Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Proč mi v životě nic nevychází? Aneb nikdy se nevzdávej

Taky jste si někdy připadali jako v noční můře? Nic vám nevychází, cítíte se pod psa a máte chuť všechno vzdát! Proč tomu tak vlastně je? Proč se vám nedaří a ostatním ano? Jde to vůbec změnit? Mohou vám věci konečně začít vycházet? Já říkám ANO! Pojďme se na to společně podívat...
proč v životě nic nevychází
Také vám v životě nic nevychází? (foto: 123RF.com)

26. 03. 2021

Proč se to děje?

Proč v životě nic nevychází? Mnohdy se v životě odehrávají situace, které prostě nechápeme. Nevychází nám to, co jsme si přáli. Nevěříme si. Nemáme dobré vztahy s ostatními. Naše cíle se neplní. Tohle všechno je možné změnit. Důležité je vědět PŘÍČINU. Tou příčinou bývá naše mentální nastavení, naše sebeláska, naše sebevědomí.

Všechno, co si od dětství a během dospívání prožíváme, na co myslíme, co nám říkají ostatní lidé od malička, to nás formuje. Do cca 8 let věku jsme doslova v ,,hypnóze“. Dítě ještě nemá vytvořený svůj vlastní rozum, jeho mozkové vlny jsou na nižší frekvenci než u dospělých.

Z toho důvodu dítě v tomto stavu přijímá vše, co slyší, vidí a cítí za pravdu! Proto jestli jste od dětství byli nastaveni na neúspěch, kritizování místo chvály, zažívali jste nedostatek lásky, tak to všechno vás zformovalo a nyní se to projektuje i do vašeho současného života.

Jak to změnit?

Klíčem ke změně je uvědomění. Uvědomit si, co se vám honí hlavou. Co jste slýchávali v dětství. Jestli jste totiž zažívali neustálou kritiku místo chvály, tak je jasné, že se i nyní v dospělosti stále kritizujete, a proto vám nic nevychází. Také není divu, pokud zažíváte ve vztazích samé zklamání, pokud jste v dětství doma měli podobný vzor. Například mezi vašimi rodiči nebyla láska.

Jen to, že si tohle uvědomíte, tak je PRVNÍ KROK k posunu. Pochopíte, proč se vám co dělo. A také pochopíte, že abyste mohli změnit vaše okolnosti, tak první budete muset změnit SAMI SEBE. Jaké máte myšlení, jak se v životě cítíte, jestli si věříte a zda se máte rádi. Na tomto všem se dá postupně pracovat a dosahovat v životě tak velkých pokroků!

K TÉMATU  Máte pocuchané nervy? Tyhle potraviny jsou lepší než hrst antidepresiv

Opakující se situace

Právě ty situace, které se vám neustále opakují a vám dokola nic nevychází, se dějí z toho důvodu, abyste otevřeli oči a začali řešit danou situaci jinak. Daná situace se opakuje, aby vám dala najevo, že se opakovat bude, dokud něco ve svém životě nezměníte.

A to především sami sebe, jak už jsme si řekli. Když se začnete na onu situaci dívat z jiného úhlu pohledu a jinak se v ní zachováte, tak máte z části vyhráno. Jakmile na sobě začnete pracovat a budete si tak vědomi svých myšlenek, tak pochopíte, že je to jen a jen o vás.

Vy si kdykoli můžete vybrat, jak budete přemýšlet. Jestli se z té situace poučíte a zachováte se v ní poté už jinak. Anebo jestli si budete dokola stěžovat a kritizovat sami sebe, že jste to opět nezvládli. Pamatujte, že máte vždy na VÝBĚR… A já vám radím, abyste si vybírali tu první variantu.

Proč v životě nic nevychází? Hlavně to nevzdávejte

Občas se dějí hlubší věci, kterým prostě nerozumíme. I přesto, že na sobě pracujeme, věříme si a jsme úspěšní, tak se někdy stanou překážky, které nás opravdu zasáhnou. Čím to je? Tyto překážky nám většinou ukazují, že je taky pro nás něco mnohem lepšího.

Učí nás být silnějšími, poučit se z toho a jít dál. A věřte mi, že když budete žít s nastavením: ,,Nevadí mi, že se tohle stalo, čeká mě určitě ještě něco lepšího.“, tak váš život bude mnohem krásnější!

Nebudete panikařit kvůli každé překážce nebo chybě ve vašem životě. Pochopíte, že vše má nějaký vyšší smysl. A že jestli se nepovedlo to první, tak se povede to druhé nebo třetí. Hlavní je mít svou VIZI neustále před očima! A když nevyjde jedna cesta, tak vyjdou zkrátka ty další.

K TÉMATU  Dětská obezita. Necháte děti přibírat na váze nebo jim pojistíte zdraví na celý život? Nikdy není pozdě na to začít! Jak?

Jak můžu začít?

Prvním krokem je tedy uvědomění. Pak je ale klíčové na sobě pracovat. Osobnostně se rozvíjet, přemýšlet lépe sám o sobě i o svém životě, klidně se nechat i koučovat či mentorovat pro lepší a rychlejší posun. Těch možností je opravdu spoustu.

Můžete začít příjemnou knihou o osobním rozvoji anebo můžete hned začít s koučováním. Dá se na tom pracovat ale i sám a bez pomoci. A to díky knihám a různým informacím na internetu, kde je toho v dnešní době o myšlení a osobním rozvoji hodně. Každopádně na hlubší problémy je určitě super nechat se koučovat.

Věřím, že vám tento článek přinesl motivaci do vašich životů. Věřte, že vše má nějaký smysl a nic se neděje náhodou. Proto se nevzdávejte a pracujte na sobě. Jakmile začnete pracovat se svým mentálním nastavením, tak uvidíte první změny ve vašem životě. Vaše okolí se začne příjemně měnit. Protože jste se začali měnit i VY sami. Vždy začínejte sami u sebe, vytrvejte a do vašich cílů dorazíte…

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Co je to meditace? A jak vám může změnit život?

Sebeláska je klíčem ke spokojenému životu. Naučte se to!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Správné nakládání s léčivy je důležitá, a přesto tak často opomíjená, součást bezpečné léčby. Patří do toho totiž i zacházení s nepoužitými nebo expirovanými léky. Průzkumy sice ukazují, že se stále více lidí učí odnášet nepoužité a prošlé léky zpátky do lékáren, nicméně to nijak nesnižuje to obrovské množství, které se každoročně vyhodí. Celkový objem se liší stát od státu, kraj od kraje, i město od města. Můžeme ale říct, že průměr evropských zemí bývá mezi 10 a 100 tunami na milion obyvatel ročně. V Česku jsou to každoročně léky za zhruba 4 miliardy korun. Největším problémem ale stále zůstává fakt, že většina léčiv stále ještě končí v odpadech.
Ve věku 76 let zemřela bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová. Informaci potvrdila České televizi někdejší ústecká hejtmanka Jana Vaňhová. Benešová působila jako ministryně spravedlnosti ve vládě Jiřího Rusnoka a později ve vládě Andreje Babiše.
Správný výběr varné desky do značné míry ovlivňuje kvalitu a rychlost i energetickou náročnost vaření. Základními kritérii pro výběr správného modelu jsou výkon, velikost a bezpečnost používání. Zorientujte se v názvosloví a vyberte si tu správnou varnou desku pro vás.
Málokterá z nás má cvičení v oblibě – chceme se mu vyhnout co se dá a doufáme, že to bez něj zvládneme. Existují ale cviky, které nejsou tolik náročné, a zároveň dokáží změnit život k lepšímu. Ať už v oblasti zdraví nebo sexu. V obojím případě se budete cítit mnohem lépe poté, co budete pravidelně cvičit Kegelovy cviky.
Chcete si říct o zvýšení platu, ale nevíte, jak na to? Znalost vlastní hodnoty a správné načasování jsou klíčové. V tomto článku zjistíte, jak si připravit argumenty, využít správné fráze a kdy je nejlepší okamžik k rozhovoru o platu. Prozkoumáme i průměrné platy v různých regionech, abyste mohly jednat s fakty. Nebojte se prosadit a získejte odměnu, kterou si za svou práci zasloužíte.
Prázdniny a dovolené jsou za dveřmi. Ovšem letos budou pro mnohé z nás jiné. Místo koupání v teplém moři nás čeká ráchání v bazénech, studených řekách a ne vždy zrovna čistých rybnících či přehradách. Následkem pak může být řezání a pálení, které mnohé z nás tak důvěrně znají. Typické letní záněty totiž dokážou pořádně potrápit a zkazit volno.
Střevní potíže na cestách představují jeden z největších strašáků a též jeden z nejčastějších zdravotních problémů provázených cestování a dovolenou. Základem je prostá prevence a uvědomění si nástrah před vycestováním. Chceme-li co nejvíce snížit riziko zdravotních problémů, je nutné na to myslet již určitou dobou před cestou a celou dovolenou.
I když školy a školky fungují, tak většina dětí v nich moc času netráví. Stačí jim totiž pár dnů v kolektivu a onemocní. Chřipku střídá nachlazení či angína. Během měsíců, kdy byly doma a nosily roušky, se oslabila jejich přirozená obranyschopnost a nyní jim stačí málo. Tohle byste měli udělat, abyste jejich imunitu opět nastartovali a vaše ratolesti trávily více času v lavici než v posteli.
Těšili jste se na první společnou dovolenou v zahraničí, ale dítě tvrdošíjně odmítá vlézt do moře? S jeho obavami je nutné pracovat citlivě, ať už se jedná o roční batole nebo tříletého sviště. Podívejte se, jak si s nimi poradit, abyste nemuseli zůstat jen u hotelového bazénu.
Jamu je tradiční indonéský lék z kořenů, bylin, květů, kůry a koření. Vyrábí se již více než 1200 let z čerstvých surovin, jako jsou tamarind, galangal, zázvor a kurkuma. V Indonésii se podává prakticky na každém kroku, například i v masážních salonech či při léčebných sezeních. Nejenom, že Indonésanům chutná, ale je také prospěšný pro lidské zdraví. Jak si jej vyrobit, a s kterými neduhy nám dokáže pomoci?
I ve větších bytech může být někdy koupelna situována tak, že šetříte každým centimetrem, aby se vám tam vešel alespoň sprchový kout, umývadlo a pračka. Koupelna je zatím stále nejčastějším a nejlepším místem, kam pračku umístit. Jaké vymyslet řešení, když je koupelna opravdu těsná?
Black House má jednu zvláštnost. Voda v mělkém vnitřním bazénu umí v kombinaci s prosklenými stěnami odrážet sluneční světlo do každé části domu. Je koncipován pro maximální využití nepřímého slunečního záření. Podívejte se na tu nádheru.

Výběr článků

Tato stavba klame tělem. Na první pohled vypadá jako obyčejná stodola, ale uvnitř se skrývá moderní rezidence. Obrovský prostor v prvním patře, překrásný dřevěný interiér a obrovské prosklené čelo budovy, skýtající výhled na nedaleké hory. Kdo by nebral takové bydlení?
Nedávná událost, velká bouře na řeckém poloostrově Chalkidiki, ukázala, že je mezi cestovateli stále mnoho těch, kteří nejsou připraveni na mimořádné situace. Cestovní pojištění je nutností, protože vás běžně může potkat na dovolené úraz, havárie či porucha automobilu, zemětřesení, setkání s divokým zvířetem, či dokonce teroristická akce. Jak se zachovat, abyste z události vyšla pokud možno nepoškozená?
Upřímně, matky jsou opravdové hrdinky, které zvládají nekonečný kolotoč povinností. V našem nejnovějším článku se zaměřujeme na příběh jedné takové matky, která je na všechno sama – od každodenních povinností po přípravy na vánoce. Její děti zlobí, nechtějí do školy, a ona si uvědomuje, že potřebuje odpočinek. Co se stane, když se rozhodne strávit víkend v luxusním rezortu? Přečtěte si náš článek, který nahlíží do světa této matky, plný nečekaných zvratů, humorných momentů a možná i inspirace pro všechny, kdo znají výzvy mateřství.

Nepřehlédněte

Vždycky jsem si myslela, že rodiče mohou mít jednání svých dětí pod kontrolou a dokážou je ochránit před nebezpečím. Vždy, když jsem slyšela nějaký příběh k tomuto tématu, tak jsem byla paní chytrá, prý mně by se to stát nemohlo, já bych to poznala, moje dítě je poučeno, blá, blá, blá…. No, nikdy neříkej nikdy a to mé určité povyšování, že já jsem lepší matkou rychle vzalo za své. Setkala jsem se s tím tak z blízka, že bych to opravdu nikomu nepřála.
Slýcháme, že dodržování pravidelného pitného režimu je důležité hlavně v létě. Ale to je omyl, pitný režim by se měl dodržovat i teď na podzim a místo sladkých čajů bychom měli sáhnout spíše bylinných anebo – a to je ještě lepší po čisté vodě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek