Úterý , 22. 04. 2025

Evžénie

Kam na dovolenou? Místa, kde COVID-19 nenajdete

Zatímco většina zatím cestuje jenom prstem po mapě, jiné už nebaví sedět doma. Chtějí něco zažít, i když tomu epidemiologická situace zrovna nenahrává. Jenže panující koronavirus cestování nepřeje už nějaký ten pátek, proto se mnozí lidé rozhodli vydat se na cestu, i když je venku stále hrozící riziko nakažení.
kam na dovolenou
Místa, kde COVID-19 nenajdete. (zdroj foto: www.123rf.com)

15. 12. 2020

Prakticky denně se z médií dozvídáme, jak na tom po stránce koronavirové jsme. Jen hrstka kanálů však zmiňuje země, kde se s tímto typem onemocnění prakticky nesetkali – nebo setkali, ale ne v takové míře. A právě tyto destinace jsou pro trávení zimní nebo jarní dovolené jako stvořené. Kam tedy na dovolenou?

Přestaňte už cestovat jenom prstem po mapě a opět po roce něco zažijte! 

Vzhůru do Pacifiku! 

Jak již bylo zmíněno, ne všechny země na světě byly tak moc zasaženy koronavirem. Najdou se některé, které zasažené tolik nejsou. I když samozřejmě musíte přijet s negativním testem nebo platnými vízy, nákazy koronaviru se tolik nemusíte obávat (a to i díky přísnému dodržování hygienických opatření ze stran poskytovatelů služeb).  

Kupříkladu v Pacifiku se od jara nenachází tolik zemí, jež patří mezi nejvíce zasažené. Právě naopak – zdejší místa se řadí spíše k těm méně zasaženým. Mluvíme o tichomořských státech, jako jsou Marshallovy ostrovy, dále také Šalamounovy ostrovy nebo Vanuatu či Tonga Tuvalu.  

Podle posledních statistik se koronavirová pandemie dotkla nejméně také tichomořského ostrova zvaného Anguilla. Jedná se o místo spadající pod Británii s autonomní správou.  

I Laos překvapil 

Když vypukla koronavirová pandemie, lidé měli pocit, že Laos bude jedním z nejvíce zasažených. Ovšem tato velká země ještě donedávna neevidovala žádný aktivní případ. Zbytek jihovýchodní Asie však nepatří do tentýž kategorie. Na mnoha místech v Asii napáchal nový typ koronaviru opravdu velké škody, na svých bedrech nese onemocnění i několik zemřelých.  

Amerika patří k nejvíce zasaženým státům. Některá místa však zdatně odolávají 

Zemí, kterou nový typ koronaviru opravdu nešetřil, je bezesporu Amerika, respektive Spojené státy americké, jež i nyní denně evidují rekordní množství nakažených. I když to ale na první pohled může vypadat v této zemi opravdu bledě, pravdou je, že některá místa spadající pod americkou správu zdatně odolávají panující nemoci.  

K TÉMATU  4 nejobávanější nemoci, nad kterými svět zatím nevyhrál

Jednou ze zemí je Grónsko, kde si s onemocněním opravdu hravě poradili. Nakazilo se zde jenom několik desítek osob, které se vyléčili. Za zmínku stojí i několik karibských ostrovů nebo Falklandy, kde se dlouhé měsíce neevidoval ani jeden nakažený.  

A co místa v Evropě? 

Nechce se vám cestovat tak daleko? Nechcete strávit hodiny v letadle? Pak zamiřte někam do Evropy! I když to i s Evropou vypadá poněkud bídně, najdou se místa, kde se s koronavirem lidé příliš nepotýkají.  

Třeba takové Faerské ostrovy lze označit za nejúspěšnějšího bojovníka proti koronaviru v Evropě. Během léta se zde evidovali jenom několik stovek nakažených, kteří se však z obávané nemoci už vyléčili. Důvodem toho, že se Faerské ostrovy chlubí tak skvělým skóre je především fakt, že došlo k včasnému zavedení velice přísných restrikcí.  

Ještě donedávna se s minimálním počtem nakažených nepotýkal ani Vatikán, který je nejmenším státem světa. Podobné to bylo i na Manu, kde se nakazilo taktéž jen několik desítek lidí.  

Maledivy jsou aktuálně hitem 

Možná jste zaregistrovali nyní obrovský trend letět na Maledivy. Právě sem míří jedna celebrita za druhou a člověka napadá, jestli je to opravdu země bezpečná. Pravdou je, že i Maledivy se potýkaly s koronavirem, ovšem od léta se plně otevřely turistům za několika podmínek.  

Sice se nemusí do karantény, ale negativní test je podmínkou. Souostroví se za to zavazuje turistům k tomu, že nabídne bezpečné prostředí, kde personál ve službách bude dodržovat hygienická opatření.  

Dalo by se říct, že Maledivy se rozhodly jít do risku, ovšem zatím to vypadá, že se to zemi vyplácí. Turistický ruch začíná ožívat a čísla nakažených zde nijak závažně nestoupají. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Současná hvězda latinské Ameriky, zpěvák Maluma, zavítá v červnu do Prahy! Prodej vstupenek už začal

Jak se připravit na dlouhý let. Co smíte mít v příručním zavazadle a další tipy pro cestování do exotiky

Dovolená s domácími mazlíčky nebo bez nich. Zbytečně je nestresujte

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Úložné prostory patří mezi základní prvky každé domácnosti. Skříně, police, komody, noční stolky, tam všude schováváme naše potřebné i nepotřebné věci. Prohlédněte si chytrá řešení, ať už pro drobné předměty nebo objemnější vybavení.
Datum 26.8. 2022 se vryje do paměti spoustě z nás. Ten den totiž náš svět navždy opustila oblíbená zpěvačka, herečka, moderátorka i textařka Hana Zagorová. Pojďme na ni společně zavzpomínat a připomenout si její kariéru i osobní život. Ne vždy byl totiž její život procházkou růžovým sadem, ale přesto jsme na její tváři vždy mohli spatřit úsměv.
Bylinky nemusí být používány jenom k tomu, aby nám zajímavě ochutily jídlo a aby také zajistili jeho příjemnou vůni. Bylinky jsou odnepaměti používány také v lidovém přírodním léčitelství. My se aktuálně podáváme na ty, které jsou nejlepším pomocníkem pro naše plíce.
Ve středu 16. dubna 2025 se v Národním divadle v Praze konalo poslední rozloučení s hercem Aloisem Švehlíkem. Zemřel 2. dubna ve věku 85 let. Do síně slávy českého divadla a filmu patřil desítky let – od roku 1988 byl členem činohry Národního divadla, kde zanechal silnou profesionální stopu.
Zajíždíte prsty do vlasů a cítíte, jak jsou suché? Štve vás to? V létě byste jim měla věnovat mnohem vyšší pozornost, než kdy jindy. Časté koupání, mytí, slunce, mořská sůl ani chlorovaná voda jim totiž moc nesvědčí. Mnohem rychleji se vysušují a lámou. Jak se o ně starat?
Nákup vánočních dárků se často mění v noční můru, každý z členů rodiny totiž obvykle všechno má, nic nepotřebuje a zejména starší lidé zkrátka nic nechtějí a je velmi těžké se jim zavděčit. Také každý rok řešíte tohle dilema? Nevíte, čím potěšit a obdarovat své nejbližší a docházejí vám nápady? Podle čeho vlastně dárky vybírat a opravdu se trefit? Nikdo nechce dát dárek, který nepotěší. Jděte na to letos chytře.
Na umělé nehty se používá gel nebo akryl. Některé ženy si je nemohou vynachválit. Jiné, a to i ty, které je třeba dočasně používaly, říkají "už nikdy více". Co rozděluje tyto dva tábory? Třeba jen to, že o umělé se nemusíte delší dobu starat a jsou stále upravené. Na přirozených nehtech musíte pracovat denně, jinak nebudou nikdy vypadat dobře.
I letošní léto se neslo ve znamení barev v mnoha zahradách. Zatímco někdo pěstoval klasické růže, jiní se rozhodli pro takzvanou pupalku. Pupalka dvouletá se však i přesto netěší velké oblíbenosti. Je to velká škoda, je totiž tak zajímavá! 
Zvládání rodinného života může být výzvou, ale s několika jednoduchými a efektivními tipy můžete vytvořit harmonii a organizaci ve svém domově. V našem článku "Tipy na organizaci rodinného života" vám přinášíme osvědčené strategie a triky, jak lépe spravovat čas, úkoly a komunikaci ve vaší rodině. Od plánování rodinných aktivit po efektivní rozdělování domácích povinností – objevte praktické rady, které vám pomohou vytvořit klidný a organizovaný rodinný život. Dejte nám šanci vám přinést jednoduchost do každodenního chaosu!
Začátek školního roku bývá pro děti náročný. Především přeladit se z prázdninového módu do toho studijního vyžaduje mnoho úsilí. Nenáročným způsobem, jak se děti můžou začít učit, aniž by si to uvědomovaly, jsou naučné filmy a seriály. Jen posadit děti před obrazovku ale nestačí. Důležité je s nimi o pořadech mluvit. Jak na to?
Stále ještě pracujete na svém novoročním předsevzetí a usilujete o shození posledních vánočních kilogramů? Pak patříte mezi posledních pár statečných. Většina to už dávno vzdala, tudíž už nyní si můžete pogratulovat. Vy se však místo gratulací ptáte sami sebe, jak poslední povánoční kilogramy shodit. Těch posledních pár kilo jde totiž dolů opravdu stěží.
Podzim je ideálním obdobím pro zpomalení a užívání si rodinných chvil. Přinášíme vám 9 jednoduchých podzimních rituálů, které vám pomohou strávit více kvalitního času s dětmi a partnerem. Od procházek v barevné přírodě až po tvoření podzimních dekorací doma – inspirujte se a vytvořte si nové rodinné tradice, na které budete vzpomínat po celý rok!

Výběr článků

Ekologické rodičovství není jen módní trend, ale způsob, jak předat dětem důležité hodnoty týkající se ochrany naší planety. Udržitelný životní styl může pomoci snížit vaši ekologickou stopu a zároveň zajistit zdravější prostředí pro vaši rodinu. Zde jsou praktické tipy, jak začít:
V dnešním společenském kontextu se stále více mluví o fenoménu známém jako 'Incely'. Ale kdo jsou vlastně Incelové a co tato identita znamená? Tento článek se zaměřuje na rozklíčování termínu 'Incel' a poskytuje pohled do života mužů, kteří se identifikují jako involuntary celibate. Přinášíme vám analýzu, příčiny, a zkoumáme, jaká společenská témata a výzvy mohou přispívat k formování této specifické komunity.
Ano, saláty jsou lehké, plné vitamínů a osvěží. Že vás ale nezasytí a máte po nich hlad? Prozradíme vám, jak to udělat, aby vám po salátu nekručelo v žaludku a ještě patřil do dietního jídelníčku. Pak vám hubnutí půjde samo. Zkuste to!

Nepřehlédněte

Zdraví máme jenom jedno, proto bychom na něj neměli zapomínat. Je důležité, abychom si uvědomili zejména jednu věc, a sice že se na pevnosti a odolnosti našeho zdraví podílí i to, co jíme. Každodenní přísun potravin buď zdraví naprosto ruinuje, nebo mu prospívá. Jak jste na tom vy? Cítíte se po svém jídelníčku zdravě a fit? Nebo máte z jídla výčitky? Či snad některé potraviny vaše tělo zcela odmítá?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek