Černý zabiják
Milovníci mořských živočichů si přijdou na své v dokumentu Černý zabiják. Ten líčí chov kosatek a jejich držení v zajetí zábavních parků, kde s nimi pracují cvičitelé a kosatky pravidelně předvádí show před publikem. Ačkoliv jsou tato vystoupení mezi lidmi oblíbená, málokdo však tuší, kolik ”krve” se za nimi skrývá. Život v zajetí je pro kosatky nebezpečný a traumatizující, což je následně nebezpečné pro všechny lidi, kteří s nimi přijdou do kontaktu.
Dokument se zaměřuje na samce kosatky Tilikuma, který se také ocitl v zajetí delfinária a usmrtil hned několik lidí.
Woodstock 99: Totální provar
Ještě mnozí z nás si pamatují a možná se i někdo zúčastnil největšího hudebního festivalu na světě. Vize Woodstocku v roce 1969 se nesla v duchu klidu a míru za přítomnosti těch největších legend. A i když to byl festival, který se tak nějak organizačně nepovedl, stal se klíčovým momentem v historii, co se týče populární hudby. Třicet let na to se Woodstock vrátil, ovšem v naprosto jiném měřítku, jehož symboly se staly nepokoje, brutalita a násilí.
Dokument se snaží odhalit důvody, proč se Woodstock v roce 1999 absolutně zvrhnul v něco šíleného.
Jaderná havárie v Three Mile Island
Věděli jste, že i v Pensylvánii došlo k jaderné havárii podobně jako v Černobylu? V roce 1979 se v jaderné elektrárně Three Mile Island stala nehoda, kterou pracovníci elektrárny naprosto nezvládli. Nehoda naštěstí nemá na svědomí žádné lidské životy jako Černobyl, dokonce nebyl ani zpozorován únik radioaktivních látek.
Dokument poukazuje na fakt, že v elektrárně pracovali, ač vzdělaní, ale naprosto nezkušení pracovníci, které nehoda zcela překvapila. Tolik zmatků a chyb se nedopustil vlivem vysokého stresu snad nikdo. Kdo naprosto selhal a proč úřady lidem lhaly?
Právě jsem zabil tátu
Tomu mladíkovi bylo pouhých 17 let, když se sám přiznal, že svého otce zastřelil. Vinu nikdy nepopíral. Anthony Templet neměl zrovna ukázkové dětství, jeho otec mu ani nikdy nedopřál chodit do školy jako ostatním. Co se v ten den skutečně stalo a co této tragédii předcházelo se dozvíte v třídílném dokumentu.
Miminka z divočiny
Příroda je kouzelná, zvláště když je plná malých zvířecích miminek. Nechte se vtáhnout do jejich života, který je plný her, ale také nebezpečí, protože i mláďata se musí naučit, jak v přírodě přežít, na co si dát pozor – zvláště, když přijdou o své rodiče.
Själö – Island of Souls
V Baltském moři se nachází ostrov Själö, který skrývá velké tajemství. Na ostrově se totiž nacházela instituce, která zkoumala stavy psychicky narušených žen. Ty tu ovšem nebyly ze své vlastní vůle, ale drželi je tu násilím. Mladá filmařka se v dokumentu snaží po letech zjistit, jaká zvěrstva se za zdmi odehrávala, i když už instituce dávno nefunguje.
Zadržet dech: Pod ledem
Také vás děsí představa, že jednou uvíznete pod ledem? Příběh Finky Johanny Nordblad odstartoval v roce 2010, kdy se jí stala nehoda na kole. Aby se zlomená noha co nejdříve uzdravila, byla jí doporučena léčba studenou vodou. O pět let později v roce 2015 pokořila rekord, kdy uplavala 50 m pod ledem na jeden nádech. A tak se Johanna Nordblad snaží tento rekord dále překonat. Podaří se jí to?
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Podvodník z Tinderu: Simon Leviev vylákal miliony, proslavil ho Netflix
Seriály na Netflixu, které stojí za zhlédnutí. Už jste je viděli?