Úterý , 26. 11. 2024

Artur

Na roztřepené konečky platí hlavně prevence. Jak jim předcházet a mít krásné vlasy

Vlasy jsou pro ženy velice důležité. Zakládáme si na nich, bereme je jako pýchu, o kterou je potřeba se neustále starat. Někdy, i přes veškerou péči, se nevyhneme zničení a roztřepeným konečkům. Jak proti nim bojovat?
konečky
Před roztřepenými konečky vás ochrání jedině důkladná prevence.

11. 04. 2023

Kvalita vlasů odráží nejen naši životosprávu, ale také genetické predispozice. Jsou ženy, které mají pevné, krásné a zdravé vlasy od přírody. Pak jsou ženy, které, i kdyby se sebevíce snažily, tak chtěného výsledku nedosáhnou. Kdyby za produkty daly celé jmění, dokonalých vlasů bez roztřepených konečků se nedočkají. Patříte-li do druhé skupiny, neuzoufejte! Existují tipy a triky, které vás ochrání před zničenými a roztřepenými konečky.

Vlas je již neživý. Z toho důvodu nelze „opravit“. Stane-li se vám, že máte roztřepené konečky, nezbývá jiná možnost než zničenou část odstřihnout. Třepení vzniká především nešetrným zacházením. Boj je tedy možný pouze prevencí.

Na délce záleží

Existuje mnoho typů vlasů – silné, slabé, husté, řídké, rovné, vlnité, kudrnaté a tak dále. Všechny tyto vlastnosti ovlivňují chování a vzhled vlasu. Jestliže patříte mezi ženy, které touží po dlouhých vlasech, ne vždy je to možné. Určitý typ vlasu zvládne pouze jistou délku, po jejím překročení se začne ničit a třepit. Čím to je? Konečky jsou nejméně vyživovaná část vlasu. Zažily si nejvíce mytí a rozčesávání. Zkrátka ne vždy dosáhneme dlouhé hřívy až po pas. Ústupek v délce je však kompenzovaný zdravým vlasem.

Jak ochránit vlasy

Ačkoliv je vlas neživý, vyžaduje jemné zacházení. Nejvíce choulostivý vlas je v mokrém stavu. Při sušení vlasů je nikdy nedrhněte intenzivně hrubým ručníkem. Při sušení fénem použijte studený/vlažný vzduch. Raději je nechte volně proschnout.

Přílišné tahání a cukání vlas oslabuje, a tím se láme či třepí. Při hodně zacuchaných vlasech využívejte specializované spreje pro snadné rozčesávání. Nesnažte se vlasy rozčesat najednou, postupujte od konců směrem ke konečkům. Vyhýbejte se hřebenům s ostrými štětinami, které by vám mohly podráždit pokožku a poškodit vlas. Nevhodné jsou také kulaté hřebeny. Sáhněte raději po velkém hřebenu se širokými zuby.

K TÉMATU  Tepláková souprava jako nezbytnost této sezóny

Dále vám vlasy nepoděkují za časté tupírování a vystavování vysokým teplotám. Když už si vlasy musíte žehlit či natáčet, opět použijte ochranné produkty, které vlasy ochrání před teplem. Nemluvě o tom, jak vlasům škodí trvalá ondulace.

Péče o vlasy

Vnější vlivy vysušují a oslabují kůži. Stejně působí i na vlasy. Co znamená vnější vlivy? Sluneční záření, slaná voda či silný vítr. Všechny tyto aspekty vlasy negativně oslabují. Tak jako pokožku po vystavení námaze namažeme výživným krémem, tak i vlasy bychom měly správně hydratovat a vyživovat. Nebojte se využít specializovaných šamponů, kondicionérů i masek. 

konečky
Trápí vás roztřepené konečky?

Jak často chodit ke kadeřnici

Říkáte si, že nevěříte svým očím? Chcete bojovat proti roztřepeným konečkům jinak než stříháním a my vám zde radíme pravidelně se stříhat. ANO! Berte to jako prevenci. Postačí pravidelná návštěva jednou za čtvrt roku a sestřih o pár centimetrů.

Olejová maska

Přílišné mytí vlasy vysušuje. Nemyjte vlasy každý den. Spíše si je poškodíte, než jim pomůžete. Nebojte se půl hodiny až několik hodin před mytím aplikovat do vlasů vyživující olej. Vytvoří ochrannou vrstvu a předchází lámání.

Aplikujte specializovaný olej nebo obyčejný kokosový či mandlový. Nebojte se pár kapek oleje aplikovat i do konečků po umytí. Ne však příliš blízko kořínkům, to by způsobovalo časté maštění vlasů.

olej
Vyživující olej je dobré nanést i před mytím vlasů.

Výživa i zevnitř

Důležité je vyživovat vlasy i zevnitř. To především správnou stravou, vitamíny a minerály. Proti roztřepeným konečkům je účinný vitamin C, B7 nebo B3. Nezapomínejte udržovat správnou hladinu proteinů, které mají na vlasy také významný vliv. 

Ať vaše vlasy potřebují více či méně péče, budou jen tak krásné, jak se v nich budete cítit. A nezapomeňte, že správná péče, pravidelný střih a ideální délka je klíč ke krásným a zdravým vlasům. Přerostlé, ale zničené vlasy nejsou pěkné.

K TÉMATU  Horko, sůl, chlor... Jak v létě pečovat o vlasy?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Otestovali jsme za vás: Které přípravky na vlnky jsou top?

