Když se řekne „baňkování”, každý máme tendenci vybavit si masážní baňky na bolavá záda. Ať už člověka pobolívá za krkem, nebo se bolesti přemísťují do spodní části zad, automaticky míříme k masérovi, který za pomocí baněk sice způsobí nehezké modřiny, ale dlouhodobě uleví od nepříjemných pocitů.
Jenže baňky jsou dnes dostupné v mnoha provedeních a zpracováních, určené k různým typům účelů. Takzvané „facial cupping” neboli obličejové baňkování se dostává čím dál více do povědomí a je stále větším trendem na poli péče o pleť.
Face baňky navrátí pleti svěžest
V současné době je obecně velkým hitem obličejová jóga, kdy se za pomocí cvičení navrací pleti vitalita, svěží vzhled, tvarují se kontury, které si každá žena kdy přála. Za pomocí baňkování můžete podobného efektu také dosáhnout i bez použití chemie nebo aniž by byl nutný drahý chirurgický zákrok, který ani není zárukou úspěchu.
Principem zmiňovaného baňkování je především rozproudit krev. Tím buňky v pokožce dostanou potřebný kyslík, čímž vznikají zázraky. Onen kyslík je přesně tím nakopávačem, který naše buňky potřebují k tomu, aby došlo ke znovuzrození vitality a svěžesti pleti.
Tím, že prakticky obnovíte správný chod kyslíku v pokožce, dojde nejen k navrácení zdravého vzhledu, ale také bude vaše pleť daleko zářivější, mladistvá, prakticky bez chybičky. Zbavíte se totiž akné i začínajících pigmentových skvrn, také zaženete jemné vrásky, které se vám už vlivem věku mohou linout obličejem.
Chce to dva kusy face baněk
Začít s takzvanými face baňkami není nic těžkého. Chce to vlastně jen dva pomocníky, kterými jsou právě baňky. Potřebovat budete dva kousky, kdy jeden je menší a druhý větší. Oba dva slouží ke konkrétnímu účelu a tím, že už od počátku budete respektovat vliv konkrétních velikostí baněk na pleť, můžete docílit kýžených výsledků.
- malá baňka prokrvuje pleť kolem choulostivějších a užších partií, jako jsou oči nebo rty
- větší baňka slouží na zbytek obličeje čili především na líčka a čelo
Jak používat face baňky
Samotné použití je velmi snadné. Stejně jako při léčbě celulitidy pomocí baněk, i v tomto případě musíte na své pleti vytvořit podtlak. Poté se pustíte do pohybu s baňkami – „jezdíte” po obličeji jemně a rovnoměrně, ideálně směrem ke spánkům a k uším od středu obličeje. Pleť se při baňkování vytahuje od kosti obličeje a hezky se napíná.
Po aplikaci baněk neváhejte aplikovat nějaký krém či sérum plné živin. Po baňkování je totiž pleť připravená čerpat prakticky všechny živiny, které do ní prostřednictvím přípravků na pleť chcete vložit.
Bolí baňkování?
Možná si říkáte, že napínání pokožky není zrovna příjemná záležitost. Že vás baňkování může zkrátka bolet. Jenže skutečnost je trochu jiná. Záleží prakticky na vás a vaší pozornosti, jestli vás tento způsob péče o pleť bude bolet, či nikoliv. Například pokud budete setrvávat příliš dlouho na jednom místě, může být baňkování skutečně nepříjemné. V nejlepším případě proto nejpozději po čtyřech vteřinách přecházejte na jiné místo, abyste tím i anulovali vznik modřin.
Samozřejmě baňkování obličeje nepřichází v úvahu ve chvíli, kdy jste například spálení od sluníčka. V takovém případě je skutečně nelogické, abyste s procedurou začali.
Závěrem
Face baňky jsou tedy trendem dnešní doby a nachází si své místo na poli péče o pleť. Jejich používání může přinést každému obličeji pouze pozitiva – kupříkladu udrží naši pokožku zdravou, bez pigmentových skvrn nebo akné, také dojde ke zmírnění napětí v obličeji nebo k odbourání tukových zásob čili se může obličej jevit jako velmi štíhlý.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Obličejová jóga, nebo botox? Co vám zajistí krásnější a mladistvější vzhled?