Pondělí , 31. 03. 2025

Kvido

Horko, sůl, chlor… Jak v létě pečovat o vlasy?

Léto je sice oblíbeným ročním obdobím pro mnoho z nás, ale naše pokožka a vlasy toto nadšení zrovna nesdílí. A proto bychom se o své tělo měli v létě starat ještě více než v ostatních ročních obdobích, nebo přinejmenším specificky. Jak by měla vypadat péče o vaše vlasy v době, kdy je spaluje letní žár?
o vlasy
Léto vyžaduje specifickou péči o vlasy.

20. 07. 2022

O vlasy v létě je nutné pečovat dvojnásob. Věděli jste, že horké počasí a sluneční UV paprsky mohou poškodit nejsvrchnější vrstvu vlasů – kutikulu? Kutikula bývá drsná a může se zvětšovat, aby přitahovala vlhkost, což způsobuje krepatění vlasů. Vlasy jsou pak suché, nepoddajné a náchylné k lámání. Přebytečná vlhkost a pot mohou také způsobit, že vlasy v létě zplihnou a ztratí svůj objem.

Jak vlasy chránit před sluncem?

Nejen naše kůže potřebuje ochranu v podobě opalovacích krémů. O vlasy je nutné pečovat se stejným zápalem.

Noste klobouky a šátky

Slunce může vaše vlasy vysušovat. Noste tedy nejlépe klobouk, abyste vlasy ochránili před poškozením sluncem. Chcete-li zajistit další ochrannou vrstvu, před nasazením klobouku si vlasy zabalte do hedvábného šátku. Kromě toho mohou šátky a klobouky dodat vašemu outfitu zajímavý prvek.

klobouk
Klobouk ochrání vlasy před spalujícím žárem slunce.

Použijte UV ochranu

Výrobky pro péči o vlasy dnes obsahují složky, které jsou účinné proti škodlivému ultrafialovému záření (UV paprskům). Nevýhodou šamponů obsahujících UV ochranu však je, že jsou plné toxických chemikálií. Lepší tedy je, abyste si po nanesení opalovacího krému na obličej nebo ruce jemně přejeli rukama i po vlasech.

Vylepšete rutinu mytí vlasů

Léto znamená horko a vlhkost. Možná budete v pokušení mýt si vlasy velmi často. Dejte si však pozor na to, že nadměrné mytí šamponem může vlasy ještě více vysušit, protože z pokožky hlavy odčerpá přirozené oleje. Držte se mytí vlasů a používání kondicionéru 2-3× týdně.

Zastřihujte si vlasy

Zastřihování vlasů zajistí, že se vám nebudou třepit konečky, což také usnadňuje úpravu vlasů. Nedělejte si starosti s délkou. Vlasy v létě rostou rychleji, protože většina pramenů je v tomto období v anagenní neboli růstové fázi.

Hloubková kondicionérová péče

Kondicionér má tu vlastnost, že přidává na vlasové kutikuly další vrstvu, která je chrání před vlivem prostředí. V létě byste měli používat kondicionéry pro extra hydrataci, které mají vyšší kondicionační schopnost a delší dobu působení.

K TÉMATU  Redakční test. Kyselina hyaluronová: v jaké podobě opravdu funguje? Máme to vyzkoušené!

Hydratace

I když děláte pro své vlasy všechno správně, nedostatek hydratace dokáže všechno pokazit. Takže je v létě třeba pít hodně tekutin, nejlépe čistou vodu, abyste měli hydratované celé tělo, a to včetně pokožky hlavy.

pláž
Hydratujte nejen zvenčí, ale především i zevnitř.

Noste vlasy v copu

Svázat vlasy do copu je nejlepší způsob, jak omezit jejich vystavení slunečním paprskům a také zabránit pocení. Můžete se inspirovat mnoha účesy, nemusíte se zaměřit pouze na jednoduchý nudný cop. Svázání vlasů také zajistí, že nebudete mít roztřepené konečky.

Vyvarujte se tepelné úpravě

Minimalizujte používání tepelných stylingových nástrojů, jako jsou fény, žehličky, ale také i natáčky. Teplo se může přidat ke stávajícímu letnímu horku a vaše vlasy poškodit. Snažte se v létě nosit přirozenější účesy.

Péče o vlasy při plavání

Chlor může narušit zdravou strukturu vašich vlasů. Proto vždy k vodě noste vlasy vyčesané do drdolu nahoru a snažte se nepotápět. Také vyhledejte šampon a kondicionér speciálně vyvinutý pro plavce.

drdol
Máchání vlasům nijak zvlášť neprospívá. Zároveň se proudem vody lámou.

Olejová masáž

Nejenom vaše tělo, ale i pokožka hlavy si čas od času zaslouží relaxaci. Masáž pomocí olejů, jako je kokosový, olivový nebo olej ze sladkých mandlí, může zvýšit prokrvení pokožky hlavy a hydratovat vlasy. Klidně přidejte i několik kapek esenciálního oleje, například levandulového.

Péče o barvené vlasy

Teplo může mít na barvené vlasy velký vliv. Proto se barvení vlasů v létě raději vyhněte. Pokud už ale musíte, použijte barvu s organickými složkami. Vždy používejte přípravky péče o vlasy vhodné pro barvené vlasy, aby zůstaly zdravé.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

5 zábalů pro krásné vlasy. Pyšněte se krásnou hřívou

Materiály, ve kterých vám v létě nebude horko

Zdroje článku:
www.skincraft.com, www.myglamm.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ve věku 77 let zemřela česká herečka a sexsymbol šedesátých let Hana Brejchová, sestra známé herečky Jany Brejchové. Její nezapomenutelný výkon ve filmu "Lásky jedné plavovlásky" ji trvale zapsal do paměti diváků.
Je jiná, je svá. Je to Billie Eilish. Do šoubyznysu vplula jako velká voda bez varování a okamžitě z ní začali všichni teenageři šílet. Zlomovým okamžikem byl pro zpěvačku říjen 2015, tedy krátce před dovršením jejích 14 let, když s bratrem Finneasem zveřejnili na SoundCloudu song Ocean Eyes, ze kterého se přes noc stala hudební senzace. A od té doby znal její jméno celý svět.
Sebere mi děti – to patří mezi nejčastější obavy rodičů, kteří se rozvádějí. Často tato věta totiž bývá předmětem zastrašování ze strany některého z rodičů nebo nástrojem vydírání, aby rodič dosáhl v bitvě zvané „rozvod” svého. A obvykle to funguje.
V chladných dnech jsme zahalení od hlavy až k patě. A právě o tu patu jde. O obě. Aby nebyly stejně jako uzavřené boty v kanceláři nebo třeba v kině cítit. Je to trapas.
Vibrátory, nevibrační penisy, afrodiziaka, lubrikační gely, masážní oleje. Mnoho žen si stále myslí, že nic takového nepotřebuje, pokud žije v dobrém partnerském vztahu. Ale položme si otázku, zda po každodenním spěchu a stresu máme často chuť na sex. Možná jsou to právě tyto erotické pomůcky, které mohou zlepšit kvalitu společně prožitých intimních okamžiků.
Snad každá žena má své problémové partie, na kterých se ukazuje drobná pomerančová kůže nebo větší celulitida. Boj proti celulitidě není snadný, avšak ne nemožný. Proto můžete vyzkoušet tyto účinné tipy, které vás pomerančové kůže snadno zbaví nebo zmírní její další růst. Vyzkoušejte následující triky a mějte svou pokožku pod kontrolou.
Ať už jedeme na dovolenou kamkoliv, cílem každého z nás je si odpočinout. A to jak aktivně, tak pasivně. Pokud ale toužíte po dovolené, která vás doslova rozmazlí a třeba také posílí vaše zdraví, pak není nic lepšího, než se vydat do míst, kde je lázeňská péče spolu s léčivými termály naprostou samozřejmostí. A kam jinam vyrazit než právě do Maďarska, které je v tomto ohledu proslulé.
K létu neodmyslitelně patří i veřejná koupaliště, hotely nebo wellness. Během relaxace u vody se ale mějte na pozoru. Odnést si totiž můžete hned několik nepříjemných problémů! Mykotické infekce, tedy dermatomykózy, nejsou zrovna přívětiví společníci.
Je tu léto a společně s ním také naše snaha zhubnout. Mnoho žen před příchodem plavkové sezony začne držet dietu s vidinou ztracených kilogramů. Co když ale během diety zažíváte nepříjemné pocity na zvracení? Co stojí za nevolností, plynatostí či nervozitou během naší snahy zhubnout?

Výběr článků

Začít žít zdravěji - cíl, který si stanovila celá spousta z nás po zjištění, že jsme během doby covidové v průměru přibrali sedm kilogramů. Do svého jídelníčku proto přidáváme vícero zeleniny, hodně ovoce, naopak omezujeme sladkosti a snažíme se vyhnout se smaženému. Když už olej, tak pouze ten olivový, který je mnohými nutričními specialisty schválený. Mimochodem, věděli jste, že by se měl pít na lačný žaludek?
Od roku 2025 budou tělesné tresty na dětech v ČR nepřípustné. Zákaz je výsledkem dlouhodobých studií, které potvrzují škodlivé dopady fyzického trestání na vývoj dítěte.

Nepřehlédněte

Deprese a úzkosti jsou dnes běžné jevy, se kterými se potýkáme. Zatímco někdo k těmto stavům sklouzne z důvodu špatného rodinného zázemí, jiný se do depresí dostane z důvodu až příliš velké snahy uspět. A někdy - někdy je na vině takzvaná obsedantně-kompulzivní porucha. O co konkrétně jde?
Zejména během zimy k nám do domácnosti zavítal nevítaný host jménem plíseň. Projevuje se nejen nepříjemným zápachem, ale také tmavými skvrnami poblíž oken nebo v rozích místnosti, kde se drží vysoká vlhkost. Plíseň trápí hlavně majitele bytů, kteří mají plastová okna a jimž se vlhkost vzduchu v příbytku především v zimě pohybuje ve vysokých číslech.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek