Úterý , 26. 11. 2024

Kateřina

Antibakteriální čistič si namícháte snadno doma. Nemusíte se tak vydávat do obchodu

Sehnat v obchodě kvalitní antibakteriální čistič, to je v posledních týdnech až nadlidský úkol. A pokud už seženete, tak je daný produkt astronomicky drahý. Co s tím? Poradíme vám.
čističe
Jak si podomácku vyrobit čistící prostředek? (zdroj foto: pixabay.com)

05. 05. 2020

05. 05. 2020

Vhodný antibakteriální čistič si můžete zhotovit i doma, svépomocí. Často z věcí, které máte po ruce.

Použijte peroxid

Peroxid vodíku je látkou, kterou byste měli najít ve svých lékárničkách. Je to tak? Pokud ano, máte vyhráno, jelikož ostatní složky jsou zcela běžné. Konkrétně budete potřebovat:

  • 125 ml peroxidu vodíku
  • 15 kapek esenciálního oleje z citronu

A dále? Už nic jiného. Tyto dvě složky smíchejte dohromady a antibakteriální čistič je hotový. Doporučená aplikace je pomocí rozstřikovače. Takto aplikujte na potřebné povrchy a ty následně otřete hadříkem.

Ocet jako základ pro čistič

Můžete zkusit i další čistič, který je také velmi jednoduchý jak na přípravu, tak i na použití. Konkrétně budete potřebovat:

  • 1 hrnek vody
  • 1 hrnek octu
  • 1 hrnek alkoholu
  • 1 citron
čističe
Vyrobte si domácí čistič, který si spolehlivě poradí s bakteriemi. (zdroj foto: woman.tiscali.cz)

A příprava? Je to jednoduché. Smíchejte vodu, ocet a silný alkohol a ke všemu přidejte také citronovou šťávu. A je to. I tento čistič se dá použít na řadu povrchů, na kterých chcete eliminovat možný výskyt některých bakterií, stejně jako virů.

Pomůže i populární ALPA

Jistě ji znáte, jako pomocníka na bolavé svaly. Jelikož v principu jde o bylinný roztok, dá se použít i jako antibakteriální čistič. Jak na různé povrchy, tak třeba i na vaše ruce – klidně si je s ALPOU lze dezinfikovat napřímo. Nebo můžete vzít klasické vlhčené ubrousky, přendat je do uzavíratelné nádoby, přelít Francovkou, zahrkat a je to. A pokud ubrousky nemáte, naneste ALPU jednoduše na hadřík, houbičku či cokoliv jiného. A pusťte se do čištění.

Tu lze použít také na domácí výrobu vlhčených ubrousků. Třeba z klasických kuchyňských papírových utěrek, nebo toaletního papíru. Zde však pamatujte, že tento základní produkt by měl mít několik vrstev a být pevný. Jinak dojde k tomu, že se papír jenom rozmočí. Když utěrky nebo ruličku namočíte do bylinného lihového roztoku, uchovejte ho v hermeticky uzavřené nádobě, aby se vlhkost neodpařila.

K TÉMATU  Neobvyklé nápady, jak v domácnosti využít ocet. Znáte je?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Coca-cola jako nepřekonatelný čistící prostředek. O co všechno se doma postará za vás

Úklid jako cesta k duševní pohodě. Zlepší vám náladu, soustředění i soužití s partnerem

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Plánujete si nechat v létě udělat piercing? V tom případě je dobré si předtím něco zjistit. Ne každý čerstvý piercing se v létě dokáže rychle zahojit. A navíc vás čeká i mnoho dalších nepříjemností.
Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?
Máte pocit, že solíte málo? Bez dochucení se jídlo nedá jíst, ale na druhou stranu, sůl nám ve větší míře škodí. Jak najít kompromis?
Všude, kam se podíváme, vidíme nejrůznější způsoby stravování. Mezi ně samozřejmě patří krátkodobé diety jako takové, ale stejně tak trvalé formy, které už představují určitý životní styl. A právě mezi ně nepochybně patří stravování podle ročních období. V čem spočívá a má vůbec smysl?
Být sama na výchovu dítěte, ať už z jakéhokoliv důvodu, není věc jednoduchá. Zapomeňme dnes na psychologický podtext a složitosti rodiče, který zvládá sám roli mámy – táty dohromady. Pojďme se zaměřit na čistě materiální stránku věci. I ta není jednoduchá. Na jaké dávky a příspěvky máte nárok a kde je žádat?
Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení.
Eva Urbaníková představuje nový film podle své knihy. Příliš osobní známost je o životní houpačce. Jednou jsi dole a jednou nahoře. Co se dělo při natáčení a co dalšího autorka veleúspěšné knihy ještě prozradila?
Věčná krása, která žena by po ní neprahla? Proto se dennodenně snažíme našemu přání přiblížit a stojí nás to nejen velké úsilí, ale především peníze.
Napájecí zdroj je elektronické zařízení, které v rámci daného výkonu přeměňuje jeden typ elektřiny (nejčastěji střídavé síťové napětí) na jiný (nejčastěji stejnosměrné napětí). Každý zdroj je definován třemi základními parametry charakterizujícími napěťové úrovně a výkony. Jeho úkolem je dodat potřebnou elektrickou energii.
Adidas, jeden z hlavních partnerů RunCzech, opět připravil exkluzivní kolekci triček k osmi závodům letošní běžecké série. Autorkou grafických návrhů triček je ilustrátorka, animátorka a digitální umělkyně Eliška Podzimková, jejíž projekt PLEŠOUNI chce adidas touto spoluprací podpořit.
Nechci! Nebudu to jíst! A mnohdy i horší slova padají z dětských úst, když před ně dáte talíř s rybou. Jenže právě toto maso obsahuje spoustu důležitých živin. Je bohaté na vitaminy, omega3 mastné kyseliny a bílkoviny, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Jak ale přesvědčit potomky, aby šupináče neodmítali?

Výběr článků

Lyžování není jen o dovednostech na svahu, ale také o tom, jak se cítíte ve svém oblečení. Správně vybrané vrstvy jsou klíčové pro váš komfort, tepelnou regulaci a pohyblivost při lyžování. Abychom vám pomohli vybrat to nejlepší dámské lyžařské oblečení, přinášíme vám několik tipů a doporučení.
Podzimní sychravé dny a déšť nás často nutí zůstat doma, což by mohlo být idylické, kdybychom neměli děti, které potřebují neustálou pozornost. Jak tedy zvládnout tyto dny, aniž bychom se zbláznili? V tomto článku přinášíme netradiční tipy, jak projít podzimními dny s úsměvem, trochou ironie a hlavně bez ztráty nervů.
Máte pocit, že solíte málo? Bez dochucení se jídlo nedá jíst, ale na druhou stranu, sůl nám ve větší míře škodí. Jak najít kompromis?

Nepřehlédněte

Zvládání rodinného života může být výzvou, ale s několika jednoduchými a efektivními tipy můžete vytvořit harmonii a organizaci ve svém domově. V našem článku "Tipy na organizaci rodinného života" vám přinášíme osvědčené strategie a triky, jak lépe spravovat čas, úkoly a komunikaci ve vaší rodině. Od plánování rodinných aktivit po efektivní rozdělování domácích povinností – objevte praktické rady, které vám pomohou vytvořit klidný a organizovaný rodinný život. Dejte nám šanci vám přinést jednoduchost do každodenního chaosu!
Každý z nás má svou polohu, ve které spí nejraději. Někdo spí rád na břiše, jiný na zádech a další třeba zase na boku. Ale napadlo vás někdy hledat ve spánkových polohách význam? Že ne? Pak se možná budete divit, co která spánková poloha znamená.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek