Vcházím do malé tělocvičny a prohlížím si stanoviště, na kterých se za pár minut budu potit. Těším se. Nemám ráda posilovnu, ale mít pevné svaly je potřeba, abych byla fit a nebolela mne záda. Tady, pod dohledem trenéra a dalších patnácti spolubojovníků, na tom mohu zapracovat. Nejsem tady poprvé, tak vím, co mě čeká. Bude to zábava.
Co je to kruháč?
Svým složením jde o silově vytrvalostní trénink, a zvyšuje jak vaši fyzickou kondici a tepovou frekvenci, tak i rychlost a výbušnost,“ popisuje trenér Štěpán Ginzel. „Je poskládaný tak, aby vyhovoval jak rekreačním sportovcům, kteří si chtějí užít maximální zátěže, tak i profesionálům pro zlepšování jejich kondice.“
Jak trénink vypadá?
Každý trénink je sestaven jako nový a každý je tedy originál bez náznaku stereotypního cvičení. Proto mě to baví. Ať přijdu kdykoli, vždycky je to nové. A také se používají nevšední cvičební pomůcky, jako jsou pneumatiky z automobilů a traktorů, zátěžové vesty, odporové gumy a expandery, medicinbaly atd. Není to procházka růžovou zahradou, ale když chcete být lepší, tohle je cesta.
Dřepy, výpady a skoky
Píšťalka nás posílá na rozcvičení, kde běháme, pak se protáhneme a sledujeme trenéra, který nám předvádí správné provedení cviků. Ten už potom spustí playlist motivační hudby, a rozjíždíme první ze tří kol cvičení. Na každém stanovišti jsme stanovenou dobu, pár vteřin oddechneme a přesouváme se na další stanoviště. Těch je celkem patnáct.
Pro koho to je?
Pro všechny, co chtějí posílit fyzičku a zpevnit svalstvo. Na rozdíl od klasické posilovny, kruhový trénink probíhá ve vysoké intenzitě provádění cviků. Není vhodný pro kardiaky, astmatiky a lidi se zdravotními potížemi vůbec. Posilovna, pokud máte tréninkový plán, je cíleně zaměřená pouze na to, co potřebujete vy. Kruháč je zaměřený obecně na komplexní posílení těla. Na druhou stranu vás parta dalších motivuje a trénink pak víc i baví. Hodina cvičení uteče razdva. Navíc vám někdo celou dobu říká, co máte dělat, takže u toho není potřeba přemýšlet. Jak osvěžující!