Pátek , 18. 07. 2025

Drahomíra

Umělé nehty nebo přírodní. Jaké mají výhody a nevýhody a které jsou pro vás ty pravé

Na umělé nehty se používá gel nebo akryl. Některé ženy si je nemohou vynachválit. Jiné, a to i ty, které je třeba dočasně používaly, říkají "už nikdy více". Co rozděluje tyto dva tábory? Třeba jen to, že o umělé se nemusíte delší dobu starat a jsou stále upravené. Na přirozených nehtech musíte pracovat denně, jinak nebudou nikdy vypadat dobře.
Umělé nehty. Proč je některé ženy milují a jiné nesnášejí
zdroj: 123RF.com

06. 09. 2019

Čisté a upravené nehty jsou základ hygieny. Nezáleží na jejich povrchu.

Umělé nehty jsou dnes klasickou kosmetickou výbavou. Ze zdravotního hlediska jsou samozřejmě ideální nehty přirozené. Nehet totiž i pod běžnými laky dýchá, a tak by se pod ním neměla tvořit plíseň. Přitom i přirozené nehty se dají ozdobit a mohou působit velmi elegantně. Ovšem domácí péče o ně je časově náročnější. To asi víme téměř všechny.

Na povrchu až tak nezáleží

Je mnoho žen, které si jednak neumí udělat čas na tuto péči a také mají svoje nehty nepěkné nebo nezdravé. Osobně jsem vždy měla krásné pevné nehty, ovšem to okolí! Velké záděry, často do krve, a nedaly se vyléčit. Pak mi manikérka nabídla gelové nehty a hle! Záděry zmizely.

Oblíbila jsem si pohodlí bez velké péče a upravené ruce bez zdravotních problémů. Po pár letech se situace obrátila. Díky dlouhodobé nemoci, kdy jsem se nedostala na doplnění, tipy odpadaly a já začala „léčit“ své broušením ztenčené nehty. Dnes mám opět svoje pěkné pevné nehty. Neříkám „už nikdy“, ale zvykla jsem si, že jim denně musím věnovat pár minut času.

Rozdíl mezi gelem a akrylem. Výhody jednotlivých metod

Bývávalo, že gel byl oproti tzv. akrylu (dříve pryskyřice) k nehtům šetrnější. Dnes už jsou materiály „vytuněné“ a rozdíly v nich nejsou – tedy co se týče škodlivosti na nehet. Už není ani pravdou, že aplikace akrylu zapáchá. Tedy pokud půjdete do seriozního salónu krásy. Jasnou nevýhodou gelu je, že nehty jsou křehčí a více se lámou. Při doplnění či úplném odstranění se musí nehet hodně brousit, čímž se i vás nehet hodně ztenčí. Navíc, pokud si chcete gel nanášet sama doma, musíte si pořídit UV lampu a opravdu se vyplatí nechat proškolit. Při špatné manipulaci s materiály můžete nadělat více škody než užitku.

K TÉMATU  Lze outdoorové boty nosit každý den?

Akrylové nehty jsou velmi pevné a nelámou se. Pokud na ně nevyvinete velký tlak. K modeláži není potřeba UV lampa. Jejich doplnění či odstranění je na první pohled snazší, ale chce zase větší výtvarný talent. Přeci jen gel se nanáší jako lak, což zvládne při troše zvyku většina žen. K odstranění se mnohdy používá acetonové rozpouštědlo, které se nanese na nehty, kde se nechá chvíli působit. Při špatném nanesení nemusí nehty správně dýchat a může se pod nimi tvořit plíseň. To se ovšem může stát i u gelu. Pokud pod materiálem vznikne vzduchová bublina a dostane se tam vlhkost.

Při aplikaci obou materiálů je dobré dostatečně větrat. Zvolte ty, které vám budou sedět i vyhovovat, každá jsme přeci jen jiná a reagujeme na různé látky. Materiálů je ještě více např. akrygel…apod. Vše jsou většinou obměny základních materiálů s různými vlastnostmi. Je tedy třeba zkoušet. A to i nehtovou designérku. Koukejte jiným ženám na ruce, a když se vám některé budou líbit, zjistěte, kam dáma chodí a jaké má zkušenosti.

Vydrží déle!

Jednoznačnou výhodou je, že umělé nehty déle vydrží. Doplňují se jednou za tři až čtyři týdny, podle toho, jak rychle odrůstají. Tak máte po celou dobu krásně upravené ruce bez další složité péče.

Přirozené nehty jsou zdravější, péče o ně náročnější

Jestliže jste se rozhodla skončit s umělými nehty, počítejte tak s půl rokem, než získají vaše nehty opět svou pevnost a kondici. Do té doby budete jen upilovávat odlomené kousky a srovnávat do co nejkratší podoby. V té době je určitě dobré pořídit si péči, která nehty zpevní a sjednotí.

A pak jim budete muset věnovat podstatně více času a péče. Nehty potřebují hydrataci tak, jako ostatní části těla. Vždyť jsou prakticky denně ve styku s detergenty či chemikáliemi, které je vysušují.

K TÉMATU  Neuvěřitelná proměna této ženy vás ohromí!

Profesionální manikérky doporučují pro přirozené nehty každodenní mazání olejem. Nejlépe kokosovým nebo olivovým. Běžný lak na nehty je porézní, takže tím prodloužíte životnost manikúry a předejdete olupování. Nechceme dělat reklamu, ale jednoznačným zázrakem na regeneraci je od CND produkt RESCUERXx. Máme otestováno. Jako regenerační kúru můžete zkusit i metodu P-shine, kdy se do nehtu zalešťují přírodní vosky.

A jaké máte zkušenosti vy?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Nakupování na internetu je bezesporu denní chléb prakticky každého. Zatímco před úderem koronavirové pandemie jsme z internetu objednávali pouze oblečení, nábytek nebo elektroniku, v době karantény jsme si zamilovali rozvoz jídla i potravin až před práh našeho domu.
Strom ginkgo biloba je svými účinky proslulý již po staletí. Využíval se v tradiční čínské a ajurvédské medicíně. V Asii, odkud pochází, je v některých místech dokonce uctívaný.
Módní trendy začínajícího roku nejsou zase tak velkým překvapením, jaké jsme někteří očekávali. Takže to nebudeme zdržovat a jdeme rovnou na věc.
Bez něj by prostě Štědrý den být nemohl. Malý, vysoký, jedle, borovice, každý si nějaký vánoční stromeček s chutí ozdobí. Jak může stromek vypadat?
Vysavač je nepostradatelný nástroj pro každou domácnost. Zbavit se prachu a nečistot je prostě nutnost. Jak vybrat správný vysavač? Do jakých kategorií se rozdělují a k jakým parametrům přihlížet?
Odřeniny, drobné popáleniny, pořezání a další drobná poranění kůže přirozeně patří k letním sportům, dětským hrám, turistice, opékání špekáčků či grilování. Nejen děti, ale celé rodiny bývají více aktivní, podnikají řadu výletů, zkouší nová dobrodružství, sportují, chodí po horách nebo dovádějí na pláži. Některým úrazům lze předejít, ale často za ně bohužel může neovlivnitelná náhoda. Pak se vyplatí vědět, jak takové odřeniny, spáleniny od slunce nebo třeba říznutí co nejrychleji ošetřit.
Co vás čeká tento pracovní týden? Čemu se raději vyhnout a co můžete očekávat? Některý den je vhodný na péči o vaše zdraví, jiný zase pro vypuštění vašich emocí. Horoskop krásy a duševního zdraví pro vás připravila astroložka Naďa Šmídová.
Pouliční umělci mají nekonečně mnoho zaměření, a jedním z nich je i u nás málo viděná sprejomalba. Mistři tohoto oboru dokážou pomocí plechovek s barvou vytvořit neuvěřitelné skvosty doslova během minut. Svůj potencionální suvenýr tak vidíte přímo během jeho vzniku.
Tinnitus je nemoc, která přichází zcela nečekaně, ale nezřídka s námi zůstává po celý život. Často se o ní hovoří jako o civilizační chorobě. Jenže tinnitus není nemoc jako taková, spíše jde o příznak něčeho jiného, jen lékaři stále nevypátrali čeho.
Jak jsou na tom Češi se spodním prádlem? Nosí ho nebo nenosí? A jaké prádlo nejčastěji nakupují v internetových obchodech právě k příležitosti svátku zamilovaných? Aktuální průzkum prozradil zajímavá data.
Osmadvacetiletá Eva Burešová na sebe poprvé upozornila v soutěži Česko Slovensko má talent a prozpívala se až do finále. Pro její kariéru to byl ale teprve úplný počátek.
V průběhu roku 2019 bylo obyvateli Česka uzavřeno 54 870 sňatků. To je o 2303 sňatků více, než v minulém roce. Znamená to, že pro lidi začíná být obřad důležitější, než život na psí knížku? Má to i své praktické dopady.

Výběr článků

Trocha vzpruhy, když nám začalo to jaro, se vždycky hodí. Vyberete si svého favorita mezi svalovci i charismatickými krasavci?
Při cestování můžete narazit na takzvané putovní kamínky, které jsou krásné, vkusné, pomalované - tím se liší od ostatních. V Česku jsou doslova fenoménem.
Ačkoliv si nikdy nemůžeme být jistí, co nový rok konkrétně přinese, jedno je nad slunce jasné - vždy se můžeme těšit na nové (nebo někdy znovuobjevené) trendy nejen v oblékání, líčení, bydlení, ale třeba také v gastronomii. A jaké food trendy nás čekají v letošním roce? Pojďme je prozkoumat.

Nepřehlédněte

Déšť, sníh, mráz, vítr venku. Doma studená ložnice, přetopený pokoj. Pleti tak náhlé výkyvy rozhodně neprospívají. Pleti výkyvy počasí neprospívají a právě v zimě je hydratace ještě důležitější, než v letních měsících. Jak to a které krémy použít?
„Už to mezi námi není takové, jako dřív. Chybí mi chvíle, kdy jsme neřešili jen pleny, očkovaní, hlídání, opruzeniny, růst zoubků. Náš sexuální život je po narození dítěte na bodu mrazu. Všechno se točí kolem prcka a nemáme na sebe s partnerem už vůbec žádný čas. Jsem uvázaná doma a můj svět je jen pračka, pleny a sporák. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy měla čas umýt si vlasy nebo si udělat nehty. Co máme mimino, jsem pro svou ženu druhé kolo u vozu. Všechno mám na krku já a partner mi s ničím nepomáhá. Moje žena o sebe přestala pečovat.“ Tohle je výčet těch nejčastějších příčin sporů, které vyvstávají po narození dítěte. Poznáváte se v některém z uvedených příkladů? Dnešní článek vás provede nejčastějšími příčinami partnerské poporodní nebo chcete-li rodičovské krize.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek