Peeling, mikrojehličkování a mohli bychom pokračovat. Způsobů, jak pečovat o svou pleť, je více než dost. Každá z metod má vždy své odlišnosti, vlastnosti, případně vedlejší účinky, proto je jen na nás, vybrat si pro sebe takovou, která naplno vyhovuje naší pleti. Cíl už máme jasně vytyčený – chceme krásnou a zářivou pleť s miminem nedokonalostí. A přesně to dokáže zajistit také moderní dermaplaning.
Co je dermaplaning?
Dermaplaning je bezpečné a neinvazivní ošetření pleti za pomoci ostré čepele, která odstraňuje odumřelé kožní buňky a jemné chloupky, dokonce i ty téměř neviditelné. Díky tomu, že dermaplaning ve své podstatě funguje jako peeling a zároveň pleť zbavuje drobných chloupků, bude vaše pleť krásně jemná, hebká a viditelně mladší. A nemusíte se bát, že by vám po proceduře narostly tmavší a hrubší chloupky. Budou vždy svými vlastnostmi stejné a porostou běžnou rychlostí.
Jaké jsou výhody dermaplaningu?
Rozjasněná, čistá a prokrvená pleť. Přesně to jsou hlavní benefity, které po využití této procedury získáte. Výsledek pak uvidíte hned po prvním použití. Dermaplaning má však další výhodu – zjednodušuje práci všem krémům, sérum a dalším přípravkům, které snadno pronikají přímo do vaši pokožky a zvyšují tak učinnost všech látek. Především odumřelé kožní buňky totiž v tomto ohledu představují určitou bariéru, která brání jejich vstřebávání. Pokud si navíc každý den neumíte představit bez make-upu, potěší vás, že díky dermaplaningu dosáhnete rovnoměrného nanesení bez nechtěných flíčků a map.
Na co si dát určitě pozor?
Samozřejmě stejně jako každá metoda i dermaplaning může mít vedlejší účinky a svou povahou se úplně nehodí pro každou pleť. Ačkoli ošetření je bezpečné a zcela bezbolestné, zanechává pokožku citlivější a náchylnější ke spálení. Je proto vhodné se po proceduře vyhýbat přímému slunečnímu záření. Zapomínat byste neměli ani na hydratační opalovací krém s dostatečně vysokým ochranným faktorem. Riziko dehydratace, spálení a podráždění pokožky je totiž krátce po ošetření podstatně vyšší.
Také pokud trpíte na akné, mohl by dermaplaning rozšířit nežádoucí bakterie i na další místa vašeho obličeje. To samé platí rovněž v případě, že trpíte na kožní onemocnění zvané růže. V souvislosti s tím totiž může dojít nejen k většímu podráždění, ale také znatelnému zarudnutí pokožky.
Dermaplaning by neměl být využívaný po spálení od slunce, stejně tak v momentě, kdy máte za sebou jiné procedury – třeba chemický peeling, mikrojehličkování nebo třeba injekční výplně.
Dermaplaning v domácí pohodě
Metodu dermaplaningu samozřejmě můžete využít v kosmetických studiích, kde se ceny pohybují v řádech korun až stovek. Pokud ale máte hektický rozvrh a těžko hledáte přes den volnou chvíli, potěší vás, že celou sadu si můžete pořídit i domů. Pořizovací cena se podle značky pohybuje v několika stovkách korun. Zařízení pro domácí použití jsou naštěstí vylepšená a zdokonalená tak, abyste dosáhli požadovaného výsledku a přitom pro vás bylo celé ošetření příjemné.
Nedílnou součástí těchto pomůcek jsou také bezpečností prvky, které brání v pořezání pokožky. Některé dokonce nabízejí i jemné zvukové vibrace, o kterých se předpokládá, že pomáhají stimulovat tvorbu kolagenu a posilovat pokožku. Co se pravidelného použití týče, ideálně byste měli dermaplaning využívat každý měsíc.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Připravte si domácí peeling a vyhlaďte svou pokožku. Recept pro letní dny