Masožravky toho ke spokojenému růstu a životu nepotřebují mnoho. Stačí, když se jim zařídí přesně takové podmínky, na jaké jsou zvyklé z volné přírody. V přírodě žijí masožravé rostliny především na vlhkých a slunných místech, proto se snažte vlhkost a slunce dopřát masožravce i ve vaší domácnosti.
Rostliny sázíme do květináčů s rašelinou
Ať už si přinesete masožravou rostlinu ze zahrádkářství nebo ze supermarketu, vůbec první krok, který musíte udělat je přesazení rostliny. Nikdy nevíte, v jakém substrátu a jak dlouho rostlina v zahrádkářství či supermarketu žije, většinou je substrát nedostatečně kvalitní a rostlina v něm zanedlouho umírá. Pořiďte si proto květináče velikostně odpovídající masožravé rostlině a naplňte ho čistou rašelinou nebo rašelinou, která je obohacená o křemičitý písek a o perlit.
Květináče musí stát v misce. Nikdy se masožravá rostlina nezalévá shora, vždy do misky – rostlina si vezme jen tolik vody, kolik doopravdy potřebuje. Obecně platí, že rostlina musí mít vždycky v misce vodu k napití se. Pokud se nebudou mít masožravky, z čeho napít, hrozí jim vyschnutí, což pro ně bohužel bývá osudné.
Masožravka je jednou z mála rostlin, která ocení hojnost vody
Patříte ke zkušeným pěstitelům pokojových rostlin? Pak jistě víte, že přelití většině rostlinám neprospívá. Vysokou vlhkost a bohatou zálivku mají rády snad jen kapradiny, které byste i v přírodě našli v blízkosti potoků a řek. Masožravky jsou ale další na seznamu pokojovek, které vodu milují. Uděláte jim radost především ve chvíli, kdy je budete zalévat měkkou, dešťovou vodou, nikoli vodou z kohoutku, kterou nenecháte odstát.
Mouchy, komáři a jiný hmyz masožravky milují. Potřebují ho ale tak, jak si myslíme?
Když si pěstitel pořídí masožravku, automaticky jí chytá mouchy, komáry a jiný otravný hmyz. O masožravkách se totiž ví, že tento hmyz pojídají. Potřebují však unikátní pokojové rostliny hmyzu tolik, kolik si myslíme? Hmyzí kořist je pro masožravky spíše doplňkem stravy, se kterým by se to nemělo přehánět. Hmyz dokáže podpořit vitalitu rostliny, také její krásu a kvetení. Aby se rostlina nepřejedla a neublížila si, kontrolujte, aby neměla zaplněné všechny její pasti. Někdy si chce dopřát hmyzí doplněk stravy sama, bohužel si tím může ublížit.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Jak může jedlá soda pomoct na zahradě? Budete překvapení!
Česnek už nikdy nebudete muset kupovat. Pěstujte si doma vlastní