Existuje hned několik metod prodlužování vlasů. Každá je vhodná pro jiný typ vlasů a vyznačuje se specifickými vlastnostmi. Na výběr máte z těchto možností. A samozřejmě každá má své výhody a nevýhody.
Metody prodlužování vlasů
- Keratin – Mezi nejoblíbenější metody, co se týká prodlužování vlasů, patří metoda za pomoci keratinu. Jednotlivé prameny zakončené keratinem se přitaví k vašemu pramenu vlasů. Velkým bonusem je, že spoj není vůbec vidět a téměř ani cítit na dotek.
- Trubičky – Na stejném principu prodloužení funguje prodlužování pomocí plastových trubiček. Na pramen vlasů se navleče plastová trubička, která se za vysoké teploty roztaví. Nevýhodou ale je velikost spojů, které už v tomto případě vidět jdou a také jdou znatelně cítit.
- Tape-in – Zhruba třícentimetrové pásky vlasů se na vlasy připevní lepidlem. Jakmile odrostou, lepidlo se pomocí speciální vodičky rozpustí a pramen vlasů se posune zase blíže ke kořínkům.
- Clip-in – Nejméně namáhané vlasy jsou po prodloužení vlasovým pramenem tzv. clip-in, kdy se sponkami připevní k vlasům. Tato metoda zažívá v poslední době velký boom, protože tak ze dne na den můžete měnit svou vizáž.
- Přišívání – Tato metoda funguje na principu, kdy se na přirozené vlasy napletou či přišijí prodlužované vlasy v řadách od ucha k uchu.
Výběr správné metody prodlužování vlasů závisí na rozpočtu, preferencích a typu vlasů jejich budoucí nositelky. Zatímco keratin a tape-in prodloužení lze použít na téměř jakoukoliv strukturu vlasů, přišívání vlasových pásků je vhodné spíše pro kudrnaté vlasy, kterými se pyšní zejména černošky. Právě jejich vlasy mají dostatečnou sílu a texturu, aby udržely přišitý cop. Prodloužení metodou s keratinem je časově asi nejnáročnější, ovšem vydrží nejdéle (zhruba 3 až 4 měsíce). Metoda tape-in je mnohem rychlejší, ale vyžaduje častější údržbu (každých 6 až 8 týdnů).
Lidské versus syntetické vlasy
Když přijde na nákup vlasů, dostanete to, za co zaplatíte. Cena se výrazně liší v závislosti na kvalitě vlasů a také na požadovaném množství, tloušťce a délce.
- Panenské lidské vlasy jsou té nejvyšší kvality, což se logicky projeví na ceně. Jejich vlasová kutikula je zachovaná, místo aby byla odstřižená, a všechny vlasy jsou řazené ve směru růstu, čímž si zachovávají přirozenou měkkou a hedvábnou texturu.
- Syntetické vlasy jsou mnohem levnější, ale nedá se s nimi pracovat tak, jako s lidskými. Ne vždy totiž vydrží tepelný styling a snadno se zacuchají.
Podle čeho vybírat?
Základním kritériem při výběru vlasů je důležité sladit barvu a strukturu prodlužovaných vlasů s barvou a texturou vašich přirozených vlasů. Pokud jsou vlasy suché, snadněji se zamotají. Také se vyhněte vlasům s nadměrným leskem. Lesklé vlasy jsou potažené silikonem, který se rychle opotřebuje a povede k zacuchání a zmatnění. Kromě toho je také dobré vyhledat zkušeného kadeřníka, který vám se vším profesionálně poradí. Při nesprávné aplikaci nebo odstranění může totiž dojít k výraznému poškození vašich vlasů a to určitě nechcete. Však kvůli čemu jste také do prodloužení vlasů šla?
Péče o prodloužené vlasy
O prodloužené vlasy je třeba pečovat stejně jako o vaše přirozené vlasy, a to velmi jemně. Pozor si dejte zejména s mokrými vlasy, které se doporučují nejdříve vysušit pomocí prstů, a až následně dokončit styling kartáčem. Při česání se vyhněte tahání nebo škubání za spoje, v tomto případě je rozčesávejte od konečků. Dejte si pozor také na různé vlasové olejíčky, které by neměly přijít do kontaktu s kořínky. Mohlo by se stát, že by se nějaký spoj uvolnil. Na noc si dejte vlasy do culíku, aby se během spánku nezacuchaly.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Hit posledních let: Handmade kosmetika. Má však své výhody i nevýhody