Středa , 04. 12. 2024

Barbora

Zimní rádce. Jakou speciální péči potřebuje vaše pleť? Jak zkrotit nepoddajné vlasy?

Pece o plet v zime
Zdroj: 123RF.com

31. 01. 2018

Když přijdou mrazy, na hlavu nasadíme čepice a když to jde, schováme se do tepla. Trochu si postěžujeme na to, co se děje s našim účesem, znejistíme z vypálených lyžařských brýlí, a když je třeba, zčervenalé tváře poupravíme zeleným korektorem. Nic z toho ale není třeba absolvovat. Prevence “zimních zranění krásy” je snadnější, než byste čekaly. Ať už se chytáte na zimní dovolenou, nebo jenom na procházku zasněženou krajinou, máme pro vás pár tipů, jak si dobrodružství užít bez újmy.

Líčka jako obrázek

Zimou nejvíce trpí ty části těla, které jsou jí vystavené přímo – tváře a rty, okolí očí i nos. Mráz vysušuje a zimní sluníčko je překvapivě silnější, než to letní. Zvláště pokud máte citlivou pleť, může to být pěkně bolestivý zážitek.

Klíčem k zimní kráse je hydratace a ochrana. Co budete potřebovat?

  1. Sluneční brýle a opalovací krém s vysokým faktorem se hodí i jako ochrana před nechtěně vypáleným lemem čepice.
  2. S hydratací už to je větší umění. Jestli si nechcete obličej pokrýt “slabou vrstvou ledu”, zapomeňte na lehké hydratační přípravky a v chladných dnech sáhněte po těžších, mastnějších krémech. Ty pokožku vyživují a chrání před vysušováním mrazem, větrem i suchým vzduchem ve vytopených místnostech.
  3. Posezení u krbu unavenou pleť často dorazí. Nejen na běžkách tak platí, že kdo maže, ten jede.

Ani s mastnou pletí nemáte vyhráno!

Ani majitelky mastné pleti nemají vyhráno, jen se jejich problém schovává pod čepicí. Pokud vám každou zimu naskáčou pupínky na čele, zásobte se hloubkově čistící kosmetikou a čepice perte co nejčastěji to jde. V boji vám pomůžou jemné přírodní materiály nebo látky s příměsí stříbra.

V zimě doporučuji zahrnout do péče o pleť i peeling. Pokožka bývá v těchto dnech sušší a peeling jí pomáhá urychlit regeneraci a zbavuje povadlého vzhledu, “  radí Barbora Opletalová z módního e-shopu vemzu.cz.

K TÉMATU  Kosmetický zázrak jménem roller: Přírodní kámen, který je klíčem ke kráse

Vlasy bez kompromisů

Jak vypadají vaše vlasy v zimě? Elektrizují, mastí se, cuchají se do nerozčesatelných chuchvalců a lámou? Ani jeden z problémů není neřešitelný. Klíčem je správně nakombinovat zdravý rozum, přírodní a vědecký přístup.

Při rozčepýřených, elektrizujících vlasech je rozumné se vyhnout všem syntetickým hřebenům a čepicím. Kartáče ze dřeva a kančích štětin z vlasů vyčešou drobné částečky prachu a dodají jim správný náboj. Ten ostatně zařídí ionizující fény a žehličky. Jemné a poletující vlasy můžete zkrotit i kosmetikou – zatížit použitím masky s přírodními silikony nebo uhladit lakem na vlasy. 

Pozor na rozpuštěné vlasy

Vlasy se obvykle nejvíce cuchají v místech, kde se dotýkají oblečení. Pokud vaší touhou nejsou přírodní dready, nedovolte rozpuštěným vlasům, aby se třely o límec vlněného kabátu nebo šátku. A když už na cuchance dojde, rozhodně s nimi nebojujte “na sucho”. Při mytí je pořádně nakrmte kondicionérem nebo maskou a nahrubo pročesejte prsty. Hřeben přijde na řadu až naposled.

Čepice? Z kašmíru!

U čepice nedělejte kompromisy a sáhněte po kašmíru. Tenhle materiál je tak jemný, že vám vlasy nepocuchá – a zároveň jim umožní dýchat a budou se tak méně mastit.

Tip redakce: Velký výběr přírodních produktů na vlasy najdete na e-shopu vemzu.cz.

Autor: red

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

V dřívějších dobách bylo soužití generace s generací naprostou samozřejmostí. Dnes se do toho už mnoha lidem nechce. Příčiny jsou jasné – vznikají třecí plochy, o které nikdo nestojí. Když je však dokážete zvládnout, můžete si naplno vychutnávat pozitiva: například mít možnost hlídání a péče o dům, děti, zvířata a květiny, i když jste pryč.
Všichni moc dobře víme, že vlivem času se naše tělo mění. Nejdříve to spatříme na pokožce, která začne postupně a docela viditelně ochabovat, ztrácet svou pevnost a sílu. To samé se však děje se svaly v celém našem těle, přičemž výjimkou nejsou ani svaly pánevního dna včetně vagíny, které je třeba posilovat nejen pro lepší pocit z intimních prožitků, ale i z důvodu prevence v rámci inkontinence a dalších obtíží. A právě o tréninku věrné kamarádky bude tento článek. Na co se během cvičení zaměřit?
Většina dívek nebo dam, které chtějí mít krásné gelové nety obvykle automaticky zamíří k odborníkovi. Jenže salony krásy jsou mnohde zavřeny, a tak si každá z nás hledá cestu, jak se starat o svůj zevnějšek co nejlépe. Gelové nehty však mohou být problém. Ne každý si je totiž ohledně gelových nehtů jistý v kramflecích. Jak si je doma udělat? Jak nanášet gelový lak doma vám poradíme krok za krokem.
Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
Každý čínský panovník si byl vždy vědom toho, že musí na svět přivést dědice trůnu. A měl to také dobře pojištěné. Kromě oficiální manželky měl ještě císař další „podřadné“ manželky a své konkubíny.
Ať už jsou ve špenátovém salátu, restované nebo v omeletě, houby jsou chutnou pochoutkou nabitou živinami. Obsahují selen a ergothionein, což jsou silné antioxidanty. Také zde najdeme vitamíny skupiny B. Ačkoli jsou bílé potraviny často považovány za chudé na živiny, houby jsou výjimkou. Obsahují mnoho minerálů, jako je selen, draslík, měď, železo a fosfor, které se v potravinách rostlinného původu často nenacházejí. Ačkoliv se mezi sebou liší, všechny houby se mohou pochlubit působivým nutričním profilem. Níže si představíme 7 důvodů, proč by měly houby být pravidelnou součástí jídelníčku.
Susan Buckner, americká herečka známá svým výkonem ve filmu "Pomáda" z roku 1978, zemřela minulý týden ve věku 72 let. Rodina herečky oznámila, že Buckner zemřela ve čtvrtek 2. května v Miami, obklopena svými blízkými. Příčina jejího úmrtí nebyla zveřejněna.
Také přemýšlíte, jak nejlépe a nejkvalitněji využít čas letních prázdnin pro své dítě? Žijeme v době, kdy je na trhu nepřeberné množství nabídek letních táborů, doprovázených kvalitním programem nebo „celotáborovou hrou“. Jak vybrat pro své dítě nejlépe? Na co se při výběru zaměřit?
Způsobů uchovávání potravin a úrody je několik – vedle klasického zmrazování v mrazáku můžete také své plodiny zavařit a vychutnat si tak jejich skvělou chuť i několik měsíců poté. Vyzkoušejte tyto snadné tipy a zavařujte v pohodlí domova.
Blíží se narozeniny, svátek nebo jiná příležitost, při které chcete sestru obdarovat? Podívejte se, jaký dárek pro sestru vybrat. Přečtěte si osvědčené tipy.
Prostředí má hodně společného s tím, jak se naše pokožka chová a jak vypadá. Když je horko a vlhko, pokožka může být mastná z přebytečné vlhkosti. Když je zima a sucho, pokožka může být vysušená. Nemluvě o dalších environmentálních stresorech, jako je znečištění ovzduší, sluneční záření, klimatizace a další. Když se mění roční období, mění se i prostředí kolem nás. Kůže se musí přizpůsobit novým klimatickým podmínkám, ale můžete jí práci trochu usnadnit zavedením správné péče o pleť. Když se mění roční období, měla by se měnit i vaše rutina týkající se péče o pleť. Zvažte tyto podzimní tipy péče o pleť, které vám pomohou udělat stejně hladký přechod z léta do podzimu, jako je vaše pokožka.
Módní průmysl zažívá boom v mnoha ohledech. Na scénu se vrací devadesátkové trendy, mini střihy jsou po letech znovu v popředí a geometrické tvary na vrcholu. A právě u posledního zmíněného se pozastavíme. Pokud totiž chcete oživit své outfity, proč nezačít právě u vzorovaných modelů, které rozzáří váš šatník?

Výběr článků

V ČR jsou děti povinně očkovány proti devíti nemocem. Povinnost vysvětluje ministerstvo zdravotnictví ochranou zdraví celé společnosti. Roste ale počet rodičů, kteří děti očkovat nenechávají nebo ho odkládají do vyššího věku, protože je považují za nebezpečné. Závažné nežádoucí účinky ale nejsou prokázány.
Chloupky umí rapidně snížit ženské sebevědomí, a to zejména v létě, kdy nohy jsou to, co chceme ukazovat a odhalovat. Aby zely hladkostí a abychom se nebáli vzít si krátkou sukni či oblíbené šaty, depilace přichází vhod. Od epilace se liší několika výhodami.
Praha, 9. prosince 2021: Přírody si vážíme a je pro nás důležitá, nicméně náš vztah s ní vnímáme jako příliš povrchní. I to zjistil průzkum společnosti VELUX realizovaný v osmi evropských zemích včetně České republiky. Jsme přesvědčeni, že pobyt v přírodě pomáhá našemu fyzickému i psychickému zdraví, nicméně jen zřídka pozorujeme např. ptáky, stromy nebo mraky. Někteří lidé stráví až třetinu svého života před obrazovkou. Jak se tedy v dnešní době technologií přiblížit světu venku?

Nepřehlédněte

Z lékařských výzkumů vyplývá, že pro lidský organismus je kromě intenzity světla důležitá i barva tohoto světla. Nejsilnější účinek má modré světlo, naopak světlo oranžové a červené nás ovlivňuje mnohem méně.
Na své zahrádce i v květináči můžete pěstovat kdejaké koření, bylinu nebo rostlinu. Zatímco někdo se uchyluje cestou levandule pro uklidnění, jiný se rozhodl zasadit si do záhonu či připraveného truhlíku saturejku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek