Aplikace, které vás naučí cizí jazyk, jsou jednou z nich. Kdo nechce zahálet, může sledovat filmy v cizím jazyce, poslouchat podcasty nebo číst cizojazyčné knihy. Ale vždycky je lepší jednu metodu výuky cizích jazyků podpořit jinou. A proto vám přinášíme výčet těch nejlepších aplikací, díky nimž se naučíte cizí jazyk mnohem snáze.
Duolingo
Duolingo je bezplatná platforma na výuku cizích jazyků, která byla spuštěna už před více než deseti lety. Jazyky se můžete učit přes počítač nebo mobilní aplikaci. A navíc na ní nemusíte trávit dlouhé hodiny, bohatě vám postačí deset nebo patnáct minut denně. Její ovládání je uživatelsky velmi přívětivé, intuitivní a hravé. Můžete bez problémů střídat různé jazykové úrovně.
Pokud nechcete mít v aplikaci reklamy, pak si jednoduše zaplatíte členství za 149 korun měsíčně.
EasyLingo
Mobilní aplikace EasyLingo funguje na principu online kurzů, a to od naprostých začátečníků až po pokročilé. Nevýhodou této aplikace je ale fakt, že na výběr máte pouze ze šesti jazyků. Na druhou stranu je však těmto jazykům věnována maximální pozornost a jejich výuka je tak velmi propracovaná.
EasyLingo pracuje s osvědčenou metodou 70/30, to znamená, že třicet procent času věnujete novým slovíčkům a nové gramatice a zbylý čas jen opakujete to, co už jste se naučili. EasyLingo je aplikace vytvořená pro české publikum a českými lektory a tak má také řadu výhod. Ta hlavní spočívá v tom, že se nedostanete do fáze, kdy byste nějakému zadání vůbec nerozuměli. Jednotlivá cvičení se zaměřují zejména na mluvení a to zábavnou formou.
Jeden výukový kurz vás vyjde na 2490 korun.
Italki
Italki je webová platforma a aplikace, která vás naučí cizímu jazyku díky konverzaci s někým, kdo jazyk, který se chcete naučit, perfektně ovládá. Můžete se spojit s lektory z celého světa. Vybírat lze z více než patnácti tisíc profesionálních učitelů, ale i komunitních lektorů. V rozhodování vám pomůže úvodní video, které vám daného lektora představí a vy se podle toho rozhodnete, jestli je vám sympatický, nebo nikoliv.
Zkušební lekci můžete absolvovat za zvýhodněnou cenu. Ostatní lekce vás vyjdou přibližně od stokoruny na hodinu.
Jste zvyklí učit se jazyky o půlnoci? Ani to není žádný problém. Na druhém konci světa se jistě najde někdo, kdo bude mít čas s vámi pár desítek minut konverzovat.
Memrise
Možná ji neznáte, ale ten, kdo ji zná, si aplikaci nemůže vynachválit. Má velmi jednoduché uživatelské rozhraní. Vše je vysvětlováno tak, že nelze ničemu neporozumět a navíc máte jasný přehled o tom, jak se vám v učení daří. Memrise vás učí jazyk nikoliv pomocí suchého biflování slovíček, ale živou interakcí.
A nejlepší na ní je to, že je úplně zdarma. Do žádných nákupů vás aplikace tlačit nebude.
HelloTalk
HelloTalk také není klasickou aplikací omílající dokolečka ty samé fráze. Je zaměřená výhradně na konverzaci s rodilými mluvčími. Je to něco jako Facebook Messenger, jen s tím rozdílem, že vás aplikace spojí s konkrétním rodilým mluvčím podle toho, jaký jazyk si vyberete. Zároveň ale můžete debatovat s dalším člověkem, který se rovněž učí stejný jazyk, jako vy. Uživatelé si tak vzájemně pomáhají, učí se společně a také si vyměňují postřehy a zkušenosti.
Aplikace je ke stažení zdarma.
Busuu
Busuu je plnohodnotná aplikace nabízející rozsáhlé kurzy s ucelenými materiály až ve dvanácti jazycích. Naučíte se díky ní nová slovíčka, dialogy, gramatiku, pokročilé větné stavby, zkrátka vše, co byste měli v daném jazyku ovládat, abyste v něm mohli plynně mluvit, psát správně gramaticky a samozřejmě číst. Do výuky se zapojují i rodilí mluvčí, opravují vás a dávají vám nejrůznější tipy.
LinguaLift
Tato aplikace sice není příliš známá, ale rozhodně stojí za to ji vyzkoušet. Software má podobný jako předchozí aplikace a rovněž nabízí učení se cizímu jazyku s lektorem. Pokud si k učení nějakého rodilého mluvčího přiberete, seznámí vás třeba i s kulturou dané země, její historií, reáliemi a také vám vysvětlí správné používání nejrůznějších frází, které se ve škole sice nenaučíte, ale v běžném životě vám mohou být k užitku.
Mondly
Nabízí své služby úplně zdarma a ke všemu můžete díky této aplikaci studovat například i chorvatštinu a bulharštinu. Mondly funguje už ve dvou stovkách zemí po celém světě a pracuje se čtením textu, mluveným slovem a rovněž i poslechem. Navíc není určená jen pro výuku dospělých, zapojit se do ní mohou i děti.
Výuka cizích jazyků nikdy nebyla tak snadná jako dnes. Stáhněte si vámi vybranou aplikaci a začněte své jazykové dovednosti zlepšovat teď hned. Nejenže se naučíte vytoužený cizí jazyk a domluvíte se na jiných místech planety, ale zároveň učení se cizím jazykům funguje jako skvělá prevence proti stařecké demenci nebo Alzheimerově chorobě.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Výuka angličtiny přes Skype. Je to dobrý nápad a jde o efektivní způsob učení? Vyzkoušeli jsme