Nejčastější chyby při mytí vlasů. Neničte je a naučte se to dělat správně

Zdroje článku:
www.byrdie.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Zejména během zimy k nám do domácnosti zavítal nevítaný host jménem plíseň. Projevuje se nejen nepříjemným zápachem, ale také tmavými skvrnami poblíž oken nebo v rozích místnosti, kde se drží vysoká vlhkost. Plíseň trápí hlavně majitele bytů, kteří mají plastová okna a jimž se vlhkost vzduchu v příbytku především v zimě pohybuje ve vysokých číslech.
Nebaví vás hlídat si kalorie a přemýšlet nad vším, co sníte? Obědů z restaurace už máte dost a chtělo by to lehčí a zdravější změnu? Vyzkoušejte naše tři tipy na zdravý oběd přímo ze supermarketu.
Nosíme je snad všichni, ale jenom málokdo z nás si uvědomuje, že mohou být skutečně nebezpečná a trvale poškodit naše zdraví. Jen skutečně kvalitní sluchátka toto riziko snižují na minimum, ale co všechno způsobují ta obyčejná?
Proti chřipce se můžete dát očkovat a v případě, že nemoc propukne, lze vsadit na běžně prodávaná syntetická léčiva. Zkusit ale můžete bylinky i sílu přírody.
Tahle kočka zůstává nerada doma sama, a tak se spolu se svým páníčkem pohybuje po městě i na motorce. Nestrpí ovšem žádnou potupnou krabici nebo přepravku, a cestuje raději jako běžný spolujezdec. Vypadá to, že byla dobře proškolená o bezpečnosti na vozovce. Už jste viděly něco podobného třeba u vás ve městě?
Poznala jste skvělého chlapa a všechno mezi vámi vypadá na dobré cestě. Už se scházíte nějaký ten pátek, je vám spolu dobře. Vy ale začínáte mít pochybnosti, jestli s vámi počítá do budoucna, nebo vás vnímá jen jako krátkodobý románek. Jak poznat, že mu jde o vážný vztah a nikoli o krátké povyražení?
Říká se, že střepy přinášejí štěstí. Ještě větší radost vám však udělá, když se žádné sklo nerozbije. Někdy je proto lepší nechat broušený křišťál ve skříni. Takové akce jsou třeba zahradní oslava, piknik s kamarádkami nebo silvestrovský večírek.
Máte špatný den v práci? Nedaří se vám nebo si vás někdo pěkně podal? Nejste jediní, protože tuhle zkušenost má každý. Když se daří, tak se daří. Podívejte se, jak to může vypadat, když něco skutečně nevyjde.
Domov je místem, kde se chceme cítit bezpečně. Již po staletí je ochrana domova důležitou samozřejmostí napříč různými kulturami. I naši předkové chránili své domovy před kletbami, zlými duchy, bídou či útoky nepřátel.
Petr Spálený, ikona české hudební scény, oslavil nedávno své osmdesátiny, přičemž tento životní milník zaznamenal sérií nezapomenutelných koncertů jak na domácí půdě, tak na Slovensku. Jeho hudební cesta, ozářená prvním hitem "Plakalo bejby" z roku 1967, svědčí o neochvějné lásce k hudbě a nepřetržité tvůrčí vášni. Spolupráce s předními textaři a skladateli, jako jsou Jiří Štaidl a Zdeněk Rytíř, Spáleného uměleckou dráhu nejen obohatily, ale i posunuly na novou úroveň. V rámci oslav jeho osmdesátých narozenin byla vydána kompilace "80/Největší hity & duety", která přináší přehled jeho největších hudebních úspěchů a duet. Spálený, který se nechal slyšet o možném novém albě, zůstává i v pokročilém věku stále aktivní na hudební scéně, což dokazuje, že jeho vášeň pro hudbu je nekonečná.
I když venku panuje nebezpečný koronavirus, to neznamená, že žádné jiné nemoci neexistují. S příchodem nového typu koronaviru nedošlo k odstranění ostatních onemocnění, což je dobré mít na paměti. Stále jsou rizikem i jiné choroby, jako je rakovina nebo chřipka. Mnohé nemoci číhají i na ty nejmenší. Prozraďme si nejčastější dětské nemoci, které jsou rizikové pro naše malé ratolesti.
Způsobů uchovávání potravin a úrody je několik – vedle klasického zmrazování v mrazáku můžete také své plodiny zavařit a vychutnat si tak jejich skvělou chuť i několik měsíců poté. Vyzkoušejte tyto snadné tipy a zavařujte v pohodlí domova.

Výběr článků

Vánoce a tradice jdou ruku v ruce. Nejedna z nás jich mnoho z nich dodržuje nebo si děláme vlastní. Jednou z takových poměrně zaběhnutých, je hladovění, neboli půst. Podle této tradice by se měl držet během Štědrého dne půst až do večeře, aby se nám zjevilo zlaté prasátko. Co na to říká naše tělo?
Jakmile vysvitlo sluníčko a konečně se po měsících zimy oteplilo, vsadíme se, že už jste na internetu začala lovit plavky na novou sezonu. V pořádku. S tím úzce souvisí i hubnutí, protože zatímco koukáte na ty holky s perfektní postavou, na sobě najdete obvykle aspoň pár nedostatků, které si umanete do léta spravit. Proto potřebujete jídlo, které vám k vysněné postavě pomůže.
Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!

Nepřehlédněte

Od teď pochopíte, proč má Harry Potter svojí Hedviku. Říká se, že jsou sovy moudré, ale určitě jsou krásné a roztomilé. Tito predátoři mají svůj unikátní vzhled hlavně díky obrovským očím, a přestože jsou to majestátní ptáci, umí si pěkně zablbnout. Podívejte se, jak si dovedou hrát.
V životě se můžeme setkat s celou spoustou onemocnění. Zatímco nad některými jenom mávneme rukou, jiné nás mohou výrazně poznamenat do konce života. A zatímco některé nám jsou moc dobře známé, nad jinými visí jeden obrovský otazník. Přesně takovou nemocí je i Bechtěrevova nemoc či také Bechtěrevova choroba.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek