Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Permanentní tetování obočí: Dobrá, nebo špatná volba?

Dokonalé obočí naštěstí může mít každá žena i ta, které do vínku nebyly dány pravidelné rysy, ta správná hustota obočí ani tvar, který by si sama přála. Teď můžete mít všechno a být ještě krásnější. Co obnáší permanentní tetování obočí a co byste měla vědět předtím, než tuto kosmetickou proceduru podstoupíte?
tetování obočí
Ukázka microbladingu v praxi.

10. 11. 2022

Je to tetování, nebo ne?

Většina z nás si musí malovat obočí každý den. Nejprve si ho nabarví vhodnou řasenkou na obočí, pak použije fixační gel a nakonec kartáček na řasy. To nějaký čas zabere, výsledek je ale ne vždy takový, jaký bychom ho chtěly mít. Permanentní tetování obočí vám ušetří nejen čas, ale také díky němu budete vypadat dokonale za všech okolností i bez malování.

Přestože mluvíme o permanentním tetování, ve skutečnosti nejde o tetování jako takové, které by vám vydrželo celý život. Spíše jde o dočasné líčení, které vám může vydržet jeden až dva roky. Záleží na metodě, kterou si sami zvolíte.

obočí
Rozhodně na tomto kosmetickém zákroku nešetřete a svěřte se do rukou skutečného odborníka.

Metody permanentního líčení obočí

V praxi se setkáváme se třemi technikami líčení obočí. První nazýváme microblading neboli vláskování, druhé se říká pudrové obočí a třetí způsob se nazývá kombinované 3D tetování.

Microblading

Jde o velmi propracovanou metodu, která se hojně používala a stále používá v Japonsku. Microblading se provádí maličkými jehličkami, které jsou určené k ručnímu kreslení jemných tahů jednotlivých chloupků či vlásků obočí. Pod kůži se jimi vkládá pigment, který vám vydrží něco málo přes jeden rok. Takto vytetované obočí je velmi realistické a působí tak naprosto přirozeně.

Microbladingem dodáte obočí požadovanou hustotu i tvar. Na druhou stranu microblading bolí, někoho méně, někoho více, ale bolí.

Pudrové obočí

Pudrové obočí tvoří mikrotečky, jež se tetují do prázdných míst, tedy tam, kde nerostou chloupky. Tento typ permanentního obočí tak nevytváří jasné kontury jako v předchozím způsobu, ale spíše obočí zabarvuje a utváří ho opticky hustší. Po tetování vaše obočí vypadá tak, jako byste si ho dobarvila tužkou nebo řasenkou na obočí. Kůže se hojí rychleji než v případě prvního způsobu tetování, a také vám vydrží až o rok déle.

Ale i pudrové obočí má své nevýhody. Jde o invazivní metodu, neboť se barva pod kůži dostává mnohem hlouběji. Pokud máte suchou nebo citlivou pleť, tento způsob tetování obočí rozhodně nedoporučujeme.

3D kombinované tetování

Jak sám název napovídá, tato metoda propojuje metodu microbladingu a pudrového obočí. Při této metodě dochází ke stínování světlých odstínů, do nichž se přidávají tmavší chloupky pomocí microbladingu. Takto lze docílit skutečně dokonalého obočí, jak z hlediska hustoty, tak i tvaru. Kombinované 3D tetování si ovšem nechte provést od skutečného odborníka. Půjdete-li na něj k někomu, kdo s ním nemá praxi, může to dopadnout naprostou katastrofou. Ovšem i tento způsob tetování obočí je relativně bolestivý.

K TÉMATU  DIY: domácí kosmetika bez zbytečných chemikálií navíc. Snadno a rychle!

Jestliže jste zvyklá na výrazné líčení, pak určitě zvolte metodu pudrového obočí. Vláskování naopak ocení ženy, které nejsou zvyklé se denně výrazně líčit a spíš vsází na přirozený look.

Nejdřív si našetřete

Dále počítejte s tím, že na tetování obočí budete muset nejspíš přijít hned dvakrát. Napoprvé vám dokonalý výsledek bohužel nikdo nezaručí. Při druhém sezení už ano. Navíc to není vůbec levná záležitost. První tetování vás vyjde od 4000 korun do přibližně 6000 korun, druhé sezení obvykle okolo 2000 korun. Proto si dobře spočítejte, zdali se vám tato investice do krásy vyplatí a jestli není lepší docházet například na architekturu a barvení obočí jednou za dva měsíce.

Bolí to?

Ženy také velmi často zajímá, jak je to s jejich obočím těsně po tetování. Bude bolet? Svědit nebo snad krvácet?

Krvácet nejspíš nebudete, ale určitě před tetováním ani po něm nepijte v žádném případě alkohol, ten krvácivost umocňuje. Dále také může obočí svědit a pálit, jelikož se v něm po tetování tvoří drobné stroupky. Také myslete na to, že jakmile si necháte obočí vytetovat, nemělo by alespoň 24 hodin přijít do kontaktu s vodou a ani s potem. Jestliže jste zvyklá chodit běhat, jezdit na rotopedu nebo se jinak aktivně hýbat, po zákroku na pohyb jeden den zapomeňte. Pot působí vůči tetování agresivně.

Zhruba po jednom měsíci od tetování budete znát jeho výslednou podobu. Pravděpodobně vám obočí zhruba o 30 až 50 % zesvětlá.

obočí
Mějte na paměti, že jde stále o tetování, tudíž zákrok obnáší i hojení kůže a péči o ni.

Je však nutné se o obočí také správně starat. Zejména v prvních dnech a týdnech po tetování je zapotřebí, natírat si obočí speciální mastí, kterou obdržíte po zákroku v salonu. Na obočí si sahejte co nejméně a nikdy tvořící se stroupky neodloupávejte. Odpadnou samy.

K TÉMATU  Make-up zdrojem neuvěřitelné transformace! Že dokáže zakrýt ledacos víme, ale tohle? Podívejte se na šílené proměny ve videu!

Tetování obočí není vhodné pro ženy, které:

  • jsou těhotné nebo kojí
  • mají citlivou nebo velmi suchou pokožku
  • užívají hormonální antikoncepci
  • trpí nějakou formou kožního onemocnění

Pár zajímavostí na závěr

Víte, proč se netetuje obočí černou barvou, nebo proč nemůžete microblading absolvovat stále dokola? Že ne? Pak rozhodně čtěte dál.

Ano, microblading skutečně nemůžete podstupovat každé dva roky až do konce života. Proč? Protože pořád je to tetování a při jeho obnově se v ideálním případě obtahují vždy ty samé vlásky či snad chloupky. A protože se tetování provádí miniaturní čepelkou (rozumějte nožíkem), jednoho dne vám může kůži trvale poškodit. Vytvoří se vám malé jizvičky, kterých už se bohužel nikdy nezbavíte. Pokud chcete v microbladingu pokračovat dál, pak kosmetičky doporučují obtahovat chloupky raději strojkem, který je k vaší kůži mnohem šetrnější.

A teď k té stále diskutované černé barvě. Ta se k tetování nepoužívá z toho důvodu, že po vyhojení rány už to není černá barva, ale získá zeleno-modrý nádech, stejně jako tetování kdekoliv na těle. A ten dozajista na svém obličeji nosit nechcete. Pak už černou jen těžko předěláte na hnědou. Tetování se nejprve musí odstranit alespoň do té míry, aby dostatečně zesvětlalo. Pak se teprve může překrýt hnědou barvou.

obočí
Na tetování obočí není možné chodit donekonečna.

Rada nad zlato

Než se na permanentní tetování obočí vydáte, měla byste si nechat provést takzvaný test tolerance, jestli náhodou nejste alergická na nějakou složku pigmentu. Test se provádí tak, že barvu, kterou vás bude kosmetička tetovat, vám vpíchne například za ucho a tam se nechá několik týdnů působit. Pokud se nic nestane, alergická nejspíš nejste. Jakmile by ale došlo například ke svědění, pálení nebo jiným obtížím, pak rozhodně na permanentní tetování obočí zapomeňte. Měla byste z něj víc problémů než užitku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Laminace obočí vám změní život

Jak mít dokonalé obočí, aniž byste musela do salónu?

Zdroje článku:
www.synouvelle.cz, www.vemabeauty.cz
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Právě je ten pravý čas promyslet si, čím si vaši zahradu zkrášlíte. Přinášíme několik tipů na zahradní nábytek, díky kterému bude vaše zahrada nádherná, zabydlená a útulná.
Když si moje kamarádka a pak také sestra našly partnery na seznamce, začala jsem věřit tomu, že to skutečně funguje. Do té doby jsem se toho strašně bála. Psát si s někým na internetu, nevědět, zda je to skutečně on a potom si s ním vyjít. To mi přišlo děsně riskantní. No ale, když to jim dvěma vyšlo, proč by to nemohlo vyjít taky mně?
Lidské vztahy jsou složité a jen stěží by se vám povedlo je předem naplánovat. Když s někým chodíte a vztah neklape, obvykle ho prostě ukončíte. V mnoha případech se pak už nemusíte nikdy setkat a za touto kapitolou můžete po čase udělat pomyslnou tečku. Co když to ale nejde?
Současná doba není zcela jednoduchá. A právě veškeré dění kolem nás, každodenní starosti i povinnosti, do toho sem tam nějaký klacík pod nohy, přispívají k tomu, že naše psychická i fyzická odolnost trochu ztrácejí na síle. Jak se co nejvíce zocelit a nabrat tu správnou odolnost v každém směru? Právě na to se nyní podíváme.
Zadar v Chorvatsku láká na originální zpívající schody. Mořské varhany navrhl architekt Nikola Bašić v roce 2005 a od té doby hrají nepřetržitě. Tento architektonický objekt je zároveň neobvyklý hudební nástroj. Zvuk vyluzuje tak jako u klasických varhan vzduch, který je vytlačovaný skrze ocelové trubky, schované ve schodech. Ten dovnitř ženou mořské vlny.
Ať už jste snila o svých svatebních šatech od svých pěti let a znáte přesné specifikace, jak by měly vypadat, nebo jste o tom nikdy nepřemýšlela, máme pro vás rady, jak si vybrat svatební šaty. Ono vybrat někdy ten perfektní kousek může být pěkný stres. Nemluvě o tom, že si musíte ještě vybrat šaty na převlečení, které si oblečete na recepci v pozdějších hodinách. Jak tedy na to?
Dara Rolins, ve svých 51 letech, opět dokazuje, že krása a šarm neznají věkové hranice. Po nedávné plastické operaci se objevila na veřejnosti s novým vzhledem, který ihned zaujal a vzbudil nadšení mezi jejími fanoušky. Navzdory kritice ze strany některých hejtrů Dara září sebevědomím a ukazuje, že důležité je cítit se dobře ve své kůži.
Znamení zvěrokruhu o nás prozradí mnohé. Napoví, které plemeno psa je pro nás tím pravým společníkem, prozradí i to, jaké jsou naše silné a slabé stránky. Dokonce upozorní na to, jakým jsme milencem. A kromě jiného i naznačí, jestli patříme mezi chytrá či méně inteligentní stvoření.
Rýže je velmi populární přílohou, a pokud ji dobře připravíte, jistě si na ní pochutnáte. Zdaleka však není jen jedna jediná rýže, ale máte na výběr hned několik druhů. Znáte je a víte, kdy jakou rýži použít?
Možná závidíte mužům, o kterých se říká, že zrají jako víno. Herci, zpěváci nebo třeba sportovci, kteří po dvacítce vypadali tak nějak nedospěle a rozhodně ve vás neprobouzeli vášně, vám možná po čtyřicítce či padesátce začínají připadat přitažliví. Co na tom, že mají prošedivělé skráně, které se většinou ani nesnaží zakrývat barvou.

Výběr článků

Celým jménem Jenna Marie Ortega se narodila 27. září 2002 v Kalifornii. Mladé herečce je teprve dvacet let, ale ve světě šoubyznysu se pohybuje už od dětství. Přesto, že již deset let se věnuje herectví, až s natočením televizního seriálu Wednesday, který se stal obrovským hitem, se z ní stala hvězda první kategorie. Za roli získala dokonce nominaci na Zlatý glóbus. Tajemnou Wednesday se ale málem vůbec nestala. Dokázali byste si v této roli ale představit někoho jiného?
Leden je ideálním obdobím, kdy byste si měli naordinovat očistu. Zbavíte se při ní všech škodlivých látek a zároveň posílíte imunitu. Přece jen játra, a nejen ta, dostala v závěru roku pořádně zabrat. Chcete-li jim ulevit, zapojte se do soutěže o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám pomůže při detoxikaci organizmu a navíc podpoří vaši obranyschopnost.
Viber, jedna z předních světových platforem pro komunikaci a zasílání zpráv oznamuje uvedení verze Viber 10, která přináší nový elegantní design uzpůsobený pro lepší zážitek uživatelů a větší výkon aplikace, který umožňuje posílat zprávy 2 x rychleji.

Nepřehlédněte

Zajímá vás, jak udělat ze svého rande nezapomenutelný zážitek? V našem článku "Originální rande! Tipy na skvělé rande" vám přinášíme jednoduché a praktické rady, jak osvěžit vaše romantické setkání. Od netradičních míst po kreativní aktivity – pojďte s námi objevit nápady, které oživí vaše rande a vytvoří nezapomenutelné vzpomínky. Přečtěte si naše tipy a udělejte z každého rande jedinečný zážitek pro vás oba. Co tedy říkáte na to, abyste se společně vydali na nové dobrodružství lásky?
Ano, i když se to může zdát neuvěřitelné, také na cukru vznikají závislosti. Po konzumaci cukru se v našem mozku spustí centrum odměn stejně, jako když si závislý člověk dá heroin. A člověk se logicky chce odměňovat. Proto je velmi důležité omezit příjem cukru a sledovat své tělo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek