Úterý , 22. 04. 2025

Evžénie

Umělé květiny v domácnosti: ano, či ne?

Umělé květiny jsou velmi oblíbené v kancelářích, obchodech, různých salonech, protože si zachovávají svůj původní vzhled a nevyžadují údržbu. Existuje mnoho pověr týkajících se domu a věcí v něm. Lidé se zajímají o správné uspořádání zrcadel, nábytku a vůbec o vlastně to platí o spoustě věcí, které si domů kupují. Jednou z otázek, které je trápí je to, zda stojí za to, domů kupovat umělé květiny.
umělé květiny
Patří umělé květiny do domácnosti? (foto: 123RF)

30. 06. 2021

Pověry na nás mají velký vliv

Ohledně umělých květin existuje opravdu mnoho pověr a je od nich dosti odrazováno. Umělé květiny s sebou prý přinášejí nemoci, hádky, sváry, nejrůznější potíže a dokonce slibují smrt. V bytě, kde je neživá kytice, se lidé cítí osamělí a nepochopení.

Rovněž se věří, že prázdnota uvnitř květenství pohlcuje veškerou pozitivní auru a vysává energii. Živé květiny naopak dodávají člověku elán. A tak se mnoho z nás dostává na vážky – živé květiny přece jen něco stojí a brzy uvadnou, zato umělé nám už zůstanou. Co si tedy vybrat?

Máme dobrou alternativu!

Podle všeobecných přesvědčení jsou přijatelnou možností suché květiny. Neměli by však být uschlé ani mrtvé, ale musí být pečlivě vysušeny a prezentovány ve formě kompozice. Vždyť přece už v dávných dobách v domě visely suché věnce a trsy polních rostlin. Byly dokonce úspěšně používány jako amulety.

Proto se nemusíte bát umístit si domů usušenou květinu Často se jedná například o svazek růží, které jste dostala k narozeninám, či dokonce o svatební kytici, která vám může ještě dlouho připomínat onen památný den.

Řeknete umělým květinám „ano“?

Pokud se přeci jen rozhodnete zakoupit si umělou květinu, dbejte na to, aby tato dekorace neztratila jasnou barvu. Proto by se umělé květiny neměly umisťovat na okna na přímé sluneční světlo. Prach je také velkým a častým nepřítelem. Z okvětních lístků a stonků jej můžete opatrně odstranit proudem vody, kartáčem nebo fénem. Nemusíte tak složitě otírat hadříkem každý lístek.

Balancování pro a proti

Čerstvě natrhané květiny oživí jakýkoli interiér, vnesou světlé barvy do místnosti a naplní ji příjemnou vůní. Bohužel neustálé udržování živých rostlin v domě je pro mnohé nedostupným luxusem. A někdy jde o principy: po krátkém stání ve vodě květina vadne a umírá. Umělé kytice jsou zase druhá věc. Jedná se o odolnou výzdobu interiéru, která potěší oko, avšak jen potud, dokud ho svým vzhledem neomrzí.

K TÉMATU  Dřevěný žebřík jako dekorace i praktická police. Proměňte staré na nové a funkční

Argumenty pro

Vše, co umělé květiny (nebo spíše obyvatelé domu, ve kterém se nacházejí), potřebují, je pravidelné odstraňování prachu. Pokud to materiál výrobku umožňuje, provádí se mokré čištění. Listy a pupeny jsou otřeny vlhkým hadříkem, omyty pod sprchou nebo dokonce umyty v umyvadle.

Pokud jsou květiny vyrobeny z papíru nebo jiných choulostivých materiálů, použijte malý vysavač k odstranění prachu. Neživé květiny mají oproti živým mnoho výhod:

  • nezpůsobují alergie;
  • nejsou jedovaté a zdraví nebezpečné, jako mnoho živých rostlin;
  • vypadají dosti reálně;
  • překvapí svou rozmanitostí;
  • jsou mnohdy cenově dostupné;
  • lze umístit kamkoli, nejen k oknu;
  • nenáročné z hlediska péče.

Argumenty proti

Přes všechny výhody umělých květin mnozí rozhodně odmítají mít je ve svých domovech. Na otázku „proč?“ často odpovídají, že neživé květiny mají místo na hřbitově. Avšak moderní kytice vytvořené k výzdobě interiéru vůbec nepodobají hřbitovním květům. Nevýhodou je také to, že umělé květiny jsou slavnými sběrači prachu.

V pupenech a na listech se ho hromadí velké množství, což je škodlivé pro zdraví obyvatel. Je obzvláště škodlivé umístit kytici nebo kompozici do blízkosti postele malého dítěte, alergika nebo osoby trpící respiračními chorobami. Umělé květiny také prý negativně ovlivňují energii domu a samotných obyvatel.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Letní věnce aneb kouzelný doplněk na vchodové dveře i do bytu

Darujte ty správné květiny aneb jak se neztrapnit

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Plánování prázdnin s dětmi školou povinnými se často rovná složité manažerské práci. Prázdniny jsou pro všechny děti radostí a úlevou od školních povinností, ale ne tak pro rodiče. Ti musí velmi pečlivě plánovat, kam se školáky. Volných dnů je totiž podstatně víc, než mají dospělí dovolené.
Strom ginkgo biloba je svými účinky proslulý již po staletí. Využíval se v tradiční čínské a ajurvédské medicíně. V Asii, odkud pochází, je v některých místech dokonce uctívaný.
S příchodem sluníčka a teplého počasí se venku neprobouzí pouze stromy a květiny, ale také komáři, klíšťata, vosy a podobná obtěžující havěť. Dnešní článek vám přinese několik receptů na zcela přírodní repelenty, které ochrání nejen vás, vaše děti, ale i čtyřnohé mazlíčky. Zároveň se také dozvíte, co dělat v rámci první pomoci, pokud se s některou z obtěžujících potvůrek léta dostanete do křížku.
V zimním období vyžaduje vaše pleť i vlasy více péče než po zbytek roku. Neustálé střídání teplot, vítr, mráz, sníh a smog, to je koktejl, který má na vaši pokožku i vlasy zničující účinek. Jak zabránit tomu, aby byla vaše pleť v zimě zašedlá a nezdravá a vlasy oslabené, polámané a bez života? Vyžaduje to kosmetickou první pomoc.
A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?
Kvasinky zlepšují vstřebávání živin a podporují správné trávení. Dojde-li ale v organismu k jejich přemnožení, projeví se to řadou nepříjemných příznaků.
Víkendové finále 13. řady StarDance ...když hvězdy tančí přineslo očekávaný souboj tří párů, který vyúzdil triumfem Oskara Hese a Kateřiny Bartuněk Hrstkové. Tento ikonický taneční projekt, který pravidelně přitahuje miliony diváků, opět předvedl dechberoucí choreografie a emotivní příběhy na parketu.
Lidské vztahy jsou složité a jen stěží by se vám povedlo je předem naplánovat. Když s někým chodíte a vztah neklape, obvykle ho prostě ukončíte. V mnoha případech se pak už nemusíte nikdy setkat a za touto kapitolou můžete po čase udělat pomyslnou tečku. Co když to ale nejde?
Bolest při pohlavním styku, bolestivá menstruace a problémy s početím. To všechno se může skrývat pod diagnózou endometriózy. Endometrióza je gynekologické onemocnění, které postihuje řadu žen především v plodném věku.
Myslíte si, že krásné ženy to mají v životě jednodušší? Až poznáte příběh Judity, zjistíte, že i prvotřídní krasavice řeší potíže ve vztahu i v práci. Judita se dokonce za svůj vzhled a dokonalé tělo na střední škole styděla.
V zimě je asi víc než kdy jindy pozornost okolí soutředěna na náš obličej. Koneckonců, nic jiného ani téměř vidět nejde. Jaké máme tipy pro to, aby vám v něm ubylo vrásek a ne naopak?

Výběr článků

Postel ukrytá v knihovně nebo sedačka, která se sama přestaví na palandu. Chytré a praktické řešení prostoru doma nabízí originální nábytek budoucnosti. Tyto nápady ale nepůsobí jen jako snaha o získání prostoru za každou cenu. Mnohá řešení jsou vysoce praktická z důvodu účelnosti, jako zasouvací botník pod schody do patra.
Že narození nového člena rodiny zamíchá dosavadním denním harmonogramem je asi samozřejmé. Nicméně někdy může miminko naplno zasáhnout i takové aspekty života, ve kterých by to žena neočekávala. Nebo alespoň ne tak razantně.
Možná jste zůstali neplánovaně doma a už nevíte, jak svým dětem a sobě zpestřit nucený pobyt v karanténě. Staré koníčky i nové zájmy čekají na znovuobjevení.

Nepřehlédněte

Tváří se jako svatoušci, ale přitom se ve volných chvílích dívají na porno videa. O kom je řeč? No přeci o většině naší mužské populace.
Strečink je jednoznačně nezbytnou součástí jakéhokoli tréninku či cvičení. Pomáhá zvyšovat flexibilitu a rozšiřovat možnosti pohybu těla. Správně byste měli strečink provádět jak před, tak i po cvičení. Před tréninkem je třeba tělo trochu prohřát a připravit na zátěž, aby nedošlo ke svalovým křečím. Po cvičení musíte zase svaly trochu zklidnit. A právě to dokáže správný strečink.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek