Prvním bodem je rozhodně vyspání se. To patří mezi věci po ránu, které dělat. Ten, kdo je nevyspalý je také nepříjemný a má špatnou náladu. Proto si dopřejte dostatečný spánek a nemějte zlé svědomí z toho, že jím trávíte i osm hodin denně. Mluvíme zkrátka o činnosti, která je zapotřebí. Během ní tělo regeneruje, mozek třídí veškeré myšlenky a svaly odpočívají, tak na to myslete.
Nemějte po ruce mobilní telefon
Co udělat po ránu? Rovnou se vykopat z postele, aniž bychom sáhli na mobilní telefon a společně s ním strávili v naší loži další půlhodinu. Je základem úspěchu nemít po ruce mobilní telefon. To, co nasáváme hned po ránu se totiž velkou měrou podepisuje do celého dne.
Pakliže si přečteme o dalším úmrtí nebo přibývajícím množství nakažených, pravděpodobně se den neponese v pozitivním duchu. Spíše to bude naopak.
V ideálním případě nemějte mobilní telefon po ruce. Právě on vám brání ve štěstí. To ostatně prokazuje celá spousta studií říkající, že především sociální sítě k nám dotahují špatnou, negativní náladu. Stejně tak nám na náladě nepřidává ani přehlcená e–mailová stránka, která v nás spíše vyvolává stres a nátlak.
Abychom téma “telefon v ložnici” ukončili, z rána se pojďme na okamžik přemístit k večeru. Používání telefonu negativním způsobem ovlivňuje spánek a i noční surfování na internetu přispívá k negativním emocím po probuzení.
Pozdravte sami sebe
Bylo by mylné se domnívat, že samomluva je psychickým narušením. Není tomu tak. Když mluvíte sami se sebou zejména po ránu, budete šťastnější. Je důležité si především po ránu přemítnout v hlavě, co vás daný den čeká. Kolik máte úkolů nebo co musíte stihnout? A čeká vás nějaká příjemná věc? Promluvte si sami se sebou a vyhněte se tak stresu, který pramení z nevyřčených pocitů či strachů.
Odborníci kladou důraz také na to, abychom se přímo oslovovali. Máme použít vlastní jméno, aby naše povědomí vědělo, že promlouváme přímo k sobě.
Pozdravte své okolí
Samozřejmě tím, že spolu budete mluvit hned po probuzení ráno nekončí. Abyste daný den byli šťastnější a spokojenější, vyplatí se pozdravit také své okolí. Nemyslíme tím však to, abyste poslali textovou zprávu své lásce. Promluvte si s lidmi, kteří vás v danou chvíli obklopují. Ať už je to přítel, maminka nebo tatínek, navažte sociální kontakt.
Pokud nikoho kolem sebe nemáte, nebojte se po ránu zvednout telefon a s někým alespoň na dálku posnídat. Podle studií má sociální kontakt pozitivní vliv na naši psychiku. Je však důležité, abychom začali den s někým, koho máme rádi.
Nezapomínejte být vděční
Co je klíčem ke spokojenému životu je vděčnost. Každé ráno po probuzení bychom si měli říct, proč jsme vděční, respektive za co jsme vděční. Podobné shrnutí nás čeká večer před spaním, abychom uléhali s příjemným pocitem na srdci.
Říct si, za co jsme vděční, není tak složité. Řada lidí nemůže během prvních pár minut přijít na víc než na jednu věc. Je však důležité si uvědomit, že vděční nemusíme být jen a pouze za materiální věci v našich životech, ale i za dobře placenou práci, rodinu, za pevné zdraví nebo za setkání s přáteli, které jste už delší dobu neviděli.
Pokud si budete sepisovat (nebo alespoň říkat) věci, za které jste vděční, zařadíte se mezi spokojené jedince. Výzkumy ukazují, že ti, co si tento návyk vypěstovali, jsou daleko spokojenější než ti, kteří to nedělají.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT