Sobota , 30. 11. 2024

Zina

Jak předejít krizi, když svou práci vykonáváte práci z domova

Pokud pracujete z domova, například tvoříte weby, píšete články nebo se věnujete jinému odvětví, jistě se setkáváte s problémy, které provází snad každého. Práci z domova si určujete sami, volíte si pracovní dobu i množství práce.
homeoffice
Při práci s počítačem byste měli myslet na světelné podmínky- (zdroj foto: 123rf.com)

Doma toho můžete tvořit mnoho, udělat si pauzu na jídlo nebo na nějaké povinnosti. Často se stává, že tak práci odkládáte a přicházíte o peníze pouze kvůli přílišné volnosti. Jak tedy předejít problémům při takzvaném home office?

Pracovní prostředí

Je třeba volit vhodné pracovní prostředí. Práce u notebooku vyžaduje správné sezení, aby vás po čase neprovázely problémy se zády. Vytvořte si doma místo pouze pro práci a té se věnujte pouze zde. Nejlépe pohodlná židle a kancelářský stůl někde v místnosti postačí.

Je třeba odpojit vaši práci od běžného života, abyste dokázali fungovat, socializovat se a rozvíjet. Po delší době je i tak možné, že vaše práce začne být příliš stereotypní, proto je vhodné změnit pracovní místo úplně. Zajděte si do kavárny, objednejte si dobrou kávu či něco dobrého k pití a pracujte. Taková změna vám pomůže se dostat z osamělého stereotypního života.

Faktory ovlivňující kvalitu

Krize bývá způsobena i mnoha okolními faktory. Nedostatečný přísun vzduchu, který pravděpodobně při delším pobytu v jedné místnosti nevnímáte, je třeba vyvažovat. Po pár hodinách vyvětrejte místnost a hned se bude pracovat lépe. Pocit únavy je kromě zadýchané místnosti možné získat nedostatkem spánku, nedostatečným pohybem a přísunem tekutin.

Snažte se spát stále stejný počet hodin, ne příliš dlouho a raději se naučte vzbudit se dříve. Ranní práce vám pak rozšiřuje možnosti, kterým můžete věnovat zbytek dne. Například pro prosezeném dni u počítače je dobré zacvičit si, jít se projít nebo do posilovny. Zkuste několik dní pouze ležet a zjistíte, jaký vliv to bude mít na vaši motivaci k pohybu. Stejně tak je třeba pít dost vody, aby se tělo dostatečně okysličovalo.

Socializujte se

Práci z domova je vhodné doplnit alespoň jednou, nejlépe dvakrát týdně o setkání s přáteli. Každý den se doma vidíte s tou samou osobou nebo dokonce bydlíte úplně sami a to pro psychické zdraví není přínosné. Setkávání se s ostatními lidmi vám posílí psychické zdraví a vy se navíc naučíte nemyslet jen na práci.

K TÉMATU  Spánek po obědě? Je to zdravé! Ale jen do určité míry

Práci z domova si pečlivě organizujte

Nejlepší však, co můžete udělat pro zbytek týdne, kdy se s nikým nesetkáváte a jste pouze doma, je organizace. Být sám tři dny za sebou se pro daného člověka zdá jako věčnost, proto je ideální mít předem promyšlený rozvrh prací, přestávek a povinností. Předejdete tak chaosu a sepsání harmonogramu vám umožní lépe zvládat tyto osamělé dny.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Léto je ideálním obdobím pro dobrodružství a zábavu. Pokud přemýšlíte, jak zabavit děti během letních prázdnin, máme pro vás spoustu inspirace. Od venkovních her po tvořivé projekty – tyto aktivity nejen zabaví vaše děti, ale také podpoří jejich rozvoj a kreativitu.
Mnoho z nás pěstuje pokojové květiny ve svých bytech. A mnoho z těchto bytů má balkon (i když největším luxusem pro pěstitele je slunná lodžie, kterou lze proměnit v rozkvetlou zahradu). Nicméně pěstování květin na balkoně (tzv. balkónovek) se poněkud liší od běžného pěstování květin uvnitř bytů a domů. V čem konkrétně a jak se o balkónovky starat se dočtete v článku.
Květináče dnes mají spoustu podob. Ty venkovní mohou být i samozavlažovací, ale nejdůležitější je materiál. Oblíbené jsou betonové nebo ratanové květináče. Samozřejmostí jsou ale i klasické keramické květináče, a nejlevnější variantou jsou potom ty plastové, které ale také umí vypadat k světu.
Měsíček lékařský je letnička, která dorůstá právě teď až do půlmetrové výšky. Sbírá se od poloviny června do konce srpna nebo počátku září a je to všestranná léčivá bylina. Využijte jejích účinků i vy a přidejte ji do domácí lékárničky nebo své kosmetické výbavy.
„Není ta omáčka moc kyselá? Nejsou ty knedlíčky moc mazlavé?“ Citát z oblíbeného filmu dokumentuje, jak málo si některé ženy věří. A to i v případě, že svou práci zvládají skvěle. Jste jedna z nich? Také máte pocit, že nic neuděláte perfektně? Možná se jen podceňujete. A že nejste dokonalá? Hoďte pochybnosti za hlavu a mějte se ráda!
Závěť má podle platného občanského zákoníku větší moc, než dědictví ze zákona. Tak můžete určit, komu připadne konkrétní majetek. Pokud žijete v druhém či třetím manželství, či dokonce jen v partnerství, můžete mít dostatek důvodů, proč svůj majetek tímto způsobem rozdělit. Závěť rozhodně nepodceňujte.
O nemocech se většinou nevtipkuje, ovšem výjimkou je nemoc zvaná Alzheimer, o které se mluví v mnoha starších i novějších vtipech. Dalo by se říct, že lidé o Alzheimerově nemoci vtipkují do chvíle, dokud se s chorobou nesetkají tváří v tvář. To pak jdou žerty stranou, jelikož se pochopí, že se jedná o závažnou nemoc a že to opravdu není legrace.
Čtení je v dnešní době stále vzácnějším koníčkem, zejména u dětí. Ty totiž mnohem raději tráví čas nad displejem chytrých mobilních telefonů, s tabletem v ruce nebo třeba před televizí. Kéž by existoval nějaký způsob, jak lásku ke čtení u dětí probudit. Naštěstí ale jeden způsob skutečně existuje. Vyzkoušíte ho?
Co dnes velí hvězdy? Začněte hubnout nebo ozdravovat jídelníček. Dejte si také pozor na uši a krk a chraňte svá záda. Co ještě říkají pro dnešek hvězdy?
Víte, kolik času denně strávíte na sociálních sítích? Ne? My vám to povíme. Je to něco málo přes dvě hodiny. Ano, je tomu skutečně tak. Dvě hodiny denně neděláte nic jiného, než že sledujete, co se kde šustne. Přitom byste ty dvě hodiny mohli trávit něčím mnohem užitečnějším. Ke všemu, když v nás sociální sítě vzbuzují ne zrovna pozitivní náladu.
Jíte dostatek mrkve, sladkých brambor, paprik, brokolice, vajec a lososa? Pokud je vaše odpověď záporná, žádný div, že vás vaše vlasy dohánějí doslova k šílenství. Čím dalším se na jejich stavu a vzhledu dá chutně „zapracovat“?
Snídaně dělá den – to je staré známé pořekadlo, které platí od dob dávno minulých až po moderní současnost. Právě snídaně by nám měla dát potřebné živiny a energii potřebnou pro následující den. Její součástí by tak měly být hlavně suroviny, které obsahují důležité bílkoviny, vlákninu a další nepostradatelné látky. I proto jsou její součástí ovesné vločky - tedy měly by být její součástí.

Výběr článků

Pod pojmem detox si nepředstavujte plán na zhubnutí. Mělo by jít spíš o odlehčení po období, kdy jste hřešily a pochutnávaly si na potravinách, které nejsou pro tělo ideální. Čekat na jaro nemusíte. Detox můžete spustit kdykoli. Jen je potřeba přizpůsobit výběr potravin ročnímu období.
Letní čas je jako stvořený pro veselé vodní radovánky všeho druhu. Do programu plného zábavy je však dobré zahrnout i nějaké to učení. Například lekce plavání. Nechte se inspirovat našimi pěti tipy, jak naučit dítě plavat, a brzy bude jako rybka ve vodě.

Nepřehlédněte

I přes to, že nás občas potrápí nepříjemné deště, léto je stále v plném proudu a sním jsou stále ještě otevřené dveře pro výlet na kole. Je však potřeba mít na mysli, že pokud berete cyklistiku alespoň trochu vážně, existuje řada doplňků, které vám zážitek z jízdy značně vylepší! Pojďme se společně podívat, čím vším můžete podpořit svůj dokonalý cyklo výlet ať už sám, s přáteli, či rodinou. 
Ať už jsou ve špenátovém salátu, restované nebo v omeletě, houby jsou chutnou pochoutkou nabitou živinami. Obsahují selen a ergothionein, což jsou silné antioxidanty. Také zde najdeme vitamíny skupiny B. Ačkoli jsou bílé potraviny často považovány za chudé na živiny, houby jsou výjimkou. Obsahují mnoho minerálů, jako je selen, draslík, měď, železo a fosfor, které se v potravinách rostlinného původu často nenacházejí. Ačkoliv se mezi sebou liší, všechny houby se mohou pochlubit působivým nutričním profilem. Níže si představíme 7 důvodů, proč by měly houby být pravidelnou součástí jídelníčku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek