Úterý , 26. 11. 2024

Artur

7 chyb, kterými zmaříte hubnutí hned po ránu

Pokud se snažíte držet štíhlou linii, nebo jste zrovna ve fázi, kdy jste se pustili do hubnutí, určitě se přes den snažíte poctivě dodržovat všechna pravidla, aby se vaše plány jen tak nezhatily, a vy jste hezky šli svému cíli naproti. Napadlo vás ale někdy, že se ráno, klidně i nevědomky, můžete dopouštět určitých chyb, které vám cestu k vysněné postavě akorát překazí? Víme, co vám hned po probuzení zaručeně pokazí hubnutí.
hubnutí
Hubnete? Pak pozorně čtěte.

13. 03. 2023

13. 03. 2023

Každý víme, že pokud chceme zhubnout, musíme dobře spát, nestresovat se, jíst kvalitní a výživné potraviny a pravidelně se hýbat. Hubnutí ale snadno mohou ovlivnit také ranní návyky, u kterých nám mnohdy nepřijde, že by takový vliv vůbec mohly mít. A právě tohle jsou ty nejzásadnější.

1. Spíte víc, než je třeba

Říká se, že kvalitním a dostatečným spánkem se prospíte ke štíhlosti, což je sice pravda, ovšem pozor. Spát byste ideálně měli 7-8 hodin. Pokud ale chodíte spát později a ráno si vydatně přispíte, zaděláváte si akorát na to, že se vám v hubnutí nebude úspěšně dařit. Příliš dlouhý spánek totiž přispívá k obezitě.

2. Vynecháváte první jídlo dne

Pokud hned po probuzení do sebe kopnete kávu, běžíte do práce a k jídlu se dostanete až v poledne, svou snahu hubnout si prostě podkopáváte. Snídaně je totiž základ dne (i když to zní jako stokrát ohraná písnička), dodá vám energii a zamezí tomu, že budete v průběhu dne nevrlí, unavení a budete mít tendenci se přejídat.

3. Nebo naopak snídáte špatně

Snídaně dokáže pěkně stimulovat metabolismus, ovšem jak která. Pokud do sebe šoupnete kalorickou bombu, nebo naopak příliš lehkou snídani, po které zakrátko budete mít hlad, svou linii nepotěšíte. Zaměřte se proto na dostatek bílkovin, sacharidů, vlákniny i přiměřené množství zdravých tuků. Všeho tak akorát.

snídaně
Snídaně by měla být vyvážená po všech stránkách.

4. Ignorujete pitný režim

Každé tělo potřebuje po noci doplnit příjem tekutin, ideálně ve formě bylinného čaje a čisté vody. Je spousta lidí, co ranní příjem tekutin opomíjejí, a co hůř, pokud je vůbec prvním nápojem káva, která odvodňuje. Pokud se v tomhle vidíte, pak je zřejmé, že boj s kily se vám jen tak nepodaří vyhrát.

K TÉMATU  Záhady, nad kterými si historici lámou hlavu. Znáte je?

5. Zapomínáte na protahování

Možná se to úplně nezdá, ale pro hubnutí je důležité i ranní protahování, a to i kdyby mělo trvat v řádu pár minut. Nedostatečná rozcvička totiž vede k bolestem zad, navíc vám může zbytečně házet vidle do vaší snahy zhubnout. Po ranním cvičením totiž krásně rozproudíte krev a nastartujete metabolismus tak, jak je pro hubnutí potřeba.

6. Ráno se vyhýbáte pohybu

I když je asi omluvou, že po ránu je každý ještě rozespalý, nutno podotknout, že chybou je, pokud se do práce raději svezete busem či autem, než abyste šli pěšky, případně namísto vyšlápnutí schodů se raději vyvezete výtahem. Věřte nebo ne, ale i menší ranní pohyb má na vaši kondici a linii nemalý vliv. Pokud se mu budete vyhýbat, zbytečně tím zpomalíte redukci váhy.

rozcvička
Ranní rozcvička vás hned zkraje dne báječně nastartuje.

7. Vstáváte s pocitem stresu

Někdy to úplně ovlivnit nejde, ale pokud ráno vstáváte s tím, že cítíte úzkost a pocit stresu z toho, co nový den přinese, velkou měrou si tím šlapete po hubnutí. Jakmile se častěji dostáváte do stresu, negativně tím ovlivňujete celé tělo, ale i chování. Je totiž více pravděpodobné, že po vyčerpávajících emocích snadněji sáhnete po něčem nezdravém – a jsme zpátky u toho, opět tím zmaříte svou snahu zhubnout.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Co je to hormonální dieta a jedná se o efektivní řešení nadváhy?

Hubnutí po menopauze? Dodržujte několik pravidel a přibírání se už nemusíte bát

Zdroje článku:
https://www.healthline.com/nutrition/weight-loss-morning-habits
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Dopřejte svému partnerskému vztahu nové impulsy a uvidíte, že se na sebe budete opět těšit! Značka – máme tipy pro stydlíny i odvážné duše!
Úklidové práce jsou něčím, co nastupuje na scénu prakticky každý týden. Z posledních statistik vyplývá, že úklidem domácnosti stráví každý průměrný člověk až desetinu svého života. Abyste jednotlivými pracemi netrávili více času, než je skutečně nutné, začněte aplikovat několik zásad, jak důkladně uklidit byt. Prozradíme vám, na co hlavně nezapomenout (a na co se obvykle zapomíná).
Že to přece není možné? Všechno jde, když se chce. A přitom nemusíte vůbec nikam cestovat. Klidně zůstaňte doma, ale zařekněte se, že každý den budete angličtině věnovat alespoň dvacet minut.
Pokud si neprojdete speciálními genetickými testy, pravděpodobně ji nikdy neodhalíte. Přitom patří mezi nejnebezpečnější choroby na světě. Způsobuje trombózu a v těch nejkrajnějších případech také plicní embolii.
Toužíte po miminku, ale čáp k vám pořád ne a ne přiletět? Trpíte-li totiž nadváhou nebo rovnou obezitou, vaše šance na otěhotnění se mohou snižovat právě kvůli tomu.
Monstera se netěší popularitě jenom díky svému stálezelenému vzhledu a líbivým listům, které do domu vnesou trochu exotiky. Je oblíbená i díky snadnosti pěstování. I když pochází z tropických deštných pralesů, v našich českých podmínkách se jí daří opravdu skvěle.
Chcete-li vaší ratolesti pořídit pohodlné a zároveň vysoce módní boty, zkuste se porozhlédnout po dětských teniskách. Na následujících řádcích vám prozradíme, podle jakých kritérií vybírat tenisky pro chlapce, abychom nešláply vedle. Čtěte a nechte se inspirovat s námi!
Každá žena ví, jak je důležité, aby spodní prádlo dokonale sedlo. Zejména pak podprsenka, jejíž nepadnutí může vyvolat nepříjemné bolesti zad. Bohužel jen málokterá ví, jak správně by měla dobře padnoucí podprsenka vypadat a jak si ji ostatně vybrat, aniž bychom si museli zkoušet.
Myslíte si, že máte kufr dostatečně velký, ale když do něj dáte všechny věci, nemůžete ho ani za nic na světe zavřít? Snažíte se do něj vměstnat všechny své věci, ale prostě jste nad jeho limit? Pak byste měli změnit balící taktiku.
Po kom je to dítě tak divoké? Udělala jsem někde chybu při výchově? Nebo jsou to prostě geny?
Blíží se začátek nového školního roku a pro tisíce prvňáčků i první cesta do školy. Trasa, která pohledem dospělého působí bezpečně, může ale pro dítě skrývat řadu nástrah.

Výběr článků

Víte o tom, že to, jak dýcháte, má obrovský vliv na váš život? Na vaše zdraví, vaši vitalitu a také na vaši postavu! Proto byste se měli co nejdřív zaměřit na váš dech a naučit se správně dýchat. Můžete si díky tomu vyřešit spoustu zdravotních problémů a také problém s únavou.
Mentální anorexie je choroba psychického i fyzického rázu, která nás dokáže pořádně vystrašit. Zvláště, pokud se něco takového děje našemu dítěti. Bezesporu je ji třeba řešit s odborníky, jelikož může vážně poškodit zdravotní stav člověka. Nejdříve ale musíte sami zjistit, že jí daná osoba trpí. Nejčastěji se vyskytuje u dívek, avšak setkat se s ní můžeme u jakéhokoliv pohlaví i v každém věku. Jak ji poznat, abyste včas dokázali zamezit jejímu prohlubování?
Nezáleží na tom, jestli je vám třicet nebo padesát. Bolesti zad a s tím přidružené obtíže se mohou týkat kohokoli, vždy v jiné podobě či intenzitě. Ať už za to může genetika, špatné zlozvyky, nedostatek pohybu a nezdravý životní styl či dokonce úraz, v každém případně je to něco, co dokáže ukrást kvalitu života. A rada nad zlato – když bolí záda, začněte cvičit. Jenže jaké cvičení vybrat, aniž bychom si ublížili a opravdu si pomohli? Jednoznačně SM systém od doktora Richarda Smíška, který s vadami páteře dokáže doslova zázraky.

Nepřehlédněte

Léto je v plném proudu a snad každého z nás čeká aspoň jeden výlet. Buď do přírody, někam za hranice nebo jen k babičce na chalupu. Tak či tak, existují tři módní kousky, bez kterých se nikdo neobejde. Tyto věci se hodí pro každou situaci - spaní pod širákem, letní přeháňka v rozpáleném velkoměstě nebo zkrátka jen stylový doplněk na rande s cizinem. Pojď si přečíst následující řádky a objevit, o jaké kousky se jedná.
Muži a ženy, to jsou podle odborníků a psychologů dva různé světy, které si v podstatě nikdy neporozumí, ale neumějí bez sebe žít. Existují vůbec nějaké základní komunikační principy nebo vlastnosti, díky kterým se lze naučit porozumět svému protějšku? Zajímavé rady a podněty ze své praxe nám prozradila lektorka a koučka Hana Drahoňovská.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek