Sobota , 23. 11. 2024

Klement

Piercing v létě: Ano, nebo ne? Novou parádu si schovejte na podzim

Plánujete si nechat v létě udělat piercing? V tom případě je dobré si předtím něco zjistit. Ne každý čerstvý piercing se v létě dokáže rychle zahojit. A navíc vás čeká i mnoho dalších nepříjemností.
piercing
Nakolik se těšíte, počkejte s novým kroužkem do podzimu.

16. 08. 2022

Některé druhy piercingů vám v renomovaných tetovacích a piercingových studiích v létě zkrátka nepíchnou. Proč? Protože dobrý tatér a piercér je vždycky zodpovědný a snaží se svému klientovi před provedením úkonu co nejlépe vysvětlit, co všechno ”zákrok” obnáší.

Mezi piercingy, se kterými byste měli počkat do podzimu, se řadí například:

  • Piercing pupíku – hojí se 6 až 9 měsíců
  • Piercing bradavek – hojí se rovněž 6 až 9 měsíců
  • Piercing tváře, takzvaný cheek, se hojí minimálně 9 měsíců
  • Piercing venušina pahorku – hojí se devět měsíců a déle
  • Surface piercing – doba hojení je obvykle déle než jeden rok
  • Mikrodermály – hojí se přibližně tři měsíce (výjimku tvoří mikrodermál v obličeji, který lze píchnout i v létě)

Rovněž modifikace by se neměly provádět v letních měsících.

piercing
Každé píchnutí je zásah do těla. Rychlost hojení je ve vašich rukách.

Bezpečnost především

Ptáte se, proč jsou některé druhy piercingů v létě tak nebezpečné? Tak zaprvé je to proto, že je teplo a vysoké teploty hojení vůbec neurychlují, naopak ho zpomalují. A co víc – v místě vpichu se vám může utvořit zánět, místo začne hnisat a vy budete muset svoji novou parádu vyndat.

Léto je také symbolem koupání a slunění se. Jenže ani tímto svému piercingu příliš nepomáháte. Sluneční paprsky ho nezahojí, naopak jeho hojení opět zpomalí a rovněž v něm mohou vyvolat zánět. Chlorovaná ani mořská voda také není to pravé ořechové. Možná si říkáte, že mořská voda je přece lékem na všechno, opak je však pravdou.

Čistá mořská voda sice skutečně hojí, ale když se v moři koupete u břehu, jsou ve vodě společně se solí také všemožné bakterie. Ty se vám do otevřené rány, kterou piercing skutečně je, mohou snadno dostat a způsobit tam pořádnou neplechu. Pak si místo dovolené budete užívat tak akorát nemocničního prostředí. Ani chlor nezničí v bazénu všechny bakterie. A je dobré vědět i fakt, že rovněž dlouhé sprchování nebo koupání je na škodu.

K TÉMATU  7 tipů, jak zatočit s hemeroidy. Než zajdete k doktorovi...

Jak o piercing pečovat?

Každý výše zmíněný typ piercingů musíte denně také řádně opečovávat. To znamená, že ho:

  1. Musíte proplachovat roztokem ze slané vody. Do panáka vody přidáte půl čajové lžičky soli a otevřenou ránu si propláchnete.
  2. Dále je zapotřebí piercing dezinfikovat. A to nejlépe dvakrát denně. Ano, tak náročná je péče o čerstvou ozdobu.
piercing
O každý piercing musíte řádně pečovat.

Tuto péči také budete muset praktikovat několik dlouhých týdnů a v létě ještě déle. Pokud se i přesto, že si necháte aplikovat piercing, budete chtít koupat, měli byste si pořídit speciální voděodolnou náplast a měnit ji v případě potřeby i několikrát denně.

Některé piercingy jsou pro naše tělo velkým zásahem a doba jeho hojení velmi záleží i na tom, jak silnou máte imunitu. Proto pierceři nedoporučují piercing aplikovat v době, kdy procházíte virózou nebo se léčíte s jiným onemocněním. Nemusel by se zahojit vůbec.

Ušní lalůčky a helix

Náušnice v uchu jsou zdánlivě velmi banální záležitostí, ale také tomu tak nemusí být. Zatímco si bez obav můžete v létě nechat píchnout ušní lalůček, helix nebo tragus už opět raději nechejte na září, kdy teploty trochu klesnou a nebudete mít takové nutkání se chodit koupat. Jakmile si necháte propíchnout chrupavku ucha, je zapotřebí počítat s delší dobou hojení. Zatímco ušní lalůček se vám plně zahojí za dva až tři měsíce, tragus nebo helix se bude hojit klidně i půl roku.

ucho
Piercingy chrupavky se hojí déle než ušní lalůčky.

Také vezměte v potaz, že u helixu je velmi důležitých prvních několik týdnů hojení, kdy musíte vychytat i speciální polohu při spaní. Budete-li si na helixu ležet, propíchnutá dírka se vám bude hojit nesprávně a může se zdeformovat. Proto je zapotřebí si před spaním ušní lalůček vypodložit, aby se helix vůbec nedotýkal polštáře. Nejjednodušší je samozřejmě spát na druhém boku, ale to ne vždy při spánku ovlivníte. Existují dokonce i speciální piercingové polštářky, které vám spánek s čerstvým helixem nebo jiným typem piercingu usnadní, ale na českém trhu jsou buď zcela nedostupné nebo vyprodané.

K TÉMATU  Chia, lněná semínka a sezam: poznejte jejich vliv na zdraví

Než se proto pro nějaký kroužek rozhodnete a objednáte si termín u svého piercera, dobře si promyslete, jestli není lepší počkat na září, případně si zvolte termín až po dovolené, kterou třeba o letních prázdninách plánujete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tetování může snížit šanci na získání zaměstnání. Kde je to problém a kde to nevadí

5 krásek ve větším měřítku. Koukněte na současné ikony PLUS SIZE modelingu 

Zdroje článku:
www.hell.cz, www.piercing.cz
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Čisticí prostředky na nás útočí reklamou, podle které je každý z nich ten nejúčinnější a nejvoňavější. Jsou látky v pracích prostředcích nezávadné? Laik to nepozná, ale existuje úsporné i efektivní řešení. Vyrobte si doma vlastní prací prášek. A nebojte, nejedná se o žádnou neúčinnou náhražku - tohle vám plně nahradí běžně kupované výrobky. Jak na to?
Přemýšlíte, jakým dárkem obdarovat své blízké, aby z něj vyzařovalo „darování od srdce“? Víte, že nejlepší dárky jsou přece ty domácí?
Objevte kouzlo vintage módy, která se v roce 2024 vrací na scénu s novou silou. Zjistěte, proč retro kousky oslovují moderní fashionisty a jak je začlenit do vašeho šatníku.
Když vám píská v uších, pravděpodobně první, co uděláte, je, že začnete takzvaně googlit. Jenže to není nejlepší nápad. Dozvíte se totiž to, co vědět rozhodně nechcete. Máte tinnitus. A to buď na nějaký čas, nebo na celý život. Jenže ne vždy je to pravda.
Kvalitní pohorky oceníte nejen během výpravy na nejvyšší vrchol Tater, ale i při výstupu na Sněžku nebo na výletě k nejbližšímu hradu či zámku.
Karel Gott vždy byl, je a bude fenomén. Ačkoliv v Karlově životě hrály ženy důležitou roli, málokdo by řekl, že jen ta jedna jediná bude láska jeho života. Karel byl celý svůj život obklopen ženami. On miloval ženy a ženy milovaly jeho.
Návštěva kadeřnice není zrovna levnou záležitostí a málokdo si může dovolit ji navštěvovat pravidelně, jakmile se objeví odrosty nebo šediny. Naštěstí existují barvy na domácí užití, díky nimž se snadno obarvíte sama. Jak ale na to a čemu se vyhnout? Poradíme vám.
Rozhodli jste se zatočit s přebytečnými kily po porodu a začít běhat s kočárkem? Jistě je to ideální varianta jak dělat něco pro sebe a při tom zabavit i vašeho potomka aniž byste museli složitě shánět hlídání. Mimo standartní výbavy na běh je však důležité vybrat i správný kočárek, který splní všechny vaše kritéria a očekávání.
O houbách se dlouho tradovalo, že nemají výrazné účinky na lidský organismus. Pokud se ale zaměříme na ty správné, můžeme do těla dostat velké množství zdraví prospěšných látek. A to navíc při malém množství přijatých kalorií, houby jsou totiž z velké části tvořeny jen vodou.
Nechci! Nebudu to jíst! A mnohdy i horší slova padají z dětských úst, když před ně dáte talíř s rybou. Jenže právě toto maso obsahuje spoustu důležitých živin. Je bohaté na vitaminy, omega3 mastné kyseliny a bílkoviny, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Jak ale přesvědčit potomky, aby šupináče neodmítali?
„Už to mezi námi není takové, jako dřív. Chybí mi chvíle, kdy jsme neřešili jen pleny, očkovaní, hlídání, opruzeniny, růst zoubků. Náš sexuální život je po narození dítěte na bodu mrazu. Všechno se točí kolem prcka a nemáme na sebe s partnerem už vůbec žádný čas. Jsem uvázaná doma a můj svět je jen pračka, pleny a sporák. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy měla čas umýt si vlasy nebo si udělat nehty. Co máme mimino, jsem pro svou ženu druhé kolo u vozu. Všechno mám na krku já a partner mi s ničím nepomáhá. Moje žena o sebe přestala pečovat.“ Tohle je výčet těch nejčastějších příčin sporů, které vyvstávají po narození dítěte. Poznáváte se v některém z uvedených příkladů? Dnešní článek vás provede nejčastějšími příčinami partnerské poporodní nebo chcete-li rodičovské krize.

Výběr článků

I když svou matraci pravidelně udržujete v dobrém stavu, je nutné ji občas i hloubkově vyčistit. Je známo, že spánkem trávíme třetinu svého života, takže byste měli svůj spací prostor udržovat opravdu čistý a voňavý, abyste si dopřáli skvělou noc. Přinášíme vám tipy, jak svou matraci opravdu skvěle vyčistit krok za krokem.
Každou milovnici nakupování a módní intelektuálku teď nezajímá nic jiného, než co bude trendem letošního podzimu. Někteří už možná mají nastudováno z módních časopisů či procházkách po obchodech, jiní však stále netuší, do čeho se na ulici obléknout.

Nepřehlédněte

Možná sami na sobě cítíte, že už nemáte tolik chuť na saláty z čerstvé zeleniny, lehká jídla a vlastně ani na prosecco. Prostě by to chtělo něco sytějšího, aby vám nebyla zima a neměly jste pořád hlad. Co zkusit podzimní jídelníček?
Proč se trápit, že letos dovolená v cizině nevyjde, když i v Česku je krásně! Hory, lesy, řeky a rybníky doslova lákají k objevování. Ovšem abyste si dovolenou užili bez potíží, dbejte na prevenci, zvláště jste-li náchylní k tzv. letním zánětům. Dobře vybavená lékárnička vám pomůže rychle se potíží zbavit a najít v ní můžete i posilu pro vaši vitalitu, proto soutěžte s námi o balíček přípravků Naturevia.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek