Medvídek Ušáček
Mezi nejoblíbenější večerníčky patří i polský animovaný seriál pro děti, který běžel v letech 1975 – 1987. Jak už název napovídá, hlavní postavou byl Medvídek Ušáček, jenž se svými zvířecími kamarády zažíval mnohá dobrodružství v pouhých 8 minutách každého dílu. Mezi jeho nejlepší přátele patřili:
- Pejsek
- Prasátko
- Zajíček
- Kohoutek
- Kočička
- Petřík
Na konci každého dílu Medvídek Ušáček pronesl ponaučení z toho, co právě zažil, a zazpíval písničku.
Maxipes Fík
Animovaný večerníček z roku 1975 s nezapomenutelným dabingem v podání Josefa Dvořáka. Pejsek dorůstající obřích rozměrů, jehož růst se zastavil až po vypití sudu piva. Specifický byl především v tom, že uměl mluvit.
Bolek a Lolek
Další animovaný seriál z pera polských autorů, poprvé vysílaný v roce 1963 se také zařadil mezi nejoblíbenější večerníčky. Hlavními postavami jsou dva bratři, Bolek a Lolek, kteří jsou známí svými neuvěřitelnými dobrodružstvími.
Maťko a Kubko
Tentokrát jsme na území Československa v roce 1973, kdy vznikl oblíbený seriál Maťko a Kubko. Autorka původně zamýšlela, že se v pohádce budou objevovat pouze zvířátka.
Puf a Muf
Jedná se o příběhy dvou nezbedných kocourů Pufa a Mufa a jejich majitele Pavlíka. Kocourci se skvěle doplňovali nejen svými povahami, ale i barevně, jeden byl bílý a druhý černý.
Šnek Maťo a skřítek Hřebíček
Postavy, o kterých si zprvu pomyslíte, že se nemohou přátelit, ale tato pohádka dokázala, že opak je pravdou. Každý díl začínal větou „Jak šnek Maťo s hřebíčkem…“.
O Krtečkovi
Kdo by neznal našeho Krtečka. Jeden z nejznámějších večerníčků vznikl celkem humorně, kdy autor Zdeněk Miler zakopl o krtinec, a zrodil se nápad.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Děti a televize. Jak dlouho a jak často ji mají sledovat?
Jak vychovat přiměřeně sebevědomé dítě? Zkuste dodržovat základní rady