Čtvrtek , 28. 11. 2024

René

Piercing v létě: Ano, nebo ne? Novou parádu si schovejte na podzim

Plánujete si nechat v létě udělat piercing? V tom případě je dobré si předtím něco zjistit. Ne každý čerstvý piercing se v létě dokáže rychle zahojit. A navíc vás čeká i mnoho dalších nepříjemností.
piercing
Nakolik se těšíte, počkejte s novým kroužkem do podzimu.

16. 08. 2022

Některé druhy piercingů vám v renomovaných tetovacích a piercingových studiích v létě zkrátka nepíchnou. Proč? Protože dobrý tatér a piercér je vždycky zodpovědný a snaží se svému klientovi před provedením úkonu co nejlépe vysvětlit, co všechno ”zákrok” obnáší.

Mezi piercingy, se kterými byste měli počkat do podzimu, se řadí například:

  • Piercing pupíku – hojí se 6 až 9 měsíců
  • Piercing bradavek – hojí se rovněž 6 až 9 měsíců
  • Piercing tváře, takzvaný cheek, se hojí minimálně 9 měsíců
  • Piercing venušina pahorku – hojí se devět měsíců a déle
  • Surface piercing – doba hojení je obvykle déle než jeden rok
  • Mikrodermály – hojí se přibližně tři měsíce (výjimku tvoří mikrodermál v obličeji, který lze píchnout i v létě)

Rovněž modifikace by se neměly provádět v letních měsících.

piercing
Každé píchnutí je zásah do těla. Rychlost hojení je ve vašich rukách.

Bezpečnost především

Ptáte se, proč jsou některé druhy piercingů v létě tak nebezpečné? Tak zaprvé je to proto, že je teplo a vysoké teploty hojení vůbec neurychlují, naopak ho zpomalují. A co víc – v místě vpichu se vám může utvořit zánět, místo začne hnisat a vy budete muset svoji novou parádu vyndat.

Léto je také symbolem koupání a slunění se. Jenže ani tímto svému piercingu příliš nepomáháte. Sluneční paprsky ho nezahojí, naopak jeho hojení opět zpomalí a rovněž v něm mohou vyvolat zánět. Chlorovaná ani mořská voda také není to pravé ořechové. Možná si říkáte, že mořská voda je přece lékem na všechno, opak je však pravdou.

Čistá mořská voda sice skutečně hojí, ale když se v moři koupete u břehu, jsou ve vodě společně se solí také všemožné bakterie. Ty se vám do otevřené rány, kterou piercing skutečně je, mohou snadno dostat a způsobit tam pořádnou neplechu. Pak si místo dovolené budete užívat tak akorát nemocničního prostředí. Ani chlor nezničí v bazénu všechny bakterie. A je dobré vědět i fakt, že rovněž dlouhé sprchování nebo koupání je na škodu.

K TÉMATU  Psaní rukou mizí z našich životů. Dobrovolně se děláme chudší

Jak o piercing pečovat?

Každý výše zmíněný typ piercingů musíte denně také řádně opečovávat. To znamená, že ho:

  1. Musíte proplachovat roztokem ze slané vody. Do panáka vody přidáte půl čajové lžičky soli a otevřenou ránu si propláchnete.
  2. Dále je zapotřebí piercing dezinfikovat. A to nejlépe dvakrát denně. Ano, tak náročná je péče o čerstvou ozdobu.
piercing
O každý piercing musíte řádně pečovat.

Tuto péči také budete muset praktikovat několik dlouhých týdnů a v létě ještě déle. Pokud se i přesto, že si necháte aplikovat piercing, budete chtít koupat, měli byste si pořídit speciální voděodolnou náplast a měnit ji v případě potřeby i několikrát denně.

Některé piercingy jsou pro naše tělo velkým zásahem a doba jeho hojení velmi záleží i na tom, jak silnou máte imunitu. Proto pierceři nedoporučují piercing aplikovat v době, kdy procházíte virózou nebo se léčíte s jiným onemocněním. Nemusel by se zahojit vůbec.

Ušní lalůčky a helix

Náušnice v uchu jsou zdánlivě velmi banální záležitostí, ale také tomu tak nemusí být. Zatímco si bez obav můžete v létě nechat píchnout ušní lalůček, helix nebo tragus už opět raději nechejte na září, kdy teploty trochu klesnou a nebudete mít takové nutkání se chodit koupat. Jakmile si necháte propíchnout chrupavku ucha, je zapotřebí počítat s delší dobou hojení. Zatímco ušní lalůček se vám plně zahojí za dva až tři měsíce, tragus nebo helix se bude hojit klidně i půl roku.

ucho
Piercingy chrupavky se hojí déle než ušní lalůčky.

Také vezměte v potaz, že u helixu je velmi důležitých prvních několik týdnů hojení, kdy musíte vychytat i speciální polohu při spaní. Budete-li si na helixu ležet, propíchnutá dírka se vám bude hojit nesprávně a může se zdeformovat. Proto je zapotřebí si před spaním ušní lalůček vypodložit, aby se helix vůbec nedotýkal polštáře. Nejjednodušší je samozřejmě spát na druhém boku, ale to ne vždy při spánku ovlivníte. Existují dokonce i speciální piercingové polštářky, které vám spánek s čerstvým helixem nebo jiným typem piercingu usnadní, ale na českém trhu jsou buď zcela nedostupné nebo vyprodané.

K TÉMATU  Důvody, proč byste měli jíst více bílých potravin. Jakou moc má květák, tofu nebo česnek?

Než se proto pro nějaký kroužek rozhodnete a objednáte si termín u svého piercera, dobře si promyslete, jestli není lepší počkat na září, případně si zvolte termín až po dovolené, kterou třeba o letních prázdninách plánujete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tetování může snížit šanci na získání zaměstnání. Kde je to problém a kde to nevadí

5 krásek ve větším měřítku. Koukněte na současné ikony PLUS SIZE modelingu 

Zdroje článku:
www.hell.cz, www.piercing.cz
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ve světě, kde rána po divoké noci mohou přinést více než jen kocovinu, se Klára probouzí s bolestí hlavy, pocitem na zvracení a nejasnými vzpomínkami na předchozí večer. Co začalo jako běžný večer s přáteli, se rychle proměnilo v něco nečekaně zásadního, když se Klára probudí v neznámém prostředí, obklopena nečekaným pohodlím a starostlivostí tajemného muže, který představuje více než jen okouzlující úsměv a aspirin pro její bolest hlavy. Jak se Klára snaží skládat dohromady kousky své noci, odhaluje nejen vášnivé chvíle zapomenutého večera, ale také začíná objevovat hlubší pouto, které mezi ní a tímto mužem vzniklo. "Dámská liga" vás zve na cestu plnou tajemství, vášně a nečekaných zvratů, kde každé nové ráno může znamenat nový začátek nebo odhalení skrytých pravd. Začtěte se do dalšího dílu a sledujte, jak se Klářin příběh bude odvíjet v našem románu na pokračování.
Britská herečka Maggie Smith, která se stala ikonou filmového i divadelního světa, zemřela ve věku 89 let. Proslavila se především nezapomenutelnou rolí profesorky McGonagall v kouzelnické sérii Harry Potter. Zprávu o jejím úmrtí oznámila rodina, která uvedla, že herečka strávila poslední chvíle v kruhu nejbližších. Zanechala po sobě obrovský umělecký odkaz a dvě generace filmových fanoušků.
Kmenové buňky jsou v kosmetickém oboru často skloňovaným pojmem posledních let. Jedná se pouze o přeceňované složky kosmetiky nebo jsou kmenové buňky skutečně zázračnou ingrediencí, která nám pomůže ke krásnější pokožce?
Sex ve vaně je pro mnoho z nás jednou velkou neznámou. Viděly jsme ho ve filmech, možná nám o něm vyprávěla kamarádka, ale většina z nás s milováním ve vaně plné horké vody osobní zkušenost nemá. Láká vás to zkusit?
V Mexiku mají na propagaci svého mléka Alpura osvědčený recept, a tak není pro místní nic neobvyklého, když mezi regály rozjede svojí show tancující kráva. Před obchodem na ulici nebo uvnitř prodejny předvádí svoje kreace a baví nebo udivuje všechny, kteří se ocitnou v dosahu.
Nosíme je snad všichni, ale jenom málokdo z nás si uvědomuje, že mohou být skutečně nebezpečná a trvale poškodit naše zdraví. Jen skutečně kvalitní sluchátka toto riziko snižují na minimum, ale co všechno způsobují ta obyčejná?
Součástí našeho vzhledu je samozřejmě i chrup. Když se na někoho usmějeme, někoho tím ohromíme, jiného zastrašíme. Abychom se těšili jen z té první reakce, měli bychom se o své zuby řádně starat, ať předejdeme nejen žloutnutí, ale také vypadaným zubům nebo kazům, které jen ničí náš zářivý úsměv.
To nejlepší z čistého minimalismu předvádí překrásná rezidence od studia FGR Architects ve městečku Portsea v Austrálii. Stavba z roku 2016 se stojí na vyvýšeném povrchu, díky kterému nabízí otevřený pohled do všech stran. Podívejte se na ten výhled na oceán!
Někdo jich má málo, jiný zase až moc. Pihy jsou nedílnou součástí pokožky každého z nás. Drobné pihy krásy jsou víceméně neškodné, ovšem to neznamená, že by znaménka nebyla riziková. Naopak. I ony se v budoucnu mohou proměnit v zákeřný melanom, kterému jde předejít jedině poctivou prevencí u dermatologa. A my známe jednu moderní metodu, před kterou neuteče žádné znaménko.
Přirozené světlo nesmí v interiéru chybět, ale má ho být tak akorát. Někdy se však sluníčko zblázní a nezbývá, než ho vrátit do patřičných mezí. Slouží k tomu stínící technika, která má navíc dekorační funkci. Typickými zástupci interiérového stínění jsou vnitřní rolety a žaluzie. Ale co když se vám okoukaly nebo jen toužíte po designové lahůdce? Pak se vám budou líbit rolety typu den a noc. .
Říká vám něco jméno Wirginia Szmyt? Jedná se o pravděpodobně nejstarší DJku všech dob, která si v seniorském věku plní sen. Někteří ji obdivují, jiní možná kroutí nevěřícně hlavou, ale jedno se jí upřít nedá – odhodlání, nadšení a láska k hudbě. S mícháním muziky začala Wirginia již před dvaceti lety a nikdo ji neučil a postupně na vše přicházela sama. Dnes patří v Polsku mezi poměrně známou a oblíbenou umělkyni.

Výběr článků

Džíny patří mezi základ každého dámského šatníku, proto by každá žena měla mít dokonale padnoucí kousek ve své skříni. Vybrat perfektně padnoucí džíny ale není jen tak.
Potřebujete se uklidnit nebo zahnat stres? Ano, můžete si jít zaběhat, ale komu by se chtělo běhat v tom mrazivém vichru venku. Spíše vsaďte na bylinku, která oslní nejen svou vůní, ale i na pohled.
Únava je přirozenou reakcí našeho těla na přepracovanost nebo stres. Pokud se ani po dobrém spánku necítíte odpočatí, jste neustále napjatí a necítíte se takříkajíc „v pohodě“, můžete trpět syndromem chronické únavy. Je rozšířený mezi obyvateli velkých měst, kteří jsou vystaveni častému stresu a přepracovanosti. Vědci nazývají chronickou únavu nemocí 21. století. Nestihla právě vás?

Nepřehlédněte

Tohle svému dítěti dělat nebudu! Takhle moje dítě rozhodně vychované nebude! To si nebude moct dovolit! To jsou časté věty, které člověk vypustí z úst ještě před tím, než se rodičem vůbec stane. Jenže když nastane okamžik a narodí se mu dítě, rázem ke všemu má trochu jiný postoj.
Skotská vrchovina nabízí překrásnou přírodní scenérii, kterou charakterizují zelené kopce, rozmanité skalnaté útvary, horská údolí a jezera, ale i středověké hrady. Tady je malá ochutnávka, která vás možná navnadí na výlet do této řídce osídlené oblasti.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek