Čtvrtek , 17. 04. 2025

Irena

5 nejlepších druhů pleťových masek pro zimní měsíce

Zima je tady a s ní i náročné podmínky pro naši pleť. Chladný vzduch venku, suchý vzduch uvnitř a střídání teplot – to vše může pleť oslabit a zanechat ji dehydratovanou a unavenou. Proto je právě teď čas na intenzivní péči, která vaší pokožce dodá potřebnou hydrataci a výživu. Jedním z nejlepších pomocníků jsou pleťové masky. Proč jsou v zimě tak důležité a jaké si vybrat? Čtěte dál!
Pleťových
Zima je tady a s ní i náročné podmínky pro naši pleť.

24. 01. 2025

24. 01. 2025

Jaké druhy pleťových masek používat v zimě a proč?

Pleťové masky mají schopnost dodat pleti koncentrovanou dávku účinných látek během krátké chvíle. V zimě je pleť více náchylná k dehydrataci, ztrátě elasticity a podráždění, což z nich činí ideální doplněk vaší každodenní péče. Navíc si jejich aplikaci můžete proměnit v malý relaxační rituál, který prospěje nejen pleti, ale i vaší psychice.

Jaký je váš největší problém s pletí v zimě? Sdílejte s námi v komentářích na facebooku a podívejte se, jaké řešení by vám mohlo pomoci!

Zimní péče o pleť: 5 typů pleťových masek

1. Hydratační masky: Základ zimní péče

Hydratace je klíčem k zdravé a pružné pleti, a to zejména v zimě. Hydratační masky pomáhají obnovit vlhkostní rovnováhu pleti a chrání ji před dalším vysoušením. Pravidelné používání těchto pleťových masek zajišťuje pleti potřebnou vlhkost, zabraňuje tvorbě suchých šupinek a zároveň zvyšuje její pružnost a vitalitu.

  • Hlavní benefity:
    • Intenzivní hydratace i hlubokých vrstev pleti
    • Zmírnění pocitu napětí a suchých míst
    • Prevence předčasných vrásek způsobených dehydratací
  • Klíčové ingredience: Kyselina hyaluronová, glycerin, aloe vera
  • Jak často používat? Ideálně 2–3krát týdně podle potřeby.

2. Výživné masky: Posílení a regenerace

Chlad a vítr mohou pokožku vysilovat. Výživné masky dodají pleti potřebné vitamíny a minerály, které ji posílí a podpoří regeneraci. Díky pravidelnému používání těchto pleťových masek získá pleť ztracenou hebkost, bude odolnější vůči nepříznivým vlivům počasí a zároveň se výrazně zlepší její celkový vzhled.

  • Hlavní benefity:
    • Obnova ochranné bariéry pleti
    • Zjemnění a pružnost
    • Redukce šupinatých míst
  • Klíčové ingredience: Bambucké máslo, avokádový olej, vitamín E
  • Jak často používat? Jednou týdně nebo jako intenzivní kúru dle stavu pleti.

3. Rozjasňující masky: Boj proti zimní šedi

V zimních měsících může pleť působit unaveně a zašedle. Rozjasňující masky jí dodají zdravý a svěží vzhled.

  • Hlavní benefity:
    • Redukce pigmentových skvrn
    • Zvýšení přirozeného lesku
    • Sjednocení tónu pleti
  • Klíčové ingredience: Vitamín C, extrakt z lékořice, niacinamid
  • Jak často používat? 1–2krát týdně podle potřeby.
K TÉMATU  Podnikejte na internetu a najděte si online zaměstnání

4. Zklidňující masky: První pomoc pro podrážděnou pleť

Mráz a suchý vzduch mohou pleť podráždit a způsobit zarudnutí. Zklidňující masky jsou ideální pro citlivou pleť nebo pleť poškozenou vlivy počasí.

  • Hlavní benefity:
    • Zklidnění podráždění a zarudnutí
    • Posílení přirozené ochrany pleti
    • Dodání příjemného pocitu komfortu
  • Klíčové ingredience: Heřmánek, panthenol, allantoin
  • Jak často používat? Kdykoliv podle potřeby, i několikrát týdně.

5. Anti-aging masky: Prevence i řešení

pleťových masek
Objevte 5 typů pleťových masek pro zimní péči o pleť.

Zima je ideální čas na boj proti stárnutí. Anti-aging masky pomáhají vyhladit vrásky a zpevnit kontury obličeje.

  • Hlavní benefity:
    • Vyhlazení jemných vrásek
    • Podpora tvorby kolagenu
    • Zpevnění a elasticita
  • Klíčové ingredience: Retinol, kolagen, peptidy
  • Jak často používat? Jednou týdně nebo podle doporučení na obalu.

Tipy na správnou aplikaci pleťových masek

Aby maska přinesla maximální výsledky, je důležité ji správně aplikovat:

  1. Příprava pleti: Vždy začněte důkladným odlíčením a čištěním pleti.
  2. Aplikace: Nanášejte masku rovnoměrně na suchou pleť, vyhněte se oblasti očí a rtů.
  3. Relaxace: Během působení masky si dopřejte chvíli klidu – ideálně vleže, aby maska správně přilnula.
  4. Oplachování: Po uplynutí doporučené doby masku smyjte vlažnou vodou a naneste svůj oblíbený hydratační krém.

Domácí pleťové masky: Vyzkoušejte jednoduché recepty

Chcete si vyrobit masku doma? Tady je rychlý recept:

  • Hydratační maska z medu a jogurtu: Smíchejte 2 lžíce bílého jogurtu s 1 lžící medu, naneste na pleť a nechte působit 15 minut. Smyjte vlažnou vodou.
pleťových
Příprava domácích pleťových masek dokonalou péči o pleť.

Jaké další domácí masky používáte? Inspirujte nás svými nápady!

Jak vybrat tu správnou masku?

Výběr pleťové masky závisí na vašem typu pleti a aktuálních potřebách. Máte suchou pleť? Sáhněte po hydratační nebo výživné masce. Trápí vás mastná pleť? Zkuste zklidňující nebo rozjasňující masku. Pokud chcete bojovat proti stárnutí, vsaďte na anti-aging masky.

K TÉMATU  Chcete vědět, v jakém fyzickém či psychickém stavu je vaše tělo? Jak se dostat do rovnováhy? Vyfoťte si auru! Testovali jsme

Sdílejte své zkušenosti! Jaká maska vám v zimě nejvíce pomáhá? Podělte se o své tipy na našich sociálních sítích a inspirujte ostatní!

Péče o pleť může být příjemným rituálem, který vám dodá nejen krásnou pokožku, ale i pocit pohody. Ať už zvolíte jakoukoliv masku, důležité je, že si uděláte čas na sebe. Vaše pleť vám to vrátí!

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Domácí pleťové masky z pár ingrediencí, které si vyrobíte doma za 5 minut

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Od roku 2025 budou tělesné tresty na dětech v ČR nepřípustné. Zákaz je výsledkem dlouhodobých studií, které potvrzují škodlivé dopady fyzického trestání na vývoj dítěte.
Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.
Únava je přirozenou reakcí našeho těla na přepracovanost nebo stres. Pokud se ani po dobrém spánku necítíte odpočatí, jste neustále napjatí a necítíte se takříkajíc „v pohodě“, můžete trpět syndromem chronické únavy. Je rozšířený mezi obyvateli velkých měst, kteří jsou vystaveni častému stresu a přepracovanosti. Vědci nazývají chronickou únavu nemocí 21. století. Nestihla právě vás?
Ať už jste milovníci módy, nebo jde toto trochu mimo vás, stojí za to si připomenout pár kousků, ze kterých postavíte skvělé outfity.
Přehlídková mola byla už odjakživa spjata s ultra štíhlými modelkami, zatímco ženy plnějších tvarů stály v ústraní. Doba se ale začala měnit. Diktát přílišné štíhlosti ubírá na hlasitosti a svět modelingu obohatily ženy plných tvarů. Jaké plus size modelky patří v současné době k těm největším ikonám a za co získávají obdiv?
Jistěže si můžete koupit klasické hnojivo na pokojové či venkovní rostliny a hnojit bez obav jím. Ale proč nevyužít to, co třeba máte běžně doma? Vyzkoušejte osvědčené tipy a triky všech zkušených pěstitelů.
Film Svatá režiséra Jiřího Stracha zaujal diváky svým silným příběhem a vynikajícími hereckými výkony. Jiřina Bohdalová (92) v hlavní roli důchodkyně Olgy předvedla nezapomenutelný výkon, který si získal srdce publika. Vedle ní excelovala také Lenka Vlasáková (52), která ztvárnila její dceru. Diváci ocenili jak emocionální hloubku filmu, tak mistrovské herectví obou hlavních představitelek.
Pomalá píseň Say Something je celosvětově známá. Duo A Great Big World ji nahrálo spolu Christinou Aguilerou, a její tempo a slova dojímají i ty nejmenší! Malý kluk v autosedačce při jejím poslechu pláče, vypnout ji ale nechce!
Dýně už k podzimu prostě patří. Možná zastáváte názor, že máme tradiční Dušičky a Halloween k nám nepatří, to ale nic nemění na tom, že lze z dýně vytvořit krásné dekorace. A to nejen domů, ale i ven na zahradu. Možná najdete inspiraci i vy.
Datum 26.8. 2022 se vryje do paměti spoustě z nás. Ten den totiž náš svět navždy opustila oblíbená zpěvačka, herečka, moderátorka i textařka Hana Zagorová. Pojďme na ni společně zavzpomínat a připomenout si její kariéru i osobní život. Ne vždy byl totiž její život procházkou růžovým sadem, ale přesto jsme na její tváři vždy mohli spatřit úsměv.
Nestihli jste si před Velikonocemi umýt okna? Ano, počasí nepřálo, bylo moc práce s pečením beránků a malováním vajíček. Máte tedy jedinečnou příležitost se do toho pustit právě teď.
Jídlo, zdroj energie, ale také droga, na které je závislá celá planeta. Jídlo řešíme prakticky celý život a ne nadarmo se říká, že jsme tím, co jíme. Potraviny ovlivňují nejen to, zda budeme mít nadváhu, ale také mají vliv na nemoci orgánů v našem těle a působí na náladu, imunitu, kvalitu našeho spánku a celkovou psychickou pohodu.

Výběr článků

Moderní společnost často vytváří obraz ženy, která zvládá všechno – kariéru, rodinu, osobní růst i dokonalý vzhled. Tento koncept „Superženy“ se však může rychle změnit v neudržitelný tlak, který vede k vyčerpání a frustraci. Přijetí přístupu „méně je někdy více“ nabízí jiný pohled: zaměřit se na to, co je skutečně důležité, stanovit si jasné hranice a najít rovnováhu mezi pracovními a osobními prioritami. Tento článek zkoumá, proč opustit ideál dokonalosti a dát přednost udržitelné spokojenosti a efektivitě.
Okenní parapety nemusí zét prázdnotou, i když teploty padají k nule. Stačí, když si vysadíte rostliny, jež jsou pro podzim typické a kterým podzim dokonce prospívá. Jednou takovou podzimní květinou je vřes, který se hravě popere i s prvními zimními mrazíky. Jelikož ho lze koupit v bílé i růžové barvě, bude hezky zdobit jinak pochmurné a smutné okenní parapety.  
O chodidla je samozřejmě třeba se starat celý rok, ale v létě je péče o nohy trochu jiná. Nejen proto, že je ukazujete v otevřené obuvi. Chození naboso totiž chodidla více namáhá. Aby nohy vypadaly krásně a pěstěně, dodržujte základní pravidla.

Nepřehlédněte

Sprchování nebo koupání jsou každodenní činnosti. Většinou se k nim schyluje po ránu, ale jindy také večer po náročném dni v zápřahu. Mnoho lidí však k této fázi hygieny přistupuje ekonomicky a spíše se nekoupou, než koupou. Čím víc se budu sprchovat či koupat, tím větší poplatky se na dům budou vztahovat, říkají si. Jelikož ale mluvíme o nezbytnosti, prozraďme si, co je z tohoto pohledu lepší čili ekonomičtější.  
Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek