tak, že do něj dáte buď nějakou pěknou lampu, nebo velkou pokojovou rostlinu. Existuje však mnoho dalších způsobů, jak si tento kousek domova můžete zajímavě ozdobit. A věřte nám, že některé z nich by vás možná ani nenapadly.

Nepřehlédněte

Každá žena ví, jak je důležité, aby spodní prádlo dokonale sedlo. Zejména pak podprsenka, jejíž nepadnutí může vyvolat nepříjemné bolesti zad. Bohužel jen málokterá ví, jak správně by měla dobře padnoucí podprsenka vypadat a jak si ji ostatně vybrat, aniž bychom si museli zkoušet.
Správné nakládání s léčivy je důležitá, a přesto tak často opomíjená, součást bezpečné léčby. Patří do toho totiž i zacházení s nepoužitými nebo expirovanými léky. Průzkumy sice ukazují, že se stále více lidí učí odnášet nepoužité a prošlé léky zpátky do lékáren, nicméně to nijak nesnižuje to obrovské množství, které se každoročně vyhodí. Celkový objem se liší stát od státu, kraj od kraje, i město od města. Můžeme ale říct, že průměr evropských zemí bývá mezi 10 a 100 tunami na milion obyvatel ročně. V Česku jsou to každoročně léky za zhruba 4 miliardy korun. Největším problémem ale stále zůstává fakt, že většina léčiv stále ještě končí v odpadech.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek