Pojďme se společně podívat na to, k čemu jsou pleťové oleje vlastně dobré, jaké můžeme na trhu najít druhy a jaký je ten pravý právě pro vás. Připraveni?
Co si představit pod pojmem pleťový olej
Pěkně od začátku. Základem kvalitních pleťových olejů jsou za studena lisované oleje, pokud možno v té nejvyšší možné kvalitě. Takto lisované oleje obsahují vysokou koncentraci účinných látek a vitamínů. Díky tomu jsou skvělým pomocníkem při každodenní péči o vaši pleť.
Nezapomínejte olejíček nanášet na vyčištěnou a navlhčenou pleť, ideálně pleťovou nebo květinovou vodou. Pleťové oleje samy o sobě pleť nehydratují, pouze o ni pečují a takzvaně ji uzamykají před vnějšími nepříznivými vlivy.
Jak vybrat ten opravdu kvalitní?
Při výběru toho vašeho pleťového oleje dbejte hlavně na složení a kvalitu použitých surovin. Základem je čisté a samozřejmě přírodní složení. Co by v něm v žádném případě být nemělo jsou chemické složky, parabeny, silikony a další pro zdraví nevhodné látky. Pleťové olejíčky můžete používat ať už máte mastnou, problematickou, ale i suchou a citlivou pleť. Stačí jenom najít ten, který vám a hlavně vaší pleti bude vyhovovat.
Jaký olejíček zvolit?
Mezi krále pleťových olejů patří bezesporu olej arganový. Ten je skvělý na unavenou, stárnoucí, ale i problematickou či citlivou pleť. Mezi další velmi známe a právem oblíbené patří olej levandulový, který je vhodný zejména pro citlivou pleť. Hodí se také při potížích s usínáním či při stresových situacích, stačí pár kapek vmasírovat na spánky a nad horní ret a můžete si jeho zklidňující vůni užívat po celý den.
Na suchou a stárnoucí pleť potom skvěle poslouží malinový nebo švestkový olej. Pokud máte problematickou pleť, jizvičky po akné, pigmentové skvrny a podobně, zkuste sáhnout po ricinovém nebo moringovém oleji, ty dokáží pleť sjednotit, vyhladit a pomohou se zmírněním jizviček. Na zarudnutou pleť, třeba i spálenou od sluníčka potom skvěle funguje olej z chia semínek.
TIP: Zkuste pleťový olej použít v kombinaci se studeným face rollerem, probudí vás to lépe než ranní káva.
Na problematickou pleť se skvěle hodí i olej dýňový a jojobový. Zvláštností jojobového oleje je fakt, že se vlastně nejedná o olej, ale o vosk, který se nejvíc podobá přirozenému mazu pokožky. Zároveň je nekomedogenní, tudíž neucpává póry a na akné jsou jeho účinky opravdu k nezaplacení.
Využití nejenom na pleť
Olejíčky jsou skvělé i na zbytek celého těla. Zkuste si z nich udělat masku na vlasy, použít je při masáži nebo přidat pár kapek do koupele.
Bát se jich nemusíte ani při péči o miminka, na celé tělíčko je skvělý meruňkový olej, který je velmi jemný, pokožku miminka vyživí a zanechá ji chráněnou před nepříznivými vlivy okolí.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Zimní péče o pleť pomocí domácí kosmetiky
Unavená pleť: Čím ji povzbudit a jak potlačit následky probdělé noci?