Pátek , 29. 11. 2024

Zina

Letní péče o vlasy. Jak se ostříhat, chránit před sluncem, chlórem i solí z moře

Letní péče o vlasy je nevyhnutelná, pokud toužíte po zdravé kštici. Letní počasí může vlasy poškodit víc, než zima a mráz. Ostré slunce, slaná nebo chlorovaná voda jsou nebezpečím pro vlasy i pokožku hlavy. Vlasy se vyšisují a hodně vysuší. Roztřepí se konečky, ztratí lesk a mohly by působit matně a neupraveně. Péče o vlasy je ve vedrech náročnější a abyste měly svou hřívu pěknou i v létě, dodržte několik zásad.
Péče o vlasy v létě
Zdroj:123RF.com

12. 06. 2019

Letní péče o vlasy začíná stříháním

Než se dostaneme k jádru věci, je dobré v rámci letní péče o vlasy zajít ke kadeřníkovi. Tedy pokud to nezvládnete samy. Pokud si necháte dobarvovat odrosty, činíte tak zřejmě po celý rok a kadeřnice vám vždycky barvu zároveň trochu oživí. Pokračujte stejným způsobem.

Jestliže se však rozhodujete pro radikální změnu barvy nebo proužky, nechte to na podzim. Peníze, které do své vizáže vložíte na začátku léta, by byly na konci pryč. Ať totiž budete pobývat kdekoli, pokud to bude jen trochu na sluníčku, vlasy se vyšisují a barva nebude taková, jak jste si přála. Před létem odborníci doporučují nechat si vlasy zastřihnout, aby nebyly roztřepené a lépe odolaly letním rozmarům počasí a působení vody. Jestliže máte vlasy hodně husté, nechte si je prostříhat.

Chraňte vlasy před sluncem

Mějte doma několik pokrývek hlavy pro různé příležitosti, jako jsou klobouky nebo lehké letní čepice. Noste je nejen na dovolené, ale i ve městě, a pokud děláte venku, tak i v práci.

Nad hlavou vám stále svítí slunce a v poslední době bývá UV index velmi vysoký.  UV záření působí na vlasy negativně, odčerpává z nich důležité proteiny. Vlas se působením záření otevře a poškodí. Používejte sprej s UV filtrem každý den, než vyjdete. Jestliže jste dlouhovlasá, stáčejte vlasy do drdolu, uchráníte si konečky, které jsou nejcitlivější na poškození.

Na dovolené splachujte chlór a sůl

Vlasy obsahují až 15 % vody. Působením slunce se voda odpařuje a vlasy jsou náchylnější k poškození. Mimo spreje s UV filtrem existují i hydratační spreje, které vlasy ochrání před vysoušením. Na pláži můžete jako ochranu do vody použít voděodolné oleje. Ty vydrží ve vlasech i po plavání. Především se ale nezapomeňte po každém vykoupání osprchovat. Sprchy jsou na plážích a koupalištích běžné. Po návratu domů si každý den umyjte vlasy hydratačním šamponem a použijte pro váš typ vlasů vhodný kondicionér. Alespoň jednou týdně použijte masku, která vaše vlasy posílí.

K TÉMATU  Jaro začalo a s ním i chuť na grilování. Venkovní kuchyně nabídne víc, než jen posezení na zahradě!

Vyrobte si masku na vlasy

Domácí masky nestojí moc peněz a skvěle fungují. Po každé masce vlasy řádně umyjte, aby v nich nezůstaly zbytky. Pomalu s vysoušením. Když můžete, tak je v létě nefénujte, nebo použijte nižší teplotu.

Olivový zábal
Zahřejte 100 ml olivového oleje, aby byl příjemně teplý. Vetřete do suchých vlasů. Vlasy zabalte do igelitové folie a do ručníku a nechte 30 minut působit. Umyjte šamponem.

Avokádová a banánová maska
Rozmixujte nebo vidličkou rozmačkejte 1 zralé avokádo nebo 1 banán, přidejte 1 lžičku olivového oleje a 1 lžičku medu. Dobře promíchejte a naneste na vlhké vlasy. Část vmasírujte do pokožky hlavy. Vlasy rozčešte, zabalte do igelitu a nechte 30 minut působit.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Muži rádi zažívají něco nového a dostávají se na hranici lidských možností. Proto se pro ně skvěle hodí adrenalinové dárky. Jaké jsou v dnešní době možnosti? Inspirujeme vás.
Myslíte si, že máte kufr dostatečně velký, ale když do něj dáte všechny věci, nemůžete ho ani za nic na světe zavřít? Snažíte se do něj vměstnat všechny své věci, ale prostě jste nad jeho limit? Pak byste měli změnit balící taktiku.
Jak docílit toho, abyste měla vlasy nejen lesklé a pevné, ale také zdravé a odolné? Buď si můžete koupit vlasovou masku v drogerii, anebo si připravit vlastní, která vašim vlasům dodá všechny potřebné živiny a za mnohem nižší cenu.
Vánoce se stejně jako každý rok nesou ve znamení jídla a pití. Přejídání je na denním pořádku a střevní problémy jakbysmet. Kromě jídla se však kouzelné svátky na konci roku nesou i ve znamení pohádek a tradičních zvyků. Víte, jaké vánoční tradice dodržujeme u nás, v České republice?
Nestíháte vařit a připravovat si svačiny do práce? Často saháte po polotovarech nebo se stravujete u stánků s rychlým občerstvením, protože si myslíte, že vám to ušetří čas? Možná ano, ale určitě to nešetří vaši peněženku, nehledě na to, že se pak stravujete hodně nezdravě. A chcete s tím něco udělat?
Účes je něco, co může udělat každou ženu krásnou a přitažlivou. Kromě barvy, stylu a také stylingu hraje roli i délka vlasů. Že musí být pouze dlouhé? Rozhodně ne.
Ach, ti komáři! Letošní rok je na ně obzvlášť bohatý. Koupit si v obchodě repelent je jednoduché, máte široký výběr. A co takhle vyrobit si ho doma? Přírodní repelent vás spolehlivě ochrání nejen před komáry, ale i klíšťaty a dalším hmyzem. Přitom se obejdete bez chemikálií a získáte ochranu i pro citlivou nebo dětskou pokožku.
Podzim je ideálním obdobím pro posílení imunity, a můžete toho dosáhnout tím, že zařadíte do své stravy superpotraviny, které jsou bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty.
Podzim je ideálním obdobím pro zpomalení a užívání si rodinných chvil. Přinášíme vám 9 jednoduchých podzimních rituálů, které vám pomohou strávit více kvalitního času s dětmi a partnerem. Od procházek v barevné přírodě až po tvoření podzimních dekorací doma – inspirujte se a vytvořte si nové rodinné tradice, na které budete vzpomínat po celý rok!
Jméno Sofie Švejdová si dobře zapamatujte, protože o ní ještě hodně uslyšíte. Kdo to je, čemu se věnuje a co byste o ní měli vědět?
Horoskop astroložky Nadi Šmídové vám napoví, čemu se následující pracovní týden raději vyhnout, co můžete očekávat, a který den je nejvhodnější odpočívat. Kdy budete plodné v práci, a kdy naopak vypustit a dopřát si masáž? A který den probrat s partnerem váš intimní život?

Výběr článků

Vlastnímu dýchání obvykle nevěnujeme pozornost. Pravdou však je, že bez něj by naše tělo fungovalo jen několik minut, a že jeho kvalita v mnoha ohledech ovlivňuje naše zdraví i celkové rozpoložení.
Pěstitelská sezona je v plném proudu, což znamená, že si lidé ve svém volném čase musí najít čas na svádění boje s mandelinkami. Právě mandelinky jsou totiž největším problémem, který sužuje jejich pěstované brambory. Rozpoznat je není vůbec nic těžkého. Mandelinka bramborová je americký brouček, který je asi dvanáct milimetrů dlouhý a osm milimetrů široký. Většinou je zbarven do bílo-žluta nebo do bílo-oranžova s tím, že ho zdobí černé pruhy.
Pesimisté vám řeknou, že zvládat puberťáka je opravdu otřesné, a dá se jenom v co největším klidu vyčkávat, až toto náročné období přejde. Na straně druhé si můžete vyslechnut tvrzení, že právě v pubertě se z vašeho dítka stává dospělák a sklízíte plody toho, co jste v něm zaseli. Někdy se doslechnete, že pokud se dítěti adekvátně věnujete v předchozích letech, žádná puberta s ním vlastně necloumá. Ať už vnímáte situaci jakkoliv, pokud vás článek upoutal, zřejmě u vás v rodině nastávají změny spjaté právě s výchovou puberťáka.

Nepřehlédněte

Věděli jste, že oblečení může dost závažně poškodit zdraví? Možná si vybíráte oblečení jenom podle barvy, střihu nebo materiálu, ale ne vždycky jsou to ta správná kritéria. Někdy je dobré se zajímat i o to, zdali neobsahuje toxické látky.
V nejhorším případě úmrtí, v „nejlepším“ trvalé následky. Očkování v naší republice bylo zavedeno v letech 1946–1985. Úmrtnost u většiny nemocí klesla o 90-99,9 %. Přesto se i u nás vracejí na scénu nemoci, které jsme znali už jen z literatury: spalničky, dávivý neboli černý kašel, příušnice nebo zarděnky. Jak se jim bránit?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek