Středa , 04. 12. 2024

Barbora

Umělé nehty nebo přírodní. Jaké mají výhody a nevýhody a které jsou pro vás ty pravé

Na umělé nehty se používá gel nebo akryl. Některé ženy si je nemohou vynachválit. Jiné, a to i ty, které je třeba dočasně používaly, říkají "už nikdy více". Co rozděluje tyto dva tábory? Třeba jen to, že o umělé se nemusíte delší dobu starat a jsou stále upravené. Na přirozených nehtech musíte pracovat denně, jinak nebudou nikdy vypadat dobře.
Umělé nehty. Proč je některé ženy milují a jiné nesnášejí
zdroj: 123RF.com

06. 09. 2019

Čisté a upravené nehty jsou základ hygieny. Nezáleží na jejich povrchu.

Umělé nehty jsou dnes klasickou kosmetickou výbavou. Ze zdravotního hlediska jsou samozřejmě ideální nehty přirozené. Nehet totiž i pod běžnými laky dýchá, a tak by se pod ním neměla tvořit plíseň. Přitom i přirozené nehty se dají ozdobit a mohou působit velmi elegantně. Ovšem domácí péče o ně je časově náročnější. To asi víme téměř všechny.

Na povrchu až tak nezáleží

Je mnoho žen, které si jednak neumí udělat čas na tuto péči a také mají svoje nehty nepěkné nebo nezdravé. Osobně jsem vždy měla krásné pevné nehty, ovšem to okolí! Velké záděry, často do krve, a nedaly se vyléčit. Pak mi manikérka nabídla gelové nehty a hle! Záděry zmizely.

Oblíbila jsem si pohodlí bez velké péče a upravené ruce bez zdravotních problémů. Po pár letech se situace obrátila. Díky dlouhodobé nemoci, kdy jsem se nedostala na doplnění, tipy odpadaly a já začala „léčit“ své broušením ztenčené nehty. Dnes mám opět svoje pěkné pevné nehty. Neříkám „už nikdy“, ale zvykla jsem si, že jim denně musím věnovat pár minut času.

Rozdíl mezi gelem a akrylem. Výhody jednotlivých metod

Bývávalo, že gel byl oproti tzv. akrylu (dříve pryskyřice) k nehtům šetrnější. Dnes už jsou materiály „vytuněné“ a rozdíly v nich nejsou – tedy co se týče škodlivosti na nehet. Už není ani pravdou, že aplikace akrylu zapáchá. Tedy pokud půjdete do seriozního salónu krásy. Jasnou nevýhodou gelu je, že nehty jsou křehčí a více se lámou. Při doplnění či úplném odstranění se musí nehet hodně brousit, čímž se i vás nehet hodně ztenčí. Navíc, pokud si chcete gel nanášet sama doma, musíte si pořídit UV lampu a opravdu se vyplatí nechat proškolit. Při špatné manipulaci s materiály můžete nadělat více škody než užitku.

K TÉMATU  Skvělé tipy pro krásné a pevné nehty. Máte správný pilník? Používáte dobrou techniku při manikúře? Zkuste a uvidíte!

Akrylové nehty jsou velmi pevné a nelámou se. Pokud na ně nevyvinete velký tlak. K modeláži není potřeba UV lampa. Jejich doplnění či odstranění je na první pohled snazší, ale chce zase větší výtvarný talent. Přeci jen gel se nanáší jako lak, což zvládne při troše zvyku většina žen. K odstranění se mnohdy používá acetonové rozpouštědlo, které se nanese na nehty, kde se nechá chvíli působit. Při špatném nanesení nemusí nehty správně dýchat a může se pod nimi tvořit plíseň. To se ovšem může stát i u gelu. Pokud pod materiálem vznikne vzduchová bublina a dostane se tam vlhkost.

Při aplikaci obou materiálů je dobré dostatečně větrat. Zvolte ty, které vám budou sedět i vyhovovat, každá jsme přeci jen jiná a reagujeme na různé látky. Materiálů je ještě více např. akrygel…apod. Vše jsou většinou obměny základních materiálů s různými vlastnostmi. Je tedy třeba zkoušet. A to i nehtovou designérku. Koukejte jiným ženám na ruce, a když se vám některé budou líbit, zjistěte, kam dáma chodí a jaké má zkušenosti.

Vydrží déle!

Jednoznačnou výhodou je, že umělé nehty déle vydrží. Doplňují se jednou za tři až čtyři týdny, podle toho, jak rychle odrůstají. Tak máte po celou dobu krásně upravené ruce bez další složité péče.

Přirozené nehty jsou zdravější, péče o ně náročnější

Jestliže jste se rozhodla skončit s umělými nehty, počítejte tak s půl rokem, než získají vaše nehty opět svou pevnost a kondici. Do té doby budete jen upilovávat odlomené kousky a srovnávat do co nejkratší podoby. V té době je určitě dobré pořídit si péči, která nehty zpevní a sjednotí.

A pak jim budete muset věnovat podstatně více času a péče. Nehty potřebují hydrataci tak, jako ostatní části těla. Vždyť jsou prakticky denně ve styku s detergenty či chemikáliemi, které je vysušují.

K TÉMATU  Jak na vaše nehty a rty? Domácí rtěnka, magnetický lak a další netradiční vychytávky. Tohle je návod, jak si poradit za všech okolností!

Profesionální manikérky doporučují pro přirozené nehty každodenní mazání olejem. Nejlépe kokosovým nebo olivovým. Běžný lak na nehty je porézní, takže tím prodloužíte životnost manikúry a předejdete olupování. Nechceme dělat reklamu, ale jednoznačným zázrakem na regeneraci je od CND produkt RESCUERXx. Máme otestováno. Jako regenerační kúru můžete zkusit i metodu P-shine, kdy se do nehtu zalešťují přírodní vosky.

A jaké máte zkušenosti vy?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Přizpůsobte koupelnu vašim představám. Koupelnové baterie pro umyvadla mohou mít dnes téměř jakýkoli design. Trendy je matné černé zpracování nebo LED žárovky, které osvětlují proud vody.
Susan Buckner, americká herečka známá svým výkonem ve filmu "Pomáda" z roku 1978, zemřela minulý týden ve věku 72 let. Rodina herečky oznámila, že Buckner zemřela ve čtvrtek 2. května v Miami, obklopena svými blízkými. Příčina jejího úmrtí nebyla zveřejněna.
Vstupujeme do roku 2024 s očekáváním nových trendů a výzev na pracovním trhu. Článek "Trh práce v roce 2024: Kde a jak hledat nové příležitosti?" nabízí exkluzivní pohled na oblasti s rostoucím potenciálem a zaměřuje se na klíčové aspekty, které ovlivní profesní prostředí. Zjistíte, jaké nové příležitosti se formují v technologických inovacích, nových odvětvích a měnících se pracovních modelech. Přinášíme vám průvodce pro orientaci v rychle se měnícím pracovním prostředí a radíme, kde hledat nové možnosti pro rozvoj kariéry. Nezmeškejte příležitost seznámit se s trendovými odhady na pracovním trhu v roce 2024 a připravit se na úspěšné nalezení nových perspektiv pro váš profesní růst.
Ve světě krásy panuje řada mýtů a stereotypů. Některé z nich jsou pozůstatky starších studií, jiné vznikly jednoduše mezi lidmi a postupně se staly dostatečně přesvědčivé natolik, že ovlivnily naše chování a přístup ke kráse jako takový. Vyznat se ve světě pravdy a mýtů je skutečně nelehký úkol, ovšem, abychom vám jej alespoň trochu usnadnili, připravili jsme pro vás seznam těch nejčastějších mýtů, které i dodnes kolují mezi námi.
Dřevěné, proutěné, skleněné, na řetězu nebo dokonce samozavlažovací, takové mohou být závěsné květináče. Záleží na vás, jestli si rostlinky pověsíte doma v interiéru nebo venku na zahradě.
Sociální sítě vůbec nejsou tak nevinné, jak se tváří. Už jste někdy slyšely o tom, že vás bez výčitek mohou definitivně připravit o pracně vydřené štíhlé křivky, dobrou náladu i celkovou rovnováhu?
Jak nakupovat oblečení, abychom zbytečně nezatěžovali planetu? A kde ho kupovat? A kolik vlastně potřebujeme oblečení? Velkým módním řetězcům sice ještě neodzvonilo, ale stále roste počet těch, kteří dávají přednost úplně jiné módě a razí heslo, že méně je někdy více.
Podzimní sychravé dny a déšť nás často nutí zůstat doma, což by mohlo být idylické, kdybychom neměli děti, které potřebují neustálou pozornost. Jak tedy zvládnout tyto dny, aniž bychom se zbláznili? V tomto článku přinášíme netradiční tipy, jak projít podzimními dny s úsměvem, trochou ironie a hlavně bez ztráty nervů.
Mnoho odborníku se shoduje, že pití vody je prospěšné. Dodává nám energii, posiluje imunitní systém, obecně nás udržuje zdravé a jde o nezbytnost. Nicméně všeho moc škodí. Nadměrná konzumace vody může být až život ohrožující a můžete si na vodě vypěstovat i závislost.
Správné nakládání s léčivy je důležitá, a přesto tak často opomíjená, součást bezpečné léčby. Patří do toho totiž i zacházení s nepoužitými nebo expirovanými léky. Průzkumy sice ukazují, že se stále více lidí učí odnášet nepoužité a prošlé léky zpátky do lékáren, nicméně to nijak nesnižuje to obrovské množství, které se každoročně vyhodí. Celkový objem se liší stát od státu, kraj od kraje, i město od města. Můžeme ale říct, že průměr evropských zemí bývá mezi 10 a 100 tunami na milion obyvatel ročně. V Česku jsou to každoročně léky za zhruba 4 miliardy korun. Největším problémem ale stále zůstává fakt, že většina léčiv stále ještě končí v odpadech.
Jste-li rodič odrostlejšího dítěte, jistě už jste řešili otázku, kdy je ten správný čas, aby dítě spalo v pokojíčku zcela samo. Pokud máte doma čerstvě narozené miminko, toto nelehké rozhodování vás teprve čeká. Čím se řídit a jak postupovat, aby to nezanechalo stopy na vzájemném vztahu?
Podle statistik nejen u nás, ale i v Evropě, žije každé desáté dítě v nové rodině, kde je pouze jeden rodič jejich vlastní. Často tam žijí s nevlastními sourozenci, nebo se s nimi setkávají v rámci různých programů a dohod rozvedených rodičů o víkendech, prázdninách či svátcích. Společné soužití takové rodiny není zpočátku vůbec jednoduché.

Výběr článků

Při cestování můžete narazit na takzvané putovní kamínky, které jsou krásné, vkusné, pomalované - tím se liší od ostatních. V Česku jsou doslova fenoménem.
Každý z nás se narodil v nějakém znamení. Jeho charakteristika ovlivňuje náš života naši osobnost. Znamení je celkem 12 a společně vytvářejí zvěrokruh. Jeho souhvězdí jsou rozmístěná na hvězdné obloze. Znamení zvěrokruhu pak určuje jeho poloha ke Slunci v daný datum a čas. Znamení se neshodují s měsíci. Každému znamení přináleží nějaké kameny. V jejich pozitivní účinky věřili lidé již v dávné době. Používali je nejen na ozdobu, ale také jako talismany. Některé kultury používaly kameny jako léčivé prostředky.
Rozhodli jste se zatočit s přebytečnými kily po porodu a začít běhat s kočárkem? Jistě je to ideální varianta jak dělat něco pro sebe a při tom zabavit i vašeho potomka aniž byste museli složitě shánět hlídání. Mimo standartní výbavy na běh je však důležité vybrat i správný kočárek, který splní všechny vaše kritéria a očekávání.

Nepřehlédněte

Domácnost by bez pokojových rostlin nebyla to pravé ořechové. I proto se většina lidí snaží o to, aby to v jejich domově žilo a hrálo všemi barvami. Nepěstují se však jen stálezelené rostliny, ale také pokojový ibišek, který není ničím náročným.
Přemýšlíte nad tím, kam byste si s partnerem, anebo sama mohla vyrazit na prodloužený víkend? V tom případě pro vás máme pár tipů, které dozajista oceníte. Poznejte ta nejkrásnější evropská města, do kterých se budete velmi ráda vracet, a na která vám (pro začátek) bude stačit jen pár dní volna.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek