Středa , 02. 04. 2025

Hugo

Survivor po Česku aneb jak se kazí jedna z nejpopulárnějších reality show světa

Měl to být hit, naslibovali nám nejdrsnější reality show. A místo toho máme v televizi pohled na táboření v exotice uplakaných celebrit. Survivor patří k nejsledovanějším a nejoblíbenějším reality show na světě. Asi nejslavnější je ale originální americká verze, kterou už 41 sezón moderuje Jeff Probst. U nás se vysílala pod názvem Kdo přežije.
survivor
Survivor sliboval mnohé. Především skvělou podívanou. (foto: instagram)

24. 02. 2022

Survivor Česko a Slovensko se ale ani vzdáleně nepodobá tomu, na co jsme byli u zahraničních verzí zvyklí. Možná i proto ztrácí diváky a lidé se vesměs této show vysmívají. Mizerný střih i zvuk, nesmyslná délka pořadu, natahování, duely. A do toho všeho nám ty celebrity odpadají jako hrušky. Kdo tohle přežije?

Čekali jsme víc, i od celebrit

Survivor ani není třeba srovnávat s originální verzí, i když ti, kteří originální verzi sledovali, jsou asi nejvíce zklamaní. Od nejdrsnější reality show světa všichni rozhodně očekávali více. I když má pořad licenci originální verze soutěže, jede se podle tureckého modelu. A také proto se v mnohém liší.

Tvůrci vsadili na celebrity, které hrají proti obyčejným lidem, ale už zde trošku narazili. Celebrity nám odpadají jedna podruhé jako hrušky ze stromu, přičemž zástupci lidu se drží, už tohle vyvolalo lavinu negativních komentářů. Každý se nejspíš těšil na to, jak uvidí známé tváře vytržené z jejich komfortní zóny, plni očekávání jsme chtěli sledovat, jak se jim povede na ostrově přežít. A místo toho sledujeme, jak odcházejí na vlastní žádost zase domů.

Jen pár dní na ostrově vydržel zpěvák Vojtěch Drahokoupil, nikdo mu nemůže mít za zlé jeho psychické problémy, ale proč do soutěže i přes své úzkosti a panické ataky vlastně chodil? No, a když soutěž kvůli zdravotním problémům opustil i oblíbený bojovník Gábor a nakonec i exotický Nathan, mnoho lidí ztratilo důvod dál ve sledování pokračovat. A tím trable nekončí, ani zdaleka.

Mluví se o zraněném moderátorovi Tomáši Zástěrovi, který také reprezentuje tým celebrit a na skok si do Česka odskočí i moderátor pořadu Ondřej Novotný. Vždyť už sama televize Markíza, která Survivor vysílá za Slovensko, musela přesunout vysílací čas pořadu na pozdější dobu, prostě nějak nejsou diváci.

K TÉMATU  Vyrobte si své vlastní barevné svíčky. Je to snadné a určitě tím zabavíte i vaše děti! Zkuste překrásný květ růže, svíčku s portrétem!

Boj o přežití nebo tábor na exotickém ostrově?

Originální verze se oproti té turecké, podle které jedeme i my, v mnohém liší. Jde to vůbec srovnávat? To ani náhodou! Ať už jste sledovali originální verzi pořadu nebo ne, jistě vám neuniklo, že boj o přežití mají naši soutěžící značně usnadněný. Připravené místo na spaní, příbory, hrnečky, dokonce i deky a zápalky na rozdělání ohně.

Intro reality show Survivor Česko a Slovensko

Přitom o tohle všechno by měli soutěžící bojovat, přístřešek by si měli sami postavit, oheň by měli rozdělat za pomoci křesadla, aby to opravdu mělo něco společného s přežitím na opuštěném ostrově. Všechno ale měli na zlatém podnose, a tak není vůbec divu, že lidé přirovnávají tuhle rádoby nejdrsnější reality show spíše k pionýrskému táboru.

Nesmyslný systém vyřazování i zdlouhavé souboje, které raději přetočíme

I když samozřejmě má Survivor i své příznivce, většina sledujících se už dívá jen ze zvědavosti nebo z nudy. A negativních ohlasů je stále více. Mnohým už došla trpělivost, a to i z jiných důvodů. Občas se na pořad prostě ani nedá dívat, mizerný střih i zvuk, délka epizody, která uspává, nesmyslné opakované a zpomalené záběry. Také nekonečně dlouhá kmenová rada, které, bůhví proč, smí přihlížet i druhý kmen, a nakonec duel, který vlastně nikdo nechápe. Když už si přece přeje kmen někoho vyloučit, měl by tento člověk jít domů. Ale ne, ten ještě jde do duelu s někým, kdo ani nemusel být kmenem označen. Vypadnout tak může kdokoliv a smysl sociální hry je zde úplně pohřben.

Survivor
Survivor nakonec asi nepřežije nikdo. Ani diváci. (foto: instagram)

I když v některých dílech je možné postupem času sledovat více záběrů ze života v táboře. Což samozřejmě chce vidět každý nejvíce. Celkové kvalitě to už ale nepomůže. Jistě, nejsme v Americe a nemůžeme čekat na chlup stejnou verzi, ale i tak by se tvůrci měli zamyslet. Třeba se dočkáme druhé řady, kterou si konečně užijeme.

K TÉMATU  Festival v Benátkách: Kdo letos zazářil na červeném koberci?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Nejoblíbenější reality show všech dob. Zkraťte si dlouhou chvíli

Česko Slovenská SuperStar: skandál Knechtové i snaha Bartošové

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Možná trápí i vás, jen o tom nevíte, nebo jste si toho ještě nevšimli. Ačkoliv jsou sklivcové zákalky považované za projev ”stáří” a zhoršujícího se vidění, ve skutečnosti se mohou objevit už kolem třicátého roku života.
V dnešní době mnoho z nás hledá způsoby, jak se zbavit stresu a o své tělo se řádně starat během rušného života. Často kvůli tomu pátráme na sociálních sítích po osobách, které by nás inspirovaly a my nechali jimi (ne)vědomě ovlivnit náš životní styl. Chceme vědět, jak zdravě žít, nechat se vést nebo poznat nepoznané.
Sprchování nebo koupání jsou každodenní činnosti. Většinou se k nim schyluje po ránu, ale jindy také večer po náročném dni v zápřahu. Mnoho lidí však k této fázi hygieny přistupuje ekonomicky a spíše se nekoupou, než koupou. Čím víc se budu sprchovat či koupat, tím větší poplatky se na dům budou vztahovat, říkají si. Jelikož ale mluvíme o nezbytnosti, prozraďme si, co je z tohoto pohledu lepší čili ekonomičtější.  
Konopí seté, latinsky cannabis sativa, je bylinou, chcete-li rostlinou, která má na naše tělo blahodárné účinky a používá se v alternativní medicíně k tlumení bolesti, léčbě neurologických onemocnění nebo zeleného zákalu. A vhodné je i na kašel. Proto se na něj teď podíváme z té lepší stránky.
Ve věku 80 let zemřela herečka Jana Synková. Smutnou zprávu oznámil kameraman Václav Duchek. Herečka zesnula v noci na sobotu v sanatoriu v Mníšku pod Brdy. Příčinou úmrtí byl dlouhodobý boj s Alzheimerovou chorobou.
Když se blíží vánoční svátky, v obchodních centrech se setkáváme s obrovskými frontami. Ty však nevedou nikam jinam než do malého krámku s názvem Pandora. Zejména pánové, kteří zapomněli svým nejdražším koupit něco hezkého se snaží na poslední chvíli ulovit alespoň přívěsek na náramek, po kterém ženy doslova touží, i když se tedy razantně plácnou přes kapsu. To se však změní.
Svatba se plánuje od začátku do konce. Právě tohle ale přímo volá o to, aby něco nevyšlo podle představ. Někdy je to neškodný trapas, jindy nepříjemný pád. Typickým příkladem je házení kytice nevěsty!
Někdy je to prostě nutné. Tělo přemůžou bakterie a jinak než s pomocí antibiotik se s nimi nezvládnete vypořádat. Předepsaná antibiotika původce nemoci obvykle spolehlivě zničí, ale v našem těle napáchají další škody. Po jejich užívání je tedy třeba myslet i na to, jak tělo dostat zpět do předchozí formy.
Nechci! Nebudu to jíst! A mnohdy i horší slova padají z dětských úst, když před ně dáte talíř s rybou. Jenže právě toto maso obsahuje spoustu důležitých živin. Je bohaté na vitaminy, omega3 mastné kyseliny a bílkoviny, které jsou prospěšné pro naše zdraví. Jak ale přesvědčit potomky, aby šupináče neodmítali?
Léto doslova svádí k procházce do lesa, která má na naše tělo pozitivní vliv. Nejen, že jsme na čerstvém vzduchu, ale také jsme prakticky bez signálu čili si odpočineme od tíhy sociálních sítí a dalších hrozeb internetového světa. Navíc si můžeme nasbírat i naši večeři – stačí se poohlédnout po houbách. Které z nich mají pozitivní vliv na zdraví?
Různé alternativní směry výuky jsou v dnešní době stále populárnější. Možná si řeknete, že při pohledu na stav klasického státního školství není divu. Jedním z těchto směrů je Montessori pedagogika, někdy můžeme slyšet mluvit také o Montessoriovské škole. Víte, jak vypadá vzdělávání v takovýchto školách a školkách? Pojďme se podívat na základní principy.

Výběr článků

Nošení dioptrických brýlí neznamená, že byste měli automaticky zanevřít na make-up. Naopak. Dokonce existují i speciální návody, jak se nalíčit tak, aby make-up dokonale ladil s vašimi brýlemi. Ať už nosíte brýle na blízko nebo na dálku, s obroučkami nebo bez, ideální make-up můžete vykouzlit každé ráno.
Pokud vy nebo učitel vašeho dítěte máte podezření, že vaše dítě může mít ADHD, je důležité vyhledat pomoc. Včasná intervence může potenciálně zabránit vzniku dalších příznaků a sekundárních stavů, jako je úzkost nebo opoziční vzdorné chování.
Najednou zasvítí sluníčko do oken, venku rozkvetou keře a hned vám svět připadá mnohem veselejší. Jaro už je tady, a to nejen teplotami venku. Velikonoce jsou za necelý měsíc, a tak je ten správný čas vnést jarní náladu také do vašeho domova.

Nepřehlédněte

O nemocech se většinou nevtipkuje, ovšem výjimkou je nemoc zvaná Alzheimer, o které se mluví v mnoha starších i novějších vtipech. Dalo by se říct, že lidé o Alzheimerově nemoci vtipkují do chvíle, dokud se s chorobou nesetkají tváří v tvář. To pak jdou žerty stranou, jelikož se pochopí, že se jedná o závažnou nemoc a že to opravdu není legrace.
Simona Postlerová, oblíbená česká herečka, zemřela ve věku 59 let, jak potvrdil deník Blesk. Známá byla především z filmů jako "Tancuj, Matyldo" a "Probudím se včera" a z televizních seriálů "Docent", "Krejzovi" a "Vyprávěj".

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek