Pondělí , 21. 04. 2025

Alexandra

Dermaplaning: Vše, co byste o něm měli vědět

Snad každá žena neustále hledá procedury, které vyzdvihnou přirozený půvab pleti, zlepší její vlastnosti a podpoří úchvatný vzhled. Zatímco dříve zažívaly doslova boom kosmetická studia, řada žen péči o svůj vzhled přesunula do pohodlí domova. Dnes už si proto můžeme dopřát řadu kosmetických ošetření, aniž bychom čekali na objednací termín do studia. Příkladem je také oblíbená metoda dermaplaning, kterou hravě zvládnete i doma. Jen si o tom předtím pár věcí prostudujte.
dermaplaning
Dermaplaning v pohodlí domova. (foto: 123RF)

10. 02. 2022

10. 02. 2022

Peeling, mikrojehličkování a mohli bychom pokračovat. Způsobů, jak pečovat o svou pleť, je více než dost. Každá z metod má vždy své odlišnosti, vlastnosti, případně vedlejší účinky, proto je jen na nás, vybrat si pro sebe takovou, která naplno vyhovuje naší pleti. Cíl už máme jasně vytyčený – chceme krásnou a zářivou pleť s miminem nedokonalostí. A přesně to dokáže zajistit také moderní dermaplaning. 

Co je dermaplaning?

Dermaplaning je bezpečné a neinvazivní ošetření pleti za pomoci ostré čepele, která odstraňuje odumřelé kožní buňky a jemné chloupky, dokonce i ty téměř neviditelné. Díky tomu, že dermaplaning ve své podstatě funguje jako peeling a zároveň pleť zbavuje drobných chloupků, bude vaše pleť krásně jemná, hebká a viditelně mladší. A nemusíte se bát, že by vám po proceduře narostly tmavší a hrubší chloupky. Budou vždy svými vlastnostmi stejné a porostou běžnou rychlostí. 

Jaké jsou výhody dermaplaningu?

Rozjasněná, čistá a prokrvená pleť. Přesně to jsou hlavní benefity, které po využití této procedury získáte. Výsledek pak uvidíte hned po prvním použití. Dermaplaning má však další výhodu – zjednodušuje práci všem krémům, sérum a dalším přípravkům, které snadno pronikají přímo do vaši pokožky a zvyšují tak učinnost všech látek. Především odumřelé kožní buňky totiž v tomto ohledu představují určitou bariéru, která brání jejich vstřebávání. Pokud si navíc každý den neumíte představit bez make-upu, potěší vás, že díky dermaplaningu dosáhnete rovnoměrného nanesení bez nechtěných flíčků a map. 

Na co si dát určitě pozor?

Samozřejmě stejně jako každá metoda i dermaplaning může mít vedlejší účinky a svou povahou se úplně nehodí pro každou pleť. Ačkoli ošetření je bezpečné a zcela bezbolestné, zanechává pokožku citlivější a náchylnější ke spálení. Je proto vhodné se po proceduře vyhýbat přímému slunečnímu záření. Zapomínat byste neměli ani na hydratační opalovací krém s dostatečně vysokým ochranným faktorem. Riziko dehydratace, spálení a podráždění pokožky je totiž krátce po ošetření podstatně vyšší.

K TÉMATU  Na roztřepené konečky platí hlavně prevence. Jak jim předcházet a mít krásné vlasy
Ukázka dermaplaningu u vás doma.

Také pokud trpíte na akné, mohl by dermaplaning rozšířit nežádoucí bakterie i na další místa vašeho obličeje. To samé platí rovněž v případě, že trpíte na kožní onemocnění zvané růže. V souvislosti s tím totiž může dojít nejen k většímu podráždění, ale také znatelnému zarudnutí pokožky. 

Dermaplaning by neměl být využívaný po spálení od slunce, stejně tak v momentě, kdy máte za sebou jiné procedury – třeba chemický peeling, mikrojehličkování nebo třeba injekční výplně. 

Dermaplaning v domácí pohodě

Metodu dermaplaningu samozřejmě můžete využít v kosmetických studiích, kde se ceny pohybují v řádech korun až stovek. Pokud ale máte hektický rozvrh a těžko hledáte přes den volnou chvíli, potěší vás, že celou sadu si můžete pořídit i domů. Pořizovací cena se podle značky pohybuje v několika stovkách korun. Zařízení pro domácí použití jsou naštěstí vylepšená a zdokonalená tak, abyste dosáhli požadovaného výsledku a přitom pro vás bylo celé ošetření příjemné.

Nedílnou součástí těchto pomůcek jsou také bezpečností prvky, které brání v pořezání pokožky. Některé dokonce nabízejí i jemné zvukové vibrace, o kterých se předpokládá, že pomáhají stimulovat tvorbu kolagenu a posilovat pokožku. Co se pravidelného použití týče, ideálně byste měli dermaplaning využívat každý měsíc.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Připravte si domácí peeling a vyhlaďte svou pokožku. Recept pro letní dny

Laserová epilace: Vyzkoušely jste už tento zázrak techniky?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

V počátcích každého vztahu je velmi těžké odhadnout, jak je ten druhý naladěn, jaká témata ho uvádějí do rozpaků a které mu naopak vůbec nevadí, nebo ho dokonce těší. Pokud spolu ale trávíte romantický večer, vždycky dopadne velmi nechvalně, pokud stočíte řeč na jedno z níže uvedených témat.
V kostele Sv. Zdislavy v Prostřední Bečvě se dnes konalo poslední rozloučení s Helenou Zeťovou, ikonou české hudební scény, která zemřela 20. prosince 2024 ve věku 44 let. Událost přilákala nejen rodinu a přátele, ale také řadu známých osobností.
Chtěla jsem vždycky dělat všechno správně, ale nedařilo se mi. Někdy jsem měla pocit, že jsem jeden velký omyl, že můj život je jeden velký omyl, a dnes si to myslí i moje rodina. Nevím, jestli jsem skutečně tak špatná, špatná máma, špatná manželka i dcera, ale rodina se mnou už nějaký čas vůbec nekomunikuje, a to mě trápí. Nejhorší ve svém životě snad už mám za sebou, ale i tak propadám beznaději.
Máte ve své domácí lékárničce aspirin? Otázkou je, zda tušíte, co všechno dokáže. Kromě toho, že čistí i ty nejodolnější skvrny na oblečení a zesvětluje tmavé podpaží, také spolehlivě léčí akné. I s černými tečkami si ale hravě poradí!
Každý člověk má nějaké zlozvyky, a zatímco některé vadí spíše okolí, jiné mohou vadit člověku samotnému. Jedním z nich jsou pocuchané nervy, které lze definovat jako neustálé vytáčení se kvůli každé drobnosti. Jelikož tato nemilá vlastnost ničí vzájemné vztahy, je dobré vědět, jak s problémem zatočit. Možností je víc než dost.
Než se stali slavnými, tak mnoho z nejbohatších a nejuznávanějších osobností světa nemělo peníze. A někteří z nich nebyli pouze chudí, byli doslova bezdomovci.
Stýskání dětí o prázdninách. Jak si s ním poradit? Děti nemohou trávit celý čas se svými rodiči, jezdí na letní tábory, sportovní kurzy nebo k prarodičům. Co dělat, když si napíšou či zavolají, že se jim stýská? Nemějte výčitky, chvilkové stýskání je přirozené. Můžete jim pomoci tím, jak se zachováte vy.
Dům, do kterého je vidět téměř ze všech stran. Skleněný dům se poprvé objevil v roce 1949. Slavnou stavbu navrhl americký architekt Philip Johnson, získala jméno Glass House a stojí na Ponus Ridge Road v Connecticutu. Její vzhled inspiruje dodnes stavby po celém světě. Myšlenka otevřeného domu s prostým tvarem nabízí skutečně raritní bydlení, a jeho hlavním rysem je jednoduchost a minimalismus. A samozřejmě také dokonalý výhled do zahrady kolem, ale i mnohem dál. Prosklený dům si můžete nechat postavit i vy.
I když venku panuje nebezpečný koronavirus, to neznamená, že žádné jiné nemoci neexistují. S příchodem nového typu koronaviru nedošlo k odstranění ostatních onemocnění, což je dobré mít na paměti. Stále jsou rizikem i jiné choroby, jako je rakovina nebo chřipka. Mnohé nemoci číhají i na ty nejmenší. Prozraďme si nejčastější dětské nemoci, které jsou rizikové pro naše malé ratolesti.
Každý relaxuje po svém - někdo s rodinou, jiný s přáteli a mnozí si nejlépe odpočinou tehdy, když jsou sami. Někdo ve volném čase upřednostňuje čtení, druhý poslech hudby, další sleduje filmy nebo sportuje. Dopřát si čas a relax jen pro sebe - je důležité.
Bylinky mají mocnnou sílu. Pomohou nejen proti nachlazení, ale také posílit imunitu, zlepšit celkově zdraví. Po kterých byste měly sáhnout a proč?

Výběr článků

Zatímco svět čelí velkému množství výzev, jako je například změna klimatu nebo nedostatek obnovitelných zdrojů, společnost by měla začít ženské nápady a vynálezy brát vážněji. Proč? Protože i ženy už mnohokrát dokázaly, že si zaslouží na poli vědy uznání.
Fóbie - psychická porucha, která jde ruku v ruce s úzkostmi. Definovat ji lze jako chorobný strach vůči lidem, věcem, objektům nebo vůči konkrétním situacím. Mnohdy nejsou vysvětlitelné, mnohdy si je neseme už z dětství nebo z tohoto období života vychází. Pro mnohé jsou však denním chlebem. Trpí jimi také ženy.
Sladkou chuť snad všichni milujeme už od dětství a většině z nás taková slabost zůstala až do dospělosti. Každý z nás pak po sladkém saháme z různých důvodů. Někdy je za tím jen zrádný okamžik, kdy nás honí mlsná, jindy si tím potřebujeme spravit náladu. Ať už si to chceme přiznat nebo ne, cukr našemu zdraví škodí. Dá se na sladké vůbec zapomenout, a jak ho můžeme vyřadit ze života úplně? Na to se právě teď podíváme.

Nepřehlédněte

Zdá se, že pánové mají v případě těchto krásek velkou smůlu. V jejich srdci je totiž místo pouze a jen pro ženy. Které ze slavných dam otevřeně přiznaly, že patří mezi lesbičky?
Známe to všechny. Ocitneme se z ničeho nic ve společnosti, nikoho neznáme a s naší introvertní povahou nemáme odvahu dát se s někým do řeči. Někdy za to může strach, jindy stud a velmi často také netušíme, jak se do konverzace s ostatními zapojit, abychom se neztrapnily. Naštěstí existuje mnoho témat, do kterých se můžeme bez obav pustit i bez hlubších znalostí i dovedností.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek