Neděle , 13. 07. 2025

Markéta

Piercing v létě: Ano, nebo ne? Novou parádu si schovejte na podzim

Plánujete si nechat v létě udělat piercing? V tom případě je dobré si předtím něco zjistit. Ne každý čerstvý piercing se v létě dokáže rychle zahojit. A navíc vás čeká i mnoho dalších nepříjemností.
piercing
Nakolik se těšíte, počkejte s novým kroužkem do podzimu.

16. 08. 2022

Některé druhy piercingů vám v renomovaných tetovacích a piercingových studiích v létě zkrátka nepíchnou. Proč? Protože dobrý tatér a piercér je vždycky zodpovědný a snaží se svému klientovi před provedením úkonu co nejlépe vysvětlit, co všechno ”zákrok” obnáší.

Mezi piercingy, se kterými byste měli počkat do podzimu, se řadí například:

  • Piercing pupíku – hojí se 6 až 9 měsíců
  • Piercing bradavek – hojí se rovněž 6 až 9 měsíců
  • Piercing tváře, takzvaný cheek, se hojí minimálně 9 měsíců
  • Piercing venušina pahorku – hojí se devět měsíců a déle
  • Surface piercing – doba hojení je obvykle déle než jeden rok
  • Mikrodermály – hojí se přibližně tři měsíce (výjimku tvoří mikrodermál v obličeji, který lze píchnout i v létě)

Rovněž modifikace by se neměly provádět v letních měsících.

piercing
Každé píchnutí je zásah do těla. Rychlost hojení je ve vašich rukách.

Bezpečnost především

Ptáte se, proč jsou některé druhy piercingů v létě tak nebezpečné? Tak zaprvé je to proto, že je teplo a vysoké teploty hojení vůbec neurychlují, naopak ho zpomalují. A co víc – v místě vpichu se vám může utvořit zánět, místo začne hnisat a vy budete muset svoji novou parádu vyndat.

Léto je také symbolem koupání a slunění se. Jenže ani tímto svému piercingu příliš nepomáháte. Sluneční paprsky ho nezahojí, naopak jeho hojení opět zpomalí a rovněž v něm mohou vyvolat zánět. Chlorovaná ani mořská voda také není to pravé ořechové. Možná si říkáte, že mořská voda je přece lékem na všechno, opak je však pravdou.

Čistá mořská voda sice skutečně hojí, ale když se v moři koupete u břehu, jsou ve vodě společně se solí také všemožné bakterie. Ty se vám do otevřené rány, kterou piercing skutečně je, mohou snadno dostat a způsobit tam pořádnou neplechu. Pak si místo dovolené budete užívat tak akorát nemocničního prostředí. Ani chlor nezničí v bazénu všechny bakterie. A je dobré vědět i fakt, že rovněž dlouhé sprchování nebo koupání je na škodu.

K TÉMATU  Konec vánočního přejídání. Naordinujte si novoroční detox

Jak o piercing pečovat?

Každý výše zmíněný typ piercingů musíte denně také řádně opečovávat. To znamená, že ho:

  1. Musíte proplachovat roztokem ze slané vody. Do panáka vody přidáte půl čajové lžičky soli a otevřenou ránu si propláchnete.
  2. Dále je zapotřebí piercing dezinfikovat. A to nejlépe dvakrát denně. Ano, tak náročná je péče o čerstvou ozdobu.
piercing
O každý piercing musíte řádně pečovat.

Tuto péči také budete muset praktikovat několik dlouhých týdnů a v létě ještě déle. Pokud se i přesto, že si necháte aplikovat piercing, budete chtít koupat, měli byste si pořídit speciální voděodolnou náplast a měnit ji v případě potřeby i několikrát denně.

Některé piercingy jsou pro naše tělo velkým zásahem a doba jeho hojení velmi záleží i na tom, jak silnou máte imunitu. Proto pierceři nedoporučují piercing aplikovat v době, kdy procházíte virózou nebo se léčíte s jiným onemocněním. Nemusel by se zahojit vůbec.

Ušní lalůčky a helix

Náušnice v uchu jsou zdánlivě velmi banální záležitostí, ale také tomu tak nemusí být. Zatímco si bez obav můžete v létě nechat píchnout ušní lalůček, helix nebo tragus už opět raději nechejte na září, kdy teploty trochu klesnou a nebudete mít takové nutkání se chodit koupat. Jakmile si necháte propíchnout chrupavku ucha, je zapotřebí počítat s delší dobou hojení. Zatímco ušní lalůček se vám plně zahojí za dva až tři měsíce, tragus nebo helix se bude hojit klidně i půl roku.

ucho
Piercingy chrupavky se hojí déle než ušní lalůčky.

Také vezměte v potaz, že u helixu je velmi důležitých prvních několik týdnů hojení, kdy musíte vychytat i speciální polohu při spaní. Budete-li si na helixu ležet, propíchnutá dírka se vám bude hojit nesprávně a může se zdeformovat. Proto je zapotřebí si před spaním ušní lalůček vypodložit, aby se helix vůbec nedotýkal polštáře. Nejjednodušší je samozřejmě spát na druhém boku, ale to ne vždy při spánku ovlivníte. Existují dokonce i speciální piercingové polštářky, které vám spánek s čerstvým helixem nebo jiným typem piercingu usnadní, ale na českém trhu jsou buď zcela nedostupné nebo vyprodané.

K TÉMATU  Chitosan: objevte jeho tajemství a pečujte o své zdraví

Než se proto pro nějaký kroužek rozhodnete a objednáte si termín u svého piercera, dobře si promyslete, jestli není lepší počkat na září, případně si zvolte termín až po dovolené, kterou třeba o letních prázdninách plánujete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tetování může snížit šanci na získání zaměstnání. Kde je to problém a kde to nevadí

5 krásek ve větším měřítku. Koukněte na současné ikony PLUS SIZE modelingu 

Zdroje článku:
www.hell.cz, www.piercing.cz
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Většina z nás tráví vsedě mnohdy více než 12 hodin denně. Není divu, že až třetina lidí se sedavým zaměstnáním má bolesti zad. Dlouhodobým a nesprávným sezením se tělo jednostranně přetěžuje a výsledek je jasný. Ale pozor, samotný sed neškodí, bolesti zad jsou také výsledkem nesprávného sezení.
Všichni majitelé koček vědí, že kočky mají vrozenou potřebu škrábat. Ovšem není to pouze jejich záliba. Jedná se o životně důležitou součást jejich fyzické a emocionální pohody. Pokud tedy chcete zabránit tomu, aby se z vašeho nábytku stalo škrabadlo vašeho mazlíčka, je nezbytné investovat do vysoce kvalitního škrabacího válce pro kočky. Ptáte se, jak vybrat ten nejlepší druh válce? Máme pro vás hned několik tipů.
Dubaj je druhý největší ze sedmi arabských emirátů. Rozhodně je však nejnavštěvovanější a pro turisty nejatraktivnější. Chcete vědět proč? Níže najdete důvody, proč byste měli Dubaj navštívit.
Přestože venku ještě dominují letní teploty, podzim už klepe na dveře a s ním přichází i nové módní trendy, které promění váš šatník. Letošní sezóna podzim/zima 2024 slibuje fascinující kombinace barev, textur a střihů, které přinášejí eleganci, ale i pohodlí. Ať už se chystáte na večírek, pracovní schůzku nebo procházku v parku, zde najdete tipy na klíčové trendy, které budou tuto sezónu vládnout.
Asi každá z nás už slyšela o různých seznamovacích aplikacích či online seznamkách. Někomu jsou seznamky zdrojem nekonečných erotických eskapád, jiní zde hledají osudovou lásku. A pro někoho jsou seznamky jeden velký podvod. Podívejme se, jak je to s nimi doopravdy.
Asi pro vás není žádnou novinkou, že s přibývající propojeností všeho a všech se ztrácí schopnost se skutečně odpojit. Mozek je zaplaven doslova nevysychajícím proudem informací, které zároveň nedokáže zpracovat. Co se vlastně děje a co můžete dělat pro svůj spokojený život?
Je spousta úžasných přípravků, které nám během pár vteřin pomohou zdokonalit naše vlasy. Jenže... Pokud jste majitelkou bohémských vlnek nebo roztomilých kudrlinek, pak víte, jaký je to s nimi občas kříž, aby vypadaly opravdu zdravě. Oproti jiným vlasům totiž mají větší tendenci k lámaní, třepivosti a suchosti. Naštěstí jsou ale k mání různé přípravky pro podporu vln, z nichž některé jsme za vás otestovali.
Při cestování můžete narazit na takzvané putovní kamínky, které jsou krásné, vkusné, pomalované - tím se liší od ostatních. V Česku jsou doslova fenoménem.
Lidé zranění při pádu na zamrzlém či zasněženém chodníku musí o odškodnění bojovat dlouho, v 67 procentech déle než rok. Až ve třech čtvrtinách případů totiž obce a technické služby odmítají za zranění přijmout odpovědnost. Konečné odškodnění se přitom může vyšplhat na statisíce, průměr je 287 tisíc korun. Podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích zodpovídá za náhradu škody, která vznikla při neprůchodnosti chodníku, město či obec. Jak se zachovat, když se vám to stane?
V současné době chtějí být všichni ekologičtí. Dbají na životní prostředí a snaží se neplýtvat jídlem či třídit odpad. Dokonce se správně nakládá i s bioodpadem. A s tím se spojí kompostování. Pokud zvažujete pořízení kompostéru na zahradu nebo kompostéru do interiéru, nabízí se otázka, jak správně kompostovat a čemu se vyvarovat? Kompostování je sice hitem, na druhou stranu se to musí umět.
Děti i domácí mazlíčci umí být roztomilí. Tihle prckové sice ještě nosí pleny, ale už mají doslova záchvat smíchu. A může za to pes! Slyšet dětský smích je rozhodně lepší, než křik. Možná se budete smát s nimi!

Výběr článků

Československá pohádka Hodinářův učeň vypráví příběh o daleké cestě za láskou. Dětem ukazuje, že problémy může překonat statečnost a dobré srdce.
Říká se, že muži všeobecně upřednostňují spíše ženy blondýnky a s dlouhými vlasy. Ale je tomu skutečně tak? Vážně černovlásky s krátkými vlasy nemají u mužů šanci?
Někomu stačí plátno a barvy, jinému zase obyčejné skici a tužky. Jenže mezi umělci se najdou i takoví, kteří se chtějí od ostatních zcela odlišit. Ke své tvorbě používají nepochopitelné až odporné pomůcky jako je menstruační krev, zvratky nebo moč. Lahůdka.

Nepřehlédněte

Nakupování na internetu je bezesporu denní chléb prakticky každého. Zatímco před úderem koronavirové pandemie jsme z internetu objednávali pouze oblečení, nábytek nebo elektroniku, v době karantény jsme si zamilovali rozvoz jídla i potravin až před práh našeho domu.
Kvůli práci z domova či výuce online trávíte denně mnoho hodin před monitorem. Často je to mnohem víc času, než kolik to bylo před pandemií. Výsledkem je enormní zátěž pro oči. Ty jsou pak unavené. Dopřejte jim péči a výživu, kterou si zaslouží. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia pro namáhané oči.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek