Získat nádherný bronzový odstín pokožky lze pomocí samoopalovacích přípravků nebo bronzerů. Bronzer poskytuje krátkodobý výsledek, na pokožce se drží pouze do okamžiku, kdy se rozhodnete osprchovat se. Nevýhodou je i to, že mohou zanechávat špinavé skvrny na oblečení. Vosk neboli Bronzer lze používat v případě, že potřebujete dodat pokožce krásný barevný odstín na party.
Nejpopulárnějším způsobem opalování bez sluníčka tak zůstávají samoopalovací přípravky. Hlavní složkou je dihydroxyaceton, který je zodpovědný za požadovanou zlatou barvu pokožky. Takový odstín na pleti obvykle vydrží několik dní a je zcela neškodný. Samoopalovací přípravky také obsahují různé oleje, které vyživují a zvlhčují pokožku. Získáte tak zlatý odstín pleti bez škodlivých účinků UV záření.
Jak správně aplikovat samoopalovací přípravky?
Vzhledem k tomu, že takové opalování se na pokožku doslova lepí, je velmi důležité vše správně připravit. V opačném případě se vosk nebude nanášet rovnoměrně a na pokožce zanechá skvrny. Proto potřebujete začít peelingem pokožky, a to 24 hodin před aplikací samoopalovacího přípravku. Tento postup odstraní z povrchu kůže odumřelé kožní buňky a vyrovná její mikroreliéf. Pokud tuto fázi přípravy ignorujete, mohou se objevit tmavé skvrny, protože suchá pokožka absorbuje barvicí pigment mnohem intenzivněji. Věnujte pozornost loktům, kolenům, chodidlům a jiným částem těla, které mají sušší pokožku. Pak udělejte depilaci. K tomu použijte například vosk na depilaci, krém či jakýkoliv jiný depilační přípravek.
Samoopalovací přípravek nanášejte pomocí rukavice, rychle a přesně. Na chodidla, lokty, kolena a vnitřní stranu paží nanášejte přípravek nakonec. Pokud ještě nemáte moc zkušeností v aplikaci samoopalovacích přípravků, volte krém, lotiony nebo gely. Sprej vytváří více skvrn a pruhů. Ale pokud jste se rozhodli použít právě tuto formu přípravku, nastříkejte jej ze vzdálenosti 10-25 centimetrů od povrchu pokožky a krouživými pohyby ho vmasírujte do kůže.