Čtvrtek , 28. 11. 2024

René

Fenomén tuhý šampon: Šetří vlasy, pokožku, planetu i peněženku!

Tuhé mýdlo zná každý. Z našich domácností jej vytlačilo mýdlo tekuté, takže klasická tuhá mýdla jsme si zvykli dávat tak maximálně do skříně pod oblečení, aby nám ho hezky provonělo. Jenže v poslední době se k nám zase vrací, a nejen mýdlo tuhé ale na trhu se objevily i tuhé šampony na vlasy.
šampon
Tuhý šampon obsahuje jen to, co vaše vlasy potřebují. (foto: 123rf.com)

29. 12. 2021

Používání tuhých mýdel i šamponů má své výhody, už jen proto, že tuhá mýdla jsou přírodní a neobsahují žádné chemické přípravky, které dráždí naši pokožku. Obojí je tedy ekologickou variantou a tím výčet výhod těchto produktů zdaleka nekončí. Možná si ale říkáte, jak vám takový tuhý šampon vlasy vlastně umyje? Nebojte se, je to velmi snadné.

Jak tuhý šampon vypadá a co obsahuje?

Tuhý šampon vypadá na první pohled jako to klasické tuhé mýdlo, které všichni tak dobře známe. Co se týče složení, je tam obrovský rozdíl mezi šamponem tekutým a tím tuhým. Tuhý šampon totiž neobsahuje vodu, takže není zapotřebí, aby do něj byly přidávány chemické konzervační látky. Jde tedy o ekologický výrobek, čistě přírodní a obvykle místo chemických přísad obsahuje esenciální či rostlinné oleje nebo například bambucké máslo.

Nemusíte se bát, že by tyto šampony vlasy vysušovaly. Není ani zapotřebí vlasy po umytí dále ošetřovat, některé druhy tuhých šamponů obsahují i složky, které vlasy krásně zjemní. Ty jdou následně dobře rozčesat a také neelektrizují.

Jak tuhý šampon používat?

Pokud vás tuhý šampon zaujme, nabízí se otázka, jak se vlastně používá. Přece jen je to jedna kostka. Jak se asi aplikuje na vlasy, aby se umyly? Velmi jednoduše. Je to stejné, jako když si chcete ruce nebo tělo umýt tuhým mýdlem. Na mokré vlasy se aplikuje tuhý šampon tak, že se vlasy po celé jejich délce několikrát přejedou, dokud nevznikne pěna. Šampon následně krouživými pohyby do vlasů vmasírovat a opláchnout, jak jsme zvyklí.

Pak je potřeba kostku uložit do krabičky či misky pro další použití a máte hotovo. Můžete si navíc být jistí, že tuhý šampon vydrží mnohem déle než jedna lahvička toho tekutého. Pokud totiž aplikujeme tekutý šampon, obvykle ho použijeme moc. U tuhého šamponu stačí vlasy opravdu jen několikrát přejet po jejich délce. Takže můžete ušetřit i svou peněženku, nejen planetu.

K TÉMATU  Perly slaví comeback. Jak se neutopit v jejich jemnosti a eleganci?

Výhody používání tuhého šamponu

Mezi obrovskou výhodu samozřejmě řadíme i to, že tuhý šampon opravdu déle vydrží. Navíc jde o ekologický výrobek, který vždy spotřebujete do posledního kousíčku, protože i když se vám kostka začne lámat, dá se zase spojit stejně, jako jsme to dělávali s tuhým mýdlem a můžete ho používat zase dál. Tuhý šampon svým složením nezatěžuje naši planetu a jde o čistě přírodní a nezávadný produkt.

V některých obchodech se dokonce prodává bez obalu. Musíte si tedy přinést svůj vlastní obal nebo rovnou krabičku, do které jej následně budete ukládat. Dá se sehnat jako kusový výrobek nebo ve specializovaných ekologických prodejnách i na váhu.

Další výhody tuhého šamponu

Tuhý šampon se stejně jako tuhé mýdlo nemůže vylít, což oceníte především když cestujete. Je to ideální společník do kufru nebo tašky. Nikdy se nemusíte bát toho, že by se vám rozlil a něco ušpinil. Tím, že nemá těžký plastový obal, také šetří místo a nezvedne vám váhu zavazadla. I na vaně či na rohu sprchového koutu zabere jen málo místa.

V neposlední řadě jistě oceníte právě jeho unikátní složení. Vlasy nejsou vysušené, nejsou zničené, naopak jsou po použití tuhého šamponu hydratované a krásně voní. Vděčná vám bude i vlasové pokožka, která nebude dostávat zabrat žádnými chemickými přídavky, které se do běžných šamponů dávají a následně způsobují například lupy. Máte proto dost pádných důvodů změnit své návyky a pouvažovat o jeho používání.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Suchý šampon. Jaké zázraky s ním můžete dělat? Který si zvolit a jak s ním správně zacházet, aby byl výsledek opravdu dokonalý?

Vlasy v zimě trpí. Jak o ně pečovat, aby vypadaly stále zdravě a silně?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Praha, 9. prosince 2021: Přírody si vážíme a je pro nás důležitá, nicméně náš vztah s ní vnímáme jako příliš povrchní. I to zjistil průzkum společnosti VELUX realizovaný v osmi evropských zemích včetně České republiky. Jsme přesvědčeni, že pobyt v přírodě pomáhá našemu fyzickému i psychickému zdraví, nicméně jen zřídka pozorujeme např. ptáky, stromy nebo mraky. Někteří lidé stráví až třetinu svého života před obrazovkou. Jak se tedy v dnešní době technologií přiblížit světu venku?
Ptáte se, jak souvisí zrak s životním stylem? Můžeme jej ovlivnit, například stravou, pitným režimem, (ne)kouřením, ne(stresováním se), fyzickou aktivitou? Na otázku, jak souvisí zrak s naším životním stylem a jak chránit svůj zrak, nám odpověděla primářka oční kliniky.
Otevíráte schránku a mezi letáky vidíte obálku s pruhem. Nervozita je na světe. Co to přišlo? Je to pokuta nebo snad exekuce? Nebo nějaké špatné parkování? Ne všechny obálky s pruhem jsou důvodem k nepokoji.
Zařizujete si novou kuchyň a přišlo na výběr osvětlení? Máme pro vás pár tipů, jak ho vybrat, abyste se tam cítili příjemně a taky bezpečně. Přeci jen jde o místo, kde se používají nože a další náčiní, u kterého je třeba dbát opatrnosti.
Býti potomkem slavného rodiče nebo rovnou obou rodičů se může jevit jako nelehká pozice. Od takovýchto jedinců se mnohé očekává, ať už zdědění krásy nebo talentu. Někteří se rozhodnou jít ve šlépějích svých rodičů, jiní zvolí o něco jiný směr a další se zase světu popularity snaží co nejvíce vyhnout a žít si svůj život mimo vědomí veřejnosti.
Ovdověla jsem velice brzy, bylo mi dvaačtyřicet, když můj manžel zemřel na infarkt a od té doby jsem zůstala sama. Abych svůj život nějak vyplnila, hodně jsem se upnula na dceru, která byla ráda. Vždyť jí alespoň měl kdo pomáhat s jejími třemi dětmi, na které neměla čas, protože chtěla budovat kariéru.
Sotva jste se vrátili ze záchodu a už je to zase tady. Musíte si znovu a naprosto neodkladně odskočit na malou. Máte totiž pocit, že váš močový měchýř každou chvíli praskne nebo že zkrátka nedojdete na toaletu včas. Ve výsledku ale dost často zjistíte, že co se objemu týče, jakoby to bylo mnoho povyku pro nic. Poznáváte se v tom?
Jaro se pomalu přelévá do léta, a tak začínají lidé řešit, jak budou vypadat v plavkách. Ať už u českých řek, rybníků či bazénů, nebo někde u moře. A přiznejme si, že po roce všemožných protiepidemických opatření, zavřených tělocvičen a fit center nebo zákazu lyžování je ve formě jen málokdo. Proto byste mohla ocenit cvičení pro zpevnění zadečku, která zaručeně fungují.
Chcete-li být sebevědomé bytosti, které mají vlastní názor a umí asertivně jednat, bude dobré, když se zaměříte na vlastní intuici. Ta lze trénovat na více úrovních. Pokud jste tímto tématem nepolíbení, nezoufejte. Na následujících řádcích si totiž povíme vše podstatné o tom, co má na rozvoj intuice vliv. Proto čtěte a nechte se inspirovat společně s námi. Co je to intuice a proč se vyplatí jí naslouchat?
Všichni milujeme vůni vypraného ložního prádla. Ulehnout do převlečené postele a nechat si něco pěkného zdát - to je v našich očích ideální odměna za náročný den. Jak často ale u vás doma převlékáte postel? Většina lidí to bohužel dělá špatně a následně se o své lůžko (často nevědomky) dělí se stovkami bakterií. To už není tak lákavá představa, viďte?
Středa přeje odpočinku. Co všechno ještě dnes slibují hvězdy? Napsala pro vás astroložka Naďa Šmídová.

Výběr článků

Natáčet zpravodajství naživo umožní zachytit nečekané situace. Chybu udělají samotní komentátoři, ale často se do záběru dostane skutečné překvapení. Výsledek většinou pobaví, zvlášť, když se reportáž povede odvysílat přímo v hlavních zprávách.
Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.
Zesnulý psycholog Radek Ptáček (✝48) byl známý svým odporem k fyzickým trestům a podporou respektující výchovy. Jeho 12 zásad rodičům ukazuje, jak vychovat psychicky stabilní děti bez použití nátlaku a trestů.

Nepřehlédněte

Agresivita zahrnuje komplex jednání, které patří do lidské společnosti. Nelze ji ze života vyloučit, protože má nejen své negativní, ale také pozitivní stránky. Pomáhá nám přežít i překonat různé překážky. Pokud se však projevuje ve formě destrukce a násilí, do společnosti nepatří.
Ženšen mnohým z nás něco říká, ale přesně definovat, k čemu vlastně slouží, je pro obyčejného laika nadmíru těžké. Přitom ženšen představuje důležitou bylinu, jejíž vlastnosti zná každý zkušený lékárník.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek