Výběr skladeb a koncertní tempo
Během prvního večera zahráli 36 skladeb, z toho většina byla známými rozhlasovými hity. Vedle toho zahrnuli i několik méně známých písní, které měly blíže k jejich osobní historii. Koncert byl dynamický, bez zbytečných pauz na řeční nebo dlouhé instrumentální pasáže, což ocenilo i publikum, které si mohlo na jistotu zazpívat známé melodie.
Scénář koncertu a minimalistická prezentace
Koncert byl veden v jednoduchém duchu. Scéna byla minimalistická, projekce stavěla na černobílých záběrech, které podtrhovaly důležitost hudby samotné. I když v závěru nechyběly ohňostroje, efektů bylo použito s mírou, aby nerušily celkovou atmosféru.
Příchod nostalgie v druhé polovině
V první části koncertu zazněly spíše skladby z poslední dekády, které působily vzpomínkově a sentimentálně. Publikum ale reagovalo nejvíce na starší, dravější hity, které zazněly ve druhé polovině koncertu. Písně jako „Tabáček,“ „Zadarmo“ a „Dlouhej kouř“ potvrdily, že kapela si svou popularitu vybudovala hlavně díky melodickým refrénům a energii blízké post-punku.
Novinky a aktuální hudební směr
Kapela věnovala prostor i nové tvorbě, včetně skladby „Slyším tvoje kroky“ z nového alba nazvaného 30. Tyto nové skladby se však odklánějí od původního pop-rockového stylu a příběhů plných humoru k melancholičtějším tématům, což u publika nevzbuzovalo takovou energii jako dřívější hity.
Shrnutí tří dekád Chinaski
Chinaski za svých třicet let na scéně ilustrují postupnou změnu české pop-rockové scény. Od provokativních začátků v 90. letech, kdy zaujali například skladbou „Punčocháče,“ přes generační manifesty jako „1970“ a „Zadarmo“ v nultých letech, až po dnešní reflexivní písně o životě a stárnutí.
Chinaski zůstávají obrazem jedé generace a potvrzují svou pozici jako jedna z klíčových kapel české pop-rockové scény. Jejich koncerty v O2 areně ukázaly, že dokáží udržet pozornost a energii i po třech dekádách na vrcholu.
MOHLO BY SE VÁM HODIT