Pátek , 29. 11. 2024

Zina

Vaše dítě odmaturovalo a na vysokou školu ho nevzali. Mělo by si najít zaměstnání. Jenže by rádo mělo ještě poslední prázdniny. Jste rozvedená a jeho otec mu řekl, že od června přestává platit výživné. Je to správné? Jak dlouho má rodič vyživovací povinnost k dospělému dítěti? A má dítě právo na poslední prázdniny?

Diskuze k článku

27 komentářů

  1. Tedy je to tak, ze pokud dite starsi 18 let dostudovalo, ale nepracuje, tak ho prebira socialka ze ano. Tedy s prispevkem na bydleni atd. Nebo snad ne?

    1. Ne,žádná sociálka, ani příspěvek na bydlení, pokud jeden z rodičů ( ten, se kterým dítě bydlí), pracuje a vydělává alespoň životní minimum. Otec, pokud bydlí jinde, vyživovací povinnost na dítě, které dostudovalo, nemá. Takže jedna z možností, přestěhovat ho k otci nebo vyhodit na ulici.

      1. No pockat..samozrejme nemyslim, ze by dite bydlelo u rodicu. Pekne si sehnat bydleni, zazadat o prispevek na bydleni a dalsi davky a zacit samostatny zivot. Nebo v Cesku dite fakt musi na ulici, eventuelne rodice musi trpet za to, ze si nenaslo praci? Jestli ano, tak Cesko neni ani nahodou socialni stat….

        1. Prostě se má postarat rodina, všichni po tom volají přece. V době krize se hledala práce těžko a některé děti museli rodiče živit i rok. Nebo kamarád, než si našel práci, tak si na život půjčoval, od matky a bratra a jak práci našel, tak jim to povracel. Náš systém fakt není tak štědrý, jak se traduje.

    2. Kdepak, musí se postarat rodina. Vím, že se říká, jak je náš systém štědrý a každému hned nasype, ale není to tak.

        1. Míjejí přítele holka už x let nemaka, jen se válí v posteli a čumí do mobilu. Zájem o chlapy také nemá, takže nehrozí, že by ji nějaký živil. Od státu nebere ani korunu, musíme ji živit my, staří lidé a jí to vůbec není trapné. Sama říká, že má hebké ruce od toho, jak nikdy nepracovala. Nikam nechodí , nic nedělá, vypadá jak smrtka, když nechodí na slunce. Já její máma nejsem a ji není trapné se nechat živit od starého sedreneho otce a cizí staré nemocné ženské. Po maturitě už má x let.

  2. jaký je rozdíl mezi Pannou Marii(matkou boží) a obyčejnou mámou-žádný-obě mají doma synka přes 30 let a když něco udělají je to zázrak

    1. S dovolením reaguji na tento vtip. Syn panny Marie se jmenuje Ježíš. Do svých 30 let pracoval jako tesař. Pak sloužil lidem darem uzdravení, vymítání démonů a kázání Božího slova. Nakonec šel dobrovolně na kříž, aby lidstvo( tedy i vás) vykoupil z věčného zahynutí. Narozdíl od našich synů, kteří když jsou správně vychování, měli by se co nejdříve postavit na vlastní nohy a nevyužívat své rodiče ?

  3. Dítě by se po maturitě, či po ukončení každého vzdělání, mělo živit samo. To jen v ČR je taková vymoženost, že si mládež udělá prázdniny na další i tři měsíce a předstírá, že bude studovat dál. Pokud nemá práci ani brigádu, tak šup šup na pracák a tam už mu vysvětlí co dál. A pokud čeká na otevřenou a hlavně štědrou peněženku rodičů, tak je to jejich problém. Hlavně že máme ta práva, povinnosti ať plní někdo jiný.

    1. Makej,plať a shut up.V tomhle zlodějsko podvodnickym režimu má dítě jen blázen……nebo člověk, kterej neví ,když ho tam strká, co se může stát až vystřízliví.A pak je část obyvatel který z toho maj a ještě bych moh jmenovat řadu dalších na který musej skutečně pracující makat. Je mi z toho všeho na zvracení…..ještě,že už jsem starej ,tak už to snad nějak dožiju.

  4. Partnera dcera si z tatínka udělala dojnou krávu.Pně invalidní partner platí na ni víc než miliardář Řepka.Ona nikdy nebyla na brigádě,je ji temer20 let.Matka ji zakázala se s otcem stýkat.Na rodinné škole je jen proto aby na ni partner platil.Jinak je absolventkou zvláštní školy.Takže invalidni partner je takto regulérně zneužíván.

    1. Míjejí přítele holka už x let nemaka, jen se válí v posteli a čumí do mobilu. Zájem o chlapy také nemá, takže nehrozí, že by ji nějaký živil. Od státu nebere ani korunu, musíme ji živit my, staří lidé a jí to vůbec není trapné. Sama říká, že má hebké ruce od toho, jak nikdy nepracovala. Nikam nechodí , nic nedělá, vypadá jak smrtka, když nechodí na slunce. Já její máma nejsem a ji není trapné se nechat živit od starého sedreneho otce a cizí staré nemocné ženské. Po maturitě už má x let.

  5. No to zase byla socka, levicova, omezena co to mohla uzakonit…..
    Ale co chtit po levicacich, ti byli vzdy omezeni na urovni te zakladni skoly, jedine co o penezich vedi, je ze je potrebuji od druhych.

  6. V naší parodii na demokracii a právní stát je vše možné. I povinnost živit na základě popsaného i osobu, která v minulosti nijak nepomohla, ale navíc velice škodila. Další problém v textu je, jak může mít středoškolák po maturitě status studenta, když nikdy student nebyl?

  7. Tak to je hezky nezpravedlive!!!Otec,ktery nechce platit vyzivne,museli jsme resit exekuci,a pak syn chce jit na VOŠ,a tatinek ho da k soudu,ze zadne vyzivne platit uz nechce,ze je prace dost at jde delat a na co by sel na vysku,pak takovy ma pravo pozadivat v budoucnu,kdyz bude vydelavat,aby ho zivil,protoze ma nedostatek financniho zajisteni?????A to se nechal vyhodit z prace,majetek prochlastal a nahazel do automatu,praci se vyhyba!!!A to ho ma nedej boze v budoucnu dite zivit az bude vydelavat????!!!!!!Doufam,ze ho to ani nenapadne!!!To je opravdu hnus!!To tady nejsou moudri lide,kteri by se prosadili o upravu zakona,aby v techto pripadech byli deti mimo!!!Aby neplatili takovemu otci,ktery i jim kradl penize,aby mel pro sebe na chlast a automaty!!!!

  8. Není pravda, například na mé škole status studenta skončil v den předání maturitního vysvědčení, tj začátkem června. Když se student přihlásil na VŠ doloží tuto skutečnost na úřad práce, ve většině případech si to úřad od školy vyžádá sám a po maturitě do nástupu na VŠ nemusí bývalý student uhradit sociální a zdravotní, v případě že se na VŠ nepřihlásil, musí se registrovat na ÚP nebo si sám hradit soc. a zdrav.

  9. a co platit na ditě které pobirá mateřskou a bydlí ve společné domáctnosti s otcem dítěte a jen tak si sem tam zajde na vysokou.jsem zapsaná ale nemám zkoušky v pořádku nebo jsem je již 2 roky nestihla v termínu určenem.to nevadí přece.

  10. Tak můj syn, který po celá studia nepracoval a po vysoké jenom za pár korunek. Navykl si nás každý víkend obšťastňovat návštěvami a to nejenom sám, ale i s přítelkyněmi. S jednou 4 roky, druhou 9 let a nyní s třetí 4. rokem. Nedovedete si představit, jakou starost mi přidělával a nikdy neprojevili žádnou vděčnost. Měl doma mamá hotel se vším všudy – uklizený pokoj v podkroví, kde měl soukromí i s koupelnou a WC, měl nakoupeno, navařeno. Co víc by si člověk mohl přát! Kolikrát mě kritizoval za to, že nenakupuji jenom české výrobky. No a pak mě začal z domu i vyhazovat a říkal, že ho jsme povinni živit až do smrti. On to vlídné chování zdědil po tatínkovi. Tak jsem odešla a mám se víc než dobře. Někdy člověk fakt přemýšlí, kam jsme se jako společnost dostali. Já měla k rodičům úctu a pomáhala jim jak to šlo. Myslela jsem si, že jdu příkladem Opak je pravdou………

  11. Hlavně zapomněli dodat, že podle občanského zákoníku se dítě na životní úrovni rodičů má podílet, ale nepodílí se. Alimenty se odečítají od sociálních dávek, takže pokud samoživitel zažívá na trhu práce tu klasickou šikanu a zůstane na dávkách, odečtou se alimenty od jejich výše, takže dítě zazobance je na tom s nezaměstnaným samoživitelem stejně špatně, jako dítě váguse.

  12. Co když náš syn (jsme vydělávající manželé) po maturitě odmítne jít na vysokou a rovněž si aktivně nebude hledat práci a bude dál pokračovat v tom, na co si zvykl – být zavřený u sebe v pokoji, když má hlad, jde zírat do plné ledničky, špinavé věci se mu samy naskládají do skříně…..Pokud tedy nebude mít z čeho přispívat na své živobytí, lze ho z baráku nějak vystrnadit jako příživníka?

    1. Nejprve ho naucite, ze vse za nej udelate, a pak po nem pozadujete, aby neco v zivote delal?

      Poskytujete mama hotel a hned na to ho chcete vyhodit z baraku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Že je příjemné líbání s člověkem, kterého milujete, není třeba víc rozebírat. Víte ale, že se jedná také o zdraví velmi prospěšnou činnost? Líbání je dokonce předmětem mnoha lékařských studií a vědci se intenzivně zajímají o jeho přínos.
Našli jste v domácnosti potravinové moly? Neznamená to, že u vás doma vládne chaos a nepořádek. Nejčastěji se do našich obydlí tito malí škůdci dostanou v tašce s potravinami. Ano, nejčastěji si je domů přineseme. Druhá možnost, jak se dostanou dovnitř je, že přijdou od sousedů nebo dovnitř vlezou okny. Naštěstí způsobů, jak se jich zbavit, je několik. Proto, pokud nezabere jeden, vyzkoušejte další!
Péče o sebe je v dnešní době pro mnoho lidí synonymem nákupních horeček, drahých lázeňských procedur, brunchů či kosmetiky. Stalo se to jakýmsi symbolem pro kosmetický a fitness průmysl. Mnoho lidí ale zapomíná investovat také do zcela jiné formy péče o sebe. A to do péče o své duševní a emocionální zdraví o které je rovněž třeba se starat. V tomto článku si řekneme, jak na to.
O chodidla je samozřejmě třeba se starat celý rok, ale v létě je péče o nohy trochu jiná. Nejen proto, že je ukazujete v otevřené obuvi. Chození naboso totiž chodidla více namáhá. Aby nohy vypadaly krásně a pěstěně, dodržujte základní pravidla.
Bulvární plátky v posledních měsících plní články, které se věnují vztahu Agáty Hanychové a Jaromíra Soukupa což je v tomto spojení opravdový bizár. Kdybyste se s někým vsadili, že tihle dva skončí spolu, každý by si klepal na čelo. Na druhou stranu, je to tak šílená dvojice, až jsou si možná vlastně souzeni.
Ekonomům je nyní zřejmě jasné, o čem je řeč, nebo tedy alespoň ve světě obchodování, ostatní možná jen pokrčí rameny. Optikou Paretova principu se však můžete zadívat nejen na svět ekonomie, ale na veškerou vaší činnost – hubnutí nevyjímaje. O čem je to tedy vlastně řeč?
„Chtěla jsem dětem stačit, abych nefuněla po pár krocích jako parní lokomotiva. A samozřejmě jsem chtěla, aby měl manžel zpět tu ženu, kterou před lety poznal. A musím se přiznat, že jsem to dělala i kvůli svému sebevědomí a také zdraví.,“ svěřuje se usměvavá Tereza. Po několika neúspěšných pokusech o zhubnutí si mladá maminka Tereza našla cestu pomocí OB kliniky v Praze. Vzorem jí byla kamarádka, která sama podstoupila chirurgickou léčbu a motivací manžel a dvě malé děti.
Lidé zranění při pádu na zamrzlém či zasněženém chodníku musí o odškodnění bojovat dlouho, v 67 procentech déle než rok. Až ve třech čtvrtinách případů totiž obce a technické služby odmítají za zranění přijmout odpovědnost. Konečné odškodnění se přitom může vyšplhat na statisíce, průměr je 287 tisíc korun. Podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích zodpovídá za náhradu škody, která vznikla při neprůchodnosti chodníku, město či obec. Jak se zachovat, když se vám to stane?
Dítě sice někdy přijde zcela nečekaně, jindy je však součástí plánu, který si dva stanoví. V takovém případě je to mnohdy lepší. Příchod dítěte je vítaným, milým překvapením, nikoliv něčím, co zaskočí a co člověka vede k pohrávání si s myšlenkou, jestli potrat není řešením. Abyste se takovému scénáři vyhnuli, udělejte několik věcí ještě předtím, než začnete dítě plánovat a následně se o něj pokoušet.
Myslíte si, že krásné ženy to mají v životě jednodušší? Až poznáte příběh Judity, zjistíte, že i prvotřídní krasavice řeší potíže ve vztahu i v práci. Judita se dokonce za svůj vzhled a dokonalé tělo na střední škole styděla.
Vědci tvrdí, že lunární cykly mohou souviset třeba s délkou spánku a menstruačními cykly. Vše je ale předmětem sporů. Jak si stojí věda a její pátrání po příčinách nespavosti u lidí? A v čem nás ještě měsíc a jeho cyklus ovlivňuje? Podíváme se na dopady měsíce na lidskou psychiku, zdraví i běžný denní režim.

Výběr článků

Asi máte taky zažité, že utěrky by se neměly prát v pračce. Namísto toho je pravděpodobně vyvařujete. Tahle metoda má ale jeden zásadní háček. Vyvařování není k utěrkám zrovna dvakrát šetrné. Jsou po něm sice opravdu čisté, ale postupně vám řídnou, a vy tak musíte kupovat stále nové a nové kousky. Naštěstí existuje mnohem šetrnější alternativa.
Sychravé počasí střídá prosluněné dny. Ráno vycházíme ven téměř v mrazu, odpoledne šplhají teploty ke dvaceti stupňům. Právě toto období patří k těm, kdy se nachlazení nejspíš nevyhneme. Pokud ale znáte triky našich babiček na posílení imunity a přírodní léčbu rýmy a kašle, ničeho se obávat nemusíte.
Srdcem každého domova je nepochybně kuchyň, kde pod taktovkou žen vznikají úžasná jídla pro celou rodinu. Omamná vůně jídla a zvědavost, co bude dnes k večeři, často přiláká i další členy smečky. Ať chceme nebo ne, právě kuchyň je místem, kde se zcela nejčastěji setkáváme se svou rodinou, ale i přáteli a návštěvou. A právě proto by kuchyň měla být do detailu vyladěným místem, které bude pýchou každé hospodyňky. Jak získat kuchyň snů?

Nepřehlédněte

Podzimní počasí přináší chladnější dny a sušší vzduch, což může mít negativní dopad na vaši pleť i vlasy. Jak zajistit, aby zůstaly hydratované, zářivé a chráněné i v těchto podmínkách? Přinášíme vám osvědčené tipy pro podzimní beauty rutinu, které vaši krásu podpoří i během sychravých dnů.
Česká republika nabízí mnoho krásných míst pro letní dovolenou. Ať už hledáte relaxaci u vody, aktivní turistiku v horách, nebo objevování historických památek, najdete zde něco pro každého. V tomto článku vám představíme nejzajímavější destinace pro letní dovolenou v ČR, které zahrnují Lipno, Český Krumlov, Krkonoše, Moravský kras, Lednicko-valtický areál, Pálavu, České Švýcarsko a Máchovo jezero. Připravte se na letní dobrodružství plné nezapomenutelných zážitků.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek