Čtvrtek , 03. 04. 2025

Richard

10 aplikací, které vás udrží v kondici a motivují ke cvičení

Odhodláváte se začít cvičit? V tom případě by vám mohly pomoci ty správné aplikace, s nimiž bude pohyb mnohem jednodušší a zábavnější. Proč? Protože v nich uvidíte své výkony, pokrok, kterého jste dosáhli a také se můžete porovnávat s ostatními.
kondici
Díky chytrým aplikacím budete mít neustále přehled o svojí kondici a sportovních výkonech.

26. 10. 2022

1. Adidas Running

Na běhání a další fitness aktivity je jednou z nejlepších aplikací. Můžete díky ní zaznamenávat běh, jogging, jízdu na kole, chůzi, turistiku a spoustu dalších činností. Adidas Running monitoruje délku sportování, vzdálenost, kterou jste překonali, stoupání nebo klesání, spálené kalorie a ještě ke všemu má velmi líbivý design. Všechny statistiky jsou vám neustále k dispozici, abyste o svojí kondici měli přehled. Samozřejmě jde o aplikaci, která funguje i na chytrých hodinkách.

2. Fitbit

Jste-li hrdými majiteli náramku Fitbit, pak si určitě stáhněte aplikaci Fitbit, která rovněž zaznamenává vaši fyzickou aktivitu. Zároveň si nastavíte svou váhu a další zdravotní data a podle toho aplikace vyhodnocuje tepovou frekvenci, hladinu glukózy v krvi, délku spánku nebo krevní tlak. Zapisovat si do ní můžete i své vlastní naměřené hodnoty. Tak budete mít přehled o svém pokroku.

cvičení
Chytré aplikace dokáží zaznamenat vaši veškerou fyzickou aktivitu.

3. Sports Tracker

Aplikaci můžete využívat pro všechny sportovní aktivity, které vás napadnou. Zaznamenává běh, cyklistiku, chůzi, lyžování, jógu i pěší turistiku. Aktivitu sleduje pomocí map a GPS a dále také váš sportovní výkon analyzuje. Dává vám tak vědět o množství spálených kalorií, o vaší průměrné rychlosti, nadmořské výšce, kterou jste zdolali a rovněž váš postup ve sportování. Svou aktivitu také můžete sdílet s přáteli včetně fotografií. Všechny záznamy si rovněž můžete zálohovat. Aplikace taktéž umožňuje vytvářet cvičební plány.

4. Steps

Že ze všeho nejraději chodíte nebo běháte? Stáhněte si aplikaci Steps. Stanovte si svůj denní cíl a můžete vyrazit ven. Aplikace má velmi příjemné a uživatelsky jednoduché rozhraní a ještě vám pomocí barevných kroužků zobrazuje, jak jste na tom každý den se splněním své mety pro lepší kondici. Samozřejmostí je uchovávání historie vašeho cvičení.

5. Runkeeper

Jednou z prvních velmi zajímavých aplikací na sledování běhu či rychlochůze se stala právě aplikace Runkeeper. Monitoruje tempo, vzdálenost, spálené kalorie i čas. A samozřejmě zaznamenává i váš pokrok. V aplikaci najdete také spoustu tréninkových plánů a najde vám i nové běžecké trasy ve vašem okolí.

K TÉMATU  Fit i z pohodlí domova

6. Map My Run

Značka Under Armour přišla s aplikací, která nabízí všechny funkce, které poskytují i předešlé appky. A ještě se dokáže propojit s monitorem srdeční frekvence. Také si do aplikace můžete zadat svůj jídelníček. Velkou výhodu má tato aplikace rovněž v tom, že si můžete vybrat formu běhu – buď venku nebo na běžeckém trenažéru. To ne všechny aplikace umožňují a běžci, kteří jsou zvyklí běhat jen doma na pásu nebo v posilovně, tak často přijdou zkrátka.

běh
Sledujte své pokroky v běhu, soutěžte s ostatními, motivujte se k pohybu a cvičení.

7. Krokoměr

Na běhání moc nejste, ale chůzi se psem nebo jen tak sami se sebou byste si zaznamenávali rádi? V tom případě určitě využijte aplikaci Krokoměr. V ní si nastavte svůj cíl, kdy vám aplikace má připomínat denní aktivitu nebo vaše zdravotní data, případně můžete aplikaci propojit s aplikací Zdraví. Krokoměr sleduje vaše úspěchy, pochválí vás, když překonáte svůj vlastní rekord a také uchovává historii. Díky ní mimochodem zjistíte, kolik kalorií jste spálili, kolik metrů nebo kilometrů jste ušli a kolik minut či hodin jste byli v pohybu.

8. Strava

Strava potěší všechny milovníky běhu a cyklistiky. Je nadmíru přehledná, uživatelsky přívětivá a monitoruje veškerý váš trénink. Uživatelé se však rádi nechávají aplikací také motivovat. Dostáváte nejrůznější odznaky, procházíte si nejrůznějšími výzvami a hlavně jste v kontaktu se svými přáteli, s nimiž si můžete i zazávodit.

9. Fitify

Fitify není jen tak ledajaká appka. Stane se vaším osobním trenérem. Je to ryze česká aplikace a má desítky tisíc uživatelů. V aplikaci se pomocí videí naučíte cvičit s kettlebellem, medicinbalem, velkou činkou, na hrazdě nebo například s gym ballem. Aplikace vám pomůže shodit přebytečná kila, udržet se v kondici nebo nabrat svalovou hmotu. Nabízí přes dvacet samostatných workoutů a více než 15 relaxačních cvičení. Funguje i offline a nabízí i hlasového trenéra. Vytvořit si můžete také vlastní týdenní tréninkový plán s cvičením v rozmezí od 15 do 25 minut.

K TÉMATU  Pít hodně nebo málo vody? Jaké mýty panují kolem pitného režimu? A co vašemu tělu prospěje nejvíce?

10. Yoga Studio – Mind and Body

Nechcete to s rychlým sportem příliš přehánět a raději byste se věnovali něčemu poklidnějšímu, avšak stejně účinnému? V tom případě ještě dnes začněte cvičit jógu. Aplikace Mind and Body patří k těm vůbec nejoblíbenějším.

jóga
Na své si přijdou i milovníci jógy.

Aplikace se neustále mění a tak se nemusíte vůbec bát toho, že by vás brzy omrzela. Na své si přijdou začátečníci i pokročilí. Cvičit můžete deset minut denně, ale klidně i hodinu. Vybíráte si jógové sestavy, které vám budou nejlépe vyhovovat, a ty, které nebudete chtít praktikovat, jednoduše vynecháte. Zároveň ale přibývají stále nové a nové pozice a cvičební sestavy. Výhodou také je, že máte neustále před očima, jak jednotlivé jógové pozice provádět. Tak si můžete vždy natrénovat tu, která vám třeba nejde. Anebo si vyberte cvičení podle toho, co vás zrovna trápí. Můžete si zacvičit jógu pro lepší spánek nebo na bolavé kyčle. Je však nutné podotknout, že je aplikace v angličtině.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Říká vám něco Hamsa jóga nebo védská? Ne vždy je to jen a pouze o cvičení

10 tipů, díky kterým budete běhat s radostí

Zdroje článku:
www.sportvokoli.cz, www.apps.apple.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Celé jaro jste se snažila zhubnout do plavek. Pár kilo je dole a vy vypadáte skvěle. Tak si dovolíte na dovolené trochu hřešit. U vody si dopřejete zmrzlinu, odpoledne aperol, večer pár koktejlů. Když přijedete domů, zjistíte, že váha je opět nahoře. Co dělat, aby se to nestalo?
Na omega-3 mastné kyseliny se dnes klade velký důraz. Taky aby ne, vždyť prospívají mozku i paměti. Zároveň snižují riziko obezity a cukrovky. Víte, že je můžete čerpat třeba z vajec, listové zeleniny, mandlí nebo chia semínek?
Jakékoliv potíže se spánkem se mohou nepříjemně odrazit na průběhu celého našeho dne. Pokud se necítíte ve své kůži, hned se obtížněji hledá potřebná trpělivost při doprovázení dětí do školek či do škol. Stěží budete pak mít v práci dostatek energie na řešení všech úkolů. Není však nutné sahat hned po lécích. Kvalitu svého spánku můžete výrazně podpořit pomocí bylinek. Jaké stojí za to vyzkoušet?
Deodorant nebo antiperspirant? To je oč tu běží! Zejména v létě, kdy se potíme víc, než v jiných ročních obdobích saháme po pomocnících, jež umí s potem bojovat (minimálně bojovat s jeho zápachem). Těmito pomocníky jsou myšleny zmiňované antiperspiranty a deodoranty, mezi nimiž je velký rozdíl, který si lidé bohužel neuvědomují či neumí ho definovat. Vesměs se však sáhne vždy po deodorantu, který navíc používáme špatně. Jak správně deodorant používat?
Polyamorie během posledních několika let přestává být tabu a začíná se k ní hlásit čím dál tím více lidí, a to včetně osob pohybujících se v showbyznysu. Co to povídáme, vlastně především celebrity polyamorii zpopularizovaly.
Když se řekne jóga, můžeme si představit mnoho jejích variant. Může jít o pomalé protažení celého těla, dynamickou power jógu, ale třeba i o jógu hormonální. Právě s její pomocí můžete vyřešit mnoho nepříjemností plynoucích z nevhodné hladiny hormonů v těle.
Zatímco svět čelí velkému množství výzev, jako je například změna klimatu nebo nedostatek obnovitelných zdrojů, společnost by měla začít ženské nápady a vynálezy brát vážněji. Proč? Protože i ženy už mnohokrát dokázaly, že si zaslouží na poli vědy uznání.
V pražském Rudolfínu se odehrál večer plný emocí a překvapení, kde 31. ročník cen Český lev odhalil své hrdiny. Večer, kdy se historie prolínala s novou tvorbou, přinesl do popředí talent, který čekal na svůj okamžik čtyři desetiletí. Simona Peková, jejíž výkon ve filmu "Přišla v noci" ji vyřadil z řad nekorunovaných králů českého filmu, se stala symbolem večera. Zatímco "Bratři" si odnesli titul za nejlepší film, byl to právě seriál "Volha" a snímek "Bod obnovy", kdo dominoval počtem ocenění. Které momenty letošního ceremoniálu vás nejvíce oslovily a jaký film či umělec pro vás byl objevem roku?
Dara Rolins, ve svých 51 letech, opět dokazuje, že krása a šarm neznají věkové hranice. Po nedávné plastické operaci se objevila na veřejnosti s novým vzhledem, který ihned zaujal a vzbudil nadšení mezi jejími fanoušky. Navzdory kritice ze strany některých hejtrů Dara září sebevědomím a ukazuje, že důležité je cítit se dobře ve své kůži.
Nezáleží na tom, jestli je vám třicet nebo padesát. Bolesti zad a s tím přidružené obtíže se mohou týkat kohokoli, vždy v jiné podobě či intenzitě. Ať už za to může genetika, špatné zlozvyky, nedostatek pohybu a nezdravý životní styl či dokonce úraz, v každém případně je to něco, co dokáže ukrást kvalitu života. A rada nad zlato – když bolí záda, začněte cvičit. Jenže jaké cvičení vybrat, aniž bychom si ublížili a opravdu si pomohli? Jednoznačně SM systém od doktora Richarda Smíška, který s vadami páteře dokáže doslova zázraky.

Výběr článků

Podkrovní byty zdaleka nemusí být jen stísněné prostory. Půdní vestavba může dát za vznik příjemnému prostoru k životu. Pokud přemýšlíte o domově v podkroví, dáme vám pár nápadů, jak si ho zařídit útulně a krásně.
Ondřej Ruml, oblíbený zpěvák a účastník StarDance, prozrazuje v exkluzivním rozhovoru pro Dámskou ligu, co ho motivovalo k účasti v taneční soutěži, jak se vyvíjí jeho hudební kariéra a jaké jsou jeho plány na příští rok. Kromě toho se s námi podělil o své Vánoční tradice a nezapomněl zmínit i aktuální zdravotní peripetii, která ho donutila na chvíli zpomalit.
Nezáleží na tom, jestli je vám třicet nebo padesát. Bolesti zad a s tím přidružené obtíže se mohou týkat kohokoli, vždy v jiné podobě či intenzitě. Ať už za to může genetika, špatné zlozvyky, nedostatek pohybu a nezdravý životní styl či dokonce úraz, v každém případně je to něco, co dokáže ukrást kvalitu života. A rada nad zlato – když bolí záda, začněte cvičit. Jenže jaké cvičení vybrat, aniž bychom si ublížili a opravdu si pomohli? Jednoznačně SM systém od doktora Richarda Smíška, který s vadami páteře dokáže doslova zázraky.

Nepřehlédněte

Všude kolem sebe vidíte v zimním období reklamy, jak máte jednu chvíli úplně ucpaný nos a stačí pár kapek "zázračného" přípravku a už se vám skvěle dýchá. Bez ohledu na všechny kapičky stále platí staré přísloví, že léčená rýma trvá týden a neléčená sedm dní. Jak s ní zatočit?
Lidé žijící v bytech často nevyužívají prostor svého balkonu na maximum, a to zejména díky nedostatečnému soukromí. Máme pro vás pár skvělých tipů, jak ho snadno na balkoně či lodžii zajistit a vytvořit si tak oázu klidu a pohody.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek